Brněnské tipy a triky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
DanielaS
5027 příspěvků 13.2.13 11:38

Odklon od jidla - pani Kalcu se v tematu Burda vyjadrila, ze maji v sortimentu slovutny fliselinovy tvarovaci prouzek, o kterem se pulka svetovych svadlenek domniva, ze je to neco jako Lochneska.

MP_Emi
107 příspěvků 13.2.13 11:40

@Bugatti Děkuji moc, tohle mi určitě pomůže. Konzistence těsta je mnohem důležitější než gramy a mililitry (jak jsem už zjistila u pečení v domácí pekárně).
Končím s OT a přeji všem výborný oběd a hezký den.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 13.2.13 11:46

Tak já přidám svou trošku do mlýna s řeznictvím. Mám dva oblíbence a to jsou řeznictví Vepřek na Minské 4 a pak řeznictví u zastávky Antonínská, na Lidické.

Jak už to s dobrými podniky bývá, jediné mínus je, že mají neustále narváno. Ale vždy ochotně poradí, naporcují, nechají uležet.

Bugatti
4086 příspěvků 13.2.13 11:46

@DanielaS Odpoledne půjdu do města, podívám se tam a dám vědět. Na fóru o šití jsem o tom četla a právě mám rozešito, tak to třeba vyzkouším.

DanielaS
5027 příspěvků 13.2.13 11:57
@Bugatti píše:
@DanielaS Odpoledne půjdu do města, podívám se tam a dám vědět. Na fóru o šití jsem o tom četla a právě mám rozešito, tak to třeba vyzkouším.

Prosime pak o referat!

Olinka
2582 příspěvků 13.2.13 16:41

@Bugatti Mohla bych vás poprosit o zaslání odkazu na typ vašeho strojku? My dělali domácí těstoviny v létě na chalupě - hladká mouka, vejce a voda, a válelo se ručně a nešlo to a já byla vzteklá jak pes. Výsledek perfektní (plněné ravioli nebo jen nudle polité máslem a zasypané sýrem). Já bych si nějaký koupila, ale chci jen na válení těch plátů a na internetu jsou ty zbytečně převybavené s milionem nástavců, které vůbec nepotřebuji… Tak bych uvítala dobrou zkušenosti někoho jiného:-)

@DanielaS Bože můj, to jako fakt? Ale mám pocit, že jsem tuto informaci už někde zaslechla - je to snad proto, aby na sejra mohli napsat „vyrobeno v Itálii“. No, mě každopádně GM hodně chutná a nepřijde mi mdlá - jenže ve srovnání s našimi sýry je to logické, mdlejší už snad nemůže být nic:-) Žít v Itálii nebo třeba Švýcarsku, tak to vůbec neřeším, jenže u nás je parmazán za 700 Kč kilo a GM za nějakých 250, to je sakra rozdíl.

Bugatti
4086 příspěvků 13.2.13 18:45

@Olinka Můj strojek je základní na vyválení plátů, k tomu jdou dokoupit různé nástavce na krájení. Pošlu vám SZ, ať to tu nezapleveluji reklamou.

Kralovna Bitche
382 příspěvků 14.2.13 10:28

A ještě jsem si vzpomněla na zásadní podnik - Čočkův biojarmark na Cihlářské

irene_adler
29 příspěvků 14.2.13 10:44

Dobrým cílem na nákup je taky Burianovo náměstí, bohužel z centra trochu z ruky. Je zde prodejna čerstvých mořských ryb a nově otevřený obchod s farmářskými potravinami.

Mia_Wallace
10 příspěvků 14.2.13 10:58

@irene_adler s prodejnou ryb souhlasím, kupovali jsme pražmy a lososa, oboje výborné. Byli jsme tam v sobotu a museli jsme vystát frontu, tak jsme si říkali, že je to dobré znamení, že se zboží točí :)

jednaztisíců
1 příspěvek 15.2.13 16:05

DanieloS, prosím, co je to ten proužek, o kterém se zmiňujete? Šiju dost dlouho, celkem myslím mám ponětí o všelijakých pomůckách a vychytávkách, ale o tomhle jsem nikdy neslyšela…děkuji!

DanielaS
5027 příspěvků 15.2.13 22:39
@jednaztisíců píše:
DanieloS, prosím, co je to ten proužek, o kterém se zmiňujete? Šiju dost dlouho, celkem myslím mám ponětí o všelijakých pomůckách a vychytávkách, ale o tomhle jsem nikdy neslyšela…děkuji!

Burda ho nazyva „fliselinovy tvarovaci prouzek se zpevnovacim svem“, vyrobce Freudenberg „Formband“, pani Kalcu „pololněná krajinka“, no fakt. Ja ho nazyvam lochneska. Vsichni o nem mluvi, ale nikdy ho nikdo nevidel (vcetne velkoobchodu galanterii).

Kalcu
164 příspěvků 15.2.13 23:08

Krajinky a pásky - použití •vliselinové fixační pásky pro zpevnění krajů – rovné nebo šikmo střižené •tkané fixační pásky pro zpevnění krajů - rovné nebo šikmo střižené •oboustranné lepící pásky •pásky pro zpracování dolního kraje •pásky pro zpracování průramků
barvy •natural 002 •tmavošedá 049
rozměry a hmotnostprovedení:
rovně střižený nebo šikmo střižený (pod úhlem 12 nebo 45stupňů) šíře: 10, 12, 15, 30 mm - po dohodě dodáme v šíři dle přání zákazníka
návin: 100m
Pro nevěřící Tomáše je toto oficiální text výrobce…a opravdu je na našich prodejnách seženete.

Kiririn
95 příspěvků 16.2.13 15:59

Tak pokud jde obchůdek na který nedám dopustit je to „galanterie“ v alfa pasáži. Už má z tamních přívěsků nejedny náušnice. Výborný je také obchůdko-stánek na rohu Zelňáku s Masaryčkou s tlustčími barevnými silonkami. Někdy se také stavím do unimody na Zelňáku. Výborné jsou ryby a spol. z Ocean48, kde mají ryby max. 48 hodin po výlovu.

Příspěvek upraven 10.03.13 v 15:12

TadyATed
65 příspěvků 16.2.13 18:41

Ten vlizelinový proužek mají a měli v každé galanterii v brně, kterou jsem navštívila. Už asi tak 15 let.

DanielaS
5027 příspěvků 17.2.13 21:03

Ja rada verim, ze nekde existuje! Jen ja ho nikdy nepotkala a kdyz jsem v Brne zadala (pred asi sesti lety) vlizelinovy prouzek, dali mi ten zazehlovaci na zalozeni kalhot bez siti, no. V Italii jsem musela udelat osvetu i na obycejny vlizelin (a freudenberg tu do velkoobchodu nedodava).

Kalcu
164 příspěvků 17.2.13 21:40

@DanielaS zkuste tady :-)mělo by to být zastoupení našeho francouského dodavatele

chekotay
411 příspěvků 23.2.13 19:34

Pěkné pánské tašky, aktovky a kabely, (jakož i dámské), rukavice, také pár klobouků a pásky, toť doplňkový sortiment kožešnictví na Husitské.

marmota-b
532 příspěvků 9.3.13 08:27

V obchůdku Ze Země (nebo je to Ze země?) na Grohově mají lotyšský kvass, ten pořádný kvašený. Vyráběný v Lotyšsku, označený česky. Tak kdo máte tyhlety pobaltské a ruské chutě, můžete tam vyrazit. :D Je to o blok za fildou směrem od Veveří nahoru.

chekotay
411 příspěvků 9.3.13 13:16

Když už jsme u toho Ruska, tak restaurace Samovar změnila majitele i personál. Trochu se obávám, že je to změna k horšímu.
Ale proč sem píšu: V sekáči nad Zelňákem teď mají nějaké ty totální výprodeje, a na věšáku jsem tam vedle sebe objevil saka - 100% kašmír, 100% lambswool, 100% pure virgin wool, 17% len/bavlna, viskóza/vlna. Ovšem vozry a barvy jsou dílem otřesné, dílem divoké, a střihy taky nejsou úplně dokonalé. Ale přišlo mi to jako dobrý trenažer, jak si ohmatat a nakoukat materiály. :-)
Mimochodem… jak dobře/špatně se vlastně barví kašmír? :-D

marmota-b
532 příspěvků 9.3.13 13:21

Dobrá otázka… tipla bych, že to bude podobné jako s vlnou, takže asi záleží na materiálu, kterým barvíte (bude to asi chtít barvy, v kterých se to nemusí vařit), a jak si tak vybavuju z nějaké série článků o přírodním barvení, taky na tom, jestli ten materiál zůstal v přírodní podobě, nebo byl předtím vybělený (případně obarvený)… ten upravený by měl jít snáz. Kašmíru mám sama jenom malé procento v jednom svetru, který se mi líbí, jaký je, takže praktickou zkušenost nemám. :D

janiiiv
781 příspěvků 10.3.13 22:44

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 00:06

chekotay
411 příspěvků 11.3.13 08:11

Myslím pánská. A asi ano, druhé patro po eskalátorech.
Poměrně silné pruhy kůže mívali v Řempu pod Malinovského náměstím.

Davson12
14 příspěvků 3.10.14 14:02

Dobré květiny v Brně ještě nabízí Vonekl na Kšírově. Našel jsem i články na netu, kde je celkem chválí: http://neutralne.cz/…o-podnikani/. Já tam kupuju hrnkový kytky, ale mají velký výběr i krásných řezaných kytek.

Oldyn
6177 příspěvků 4.10.14 12:20

Výborné téma, Brno mám ze všech měst v čr nejraději.
Jídlo : Náš Grunt Veveří- nakoupím tam vše co nevypěstuji, nezavařím.
restaurace: Lloyds´ Pavillon Sunset Leporelo+ Sushi Ya
kadeřník: kamarádka -Jan Špilar -Jiří Procházka (střídám)
divadlo: Radost Mahenovo divadlo
oblečení Iveta Řádková
Sassofono
MaxMara

čokoládovna: Koruna Pralines na Rašínové, jako dárek pro zahraniční kamarády plechovka s Brnem plná pralinek. čaj: Grešík a Sannentor (není Brno)
rybárna: Šopík a pak jedna za Brnem, nevzpomenu si na název, ale mají na zahradě rybník. :D
Kafe: Pavin Caffe
Koření si vozíme z Maďarska(hlavně papriku) a prací prášky z Rakouska.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek