Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2969) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
3263 příspěvků 8.5.21 19:39

@ertz Já tu podsádku dělám nepatrné menší. Po tom prošití se látka lehce natáhne, myslím, a pak odstává.

Jordaan
9408 příspěvků 9.5.21 20:01

Saty a vrsek ze zbytku satu. Material je viskozovy krep, strih z Fibre Mood (saty), Coralie Bijasson (vrsek). Ten strih na vrsek je zadarmo.

MP Edina
138 příspěvků 11.5.21 11:19

Koupila jsem si elastické nitě na overlock. Máte s nimi zkušenost? Špulky jsou hodně veliké, na stroji sice drží, ale bojím se, že při šití budou padat, hlavně ta první?

Moir
2558 příspěvků 11.5.21 19:22

@MP Edina měla byste s overlockem mít držáky velkých návinů tak by neměly padat, stejně jako síťky na náviny, aby se nit odvíjela rovnoměrně, podívejte se do svého manuálu, tam by to všechno mělo být

MP Edina
138 příspěvků 12.5.21 15:45

@Moir Děkuji za informaci, já mám držáky i ty síťky, ale tyhle špulky jsou mega velké, spodní průměr je 6 cm.

Brep
820 příspěvků 12.5.21 17:33

@MP Edina a nemate omylem spulky k prumyslovym sicim strojum?

Moir
2558 příspěvků 12.5.21 18:01
@MP Edina píše:
@Moir Děkuji za informaci, já mám držáky i ty síťky, ale tyhle špulky jsou mega velké, spodní průměr je 6 cm.

tak to postavte prostě vedle stroje na nějakou krabici, mám ty samé

MP Edina
138 příspěvků 12.5.21 18:16
@Brep píše:
@MP Edina a nemate omylem spulky k prumyslovym sicim strojum?
Koupila jsem u Stoklasy a bylo uvedeno pro overlocky, na fotce to nebylo vidět, že je to tak velké.
MP Edina
138 příspěvků 12.5.21 18:17
@Moir píše:
tak to postavte prostě vedle stroje na nějakou krabici, mám ty samé
Děkuji za nápad, ještě jsem zkusila nasadit je na ty normální nitě a celkem to drží. Jste s nimi spokojená? Jsou lepší než ty klasické? Zdají se mi dost tenké.
giuliettka
8629 příspěvků 12.5.21 19:57

@MP Edina Urobte si z použitej lepiacej pásky vnútro. :-D

MP Edina
138 příspěvků 12.5.21 21:14

@giuliettka Taky dobrý nápad! Zkusila jsem je nasadit vzhůru nohama a drží, tak o víkendu vyzkouším všechny varianty. Mám overlock asi 3 roky, takže zatím všechny fígle neznám.

giuliettka
8629 příspěvků 12.5.21 21:39

@MP Edina naopak tu niť nedavajte. Párkrát sa vám to odmotá v pohode a potom sa ro celé zosype dolu. Naraz a bez varovania, videla som to na vlastné oči. Nemám takéto nitky, používam teflonové, alebo polyakrylove a tie majú uprostred taký stred ako trubka a raz mi padla nitka z ruky na podlahu a ta široká časť dolu sa ulomila, tak som ju dala naopak, ako to máte na obrázku vy. A nitka sa zosypala po pár odvinutiach dolu.

Moir
2558 příspěvků 13.5.21 08:44
@MP Edina píše:
Děkuji za nápad, ještě jsem zkusila nasadit je na ty normální nitě a celkem to drží. Jste s nimi spokojená? Jsou lepší než ty klasické? Zdají se mi dost tenké.

používám je občas na coverlocku, s tím se musím ještě pořádně naučit

MP Edina
138 příspěvků 13.5.21 11:40

@giuliettka Děkuji za varování, ušetřila jste mi jeden nervový záchvat, úplně živě vidím jak se to sesypává na ten stroj a ve mně to vře…

takvselijak
345 příspěvků 19.5.21 21:00

Prosím vás, jak mám správně dělat plisování?
A - čáry na rubu k sobě, na straně šipky
B - čáry na rubu k sobě, záhyb na straně šipky
C - lícem k sobě, čáry jsou z každé strany záhybu (jako prsty, když ho držím), čáry na straně šipky
D - lícem k sobě, záhyb na straně šipky

Jordaan
9408 příspěvků 20.5.21 00:13

.

Příspěvek upraven 20.05.21 v 00:17

Jordaan
9408 příspěvků 20.5.21 00:17

@takvselijak

Polozite to licem na lic, cary na sobe, z rubu prosijete nebo zazehlite a zahyb na licu jde smerem, kterym ukazuje sipka.

takvselijak
345 příspěvků 21.5.21 18:49

@Jordaan Děkuji. Jestli to tedy dobře chápu, tak: čáry mám nakreslené na rubu, takže látku vezmu mezi prsty tak, že líc bude uvnitř záhybu a čáry budou na vnějších stranách. Pak ten záhyb překlopím na opačnou stranu, než ukazuje šipka, aby na lícu byl na straně šipky. Takže verze C. Je to dost náročné uhlídat, aby byly ty čáry na stejné úrovni. Není na to nějaký fígl? Měla bych příště kreslit záhyby z líce? Je to můj první pokus o šití, tak se omlouvám, jestli jsou to hloupé dotazy.

DanielaS
5264 příspěvků 21.5.21 20:48

Jestli mate strih z Burdy, tak tam to mysli takhle. Cary kreslite na rub latky, sesivate licem k lici (abyste ty cary videla), zehlite z lice, skladate ve smeru sipky, ktera vede porad na stejnou stranu (predstavte si, ze je latka pruhledna).

DanielaS
5264 příspěvků 21.5.21 20:49

Na uhlidani car, pokud jsou to delsi sklady, si to prosijte dlouhymi stehy nejakou kontrastni barvou (v ruce, klidne 2 cm dlouhe stehy), tim uvidite na lici to same, jako na rubu. Po sezehleni je jednoduse vytahnete.

DanielaS
5264 příspěvků 21.5.21 21:04
Vymena zarovky Pfaff Select 3.0

Potrebuju vymenit zarovku. V prubehu let jsem to uz dvakrat delala, ale ted mi to ani za nic nejde. Nic jsem nerozmontovavala oproti navodu, ktery rika zatlacit, pootocit, vyndat. Ale je tam strasne maly prostor a nejsem stavu tu zarovku poradne chytit. Neni na to nejaky trik? Nastroj k tomu ve vybave stroje nebyl a ruka mi rozhodne nevyrostla. Internet jsem prohledala horem dolem, nikde zadny uzitecny obrazek, nerku-li video.

if5
484 příspěvků 21.5.21 21:11

@DanielaS Zkuste to v gumové rukavici, klouže míň než prsty.

Jordaan
9408 příspěvků 21.5.21 21:28

@takvselijak

Myslim to presne tak, jak je na obrazkach od @DanielaS . Pripada mi snadnejsi si to predstavit, kdyz si ty cary predstavite na licove strane dilu. Horni hrana latky by mela licovat s tou zalozenou casti, podle toho se muzete i orientovat. V tech carach to nemusite prosivat, to je jen naznaceni toho, jak ma byt sklad hluboky. Co sijete?

Příspěvek upraven 21.05.21 v 22:02

Jordaan
9408 příspěvků 21.5.21 21:31
takvselijak
345 příspěvků 22.5.21 18:21

Moc děkuju, už tomu rozumím. @Jordaan Pokud se vše povede, tak by z toho měly vyjít šaty :D A ano, jsou z Burdy.

Stránka:  « Předchozí 1 781 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek