Dámské boty do tanečních

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
kudka
78 příspěvků 10.9.12 21:33

@Moir no jasně, mě zůstalo po ukončení taneční „kariéry“ několik latinek, které byly velmi zachovalé a bylo mi líto je vyhodit, satén se dá dobře obarvit, takže nejsou tak nápadné jako tělovky..

A čistě pro radost jsem si koupila před rokem tyto na vyšším podpatku, ale to už se pohybujeme v trochu jiných sférách než boty do prvních tanečních…

Moir
2442 příspěvků 10.9.12 21:36

@kudka no jo no, ale když já na ničem jiném tančit neumím, možná tak na sandálkách Caprice, ale ty jsou skoro jako páskové latinky, stejné hezké, měkké, lehké a pohodlné,. škoda, že takových bot není víc

kudka
78 příspěvků 10.9.12 21:54

@Moir právě, na nějaké pohopsání na party se dá přežít cokoliv, ale nedokážu si představit tančit v tanečních nebo na plese v nějakých tvrdých lodičkách s plastovou podrážkou.. ale musím říct, že na plesech čím dál víc vidím mladé kočky v úplně obyč latinkách, často i v tělové barvě

bc2
323 příspěvků 10.9.12 22:25

Na ebay sa daju kupit lacne tanecne topanky z Hong Kongu, rozne vzory, da sa vybrat vyska podpatku - http://www.ebay.co.uk/…08911/i.html?…
Su lacne a dlho nevydrzia, ale na jeden tanecny kurz by mohli byt riesenim.

Moir
2442 příspěvků 11.9.12 09:27

@kudka jo, jo, za dob mých tanečních bývaly v kurzu tak dvě, maximálně tři, teď, jak jsou dostupnější, je má (naštěstí) skoro většina
@bc2 problém s takovými botami bývá, že jsou šité obvykle na asijskou, uzounkou nožku, takže se do toho středoevropanka nejspíš neobuje, nicméně, zkusit se to dá a třeba jako svatební obuv to bude téměř ideální volba

kisvakond
110 příspěvků 12.9.12 15:18

Dotaz na místní tanečnice, třeba @kudka :
To standardní doporučení - nebrat punčocháče do bot s otevřenou špičkou- skutečně dodržují i profi tanečnice? Já si totiž nemůžu pomoct, ale holé nohy ke společenským šatům.. :-( Když si někdy prohlížím fotky celebrit, říkám si, jak by ty jejich štíhlé nožky vypadaly, kdyby si dámy vzaly punčochy, takhle ukazují povadlou kůži nad koleny, nerovnoměrnou pigmentaci, modřiny a vrásčité nárty.. Někdy si říkám, kdo ta nesmyslná pravidla vůbec vymýšlí..

elesse
102 příspěvků 12.9.12 17:20

To záleží… v punčocháčích noha v botě klouže, takže to není zrovna praktické. na soutěže se většinou nosí drobně síťované tělové punčocháče, které srovnají barvu a zároveň nich noha neklouže. ke společenský šatům si to nedovedu představit. když mám krátké, beru si silonky, když mám dlouhé, neberu si nic:)

kudka
78 příspěvků 12.9.12 20:07

@kisvakond souhlasím s @elesse, klasické silonky jsem snad nikdy neviděla - nejen, že to dost omezuje v pohybu, navíc se člověk docela potí a tak.. hlavně latinu charakterizuje opálené tělo, takže solárko, samoopalováky jsou běžná věc (ještě, že jsem tohle nemusela nikdy řešit, díky genetiko!)

Moir
2442 příspěvků 12.9.12 20:15

@kisvakond latinářky ve vyšších soutěžích obvykle naboso, nebo v síťových, standarďačky, povětšinou s punčocháčema, dle mé zkušenosti, ale mohlo se to změnit, nicméně nemám dojem, že by mne to nějak omezovalo v pohybu, ale dělala jsem jen standard

kudka
78 příspěvků 13.9.12 10:09

@Moir standardackam jsem pod sukne nekoukala, to je fakt :)

Světýlko.t
80 příspěvků 13.9.12 16:57

@kisvakond Ve vyšších třídách nenosí většinou punčochy ani latinářky ani standarťačky. Holky často používají samoopalováky nebo jednorázová hnědidla, případně jsou ze solárka. Silonky, ale v pohybu určitě neomezují, ale ve vyšších třídách je často nenosí ano standarťačky, protože jejich šaty mají často hodně spodniček a je v nich prostě vedro. V nižších třídách jsou silonky občas vidět, protože holky se ještě většinou nehnědí.

LeKarolinaK
37 příspěvků 28.10.12 11:19

Vidím že komentářů je tu už opravdu hodně, ale chtěla bych jen přidat svůj názor, i přes to, že je to starý dotaz. Ale jelikož právě chodím do tanečních tak se chci podělit :D Co se týče silonek, je to prostě základ, etiketa a téměř povinnost, Náš taneční mistr nás na to upozornil okamžitě, že taneční jsou příležitost, kde se silonky opravdu nosit mají! Je pravda, že k páskovým botám, to je zase jiná kapitola. Boty bych doporučovala se zavřenou špičkou. Podle sledování je to spíše můj osobní názor, ale řekla bych že je to lepší. Také jestli jsou to základní taneční není úplně nejlepší si brát nějaké skvělé oblíbené drahé boty. Spíš se tam ty boty dorazí. Všichni na sebe šlapou, okopávají se… Můj už opravdu osobní názor je, že zavřené boty jsou kultivovanější, za to mě prosím neukamenujte, ale do tanečních se hodí spíš. Přes nárt nějaký pásek a s padáním nemůže být problém. :) Nevolila bych ani vysoké jehly, ani tlustý špalek. Jehly jsou na vyleštěném parketu trochu nepraktické a špalek vypadá zaprvé směšně, za druhé to není taneční podpatek ale podpatek na běžnou chůzi. Ty krásné taneční boty bych pořizovala trochu později, buď v pozdějších lekcích, až se pro třídí účast jen na ty které to baví a co se snaží, nebo do pokračovaček. Jak už tu bylo řečeno, nějaké dělání dojmu a elegance by mělo ustoupit praktičnosti a pohodlí :)

Viktorie H.
664 příspěvků 28.10.12 11:35

Já mám taneční, jsou velmi pohodlné, nemají tak vysoký podpatek a skvěle se v nich tancuje. Silonky nosím, mám uzavřenou špičku.

Adivey
182 příspěvků 28.10.12 13:11

Musíte vědět sama, jestli se Vám klasické lodičky nevyzouvají. Do tanečních mi přijdou praktičtější nějaké s páskem přes nárt.
Na silonky říkám ano. Noha v nich vypadá líp a je to i společensky přijatelnější.
Taneční boty se dají pořídit do tisíce bazarové. Koukám na ně často na votocvohoz.cz ( černé , tělové , třpytivé ) nebo na mimibazar.cz. Mnoho jich samozřejmě eliminuje velikost. :-)
S uzavřenou špičkou by byly asi praktičtější, ale takových je tam minimum. Osobně nepovažuji přijít do tanečních v botách s otevřenou špičkou za takové faux pas. Klouzat by ale podle mě určitě neměly.
Já měla následující boty. V těch páskových se mi tančilo líp. Asi kvůli vyššímu podpatku. (Ty první vypadají dnes už poněkud pekelně, vím. Už je nenosím, vyrostla jsem z nich, ale jsou kvalitní kožené a nebyly levné, tak je mi líto je vyhodit).
Co měly ostatní už si nepamatuji, moc jsem to nesledovala. :-) Pamatuji si jen několikery zlaté a bronzové taneční s otevřenou špičkou, které se mi tehdy hrozně líbily :-D

ajuna
106 příspěvků 29.10.12 10:36

Já mám taneční boty odtud http://www.elisdancesport.com/…tanecni-obuv udělají je téměř na míru - volíte barvu, výšku podpatku a styl boty, jsou pohodlné a pořádně „udělané“, navíc je tam neuvěřitelně příjemný přístup paní majitelky…
tak třeba to bude pro někoho dobrý tip

Moir
2442 příspěvků 29.10.12 13:17

@ajuna Elis má majitel z Brna, pokud jste byla v Praze a tak před dvěma a více lety, obsluhovala vás kamarádka, bývalá závodní tanečnice

ajuna
106 příspěvků 29.10.12 16:19

@Moir nene, mám blíž Brno… ale mám zkušenost u specializovaných prodejen že je vždy úžasný přístup a snaha poradit, dělají to lidé, co k tomu mají blízko a na přístupu se to odráží, když to člověk srovná s obyčejným řetězcem

Weronikaa
1 příspěvek 3.11.12 19:44
První taneční

Potřebovala bych poradit ohledně bot do tanečních. Mám úzkou ale velkou nohu a sehnat boty je pro mě utpení. Proto je už začínám shánět na příští rok. Nemá někdo už nějakou podobnou zkušenost a dokázal by mi poradit. Předem děkuji!

Moir
2442 příspěvků 5.11.12 16:21

@Weronikaa Možnosti máte výše, taneční boty, částečně se dají objednat téměř na míru, myslím, že je to značka Tango. Určitě ji mají v Elis dance sport a to jak v Praze, tak v Brně, v jiných tanečních speciálkách bude též.

Em H
47 příspěvků 7.11.12 19:28
Otevřená špička na ples?

O vhodnosti zakoupení těch nejobvyklejších tanečníchbot (myslím ty páskované někde ze začátku stránky) by se dalo velmi polemizovat. Na žádný ples nepatří boty s otevřenou špičkou. Tečka. Původní otázka se týkala tanečních, tam tedy prosím jak je libo (pořád je to taneční výcvik), ale na ples otevřená špička prostě nepatří, je to fuj fuj a Špaček by Vám měl dát přes prsty…

Jirkátor
1569 příspěvků 8.11.12 05:58

@Em H : Asi jsem p. Špačka špatně četl a jsem společenský diletant, ale na ples se nesmí nosit otevřená špička?

zwedavka
1166 příspěvků 8.11.12 07:19

Hlavně na ples jsou „povinné“ punčochy a pro změnu blbě vypadají punčochy v botách s otevřenu špičkou

Jirkátor
1569 příspěvků 8.11.12 09:22

@zwedavka Ale jen pokud je vidět ten šev na punčochách. Nebo se pletu?
Manželka má silonky bez zesílené špičky a šev schová pod prsty a není pak vidět. To se nesmí?

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 8.11.12 09:34

@Jirkátor ale tam nejde o šev, ale o tu pančuchu, takže pletiete sa.:-)

Mylady2
12413 příspěvků 8.11.12 10:17

@Em H tak to by možná měl nebo mohl ale nedal by! Tady tohle slavné pravidlo jsem s ním řešila;-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek