Burda - domácí šití

Fotoalbum tématu (2999) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
whitehorse
291 příspěvků 21.10.21 21:06

A pro ty které mají rády sesazovani vzorů. V první chvíli jsem nadávala a říkala si zlaté proužky, po hodine jsem říkala zlaté ornamenty :grinning:

Vinca_minor
3043 příspěvků 21.10.21 22:36

@whitehorse V tom druhém triku vidím psí obličej s hranatými brýlemi :D Ale toho si nevšímejte, já něco vidím v každém vzoru.

whitehorse
291 příspěvků 22.10.21 08:56

@Vinca_minor jj, každý v tom něco vidí a najde si to svoje. možná by to byla i zajímavá otázka pro psychologa co tam kdo vidí ;-)
když jsem skládala bílou variantu a měla jednu myšlenku tak mi dcera řekla - mami takhle to nedávej - nahoře to vypadá jako prsa a dole jako pi**, tohle vážně nechceš :-D

Vinca_minor
3043 příspěvků 22.10.21 09:22

@whitehorse Myslíte to první triko? Taky mě napadlo, že je dobře, že ten vzor není vzhůru nohama :D

whitehorse
291 příspěvků 22.10.21 14:47

@Vinca_minor myslím přesně to :-D ale jinak se s tím vzorem pracovalo celkem dobře :-) i když někdy to špendlení, aby to na sebe sedlo a dalo vystřihnout dvojitě, stálo za to. ale jak jsem psala -pořád lepší než co sem šila proužky o šířce 0,5cm - tam to mělo tendence ulítávat co 5 cm (navíc to byla bambusová viskoza, takže tím spíš)

Singer ka
200 příspěvků 22.10.21 15:52
@whitehorse píše:
@Vinca_minor nahoře to vypadá jako prsa a dole jako pi**, tohle vážně nechceš :-D

no teď to vidím taky :-D
v druhém vidím smějícího se lva - pilota,
Ale jinak to máte všechno moc hezký, jste pečlivá

giuliettka
9238 příspěvků 1.11.21 20:31

Tie pruhy vyzerajú aj naživo tak nejak nerovnomerne. Ako krajčírkam (švadlenám, šičkám) vám to pripadá ešte OK? Neviem sa rozhodnúť či som už moc cimprlich, alebo je naozaj blbě ušitý.

https://www.marksandspencer.com/…0264960.html

porjk
3306 příspěvků 1.11.21 20:57

@giuliettka myslím, že to je jen optický klam.

giuliettka
9238 příspěvků 1.11.21 21:04

@porjk Keď som ho mala na sebe a pozerala do zrkadla, tak to naozaj vyzerá, že to nie je rovnomerné. Meter ani pravítko som u seba nemala.

Uživatel je onlineMP blanka
2989 příspěvků 2.11.21 15:24

Povedala by som, že vysvetlenie je jednoduché. Na produktovej fotke je všetko OK, ale kúsok, ktorý si @giuliettka skúšala bol z tých, čo sa asi trochu nepodaril - aj v tej najlepšej firme sa to môže stať. Nerovnomerosť všitých pruhov by mi vadila.

pavka_l
1368 příspěvků 2.11.21 17:45

@whitehorse @Vinca_minor Jo jo, to druhé tričko je trochu jak Rorschachův test :-D

Temperance
3373 příspěvků 2.11.21 17:54

@giuliettka Kde přesně je ten problém? Štepování u okraje PD leží na tom svislém švu, takže se ten částečně překrytý díl zdá užší, ale při rozepnutém kabátě je vidět, že jsou obě strany členěné stejně.

pavka_l
1368 příspěvků 2.11.21 20:07

@Temperance taky se mi to zdá ok a kabát se mi líbí - a stejně je vyprodaný.

giuliettka
9238 příspěvků 2.11.21 20:21
@Temperance píše:
@giuliettka Kde přesně je ten problém?

Jak to vyzerá na fotkách, že je to vlnkovaté, tak podobne to vyzerá v skutočnosti. Najskor je to asi materiálom. Ono to nie je žiaden luxus a ja najskor podvedome porovnávala s tým za tých 15 tisíc v Gantu. Nevzala som ho.

@pavka_l píše:
a stejně je vyprodaný.

Na predajni bol normálne, vypredaný je len online.

Uživatel je onlinebao-baba
2049 příspěvků 3.11.21 07:59
@Temperance píše:
@giuliettka Kde přesně je ten problém? Štepování u okraje PD leží na tom svislém švu, takže se ten částečně překrytý díl zdá užší, ale při rozepnutém kabátě je vidět, že jsou obě strany členěné stejně.

Něco podobného mám u prošívaného kabátu, má šikmé prošívání. Když je kabát rozepnutý, štěpování uprostřed dokonale navazuje. Jakmile se zapne, štěpování se jeví jako kousek posunuté.

Uživatel je onlineMP blanka
2989 příspěvků 3.11.21 10:08

@bao-baba : to ale nebude rovnaký problém, ani nejaký optický klam. Toto sa stáva, keď stred štepovania / miesto, kde sa štepy krížia / neleží na stredovej priamke, teda + - 2 cm od okraja, ale tesne pri okraji predných dielov. Zapnuté je to potom nepekne posunuté, aj keď pri preložení oboch otvorených dielov na seba štepy nadväzujú presne.

Porkpiehat
3090 příspěvků 10.11.21 13:29

Koupila jsem látku (prodávána po třech metrech) z úpletu z internetového obchodu, který přeprodává zbytky z kolekcí. Hledala jsem nějaký úplet na trička pro kluky a tenhle motiv se mi moc líbíl (je tam kolo, přilba, skate). Původně byla prodávána za cca 27 euro za tři metry. Teď na něj byla akce, cena 10 euro. Vždy pošlou o něco víc, dostala jsem 3,39 m. Šíře 175 cm. A nejlepší na tom je, že je to z kolekce značky IKKS, kde je oblečení celkem drahé. Dětská trička tam stojí 29-39 euro, většinou jsou v té vyšší cenové hladině. Vzhledem k množství úpletu budu moci ušít trička pro celou školu :-) Byla jsem si vědoma toho, že to množství je opravdu velké, ale propočítávala jsem si to, jestli se mi koupě vyplatí i kdybych ušila jen dvě trička. A samozřejmě že vyplatí.

Jordaan
9575 příspěvků 12.11.21 10:15

Posledni dilo.

porjk
3306 příspěvků 12.11.21 11:20

@Jordaan krásná kostka a perfektní práce.

Jordaan
9575 příspěvků 12.11.21 12:21

@porjk

Diky :-). Mam z ni radost, ale znova uz bych do toho nesla, ty kapsy maji hrozne moc malych dilu, ktere vypadaji skoro stejne, ve spojeni s kostkama to bylo na budku.

Porkpiehat
3090 příspěvků 12.11.21 14:37

@Jordaan Dala jsem si závazek, že letos už si z tartanu fakt něco ušiju. Materiál by už byl, teď ještě vhodný střih.

Všechnoužtubylo
26 příspěvků 12.11.21 21:52
@giuliettka píše:
Tie pruhy vyzerajú aj naživo tak nejak nerovnomerne. Ako krajčírkam (švadlenám, šičkám) vám to pripadá ešte OK? Neviem sa rozhodnúť či som už moc cimprlich, alebo je naozaj blbě ušitý. https://www.marksandspencer.com/…0264960.html

Není blbě ušitý. Přední díl se překrývá, střed kabátu je v ose předního pruhu. Možná je malá vlnka na švu, ale to může být pověšením.

ertz
1098 příspěvků 18.11.21 18:29

Dotaz pro ty, co šijí z úpletů: co děláte, když se rolují okraje látky? Žehlila jsem, napařila, rolovalo se to tak hrozně, že jsem nakonec na složenou deku látku připíchla špendlíky co 1 cm, abych mohla stříhat.

Porkpiehat
3090 příspěvků 18.11.21 19:01

@ertz Také bych ráda věděla ;-)
Obcházím to tak, že u (bočních) krajů stříhám díly, které jsou v přehybu. Látku přeložím na požadované šírce (například na rozměry 1/2 předního dílu, nevím, jaký máte střih, jestli jsou to celé díly nebo 1/2) a přišpendlím jí podél okraje k té spodní, větší části úpletu. Pokud se kroutí i horní a spodní okraj, tak postupuji stejně.

Kdykoliv koupím úplet, tak bojuji při rozhodování, jestli látku dopředu vyperu nebo ne. Nevypraná se nekroutí, ale je velké riziko deformace ušitého oděvu po prvním vyprání. Takže peru vždy, sice pak při žehlení zamáčknu slzu při vzpomínce na nekroutící se okraje, ale vím, že se to vyplatí.

Uživatel je onlinebao-baba
2049 příspěvků 18.11.21 19:06
@bao-baba píše:
Něco podobného mám u prošívaného kabátu, má šikmé prošívání. Když je kabát rozepnutý, štěpování uprostřed dokonale navazuje. Jakmile se zapne, štěpování se jeví jako kousek posunuté.

Teď tu hrůzu vidím, a to dokonce 2×. Štěpujou se akorát tak stromy.

Stránka:  « Předchozí 1 787 788 789 790 791 792 793 794 795 796 797 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek