Bydlení

Fotoalbum tématu (430) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
giuliettka
8428 příspěvků 17.4.21 19:10
@bao-baba píše:
Možná, že to město začalo řešit nevhodným způsobem a nahromadila se animozita na obou stranách. Třeba by na začátku stačilo nabídnout těm lidem pomoc se stěhováním, nebo tam mohla být nějaká mediace. Nejspíš by to bylo nakonec levnější a rychlejší než budování tunelů skrz budovu a podobné krkolomnosti.

Ide mi skor o to, že možno by mala byť možnosť vysťahovať/presťahovať človeka aj bez toho, aby sa mu musel majiteľ bytu doprošovať, súdiť sa s ním a obskakovať ho jak pána veľkomožného, aby sa mu uráčilo vypadnúť z bytu, ktorý nie je jeho.
Nájemníci přestali platit, vystěhování odmítají. Dá se jich zbavit?

bao-baba
1708 příspěvků 17.4.21 19:42

@giuliettka Tak to s vámi silně souhlasím. Ono se obecně nadává na nelidy pronajímatele, ovšem na to, že nájemníci můžou být také pěkní zmetci, se zapomíná. Myslím, že kdyby právo nestálo tak silně na straně nájemníků, ubylo by i excesů že strany pronajímatelů, ke kterým může docházet i z naprostého zoufalství. Ty storky, které jsem vyslechla od různých známých, co pronajímají, byly docela hrůzné.

kalivrata
547 příspěvků 18.4.21 16:33

@bao-baba A není to jen o příjmu. Já mám sice příjem slušný, ale kvůli poněkud anachronickému pojetí mých chorob nemůžu uzavřít životní pojistku. A bez ní jsou splátky hypotéky tak vysoké, že si je ani s tím slušným příjmem nemůžu dovolit.

bao-baba
1708 příspěvků 18.4.21 17:31

@kalivrata No, právě. Na nájemním bydlení nevidím nic špatného. Někdo se také nechce upíchnout na jednom místě napořád.

Femur
667 příspěvků 19.4.21 16:03

@bao-baba Názor Pardubáka: Moc nechápu, co je na tomto místě drží, z jedné strany rušné přednádraží, z druhé strany výhled na obchoďák a nějaký autobazar. Z boku nádraží, z druhého frekventovaná silnice. Naprosto s Vámi souhlasím, že když někdo bydlí v nájemním bytě, musí počítat s tím, že to není na věčné časy. Taky myslím, že se tam nahromadila animozita mezi lidmi a radnicí. Jediné, co na postupu města opravdu nechápu, proč město původně ten dům zrekonstruovalo (zateplení, okna apod.) Zaznamenala jsem ty plány na to, že se probourá část domu a autobusy budou projíždět skrz dům. To bude báječné bydlení. :-)

giuliettka
8428 příspěvků 19.4.21 16:39

@Femur O tomto ste už počula? Pardubice nebudú prvé. :-D
https://www.youtube.com/watch?…

z_dediny
1126 příspěvků 19.4.21 17:23

@Femur V Ostravě jsou nejméně dva domy, skrz které projíždějí auta. Jeden je v Porubě a druhý ve Vítkovicích, ten je nad dost frekventovanou cestou.

kobylkalucni
432 příspěvků 22.4.21 18:46

Špatné vlákno…

surrik
2566 příspěvků 26.4.21 11:49

Abych to zkrátila, šikovný truhlář nám dělal kuchyň, po pár letech jsme chtěli skřín do předsíně a on už nebyl k zastižení. Vzali jsme jinou firmu. Ti několikrát přijeli na měření, smontování atd a moc se jim líbila naše kuchyně a chtěli si ji vyfotit. Dnes koukám na stránky oné firmy a ve fotogalerii realizací mají mimo té skříně i naši kuchyň kterou oni nerealizovali. Asi jim tam napíšu jestli jim to není trapné!

Příspěvek upraven 26.04.21 v 13:16

Ophelie
1163 příspěvků 26.4.21 13:05

@surrik já bych jim napsala, tohle nesnáším.

bao-baba
1708 příspěvků 26.4.21 20:02

@surrik To není trapné, to je normální zlodějina.

Stránka:  « Předchozí 1 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek