Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2932) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
zwedavka
1265 příspěvků 19.1.21 17:30

@Puffin @benyka děkuju

DanielaS
5245 příspěvků 24.1.21 20:19

Prolistovala jsem tam a zpatky vsechny svoje casopisy a nakonec usoudila, ze stejne nic noveho nepotrebuju. Tak aspon pro miminko kalhotky 130 z 3/2017.

terojanka
22 příspěvků 31.1.21 15:00

To je velice pěkné. Zrovna jsem si procházela návody jak šít , tak snad se do něčeho pustím

Příspěvek upraven 03.02.21 v 17:32

Jordaan
9340 příspěvků 31.1.21 15:26

Vysivana zastera.

Stará zebra
67 příspěvků 2.2.21 11:27

@Jordaan Zástěra se Vám povedla. Na zádech je to jenom překřížené při oblékání? Nijak se to nezavazuje? Je to výborný nápad jak využít staré lněné ubrusy, které již nepoužívám. A taky jsou některé s výšivkou.

Jordaan
9340 příspěvků 2.2.21 13:55

@Stará zebra

Jj, na zadech je to jen prekrizene, leze se do toho dobre, s trochou treninku z toho pak dokazete i vylezt :-). Strih je velmi volne podle tohoto https://www.purlsoho.com/…color-linen/

Paris1789
5356 příspěvků 2.2.21 14:09

@Jordaan obdivuju, když někdo vyšívá, já sama to sice umím (byla jsem k tomu vedená už od dětství babičkou, fanatičkou vyšívání), ale nějak si neumím představit nad tím sedět a koukat do toho.
Máš to krásné a povedlo se ti to skloubit materiálově i barevně, povedené je to velice.
Teď si chci koupit šicí stroj, kdybych už chtěla vyšívat, tak jen na stroji. Je jasné, že takhle hezké by to asi nebylo.

Stará zebra
67 příspěvků 2.2.21 14:51

@Jordaan Děkuji za inspiraci, už kreslím a přepočítávám na cm.

Lakerol
209 příspěvků 2.2.21 14:59

@Puffin Možná by na tom vypadala dobře reflexní nálepka? :-)

zwedavka
1265 příspěvků 2.2.21 21:35

K zástěře, která je moc krásná, bych si dovolila poznámku. Zástěra se u vaření ušpiní, aspoň já si ji beru právě proto. Fleky jsou mnohobarevné a mastné, tu svojinamačuju a peru na 60 st. C za použití všemožných přípravků, aby fleky pustily. Nezničí se příliš brzo? Nebo se s tím počítá, že je to na chvíli?

Jordaan
9340 příspěvků 2.2.21 22:39

@Paris1789

Diky! Chtela jsem to jen vyzkouset, nemyslim, ze ted budu vysivat na vsechno, co mi padne pod ruku. Ve skutecnosti to jde docela rychle, je to male a ma to jen dve barvy. Uprimne receno, vsechno, vcetne barev, je okopirovane z te knihy. Ta autorka ma opravdu cit pro barvy, kdyz ty vysivaci propriety prisly, tak me to az prekvapilo, sama bych ty barvy nevybrala. Objednavala jsem podle cisel uvedenych v knize.

Příspěvek upraven 02.02.21 v 22:49

Jordaan
9340 příspěvků 2.2.21 22:49

@zwedavka

Ja peru nasi druhou zasteru normalne na 40 nebo 60 s jinym oblecenim, jak to vyjde. S touto to budu delat stejne, nemam v planu ji „setrit“ a myslim, ze to prezije, max. ji dam do nejakeho ochranneho pytliku, aby se to vysivani nezachytilo o nejake jine pradlo. Doted se mi nikdy nepodarilo vytvorit nejake bezne nevypratelne fleky. Ten material je smes bavlna/len, zbytek z letnich kalhot pro syna. Kalhoty jsem prala kazdych par dni a jsou v podstate neznicitelne, takze ta zastera bude taky.

sirena007
1200 příspěvků 3.2.21 09:06
@Jordaan píše:vsechno, vcetne barev, je okopirovane z te knihy.

Jaká je to prosím kniha? (pokud jste to už psala dřív, tak to nemůžu najít…)

Jordaan
9340 příspěvků 3.2.21 09:31

@sirena007

Autorka se jmenuje Yumiko Higuchi. Ja mam tuhle knihu, ale libi se mi od ni i jine knihy :-).

https://www.thalia.de/…4779977.html?…

sirena007
1200 příspěvků 3.2.21 09:52

@Jordaan Díky! Vypadá to zajímavě a jak jsem zjistila, jde to koupit i u nás :-)

DanielaS
5245 příspěvků 3.2.21 11:57
@Jordaan píše:
Vysivana zastera.

To mi pripomnelo mou stoletou zasteru, nekde v hloubi tematu tady asi jeste bude.

Teda strih je stolety, zastera nova.

Temperance
3046 příspěvků 4.2.21 02:25

Na mojí zástěře, kterou kdysi ušila teta, se dlouhatánské kšandy po překřížení na zádech vzadu provléknou v pase poutky a zavážou.

Stará zebra
67 příspěvků 4.2.21 18:54

@Jordaan Ušito, zatím zkušební pro mne. Doufám, že se z nepoužívaného ubrusu stane používaná zástěra. Druhou budu šít jako dárek. Šila jsem také velmi volně podle toho Vašeho střihu. Ještě jednou děkuji za inspiraci.

Jordaan
9340 příspěvků 4.2.21 19:03

@Stará zebra

To vypada hezky :-). Vubec by me nenapadlo ze je to byvaly ubrus. Pusobi to trochu jako suvenyr z nejake exoticke dovolene. A libi se mi, jak jste vyuzila ty pruhovane lemy.

Stará zebra
67 příspěvků 4.2.21 19:15

@Jordaan Byl to ubrus koupený kdysi ve výprodeji v nějakém pomatení smyslů. Prostě jsem jej tam nemohla nechat:-). Potom čekal 20 let ve skříni na svoji příležitost.

ertz
845 příspěvků 4.2.21 20:23

Zástěry jsou všechny hezké. Taky mám zástěry - ale obvykle je nepoužiju, přestože jsou nachystané v kuchyni, zapomínám na to.

DanielaS
5245 příspěvků 5.2.21 12:00

Proto musi byt zastery hezke!

ertz
845 příspěvků 5.2.21 21:04

@DanielaS Ani to mi nepomáhá :-)

ertz
845 příspěvků 7.2.21 12:44

Mám asi hloupý dotaz. Ušila jsem další dětské tepláky, tentokrát jiný střih. Ale v pase se ta guma přehne na polovinu, takže je většina pásku prázdná a nevypadá to dobře a asi je to méně pohodlné. Nedávám tam šňůrky, jen širokou gumu. První tepláky v pořádku, u druhých se během nošení guma přehnula na poloviční šířku. U těchto jsem ten pásek udělala užší, aby to bylo na těsno. Guma se mi přehýbá už při navlékání. Zkusila jsem jednu užší měkčí, pak tužší širší, a přehnou se obě.

Uživatel je onlineMP blanka
2842 příspěvků 7.2.21 13:24

@ertz : To je častý problém, a čím je guma širšia, tým rýchlejšie sa prehne.
Trochu pomôže, ak sa guma najskôr priobnitkuje k pásovému okraju, /pozor nezarezať -) / a potom spolu dvojihlou v kraji prišije. Ale je treba odhadnúť pomer šírky látky a obvodu gumy, pretože tým šitím sa to trochu zmení. Podobné je aj riešenie, že gumu síce navlečiete do už zahnutého okraja, ale potom z lícu 2× prešijete, čím rozdelíte šírku opasku na tretiny. Vyzerá to dobre, no ale s tým odhadom obvodu gumy je to detto. Ono by sa to až po dokončení ťažko opravovalo.

Stránka:  « Předchozí 1 776 777 778 779 780 781 782 783 784 785 786 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek