Brigáda (odchod ještě před nástupem)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ToyenS
2 příspěvky 28.5.19 01:55
Brigáda (odchod ještě před nástupem)

Dobrý den, 

vím, že tento dotaz není úplně tématem blízký módě… Ale i tak to zkusím. Tak tedy, mám dotaz, na který bych potřebovala řadu. Našla jsem si brigádu na léto, domluvila jsem si se zaměstnavatelem termín a druh práce a vše okolo ní. Ale pár dnů po schůzce se zaměstnavatelem jsem dostala nabídku brigády, která je finančně zajímavější - vyšší plat. Je možné nějak odmítnout první brigádu, když jsem ještě ani nezačala pracovat? Nebo je v tom nějaký problém? Myslím kvůli nějakým sankcím apod. Popřípadě, nemohli byste mi dát prosím radu, jak to 1. zaměstnavateli vysvětlit? Mám z toho trochu strach. 

Děkuji předem za odpovědi.

Reakce:
xiphinema
10 příspěvků 28.5.19 07:03

Zavolajte zamestnávateľovi čím skôr ak sa bojíte tak pošlite e-mail tiež čo najskôr a napíš mu to čo ste napísali tu, že sa ospravedlňujete, ale máte ponuku ktorá je pre vás výhodnejšia a teda bohužiaľ k nim nenastupite a dakujete im za možnosť ktorú vám dali.

Lizbeth
1154 příspěvků 28.5.19 19:10

Slušně se písemně nebo ústně omluvte a odůvodněte lepší pracovní nabídkou. Víc se v tom nepatlejte. Zřejmě nepotěšíte, ale zase to není extra nic vyjímečného. Poděkujte za pochopení. Hlavně nedělejte mrtvýho brouka a neřešte na poslední chvíli, ať mají čas najít někoho jiného.

tatveruska
16 příspěvků 28.5.19 20:30

Ak si podpísala pracovnú zmluvu, mala by si v nej mať aj podmienky, za akých môžeš od zmluvy odstúpiť, ale v praxi je to tak, že pracovný pomer vzniká až dňom nástupu do práce, ktorý máš uvedený na zmluve a až týmto dňom by sa na teba vzťahoval Zákoník práce. Podľa Obč. zákoníka máš na tento jednostranný právny úkon nárok a budúci zamestnávateľ by ťa mohol žalovať za nedodržanie zmluvy jedine s tým, že mu vznikla porušením zmluvy z tvojej strany škoda (ktorú by musel dokázať) a pochybujem, že by do toho šiel. V každom prípade pošli písomne a doporučene urýchlene „Odstúpenie od zmluvy“,keďže ako som pochopila, do práce máš nastúpiť v lete (predpokladám 7/2019)a čas beží.

Semtex
40 příspěvků 29.5.19 07:25

To je zas dotaz jak z Bravicka:rolling_eyes: asi logicky řeknu zaměstnavateli, ze nenastoupim? Co jinyho?

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek