Jako, že když si obleču úplně normální, nezajímavé oblečení a někdo mě za to bude peskovat, můžu říct, že tomu nerozumí protože to je normcore??
Bojíte se normcore?
Nikdy mě nenapadlo, že se jedná o nějaký styl. Vsadím se, že velká většina z těch, co tak chodí, to taky neví. Podle mě to jsou jen „nezáživně oblečený lidi“. A že jich mezi námi běhá! Nic však proti tomu nemám, je to každého věc, jak se obléká. Na postovaných obrázcích žádné peklo nevidím, spíš jen tu nudu, jak bylo řečeno výše.
@Kokoska1 Tak za socialismu to byl extrém, jenže jak chodí (mnohé) dnešní studentky (a někdy kupodivu i úči…)- hadříky, ve kterých není problém postřehnout barvu prádla (ano i kasičky, mufiny, hluboké výstřihy…), normální je chodit v tílku, legíny z materiálu na punčocháče, k tomu extravagantní účesy, líčení, v němž si přidají deset patnáct let, vyjadřování zkušené noční harcovnice. A myslím, že v těch školách se nakonec řeší hlavně „přezůvky“ - tak to myslím taky není ideální stav.
Příspěvek upraven 25.04.14 v 19:49
@klubo Nojo, když dneska zavést do školy dresscode nebo aspoň požadavek na slušné oblečení, tak bude mít ředitel na krku soud za ponižování, zadupávání osobností a omezování lidských práv. Zajímavé je, že nezletilcům to škola nařídit nesmí (nebo teda jejich zákonným zástupcům), ale dospělým zaměstnavatel s přehledem ano.
Poprvé jsem se s výrazem „normcore“ setkala v souvislosti se stylem
Baracka Obamy na neoficiálních akcích. První, co mě napadlo, že je to styl
stvořený pro okamžiky, kdy z různých důvodů nechcete řešit, jak
vypadáte. Moc mě nanadchl , ale že bych se děsila toho, že totok bude
uliční uniforma následujících x let, to určitě ne.
@Kokoska1 Možná
právě s vidinou dresscodů a podobných opruzů bychom těm nezletilcům
měli dopřát bezstarostné mládí bez povinných kravat a silonek.
@arpa Kravaty a silonky
jsem opravdu, ale opravdu nemyslela A taky nemyslím školní stejnokroje. Spíš
mě napadlo, že by to do určité míry mohlo řešit ty věci z příspěvku
přede mnou. Škola je svým způsobem taky zaměstnání, prostředí, kde by
se děti a mládež mohly chovat a oblékat trochu jinak než ve volném čase.
Ale chápu, že je to nereálné.
Bojím se světa, kde staré věci dostávají nová jména a já mám pak pocit, že nestíhám. Není to tak dlouho, co jsem se naučila ovládat internet v mobilu a hned je tu normcore. Zpomalte!
@bára.brněnská
Víte, jak se říká, že manžel je člověk, který vám pomáhá řešit
problémy, které byste neměla, kdybyste nebyla vdaná? Tak totéž je Peklo -
radí se tu s problémy a probírají se témata, o kterých byste ani
nevěděla a netrápily by vás, kdybyste jednoho dne nevlezla na MP
@bára.brněnská píše:
Bojím se světa, kde staré věci dostávají nová jména a já mám pak pocit, že nestíhám. Není to tak dlouho, co jsem se naučila ovládat internet v mobilu a hned je tu normcore. Zpomalte!
Stejný pocit jsem měla, když jsem někdy loni narazila na termín retrosexuál, což má být nový trend v ideálu mužské přitažlivosti. Z popisu vyplynulo, že to má být úplně normální chlap.
@stricc No bodejť,
normální chlap, to aby dneska pohledal, to už je přímo vintagesexuál!
Musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšela pojem „metrosexuál“,
sice jsem tušila, že to asi nebude úchyl z metra, ale stejně jsem
nevěděla, vo co gou.
@stricc A s čím se to kříží? Totiž -sexuálů je tolik, že bychom se snad měli představovat svou orientací, aby nedošlo ke zmatku kdo může s kým. Ále, nadsazuji, já vím, že je to newspeak různých takyredaktorů, v reálném životě jsem ještě neslyšela, aby někdo o někom řekl: „Potkala jsem pěkného metrouše, šli jsme na kafe, fakt vypadal jako vintáč, žádnej normáč, trochu jako metal, ale spíš jupík, kapiš? jenže se ukázalo, že je homo.“
Normcore vymysleli hipsteři, když začli mít pocit, že hipsteřina
začíná být mainstreamem. Pro některé hipstery to může znamenat úlevu,
protože mohou opustit pózu, do které se nutí víceméně násilně. Pro
jiné to může být skutečně další vývojovou fází hipsterství. Pokud
tyto slabé kusy i oni progresivisté přijmou normcore, mohou si skalní
hipsteři blahopřát, že jsou zase menšinou. Mimo menšinu hipsterů to
ovšem zaznamená málokdo
http://luckapucka.blogspot.cz/…e-trend.html
musím říct, že pojetí normcore této blogerky a její vydefinování, jak
že vlastně normcore vnímat, se mi líbí.. a už nemám strach
Bojím se špatného zubaře a blbé vlády. Mám příjemnou šikovnou
stomatoložku a z toho druhého žiji v permanentním strachu .