Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2971) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9418 příspěvků 22.5.21 20:16

@takvselijak

Tak se pak pochlubte a v mezicase se klidne ptejte :-)

DanielaS
5269 příspěvků 22.5.21 21:50
@if5 píše:
@DanielaS Zkuste to v gumové rukavici, klouže míň než prsty.

S rukavicí a částečným rozmontováním to šlo. Jeden šroub odmítl spolupráci, tak jsem kryt jen rozevřela, co to šlo, a jedním prstem držela objímku, aby tak nepružila, a pak šlo efektivně zatlačit. A zároveň jsem mohla promazat vnitřek.

Jordaan
9418 příspěvků 23.5.21 18:11

Lnena halenka.

giuliettka
8647 příspěvků 23.5.21 18:18

@Jordaan Tak toto je perfektná ukážka toho čo vyjadruje veta: v jednoduchosti je krása. Je to nádherné.

Jordaan
9418 příspěvků 23.5.21 18:19

@giuliettka

Diky! A tresnicka na dortu je, ze ten strih je zadarmo :-D.

whitehorse
285 příspěvků 28.5.21 08:29
Princess střih na úpletu

Dobrý den, chci si ušít úpletové šaty s princesovými švy, ale ne úplně dobře mi sedí - na prsou se mi dělá mírné vodorovné zvrásnění mezi vrcholy. Značí to že je to přes prsa v tom místě malé? Nebo jiný problém? Bohužel at hledám jak hledám, tak se mi k princess švům a tomuto problému nedaří nic kloudného najít (bohužel všechny knížky co mám se zaměřují na klasické záševky a takovýto problém tam popisován není). Musela jsem posouvat prsní vrchol o cca 2cm, ale toto ještě není úplně to, co by se mi líbilo. děkuji

Moir
2559 příspěvků 28.5.21 09:55
@whitehorse píše:
Dobrý den, chci si ušít úpletové šaty s princesovými švy, ale ne úplně dobře mi sedí - na prsou se mi dělá mírné vodorovné zvrásnění mezi vrcholy. Značí to že je to přes prsa v tom místě malé? Nebo jiný problém? Bohužel at hledám jak hledám, tak se mi k princess švům a tomuto problému nedaří nic kloudného najít (bohužel všechny knížky co mám se zaměřují na klasické záševky a takovýto problém tam popisován není). Musela jsem posouvat prsní vrchol o cca 2cm, ale toto ještě není úplně to, co by se mi líbilo. děkuji

to sice není o úpletu , ale platit to bude obecně

whitehorse
285 příspěvků 28.5.21 10:06

@Moir díky moc. toto jsem našla - ale na rozdíl od obrázků tam mám já jen a pouze jednu vodorovnou „vlnku“ ve výši prsních vrcholů a to mezi nimi. jinde to vypadá dobře (alespon co se i rodina dívala).
zkusím pak doma vyfotit zda to tam bude vidět.

Yaay
392 příspěvků 31.5.21 17:15

Jedna inspirovana Pinterestom

DanielaS
5269 příspěvků 31.5.21 18:18

Jestli to dela zvrasneni jen na strednim dilu, rekla bych, ze nesouhlasi delka princesovych svu - krivka bocniho dilu je kratsi nez krivka stredniho dilu. Zkuste vyparat jen kousek pod a nad vrcholem krivky, jak se ten stredni dil polozi, mozna napovi, jak by chtel byt vytvarovany. Jestli je to hodne na telo, mate uz sestrizene pridavky? Mozna se jen nemuze spravne rozlozit pridavek, mozna bude potrebovat nastihnout, aby se otevrel.

porjk
3263 příspěvků 31.5.21 18:36

@Yaay Pěkná inspirace!

Jordaan
9418 příspěvků 31.5.21 19:12

Dnesni dilo.

otylanka
14 příspěvků 31.5.21 19:19

Já spíš jen občas, většinou se podívám na https://jaksit.cz/…orie/navody/, jestli tam není něco zajímavého

Příspěvek upraven 04.06.21 v 13:32

otylanka
14 příspěvků 31.5.21 19:19

Tak cca jednou ročně

takvselijak
345 příspěvků 12.6.21 18:21

Pěkný den, zkušební model šatů mám více méně hotový. Oblečené vypadají (z dálky) dost dobře. Z blízka mají bohužel výrazné mouchy. Potřebovala bych poradit, jak upravit střih. Ve výstřihu jsou totiž příliš široké, ale zároveň jsou mi malé přes prsa. Na zádech potřebuju jen ubrat u krku, ale za to pořádně.

Jordaan
9418 příspěvků 15.6.21 13:02

@takvselijak

Mozna by mohla pomoci @mp blanka? Na me to je, bohuzel, az moc vyssi divci. Jak Vam to sedne pres boky? Mozna by taky pomohla fotka satu, aby bylo videt, jak to basnik myslel.

Jordaan
9418 příspěvků 15.6.21 13:03

@MP blanka

Nevedela byste radu? :-)

MP blanka
2876 příspěvků 15.6.21 17:59

Moc tomu nerozumiem. Na poslednej fotke - šaty na ramienku - to vyzerá ako-tak v poriadku, aj keď je výstrih široký, až na ramena. To by ale nebola chyba. Na 2. a 3. fotke je patrné, že šaty ťahajú cez prsia a preto vytláčajú látku do priekrčníka. To by sa dalo odstrániť výrazným zväčšením prs. odševkov, plus rozšírenie PD v oblasti prieramku, a podstrihnutie prieramku v BŠ, náväznosť na ZD, to všetko je už ale dosť výrazný zásah do strihu a ani to nevyrieši to veľké odstávanie látky v priekrčníku ZD. Musela sa stať chyba pri práci. Navrhujem nepokračovať, rozpárať, a na vyžehlených látkových dieloch prekontrolovať podľa strihu. Nie je možné, aby sa taká nezrovnalosť v strihu dostala na stiahnutie, nech už ide o akúkoľvek firmu. Ak chcete pokračovať a ukážete nám strihové diely položené na látkových, možno potom k niečomu dojdeme. Upraviť samotnú šírku výstrihu je to najmenšie. A ešte niečo - pri pohľade zboku je vidno, že je prieramok príliš hlboký.

UzZase
87 příspěvků 15.6.21 20:55

@takvselijak Myslím, že jste zvolila špatnou velikost - potřebovala byste celkově menší střih a udělat úpravu pro velká prsa.

DanielaS
5269 příspěvků 16.6.21 21:59

Vy ten zkušební model máte z plátna, originál je z pleteniny, to hned jinak visí.
Myslí to takhle:

DanielaS
5269 příspěvků 16.6.21 22:01

Žádné tvarování, žádné záševky. To z plátna nenasimulujete.

Porkpiehat
2889 příspěvků včera v 08:43

@DanielaS A já si tu lámu hlavu, jak je možné, že ty šaty přes prsa tak táhnou a u krku tolik odstávají :-) A on to úplet.

whitehorse
285 příspěvků včera v 08:53

@Moir tak jsem zkusila nesešít ty prsní vrcholy a a upravit to přímo na postavě - o maličko se to posunulo a i jen pár mm udělalo dost a už je to výrazně lepší. díky :-)

Jordaan
9418 příspěvků včera v 10:39

@DanielaS

Mate pravdu. Ale myslim, ze tam k tomu materialu bude i jiny problem, s velikosti. Protoze na zadech je to az moc, kdyby se to natahlo, tak to pani spadne z ramen. I vzhledem k tem pruramkum mi ta velikost prijde moc velka. Byt to moje, tise to odlozim do kouta „na pozdeji“ :-D.

Temperance
3204 příspěvků včera v 13:40

@Jordaan „Až do nich dorostu“ ;-) :-P

Stránka:  « Předchozí 1 782 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek