Bojíte se normcore?

Fotoalbum tématu (10) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Caralina
916 příspěvků 22.4.14 15:33

Jako, že když si obleču úplně normální, nezajímavé oblečení a někdo mě za to bude peskovat, můžu říct, že tomu nerozumí protože to je normcore??

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 22.4.14 19:17

Nebojím se, hned tak něčeho se neleknu. Nosit to nebudu a co mají na sobě druzí je mi fuk.

odianis
139 příspěvků 22.4.14 22:05

Nikdy mě nenapadlo, že se jedná o nějaký styl. Vsadím se, že velká většina z těch, co tak chodí, to taky neví. Podle mě to jsou jen „nezáživně oblečený lidi“. A že jich mezi námi běhá! Nic však proti tomu nemám, je to každého věc, jak se obléká. Na postovaných obrázcích žádné peklo nevidím, spíš jen tu nudu, jak bylo řečeno výše.

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.4.14 22:13

@Kokoska1 Tak za socialismu to byl extrém, jenže jak chodí (mnohé) dnešní studentky (a někdy kupodivu i úči…)- hadříky, ve kterých není problém postřehnout barvu prádla (ano i kasičky, mufiny, hluboké výstřihy…), normální je chodit v tílku, legíny z materiálu na punčocháče, k tomu extravagantní účesy, líčení, v němž si přidají deset patnáct let, vyjadřování zkušené noční harcovnice. A myslím, že v těch školách se nakonec řeší hlavně „přezůvky“ - tak to myslím taky není ideální stav.

Příspěvek upraven 25.04.14 v 19:49

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.14 11:56

@klubo Nojo, když dneska zavést do školy dresscode nebo aspoň požadavek na slušné oblečení, tak bude mít ředitel na krku soud za ponižování, zadupávání osobností a omezování lidských práv. Zajímavé je, že nezletilcům to škola nařídit nesmí (nebo teda jejich zákonným zástupcům), ale dospělým zaměstnavatel s přehledem ano.

arpa
1250 příspěvků 23.4.14 15:27

Poprvé jsem se s výrazem „normcore“ setkala v souvislosti se stylem Baracka Obamy na neoficiálních akcích. První, co mě napadlo, že je to styl stvořený pro okamžiky, kdy z různých důvodů nechcete řešit, jak vypadáte. Moc mě nanadchl :-), ale že bych se děsila toho, že totok bude uliční uniforma následujících x let, to určitě ne.

@Kokoska1 Možná právě s vidinou dresscodů a podobných opruzů bychom těm nezletilcům měli dopřát bezstarostné mládí bez povinných kravat a silonek. :-)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.14 18:27

@arpa Kravaty a silonky jsem opravdu, ale opravdu nemyslela :D A taky nemyslím školní stejnokroje. Spíš mě napadlo, že by to do určité míry mohlo řešit ty věci z příspěvku přede mnou. Škola je svým způsobem taky zaměstnání, prostředí, kde by se děti a mládež mohly chovat a oblékat trochu jinak než ve volném čase. Ale chápu, že je to nereálné.

bára.brněnská
610 příspěvků 23.4.14 18:32

Bojím se světa, kde staré věci dostávají nová jména a já mám pak pocit, že nestíhám. Není to tak dlouho, co jsem se naučila ovládat internet v mobilu a hned je tu normcore. Zpomalte!

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.14 19:31

@bára.brněnská Víte, jak se říká, že manžel je člověk, který vám pomáhá řešit problémy, které byste neměla, kdybyste nebyla vdaná? Tak totéž je Peklo - radí se tu s problémy a probírají se témata, o kterých byste ani nevěděla a netrápily by vás, kdybyste jednoho dne nevlezla na MP :D

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.14 21:11
@bára.brněnská píše:
Bojím se světa, kde staré věci dostávají nová jména a já mám pak pocit, že nestíhám. Není to tak dlouho, co jsem se naučila ovládat internet v mobilu a hned je tu normcore. Zpomalte!

Stejný pocit jsem měla, když jsem někdy loni narazila na termín retrosexuál, což má být nový trend v ideálu mužské přitažlivosti. Z popisu vyplynulo, že to má být úplně normální chlap.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.4.14 22:07

@stricc No bodejť, normální chlap, to aby dneska pohledal, to už je přímo vintagesexuál! :)
Musím se přiznat, že když jsem poprvé slyšela pojem „metrosexuál“, sice jsem tušila, že to asi nebude úchyl z metra, ale stejně jsem nevěděla, vo co gou.

benyka
9115 příspěvků 23.4.14 22:15

@stricc :-))) Díky za dnešní prochechtání, resp. aspoň deset minut života k dobru..

Go-lightly
3429 příspěvků 24.4.14 07:21

@stricc A s čím se to kříží? Totiž -sexuálů je tolik, že bychom se snad měli představovat svou orientací, aby nedošlo ke zmatku kdo může s kým. Ále, nadsazuji, já vím, že je to newspeak různých takyredaktorů, v reálném životě jsem ještě neslyšela, aby někdo o někom řekl: „Potkala jsem pěkného metrouše, šli jsme na kafe, fakt vypadal jako vintáč, žádnej normáč, trochu jako metal, ale spíš jupík, kapiš? jenže se ukázalo, že je homo.“

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.4.14 10:48

@Go-lightly přesně tak

Cagot
88 příspěvků 24.9.14 12:32

Normcore vymysleli hipsteři, když začli mít pocit, že hipsteřina začíná být mainstreamem. Pro některé hipstery to může znamenat úlevu, protože mohou opustit pózu, do které se nutí víceméně násilně. Pro jiné to může být skutečně další vývojovou fází hipsterství. Pokud tyto slabé kusy i oni progresivisté přijmou normcore, mohou si skalní hipsteři blahopřát, že jsou zase menšinou. Mimo menšinu hipsterů to ovšem zaznamená málokdo :-)

Rulina
118 příspěvků 13.1.15 15:24

http://luckapucka.blogspot.cz/…e-trend.html
musím říct, že pojetí normcore této blogerky a její vydefinování, jak že vlastně normcore vnímat, se mi líbí.. a už nemám strach :-)

LCH
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.1.15 16:16

Bojím se špatného zubaře a blbé vlády. Mám příjemnou šikovnou stomatoložku a z toho druhého žiji v permanentním strachu :).

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek