Bydlení

Fotoalbum tématu (430) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
s_sirena
158 příspěvků 6.3.21 09:18

@giuliettka můj favorit to není, ale oceňuji jak je praktická, když zapomenete uklidit, nikdo si nevšimne…

s_sirena
158 příspěvků 6.3.21 09:28

Já mám zas úchylku na staré kredence s těmi kulatými prosklenými dvířky, hrozně se mi líbí, i původní i různě předělávané…

giuliettka
8374 příspěvků 6.3.21 09:45
@s_sirena píše:
@giuliettka můj favorit to není, ale oceňuji jak je praktická, když zapomenete uklidit, nikdo si nevšimne…

Bola som na dovolenke v Poľsku a v penzione sme mali v kúpeľni takúto vaňu. Modrú zvonka aj zvnútra. A to človek z toho vyliezol a fakt po opláchnutí mudroval s čím to vytrieť a vyleštiť, bez ohľadu na to, že ubytovanie bolo drahé a vedel, že príde uklízečka. :-D
Vykúpala som sa len raz, potom som sa už len sprchovala, napriek tomu, že tá kupeľna vždy po odchode uklizečky vyzerala jak zo škatulky a že ju leštili denne. Takže zlatý žltý dekor. :-)

Jordaan
9357 příspěvků 6.3.21 13:17

@giuliettka

Rekneme, ze to je stylove ciste :-). To, ze se ti to libi, potvrzuje, ze dokazes pochopit cistotu stylu a vcitit se do ni, i kdyz neodpovida tvemu osobnimu vkusu :-D.

s_sirena
158 příspěvků 6.3.21 13:46

@giuliettka máme hodně tvrdou vodu, a v koupelně podobně modrou dlažbu, je na tom vidět každá kapička, příště jdu do šedé, líbí se mi i černé baterie, ale to bych musela po každém použití vytírat do sucha…

bao-baba
1683 příspěvků 6.3.21 16:20

@giuliettka V té koupelně bych se bála, připadala bych si jako v kleci, ve které se na mě sápou žlutí mimozemšťané :-)

if5
461 příspěvků 7.3.21 16:45

@giuliettka Ta žlutá sanita se mi celkem líbí, ale mám velké výhrady proti obkladačkám - připadají mi jakoby plesnivé.

Shameeka
30 příspěvků 7.3.21 17:50

@s_sirena mam to stejne, zvlast kdyz jsou natrene nejakou vyraznou barvou a vyniknou. chtela jsem neco jako tenhle ale do kuchyne se nam bohuzel nevesel. na pinterestu jich mam ale ulozenych furu a doufam ze v pristim byte?

s_sirena
158 příspěvků 7.3.21 19:08

@Shameeka ty jsou taky super, přesně, mám na pinterestu mraky předělávek, líbí se mi i celá kuchyň udělaná ze starých skříněk, dost nad tím uvažuju, ale renovace tolika kusů se bojím…

Shameeka
30 příspěvků 7.3.21 20:06

@s_sirena kamarad si takhle vyrobil celou kuchyn, napr z cela postele a je to uzasne ale on ma statek tak se to tam perfektne hodi a mel to kde vyrabet. ja chtela taky ale skoncili jsme na ikea kuchyni. je to proste pohodlnejsi ale mnohem vetsi radost mam kdyz se divam na stul a zidle co mam z 2. ruky, sama jsem nalakovala a opravila nebo stolek v obyvaku po babicce.

s_sirena
158 příspěvků 7.3.21 20:51

@Shameeka já mám Bodbyn 2 roky, a už je otlučená, dvířka zvenku začínají praskat, kolem myčky se skříňka nafukuje, přestože jsme všechny choulostivé hrany ještě jednou olepili podle návodu…jsem dost zklamaná, přitom máma má kuchyň z IKEA 20 let starou a v perfektním stavu..tak přemýšlím, nad těmi skříňkami, dřevěné jsou věčné.. dají se opravit, přebrousit, když je třeba…je to dilema…

porjk
3227 příspěvků 8.3.21 08:38

@s_sirena Tenkrát ještě Ikea vyráběla jinde.

ivabozi
4 příspěvky 17.3.21 10:18

@s_sirena Já ty hrany ještě před oblepením natírám lakem, který mi to jakoby zakonzervuje. Mám v koupelně 3 roky a musím říct, že jsem zatím spokojená. :)

s_sirena
158 příspěvků 17.3.21 10:47

@ivabozi to je super, jenže IKEA prodává kuchyňské, už hotové korpusy s olepenými hranami, tam už to nešlo…

ivabozi
4 příspěvky 21.3.21 19:10

@s_sirena Aha, tak to já psala právě o problému, když to je někde řízlé, udělaný otvor a tak :) Jinak je tedy blbý, že to olepené stejně není odolné…

kobylkalucni
425 příspěvků 12.4.21 14:20

Rekonstruujeme koupelnu. Můžu si vymyslet světlo tak, jak se mi bude líbit. Vím, že uprostřed koupelny bude jedno centrální osvětlení, žádné bodovky. Umyvadlo bude se skříňkou, nad ním bude asi zrdcadlova skříňka. Jak vymyslet osvětlení tak, aby se při něm dobře malovalo? Řešil to někdo, máte nějaké tipy?

if5
461 příspěvků 12.4.21 20:33

@kobylkalucni Dva reflektory nad zrcadlo, světlo jde mírně do kříže, takže nedělá stíny.

Panditka
29 příspěvků 13.4.21 19:35

@kobylkalucni Nebo zrcadlo s led podsvícením, dá se pořídit i to na teleskopickém výsuvu ode zdi…

dagino
869 příspěvků 14.4.21 17:54

@kobylkalucni To je už dávno vymyslené, vidíte to v divadelných maskérňach, u vizážistov… Podstatné je aby svetlo dopadalo z viacerých strán, aby nevytváralo na tvári tiene a neoslňovalo.

Vinca_minor
2510 příspěvků 14.4.21 18:08

A hlavně přirozeně barevné světlo. V koupelně mám zářivku, v předsíni žlutou žárovku. Tak se maluju v zrcátku u okna. A v každém tom světle vypadám jinak.

Ophelie
1142 příspěvků 15.4.21 06:57

@Vinca_minor tak tak. Někdy se zdráhám uvěřit tomu, co v některých zrcadlech vidím. Světlo je tomu na vině!

giuliettka
8374 příspěvků 17.4.21 14:00

Pamätáte sa ešte niekto na debaty čo sme tu viedli o nájomných bytoch? Jak som tu tvrdila, že človek by si mal byt kúpiť, aby na staré kolená mal čo predať a kam ísť, že v nájomnom byte je vždy len na dobu určitú. A na staré kolená sa mu može stať, že tak akurát bude skučať, že už je starý na sťahovanie. Všetci ste boli proti, že presťahovanie nie je problém. Tak by ma zaujímalo, že prečo si nemožu v Pardubiciach rozšíriť nádraží, kvoli pár ľuďom, ktorý majú citový vzťah k niečomu, čo im nepatrí. Sakra nechápem prečo tí ľudia nejdú bývať inde a oháňajú sa vekom, zdravím a citovo vydierajú. Fakt tých ľudí nechápem. Tie byty nie sú ich, tak čo tam trčia jak pribitý klincom?

https://cnn.iprima.cz/…vy-dum-23304?…. sznhp. box&dop_req_id=YIHXMwk1izC-202104170935&dop_id=11312737

Vinca_minor
2510 příspěvků 17.4.21 14:23

@giuliettka Jako Pardubáka by mě to taky zajímalo.

giuliettka
8374 příspěvků 17.4.21 15:43

@Vinca_minor A tá bába čo má v hube parkinsona, namiesto paradentózy, je neuveriteľná. Človeku sa chce zrevať no a čo, že tam žiješ 40 rokov, páĺ tam, kde si žila do tej 30, keď nie si schopná sa presťahovať ani o pár metrov ďalej do iného bytu, ktorý ti dávajú. Čo robila celý život, že si ani vlastné bývanie nezabezpečila? Kvoli 3 rodinám prídu Pardubice o možnosť skultúrniť cestovanie.
A vzhľadom na to, že viem ako ťažko je vysťahovať niekoho, kto sa šprajcol a je totálne neschopná postarať sa o seba sám, pohrdam všetkými čo sa o svoje bývanie na staré kolená nepostarali sami.
A sú to 70, to znamená, že v čase nežnej revolucie mali 40 rokov a tak s kapitalizmom a tržným hospodárstvom sa mali možnosť vyrovnať už v čase, ke´d boli finančne aktívný.

bao-baba
1683 příspěvků 17.4.21 17:38

@giuliettka Já bych to obecně s nutností vlastnického bydlení tak dramaticky neviděla. V porovnání se západní Evropou je u nás podíl vlastnického bydlení vyšší. Každý na vlastní byt či dům nemá a neznamená to, že je líný lempl. Sice můžeme spekulovat o tom, že je jedno, jestli se platí nájem nebo splátky hypotéky, ale když se lidé uvazují třeba k 30leté hypotéce, tak mi to přijde jako docela velké břímě. Když se podívám na to, kolik dnes stojí i malý byt v Praze, tak to jsou naprosto nesmyslné částky. Banky každému hypotéku nedají, jejich poskytování nebonitním klientům ostatně stálo u počátku světové ekonomické krize v prvním desetiletí po roce 2000. Nájemní bydlení umožní přizpůsobit bydlení aktuální potřebě v místě a čase a příjmovým možnostem nájemníka. V kolika obcích bydlí osamělé staré babky v barácích, co jim padají na hlavu a nemají sílu ani prostředky s tím něco dělat. Nemyslím si, že nájemní bydlení je něco špatného.. Ale: když v nájemním bytě člověk bydlí, tak by být připraven na to, že to není na věčné časy a nikdy jinak a akceptovat to.

Pardubický problém neznám, nijak svým příspěvkem neobhajuji, že někdo blokuje obecně prospěšnou věc, a nemá k tomu právní důvod, jen ten že prostě nechce. Možná, že to město začalo řešit nevhodným způsobem a nahromadila se animozita na obou stranách. Třeba by na začátku stačilo nabídnout těm lidem pomoc se stěhováním, nebo tam mohla být nějaká mediace. Nejspíš by to bylo nakonec levnější a rychlejší než budování tunelů skrz budovu a podobné krkolomnosti. Nevím. Zajímal by mne názor Pardubáka.

Stránka:  « Předchozí 1 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek