Brigáda (odchod ještě před nástupem)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ToyenS
2 příspěvky 28.05.19 01:55
Brigáda (odchod ještě před nástupem)

Dobrý den, 

vím, že tento dotaz není úplně tématem blízký módě… Ale i tak to zkusím. Tak tedy, mám dotaz, na který bych potřebovala řadu. Našla jsem si brigádu na léto, domluvila jsem si se zaměstnavatelem termín a druh práce a vše okolo ní. Ale pár dnů po schůzce se zaměstnavatelem jsem dostala nabídku brigády, která je finančně zajímavější - vyšší plat. Je možné nějak odmítnout první brigádu, když jsem ještě ani nezačala pracovat? Nebo je v tom nějaký problém? Myslím kvůli nějakým sankcím apod. Popřípadě, nemohli byste mi dát prosím radu, jak to 1. zaměstnavateli vysvětlit? Mám z toho trochu strach. 

Děkuji předem za odpovědi.

Reakce:
xiphinema
6 příspěvků 28.05.19 07:03

Zavolajte zamestnávateľovi čím skôr ak sa bojíte tak pošlite e-mail tiež čo najskôr a napíš mu to čo ste napísali tu, že sa ospravedlňujete, ale máte ponuku ktorá je pre vás výhodnejšia a teda bohužiaľ k nim nenastupite a dakujete im za možnosť ktorú vám dali.

Lizbeth
785 příspěvků 28.05.19 19:10

Slušně se písemně nebo ústně omluvte a odůvodněte lepší pracovní nabídkou. Víc se v tom nepatlejte. Zřejmě nepotěšíte, ale zase to není extra nic vyjímečného. Poděkujte za pochopení. Hlavně nedělejte mrtvýho brouka a neřešte na poslední chvíli, ať mají čas najít někoho jiného.

tatveruska
16 příspěvků 28.05.19 20:30

Ak si podpísala pracovnú zmluvu, mala by si v nej mať aj podmienky, za akých môžeš od zmluvy odstúpiť, ale v praxi je to tak, že pracovný pomer vzniká až dňom nástupu do práce, ktorý máš uvedený na zmluve a až týmto dňom by sa na teba vzťahoval Zákoník práce. Podľa Obč. zákoníka máš na tento jednostranný právny úkon nárok a budúci zamestnávateľ by ťa mohol žalovať za nedodržanie zmluvy jedine s tým, že mu vznikla porušením zmluvy z tvojej strany škoda (ktorú by musel dokázať) a pochybujem, že by do toho šiel. V každom prípade pošli písomne a doporučene urýchlene „Odstúpenie od zmluvy“,keďže ako som pochopila, do práce máš nastúpiť v lete (predpokladám 7/2019)a čas beží.

Semtex
34 příspěvků 29.05.19 07:25

To je zas dotaz jak z Bravicka:rolling_eyes: asi logicky řeknu zaměstnavateli, ze nenastoupim? Co jinyho?

Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek