Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2984) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vakris
112 příspěvků 22.6.21 20:46

KnipMode vychází v Německu s měsíčním zpožděním jako Fashion Style, v Rusku potom jako Burda Extra. Jejich střihy mám ráda, perfektně sedí a je radost je šít - na milimetr přesné, značky se potkají kde mají, nikde nic nepřebývá ani nechybí. Jen by měli zapracovat na výběru látek, z fotek mě málokdy něco zaujme, vybírám podle technických nákresů. Ale zase se musí nechat, že ty fotky alespoň opravdu ukazují daný kus oděvu a nesnaží se o nějaký umělecký přesah jako v Burdě :)

Vinca_minor
2940 příspěvků 23.6.21 13:24

Jen drobné úpravy na koupených šatech. Zkrátila jsem rukávy po lokty a všila patentky a knoflíky. Horní knoflík je falešný bez dírky, jen kvůli rozestupům, druhý knoflík je kvůli požadované hloubce výstřihu. Patentky kvůli rozevírání. Přes zapínání je léga, takže patentky a ručně šitá dírka nejsou vidět.
Barva je jako na produktové fotce, nosím k nim tlumený středně modrý pásek a je to jemný krep z viskózy, nosí se dobře.

Josefka
614 příspěvků 23.6.21 13:44

@Vinca_minor velmi mile na mě působí váš popis úprav a smyslu pro detail, myslím, že bych postupovala stejně :-)

Kolik si mám koupit látky?
Můj odvěký problém, v tomhle se můj amaterismus vždy jasně projeví - střih tvořím až když mám látku (neptejte se proč) a tak spotřebu vždy odhaduji a nechám si poradit v prodejně. A pravidelně mi buď jedna délka chybí nebo přebývá. Koupila jsem si šaty. Chtěla jsem světlou veselou barvu - takže mám opět černé!!! Růžová byla na mě (vel. 44) směšná a žlutá prosvítala. Ale střih je super, takové na silnější postavu vhodné babydoll!

Jordaan
9512 příspěvků 23.6.21 14:16

@Josefka

Chcete sit stejne saty? Pak bych zmerila lem toho dolniho kanyru - pokud je to vic, nez 140, tak dve delky, jinak jedna delka. Stejne u vrchniho kanyru. Plus jednu delku na vrsek, plus jednu delku na rukavy (ty bych zmerila taky, aby se jeden urcite vesel na pulku sirky latky). Osobne kupuju latky vzdycky trochu vic, hlavne pokud ma latka vetsi vzor, ktery ma navazovat. Plus trochu na podsadky, manzety rukavu a pod.

Jordaan
9512 příspěvků 24.6.21 11:01
Porkpiehat
2986 příspěvků 24.6.21 19:26

@Jordaan Co na ně říkáš?

Jordaan
9512 příspěvků 24.6.21 20:55

@Porkpiehat

Neber to, za tu cenu :-). Nasla jsem tam asi tri strihy, ktere se mi velice hodi, takze dobry. Ja si obcas kupuju holadskou verzi Knip, spis jako suvenyr, kdyz jsem v Holandsku. Jeste jsem podle nich pro sebe ale nikdy nic nesila. Za celkove 10,20 euro to byl bezvadny tip, jednoho dne je vyuziju :-). Nektere ty casopisy jsou opravdu vicejazycne (ty na tlustsim papire), popis je to rel. strohy, ale kdyz clovek ovlada zakladni veci, tak je to ok. Ty na tenkem jsou v nemcine a holandstine a trochu podrobnejsi.

Porkpiehat
2986 příspěvků 24.6.21 21:19

@Jordaan Museli holt ubrat na textu, aby přidali na množství jazyků :-)
Ty látky si z jejich stránek nepamatuji, ale nabídka je tam tak široká, že jsem je mohla přehlédnout. Jsem zvědavá, jestli budou ve vydávání těch časopisů pokračovat. Protože jsou zajímavé i za tu původní cenu.
Přijdou mi také fajn pro někoho, kdo má dospívající dceru, protože střihy na tuhle věkovou kategorii v časopisech moc nebývají. Spíš pro mimina a malé děti.

Teď ještě časopis se střihy pro kluky…

Jordaan
9512 příspěvků 24.6.21 21:39

@Porkpiehat

Presne to s tema mladyma holkama me taky napadlo :-). Nekdo tu o tom ted nedavno psal. Klukovske strihy mivaji taky, sila jsem jejich kalhoty a nejakou kosili. Docela by me zajimalo, proc ty casopisy davaji takhle za levno, vsude jinde stoji normalne.

Porkpiehat
2986 příspěvků 24.6.21 23:19

@Jordaan Oni ty časopisy před nějakou dobou dokonce dávali zadarmo k některým objednávkám (teda ne k mojí, ale některé youtuberky to říkaly, respektive ukazovaly při haulu).
Také jsem si říkala, že je to skoro zadarmo. Netuším, jestli o ně nebyl zájem. Ani je nijak nepropagovali na úvodní stránce. I ta původní cena je sympatická.

Moir
2590 příspěvků 25.6.21 21:28

Tak 6 čísel Stitched by you jsem dnes koupila po 2 EUR v Drážďanech na Stoffmarktu. A k tomu jakýsi časopis s doplňky, co pak k tomu byl ve výsledku zadarmo.
Já vím, že se tu Stoffmarktu moc neholduje, ale na takové to domácí šití to vyhovuje mně ;) a daly by se tam koupit i „lepší“ látky, mají tam třeba moc pěkné lny.

Porkpiehat
2986 příspěvků 26.6.21 10:28

@Moir Jak můžu holdovat něčemu, co ani neznám? :-) Hledala jsem si, co ten Stoffmarkt je a bude to asi obdoba Maché du Tissu, co se konají ve Nizozemí, Belgii a Francii. Nikdy jsem na nich nebyla (jsou jen na severu Francie), ale hodně Youtuberek si je pochvalovalo, že se tam dá najít spousta zajímavých věcí. Dokonce si myslím, že si tam kupovaly i šicí stroje. A stánek tam mají i ti Holaňdané, u kterých si kupuji látky přes internet.

Moir
2590 příspěvků 26.6.21 13:37

@Porkpiehat tak možná to nebylo tady, někteří vyjádřili pohrdání nad šíří a kvalitou sortimentu, že je to jen pro „hobby švadlenky“ co šijí na děti, že oni raději nakupují v prověřených e-shopech s „lepším“ sortimentem

šicí stroje jsem tam nikdy neviděla, v minulých letech probíhalo slosování o nějakou levnější Bernette

Je to tohle

Porkpiehat
2986 příspěvků 26.6.21 18:45

@Moir Tyhle stránky jsem si našla jako první :-) Jestli píšete o pohrdání ve stylu „hobby švadlenek“, nemohlo to být na Steh za stehem? Tam se šilo zásadně z velmi drahých látek (hlavně hedvábí). Osobně zastávám názor, že každý ať si nakupuje tam, kde mu to vyhovuje (cenově, kvalitou, šíří nabídky).

Pokud chci sázku na jistotu, co se týká kvality, tak jdu na Tissus.net (latka.cz) nebo Bennytex (franc. obchod s internetovým prodejem, skupují zbytky z kolekcí). Driessenstoffen (holandský internetový obchod) chybí detailnější popis zboží -složení, někdy nejsou uvedena procenta, což může být hlavně u směsových látek hodně důležité, gramáž, více fotek než jedna fotka látky na roli. Ale tohle všechno něco stojí (kvalitní focení látek, důkladné popisy látek), takže díky absenci těchto služeb si mohou dovolit nižší ceny. Celkem nedávno udělali vlastní kolekci látek (úplety By Lisan), kterou si blogerky hodně chválí. Cena je proti jejich standardním cenám vyšší, ale i tak je nižší než třeba na Tissus.net.

whitehorse
287 příspěvků 26.7.21 09:46
burda 06/2021

Dobrý den, nemáte někdo u sebe burdu 06/2021 - v modelu 115 co je k dipsozici ke stažení střihu https://www.burdastyle.com/…le-6-21.html není uvedeno množství potřebné látky, a nemám odvahu odhadnout, abych nekoupila málo nebo zbytečně moc. Vím, že burda většinou nadhodnocuje množství potřebné látky. Abych věděla dopředu jak velké množství látky to chce a zda vystačím s domácími zásobami. Děkuji

Jordaan
9512 příspěvků 26.7.21 11:32
whitehorse
287 příspěvků 26.7.21 12:03

@Jordaan děkuji moc :-)

kobylkalucni
454 příspěvků 1.8.21 14:40

Poradíte mi prosím, co s těmito kraťasy? Manžel je samozřejmě nějakou dobu nosil i s dírou a “zapomněl” mi o tom říct. Větší díra má asi 12 cm, menší asi 6. Látka je hodně elastická. Bojím se, že když to jednoduše trochu založím a přišiju v místě švu, že se to za par dní znova roztrhne hned vedle. Zároveň to nemůžu prošít sem tam se záplatou, jako bych to mohla udělat u díry v rozkroku. Napadlo mě tam něco pevného všít, nějakou riflovinu nebo tak něco, nebo nažehlovací záplatu? Já fakt nevím…

MP blanka
2934 příspěvků 1.8.21 17:15

@kobylkalucni : na nejakú rýchloopravu to nevidím. Ja by som rozpárala štepy aj zošitie, podlepila by som tú rozstrapkanú časť a potom znova zošila, samozrejme nie v rovnakom mieste - tú rozstrapkanú časť by som trošku podsunula, aby som šila po nepoškodenom, znovu obnitkovať, potom ešte aj preštepovať. Ako hovorím, nejaký čas vám to zoberie, ale čo by milujúca manželka neurobila… :-)
Predpokladám,,kedže ide o elastický materiál, že to väčšie zabranie neurobí problémy.

kobylkalucni
454 příspěvků 1.8.21 17:29

Děkuji moc za radu. A vůbec se mi nelíbí :-). Aby bylo jasno, já velice ráda věci párám, ale se šitím to moc slavné není. Mohlo by se lehko stát, že bych mužovi místo kratasů vrátila pár hader na čištění auta. Já zatím tak zkrátím kalhoty a jenom sním o tom, že si jednou něco usiju.

MP blanka
2934 příspěvků 1.8.21 22:27

@kobylkalucni - tak sa netrapte, dajte to opraviť a nechajte zarobiť chudákovi krajčírke :-)!

DanielaS
5290 příspěvků 12.8.21 11:56
@kobylkalucni píše:
Poradíte mi prosím, co s těmito kraťasy?

Obe diry jsou v pitomych mistech. Podle me tam pri vyrobe nemeli dost siroky svovy pridavek.
Jestli vam nevadi parat (a ono je to urcite site overlockem, takze staci najit tu spravnou nitku a pak uz to jede), tak bych uplne odparala cely pasek (jestli je to jen do gumy, bez zapinani) a prisila novy, klidne z jine latky. Ono to bude na rozparani i v jinych mistech.
Dira v prisazeni sedla je jeste pitomejsi. Z RUBU bych to podlozila/podlepila zaplatou a z lice prosila cik cak bilou niti, vono se to tak dnes nosi.

mimi
342 příspěvků 12.8.21 12:56

Na podobny styl dier uchovavam alebo param z inych starsich odevov nasivky, teda skor na mensie dierky, teraz som tak neteri opravovala kratasy, ktore roztrhla na spodnom okraji a predtym dieru na patente na mikine, co zatrhla, najprv dieru opatrne zasijem „k sebe“ a potom cez nu davam nasivku (takto ma to naucila kedysi babka, co bola krajcirka). Ona mala aj ine onakvejsie sposoby platania, zaplata z inej latky zospodu a zhora cik cak presit, ale to je na mna uz „vysoka škola šitia“

Stránka:  « Předchozí 1 783 784 785 786 787 788 789 790 791 792 793
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek