Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2984) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
DanielaS
5287 příspěvků 17.6.21 14:28

Oblecte si tricko z asi tak podobne elastickeho upletu, jaky chcete pouzit na saty. Pres nej si obleknete ty usite platene a oznacte na tricku, kde jsou prisazene rukavy na satech. Tim nasimulujete, jak priblizne ma byt u vystrihu siroka upletova trubka, ktera bude tvorit telo satu. Srovnejte taky sirku strihu v podpazi s sirkou tricka, at to neni uplne mimo.

DanielaS
5287 příspěvků 20.6.21 21:26
Pomoc

Šiju šaty 121 z Burdy 4/2021 a jsem zmatená z postupu. Nejsou to opravdové zavinovací šaty, protože přední boční díly 31 se stříhají 3 a v osmém kroku se dva z nich přišívají ke střednímu přednímu dílu, takže máme kompletní předek, a v desátém kroku se sešijí oba boční švy, takže máme kompletní sukni. A co s tím volným panelem (díly 28 + 31)?
Načež se úplně ztrácím v popisu, jak to dát dohromady s pasovými díly.
Můžete mi to někdo ofotit česky?

Jordaan
9487 příspěvků 20.6.21 22:35

@DanielaS

Koukam do toho a myslim, ze ten levy dil na strane je dvojmo. Pravy je jednoduse. Ty stredni dily jsou dva a lezi pak pres sebe. Tj. je to opravdu zavinovaci.

Puffin
379 příspěvků 20.6.21 23:29

@DanielaS Fotky jsou srovnané opačně, než jak jde návod po sobě. Ať se práce podaří!

DanielaS
5287 příspěvků 21.6.21 07:46

Právě že tam píšou „sešijeme boční ŠVY sukně“, takže doopravdy zavinovací nebude, to by byl sešity jen jeden boční šev, ne? A nikde nevidím zakomponování toho předního panelu sukně, jen se sešijí jeho dva díly a dál se o něm nemluví.

Jordaan
9487 příspěvků 21.6.21 08:00

@DanielaS

Na stranach to je sesite. Ale levy a pravy predni stredni dil sukne sesite nejsou. Ten jeden dil, ktery Vam zbyl je ten dvojity predni levy bocni a ten druhy dil, co Vam zbyl je predni stredni dil. Ty predni stredni dily jsou dva a prekryvaji se, to je prave to „zavinovani“.

Jordaan
9487 příspěvků 21.6.21 08:01

@DanielaS

Ze ty saty jsou zavinovaci je videt i na fotkach.

DanielaS
5287 příspěvků 21.6.21 09:37

Jo uz to chapu. Ty bocni svy jsem sesila spatne dva, ony jsou tri moznosti. Dekuju, nakreslila jsem si to v narysu a chapu. Taky me matlo, ze dily zivutku nejdou az k bocnimu svu a tim nesedel obvod sukne a obvod zivutku, ale ono to na kusu visi jen na te pasovce.

Jordaan
9487 příspěvků 21.6.21 11:11

@DanielaS

Ja nejak nechapu, proc je ten jeden predni bocni dil dvojmo. Mozna to nejak souvisi s tim pasem a zavinovanim (to jsem nedocetla), ale na prvni dobrou me nejaky smysluplny duvod nenapada.

Saty jsou moc hezke, bohuzel pro me, ve spatne velikosti. Pamatuju si, ze kdyz to cislo vyslo, tak mi bylo lito, ze je nemuzu sit. Coz se mi teda stava u Burdy casto, ty plus modely se mi vetsinou libi vic, nez ty normalni.

DanielaS
5287 příspěvků 21.6.21 22:40

Ono totiž to zavinování jde až na bok, nekončí s rohem živůtku. Já taky automaticky stříhala jen dva přední boční díly a ejhle. Ještě že jsem měla dost latky - i když on by šel udělat i z jiné.

Jordaan
9487 příspěvků 21.6.21 23:02

@DanielaS

Tak jsem to konecne pochopila i ja :-). Popsane to teda maji fakt blbe.

DanielaS
5287 příspěvků 21.6.21 23:05

A tady jsou hotové šaty 121 4/2021. Obyčejné bavlněné plátno, eliminovala jsem zadní středový šev a dorovnala to zabráním na bocích. Jsou o 13 cm kratší, než káže střih.
Jako poctu edici Burda Plus, do které jsem právě dorostla, jsem vybrala tento vzor, který nezeštíhluje a na nic si nehraje.

porjk
3269 příspěvků 22.6.21 07:18

@DanielaS Soudím podle té krejčovské panny, že vaše velikost má k velikostem Burda Plus ještě daleko :). Ale šaty jsou pěkné, líbí se mi výběr barev i vzoru. A jako vždy, vypracování. Ať se dobře nosí!

DanielaS
5287 příspěvků 22.6.21 09:17

Plus zacina na velikosti 44. Neberu to tragicky, znamena to, ze ted muzu bez vetsich uprav pouzivat jak normalni strihy, ktere 44 konci, tak Plus, ktere 44 zacinaji.

DanielaS
5287 příspěvků 22.6.21 09:35
@Jordaan píše:
Coz se mi teda stava u Burdy casto, ty plus modely se mi vetsinou libi vic, nez ty normalni.

Mne se libi Plus modelky vic, nez ty normalni. Byvaji to takove Nemky krev a mliko.

Jordaan
9487 příspěvků 22.6.21 10:14

@DanielaS

To je pravda. Posledni dobou mi ale prijde, ze i ty modely do vel. 44 byvaji casteji focene na modelkach prirozenejsi vahy a obcas i „starsiho“ veku, tim myslim, ze to nejsou jen dvacetilete, extra hubene slecny, ale i dospele zenske. Coz mi pripada dobre.

DanielaS
5287 příspěvků 22.6.21 10:25

Na webu to byva u vydani Burda Extra, neznam to, u nas to nevydavaji. A ty zensky se USMIVAJI!

DanielaS
5287 příspěvků 22.6.21 13:02

Musim rict, ze ten strih 121 4/2021 je prekvapive pohodlny, neni pytlovity, ac ma minimum zasevku a latka neni strecova, kimonove rukavy se na tele samy vytvaruji, netrci jako na panne. A bavlnene platno je tak prijemne. Akorat je potreba dost materialu, na tu sukni - ale kdyby byla bez potisku, daji se dily pokladat na stridacku vzhuru nohama.

Porkpiehat
2968 příspěvků 22.6.21 14:18

Kupovala jsem klasickou Burdu už dlouhá léta, ale vadilo mi, že některé hezké modely končí v 42, a nebo ještě lépe ve 21 (zkrácená 42). Já bych naopak potřebovala ideálně 88 (prodloužená 44). Pak jsem si ke konci roku koupila ze zvědavosti Burda Easy (nemám ráda střihy, které mají 25 dílů), a pak ještě několik začátkem tohoto roku. Burda Plus kupuji už několik let. Někdy v březnu nebo dubnu jsem se rozhodla, že budu kupovat jen Burda Plus (stejně menší velikost než 44 nepořebuji) a Easy. Stejně už nemám ty Burdy pomalu kam dávat.

Porkpiehat
2968 příspěvků 22.6.21 14:34

Ne abyste mě označily za ďábla pokušitele, ale holanský prodejce látek Driessenstoffen má v nabídce vlastní časopisy se střihy (u modelů jsou použity jejich látky) za trvale sníženou cenu. Je jich celkem 7 (léto 2017, léto a zima 2018, léto a zima 2019 a léto a zima 2020), buď se mohou koupit za jednotkovou cenu 0,75 euro nebo všech sedm za 5,25 euro. Čísla až do roku 2019 jsou jen dvojjazyčné (holandština a němčina), rok 2020 je pětijazyčný (AJ, holandština, NJ, FJ a španělština). Jsou tam „jen“ dámské a dívčí střihy. Dámské velikosti pro všechny střihy jsou 36 (87-69-95) až 48 (113-92-120). Modely jsou nafocené vícekrát, odhaduji že každý aspoň třikrát, pokaždé ušitý z jiné látky!
https://driessenstoffen.nl/…ge-7-pieces/

Cena dopravy:
Pays-Bas 4,95€
Belgique 4,95€
Allemagne 4,95€
Luxembourg 6,95€
France 8,95€
Royaume-Uni 9,95€
Autriche 7,95€
Europe 14,95€

Objednala jsem si je spolu s nějakými látkami, poštovné je jednotné bez rozdílu váhy balíku. Poštovné zdarma je jen u zásilek v Holandsku.

DanielaS
5287 příspěvků 22.6.21 15:59

Ani to nebudu otvirat, casopisu mam uz patnact sanonu. Nepotrebuju dalsi strihy, nenenene

DanielaS
5287 příspěvků 22.6.21 16:02
@Jordaan píše:Saty jsou moc hezke, bohuzel pro me, ve spatne velikosti. Pamatuju si, ze kdyz to cislo vyslo, tak mi bylo lito, ze je nemuzu sit. Coz se mi teda stava u Burdy casto, ty plus modely se mi vetsinou libi vic, nez ty normalni.

Neztracejte nadeji, model casto vyjde pozdeji v doplnkove edici, plus nako normalni nebo normalni jako plus. Co taky maji porad vymyslet noveho, tak bezmou hotovy strih a prepocitaji ho na jine velikosti. Nekdy i v ramci jednoho rocniku.

ertz
1001 příspěvků 22.6.21 16:28

@Porkpiehat Ten časopis Stitched nabízí terry moda
https://terrymoda.cz/…you-stz1920/
dívala jsem se na to na jaře. Líbilo se mi tam víc modelů než v Burdě, tak pak napište, jak se podle toho šije.

Porkpiehat
2968 příspěvků 22.6.21 17:16

@ertz Koukla jsem na ten váš odkaz a pěkně tam kecají. V tom čísle, které tam prezentují je pouze holandština a němčina. Takže ten, kdo bude spoléhat na to, že si návod přečte v AJ, bude asi dost překvapený. A popisek, že „návod lze snadno přeložit do češtiny“ mě pobavil :-)
Střihy nevypadají nijak složitě, takže se v nich vyzná i někdo, kdo neumí neměcky. Ale pro začátečníka, který potřebuje víc při šití vést, to nebude.
Mám v merku pár střihů, látek mám doma hromady, teď jen najít klid na šití.

Moir
2576 příspěvků 22.6.21 18:03

@DanielaS ty první proužkované šaty nejsou od Burdy, ale od KnipMode - Burda vlastně přeprodává jejich střihy, přes ruskou burdu jsem už pár střihů od nich koupila, dva ušila, sedí to pěkně

Stránka:  « Předchozí 1 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek