Boty na podpatku - náhrada

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Gemnis
1 příspěvek 09.04.17 15:48
Boty na podpatku - náhrada

Dobrý den!
Potřebovala bych poradit čím nahradit boty na podpatku. Ze zdravotních důvodů je již nemůžu nadále nosit. Dříve jsem je nosila často a asi jsem si tím zdevastovala nohu, klenba se mi propadla, chodidla rozplácla a také kvůli nemoci svalů se mi noha vymykává doprava, takže nehezky šmajdám. Svaly „nedrží“.
Je mi 24, ráda se oblékám elegantně a bez podpatků to není ono. Baleríny nemám moc ráda, navíc při výšce 160 cm a s lehčí nadváhou vypadám jak zaražená do země. Také chůze v nich po delší době není nic moc, chodidla velice bolí.
Zatím jsem našla jen samé nehezké kolekce babkovských zdravotních bot. Nemáte nějaké tipy kam se podívat?
Předem děkuji za všechny odpovědi. :)

Reklama

Reklama

Reakce:

Jordaan
7263 příspěvků 09.04.17 16:56

.

Příspěvek upraven 21.06.17 v 15:03

Jordaan
7263 příspěvků 09.04.17 16:58

.

Příspěvek upraven 21.06.17 v 15:03

Jordaan
7263 příspěvků 09.04.17 16:59

.

Příspěvek upraven 21.06.17 v 15:02

Jordaan
7263 příspěvků 09.04.17 17:03

.

Příspěvek upraven 21.06.17 v 15:02

Puffin
46 příspěvků 09.04.17 19:23

https://www.vivobarefoot.cz/…y-l-eco-mole
https://www.vivobarefoot.cz/…-cobblestone

Venda79
492 příspěvků 09.04.17 19:43

@Puffin já prostě nevím; jsem zvyklá hodně chodit bosa, v Praze si to teda netroufnu, ale jinak léto moc v botách netrávím, a přesto nemůžu nějak najít k těm „bosým“ botám pozitivní vztah, když odhlédnu od toho, jak vypadají, tak mi ani nepřipadají zdravé, ve chvíli kdy je doma obuju, jdu po rovném asfaltu na tramvaj (v té je asi nejhrbolatější povrch dne), pak zase po asfaltu do práce, kde chodím po hladkém rovném koberci, linu nebo dlaždičkách, tak to myslím ztrácí funkci…

Venda79
492 příspěvků 09.04.17 19:45

@Gemnis já tedy nejsem ta pravá, která by mohla radit, spíš jsem do tohoto tématu přišla, abych něco okoukala, ale ukážu vám, co mám na téma „boty bez podpatku“ uloženo v inspiraci

Puffin
46 příspěvků 09.04.17 21:37

@Venda79 Zatím je používám jen krátce (mám ty ve druhém odkazu), ale užívám si chůzi v nich, dávám si pozor, jak a kam šlapu. Zjistila jsem, že po tvrdém našlapuju tvrdě na patu, tak se učím chodit jemněji. Přímo fyzioterapeut je doporučoval na srovnání prstů na noze do správného postavení.

Venda79
492 příspěvků 09.04.17 21:47

@Puffin možná na ty prsty ano, ale na klenbu to podle mě funguje jen v terénu, kde jsou kamínky, drny, klacky, kořeny a jiná stimulace
ale já pochopitelně nejsem ortopéd, to je jen takový můj pocit

jsem si teď ještě vzpomněla, že u nás chodí jedna slepá holka a ta chodí úplně bosa (+ jen v trenkách a nátělníku i v zimě) tak u té jsem si říkala, že teda ty bosé boty by opodstatnění měly, když si představím, že nevidí kde je jaká rozbitá lahev, psí bobek, nablito… ale tam je problém v hlavě ne v nohou

Giuli
2931 příspěvků 09.04.17 21:55

@Venda79 Chce to výlet na správne miesto. :-D

Venda79
492 příspěvků 09.04.17 22:11

@Giuli no prosím, a žádné drahé bosé stezky nejsou potřeba :-)

Giuli
2931 příspěvků 09.04.17 22:22

@Venda79 Tá moja stezka drahá je, je to Brandnertal, Bregenzerwald, Rakouské Alpy. :-)

Venda79
492 příspěvků 09.04.17 22:31

@Giuli fakt? my tady máme dost podobnou do Prokopáku (a když jsem vzala golfky na stezku podél Sázavy, připadala mi snad ještě horší :-) )

Giuli
2931 příspěvků 09.04.17 22:33

@Venda79 Fakt, ale viac fotiek dať nemožem, na všetkých ostatných je už aj nejaká osoba. :-D
 https://www.vorarlberg-alpenregion.at/…lerie/buers/

Bazuch
34 příspěvků 11.04.17 19:01

Já měla zničené nohy po nevhodně doporučených ortopedických vložkách. Před tím, než jsem přijala drastičtější opatření (na míru udělané speciální vložky a speciální zdravotní obuv ala důchodky) jsem zkusila boso boty a byla jsem docela překvapená, že nohy se mi začaly zlepšovat snad ze dne na den. Co je trochu otravné je, že samotné boso boty nebývají příliš hezké a ještě se s nimi musí člověk naučit správně chodit. Na tvrdém povrchu to chce chůzi přes špičku, což obzvlášť ze začátku vypadá trochu legračně. Taky je zapotřebí nechat si doporučit ty co jsou vhodné na chůzi ve městě (osobně jsem hodně spokojená s značkou Leguano). Ale možná by stálo za to to zkusit, třeba Vám alespoň trochu pomůžou.
Mě pomohly, takže teď střídám boso boty ala tenisky k sportovnímu/vol­nočasovému oblečení, oxfordky k business casual dress code a k sukni pak boty s menším podpatkem či klínkem. Docela se mi osvědčil Scholl, mívají občas docela pěkné boty s rozumným podpatkem a jsou překvapivě pohodlné.

Reklama

Váš příspěvek

100 let módy na 256 stránkách

Posledních sto let módních směrů i stylů na papíře. To je nová... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Sexy (vel)ryba v síti: Laciné, nebo osobité?

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Když jsem v 90. letech potkávala náctileté holky v síťovaných... Celý článek

Reklama