Botox a další zvrhlosti ve jménu "krásy"

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 13:36

Teď mne napadlo: znáte Simonu Babčákovou? Kdo ne, vygooglete si ji, takový nos se totiž jen tak nevidí. A co ona udělala? Stala se herečkou a z nosu si udělala svou značku, svou charakteristiku. Nešla na plastiku, dovedu si živě představit, jak ji asi říkali: Herečky musejí být krásné! a podobně. Nevzdala to a jaké role dostává. Je výborná. Je to fakt všechno v hlavě, ostatní vás mají nebo nemají rádi kvůli tomu, jací jste a ne, jak vypadáte. Připouštím, že krasavice to mají asi jednodušší, ale to není žádná výzva přeci. Překážky jsou důležité, ony nám pomáhají vyrůst.

Lachenauerin
544 příspěvků 7.9.11 13:38

Jestlipak jste někdo viděl Kim Ki Dukův „Čas“?
http://www.csfd.cz/…/222698-cas/
Je to hodně k tématu, byť tam nejde zrovna o vrásky a ten film má samozřejmě mnohem širší a hlubší přesah. Jedna z nejpůsobivějších filmových výpovědí, co znám.

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 13:46

Představte si, že pro mne bylo největší trauma to, že jsem byla hubená - ty kecy o tom, jestli mi dávají najíst, ty stresy při každém vážení ve škole, hrůza. Každá návštěva dětské doktorky se nesla v duchu, jestli dostávám doma všechno, co potřebuju. Takové návodné dotazy, řekla bych. Navíc jsem byla šprt a měla jsem brejle. Taky se mi smáli kvůli kudrnatým vlasům. No ale nejhorší bylo, že jsem neměla sourozence. Co já si musela vyslechnout poznámek o rozmazlených jedináčcích. A takové ty kombinované hlášky typu: „To ti nemůžou dát pořádně najíst, když mají jen tebe?“ Dodneška mám problém s tím někomu sdělit, že nemám nikoho.
Jenže jsem taková povaha, že se vždycky trochu naseru a řeknu si, že to všem ukážu a rozhodnu se, že mi nikdo nemá co říkat, jaká já mám být. A pak taky si řeknu, že se přeci nenechám jen tak otrávit, protože to přesně ten který manipulátor a posměváček chce.

Lara
208 příspěvků 7.9.11 13:56

Chá! A teď mám potvrzený další argument na milovníky dětí. Díky Aleno. Prý jací jsou to andílci a nevinné bytosti. Houby. Nejvíc zlé jsou právě děti, protože jednají velmi přirozeně a bezostyšně. Taky je to stvrzenka, že lidé nejsou „zgruntu hodné bytosti“ :)

Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 14:01

na odlehčení: mému atraktivnímu strýci s atraktivním povoláním se vždy líbily ženy s velkým nosem, pořád lituje, že jich je málo a po té, co se rozešel s poslední přítelkyní, si zatím žádnou nevybral (S. Babčáková je zadaná :-)

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 14:03

Laro, to jsem nikdy netvrdila. Já akorát říkám vždycky o svých dětech, že jsou lepší než jsem já. A že asi díky jim jsem se zlepšila, protože to s sebou asi rodičovství nese.
Ale o dětech nemám nejmenší iluze, nesdílím ten apollónský princip.

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 14:06

Já jsem chtěla jen dokumentovat sama na sobě, že jednak nikdy nemáte jistotu, že se trefíte do dobového ideálu krásy. Dnes by byla má hubenost asi velmi atraktivní, tehdy to bylo pro mne nepříjemné. Třeba se to zase vrátí, kdo ví? Nemá cenu se pořád snažit něčemu vyhovět, spíš je třeba pracovat s tím, co člověk má.
Ale můj názor na tělocvik to nemění. I silnému člověku se líp žije, když má kondici.

Lara
208 příspěvků 7.9.11 14:08

Fany, není doktor? :) Já mám trochu malinko delší nos, takový ten antický, táhlý, který není výrazně oddělený od čela. Tak jak moc ten nos musí být velký? Na doktory mám totiž slabost :D

Lara
208 příspěvků 7.9.11 14:13

Aleno já vím, že netvrdila, že by děti byly zlé, promiňte. Ale tím popisem, jak se Vám posmívali jste ve mě tu myšlenku nějak nabudila, spíše takový podněcovač mé úvahy, určitě Vám nechci podsouvat nic zlého. Nebudu-li tak radikální, řeknu, že děti nejsou jen zlé, ale umějí být hodně zlé. To bude snad lepší. časem, podle toho, co do nich vložíme, věřím, že se stávají lepšími. Spíš je to taková obrana na to, když mi někdo říká, že bych si měla pořídit děti, že prozáří život a že jsou tak milé a nezkažené, nevinné a podobné bláboly. Víte, co myslím…?

sasha
171 příspěvků 7.9.11 14:27

Alena: jasne, ked je herecka zaujimava je to fajn, nabidka roli je dost mala, takze sa uzivia mozno 2-3.

JK
56 příspěvků 7.9.11 15:34

Ja povazuju plastiky, botoxy a dalsi chirurgicky zasahy do tela za takove prodlouzeni kosmetiky. Zacalo to pudrovanim v antice, chtely/i jsme se libit. A jak je lidstvo chytrejsi a chytrejsi, tak proste tech prostredku k dosahnuti cile je vic a vic a jsou dostupnejsi.
Taky jsem byvala „oplacane ditko“, taky jsem celila kyselym poznamkam okoli o mem vzhledu. Ne, ani ted skoro ve 30, kdyz mam normalni vahu, tak porad nejsu v miru se svym vzhledem. A tak se potesim, kdyz oblecu mensi velikost, pocitam kalorie, kupuju si kosmetiku, abych si mohla myslet, ze mam pak peknejsi rty a jasnejsi plet. A nakonec se to redukuje na to „slepice nebo vejce“, aspon pro me: budu se citit dobre, az zhubnu nebo zhubnu, az se budu citit dobre? Porad nesnasim JAKEKOLI poznamky a vtipky na moji hmotnost.
Je to proste kazdyho vec, jeho to jeho/jeji telo a at si s nim dela co chce, kdyz jde jen o nej/ni. Je diskutabilni, jak na tom jsou tehotne zeny. Nedokazu rict, co budu rikat za 30 let, tak to necham tak, at si kazdy pobere se svym svedomim.

Alena Cechova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 15:36

Laro, já jsem děti ani rodinu původně vůbec nechtěla. Dospívala jsem za normalizace a říkala jsem si, že pro mne to není. Režim totiž ty své občany dusil hlavně přes rodinu a děti a já jsem mu tuhle záminku nechtěla dát. Jak jsem se znala, věděla jsem, že buď budu nešťastná já tím, že budu kvůli dětem „držet hubu a krok“ nebo moje děcka a manžel, kteří budou kvůli mně mít horší šance.Jenže pak se to změnilo a já si řekla, že když mít děti, tak hned. A můžu říct po těch letech, že nejvíc jsem obdarovaná já. Zjistila jsem o sobě spoustu věcí a i jsem se tím vylepšila. Samozřejmě se spousta šancí pro mne zavřela, ovšem tak to v životě chodí.
Nikomu to ale nevnucuju, každého volba. Nemyslím si, že žena, která toho může v profesním životě hodně dokázat a obohatit lidstvo, musí nutně k tomu všemu ještě vrhnout potomky. Nemusí. A ani to nemusí nikomu vysvětlovat. Lidí je koneckonců dost a že se nemnoží akorát Češi je mi víceméně volné. Nevyznávám nacionalismus v žádné formě, ani v té populační.

Lara
208 příspěvků 7.9.11 15:43

Tak mě napadá, kolik komplexů má člověk opravdu sám od sebe? Ze své hlavy, z vlastního vnímání rozdílnosti. A kolik je jich z netaktu okolí?

Lachenauerin
544 příspěvků 7.9.11 16:02

Lara: *Tak mě napadá, kolik komplexů má člověk opravdu sám od sebe? Ze své

hlavy, z vlastního vnímání rozdílnosti. A kolik je jich z netaktu okolí?*
Jakési přísloví na podobnou otázku odpovídá, že „na poušti nejsou zrcadla.“ Zdá se mi to naprosto vyčerpávající.

Carrie35
52 příspěvků 7.9.11 17:39
JK ha detto : Ja povazuju plastiky, botoxy a dalsi chirurgicky zasahy do tela za takove prodlouzeni kosmetiky. Zacalo to pudrovanim v antice, chtely/i jsme se libit. A jak je lidstvo chytrejsi a chytrejsi, tak proste tech prostredku k dosahnuti cile je vic a vic a jsou dostupnejsi.
Naprosto souhlasím. A přiznávám, že na botox chodím.
Není to o komplexech, není to o nějaké hrůze ze stárnutí. Ale proč bych měla mít vrásky na čele, když je tam mít nemusím? Na botox chodím druhý rok, vždycky tak po půl roce. A jsem naprosto spokojená, vrásky úplně zmizely a ani nemyslím, že bych měla strnulý výraz, jen prostě nemůžu vraštit čelo, ale třeba obočí můžu nadzvednout, takže na mimice to podle mně až tak moc neubere.
Obecně botox, liposukci a další zákroky nepokládám za zvrhlost - všechno se prostě vyvíjí a většina z nás touží vypadat hezky. Před nedávnem se ještě považovalo za zvrhlost dámské holení. Sama bych třeba na liposukci nešla, protože si myslím, že ty tukové buňky se nakonec třeba „vyrazí“ na jiném místě. O zvětšení prsou bych třeba i uvažovala, kdyby to nestálo tolik, co stojí - protože by mi prostě bylo těch peněz líto - to si radši vystačím s pušapkama.
Každopádně si myslím, že každý má právo dělat si sám se sebou, co se mu zachce. Někdo má zelené vlasy, někdo piercing nebo tetování. A jestli to pomůže k tomu, že se cítíme líp, pak je to přece v pořádku, ne?
MP Milli
47 příspěvků 7.9.11 19:20

Carrie35 - tukové buňky se nemůžou jen tak někde vyrazit :-) . Jejich počet je pevně daný, jen nabírají a ubírají na objemu. Liposukcí se některé odeberou a jiné místo nich rozhodně vzniknout nemůžou. I když pokud bych si mohla vybrat, prosila bych o číslo ubrat dole a o dvě přidat nahoře :-D

Carrie35
52 příspěvků 7.9.11 21:09
Milli ha detto : Carrie35 - tukové buňky se nemůžou jen tak někde vyrazit :-) . Jejich počet je pevně daný, jen nabírají a ubírají na objemu. Liposukcí se některé odeberou a jiné místo nich rozhodně vzniknout nemůžou. I když pokud bych si mohla vybrat, prosila bych o číslo ubrat dole a o dvě přidat nahoře :-D
Milli, někde jsem četla, že právě když se odeberou při liposukci tukové buňky, tak se časem ten tuk projeví jinde. Poměrně nešikovným slovem „vyrazit“ jsem tedy myslela to, že právě jiné tukové buňky nabydou na objemu za ty, které jsou pryč. Samozřejmě, pokud odliposukcovaná pacientka přibere. A pokud si to myslím správně… :-)
FoxInTheBox
278 příspěvků 7.9.11 21:28

Carrie, liposukce neřeší celkovou obezitu, ale jednu konkrétní (někdy více) část těla, kde se dotyčnému nedaří zhubnout. Tukové buňky se tam odeberou a už by se neměly vytvořit. Nějaké tam samozřejmě zůstanou, a tuk se do nich může pořád ukládat, ale k něaké automatické kompenzaci tam nedochází…

anicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.9.11 22:09

FoxInTheBox - ak som to spravne pochopila, tak Carrie mysli tu situaciu, ked ide zena na liposukciu (a odsaju jej tu problemovu partiu), a potom zacne priberat (nie „automaticky“, ale preto, ze vela zje a malo sa hybe ;-)), tak sa tuk bude usadzovat na inych miestach, pretoze na danej problematickej partii uz tolko tukovych buniek nebude. Tzn ak mi odsaju stehna a zacnem sa prezierat, budem priberat viac na bruchu :-)

Carrie35
52 příspěvků 8.9.11 06:43
anicka ha detto : FoxInTheBox - ak som to spravne pochopila, tak Carrie mysli tu situaciu, ked ide zena na liposukciu (a odsaju jej tu problemovu partiu), a potom zacne priberat (nie „automaticky“, ale preto, ze vela zje a malo sa hybe ;-)), tak sa tuk bude usadzovat na inych miestach, pretoze na danej problematickej partii uz tolko tukovych buniek nebude. Tzn ak mi odsaju stehna a zacnem sa prezierat, budem priberat viac na bruchu :-)
Ano, přesně takhle jsem to myslela
Kateřina0017
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.3.17 22:02

Já bych na to neviděla nic špatného, sama tento typ zkrášlení plánuji a těším se na to. Není to žádný velký zásah ani nic drastyckého, tak proč ne. Je tu někdo, kdo si nechal botox aplikovat? Ráda bych jestli by mi někdo doporučil místo, kde aplikaci podstoupit.

Bossana
131 příspěvků 29.3.17 10:04

@Kateřina0017 a co cefalosukce? Byla? Spokojená?

Josefka
558 příspěvků 7.4.17 13:22

K tomuhle závažnému tématu mám nedůležitou poznámku:
Vrásky jen nepřidávají věk ale mění výraz tváře. Např. moje nosoretní, způsobená častým úsměvem mi dává výraz ztrhané baby (když na chvilku ten úsměv povolím). Moje kadeřnice vypadala roky, jako by se v jednom kuse mračila, vlivem dvou hlubokých vrásek mezi obočím. Chodí teď pravidelně na botox a kdyby mi to neřekla, přemýšlela bych, co se v jejím životě tak razantně změnilo, že je poslední roky nějaká šťastná (tj. VYPADÁ šťastná). A já jí to schvaluji.

Storaenso
31 příspěvků 7.4.17 22:58

Deset let chodím pravidelně na botox. Jsem spokojená, že nevypadám tak unaveně a naštvaně, jak některé vrstevnice, které na to aby si jej nechali píchnout nemají dost odvahy.

Paris1789
3960 příspěvků 8.4.17 09:13
@Storaenso píše:
Deset let chodím pravidelně na botox. Jsem spokojená, že nevypadám tak unaveně a naštvaně, jak některé vrstevnice, které na to aby si jej nechali píchnout nemají dost odvahy.

tak třeba zase ovládají pravopis

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek