Bydlet s přáteli nebo bydlet za vyšší nájem?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Oveeec
2092 příspěvků 1 inzerát 11.02.19 11:10

@czDanda Jé, vy znáte Medúzu? To je jedna z mých nejoblíbenějších knížek. A mimochodem, on měl ten aťas docela vymakanej, to možná každej nemá :) Což ovšem neznamená, že se v něm nedá bydlet ve dvou, když se chce, ale zase si umím představit, proč to ten přítel nechce, a že na tvorbu chce mít klid a výhradně svůj vlastní prostor.

czDanda
624 příspěvků 12.02.19 07:30

@Oveeec
Neskutečně vymakanej ateliér. :-)
Mně se tady vybavil rozhovor hlavní hrdinky s kamarádem:

• Nastěhoval si mě do aťasu -
  • Tak to je vážný -

Vidím to stejně. Když se mnou někdo shání společné bydlení, je to vážné. Pokud ne, stále zůstávají otevřená zadní vrátka.

Anka F.
215 příspěvků 17.02.19 22:05

@lilith91
užijte si, že máte kde bydlet, že nájem není vysoký, že spolubydlící jsou milí a zatím si šetřete. Příležitostně se třeba podívejte, jestli se někde nevyskytl byt snů a pokud ne, ještě to pár měsíců zkuste vydržet ( na jaře bude líp :-))
V podobné situaci jako jste vy, byl před mnoha lety můj přítel, on se chtěl sestěhovat, já ne. Bylo mi 25 let, znali jsme se 1 rok, dodělávala jsem Vš a i když jsem ho milovala, bydlet jsem s ním v té době nechtěla. Přitom jsem věděla, že s ním chci zůstat a chci si ho vzít - ale ne hned. Po mých studiích jsme se vzali a jsme spolu pořád … :-)

xSx
653 příspěvků 17.02.19 23:33

To mi nikdy moc neslo na rozum, kdyz vim, ze jsem se seznamila a chodim s nekym, koho si chci vzit, tak proc s nim odmitnu bydlet? Na druhou stranu je mozna lepsi to neuspechat, aby si dva lide nezevsedneli moc brzo :D

Anka F.
215 příspěvků 18.02.19 23:10

@xSx
Důvodů, proč jsme se nesestehovali bylo víc, nejdůležitější z nich byl, že jsme bydleli každý v jiném městě. Pritel by musel změnit zaměstnání (na rok) a ja jsem, upřímně řečeno, ještě nechtěla řešit žádné vážné a dospělé věci jako je pronájem bydlení, zařizování bytu (navíc jen dočasné) aj. Navíc jsem studovala a neměla peníze, takže by mne musel přítel sponzorovat, což jsem nechtěla (bydlela jsem velmi levně s kamarádkou). Zní to asi sobecky, ale chtěla jsem bezstarostně dostudovat. Možná jsem se podvědomě bála i toho, že můj introvertní přítel v cizím městě nikoho nezná, jenom mně, což je přece jenom svazující. To, že jsem možná riskovala náš vztah, jsem si uvědomila až mnohem později …
Ale přesto si myslím, že věta „ještě se na to necítím …“ (na společné bydlení, na svatbu …) neznamená vždycky nezájem nebo zbabělost.

xSx
653 příspěvků 19.02.19 10:40

@Anka F. vůbec tím nemyslím nezájem nebo zbabělost. Vaše vysvětlení je ok, nenapadlo mě, že by se jednalo o sestěhování v rámci dvou různých měst. Proto jsem psala, že mě nenapadají důvody. A každej je prostě nějakej, no, ráda si vyslechnu příběhy mimo svoji komfortní zónu :)

Pýthia
269 příspěvků 20.02.19 09:35

@xSx Tak často je to ve fázi, že „s někým chodím“ a jestli si ho chci vzít se teprve uvidí :-). Myslím, že většině mladých žen i mužů prospěje, když mají zodpovědnost jen sami za sebe, je dobré si to prostě vyzkoušet (nic proti těm, co se stěhují od rodičů rovnou k partnerovi, ale já si to představuji jinak). Musím říct, že většina kamarádek, co samostatné bydlení nezažily (a že v naší generaci takto bydlel vlastně málokdo) mi to dnes s odstupem (manželem a dětmi) docela závidí a zpětně by si to rády vyzkoušely (za mlada pochopitelně, ne teď).

lorens
2068 příspěvků 21.02.19 02:50

@xSx Po pěti měsících chození jsem věděla jistě, že se vezmeme, vlastně jsem to věděla hned, ale že bych si muže chtěla nastěhovat k sobě, to teda ne a k němu jsem se stěhovat taky nechtěla. Bydleli jsme od sebe kousek, žádné složité dojíždění věci nekomplikovalo. Vlastní bydlení mi vyhovovalo a bylo mi jasné, že už si ho dlouho užívat nebudu. Vzali jsme se po roce, přestěhovali se úplně jinam a spolubydlíme už mnoho let a doufám, že ještě mnoho let budeme. Nemyslím, že bych se těmi pár měsíci o něco připravila. Zkoušet jak nám to spolu půjde, jsem nepotřebovala, bylo mi od začátku jasné, že dobře. Nikdy mi ani nenapadlo, že by to mohlo být jinak.

Anka F.
215 příspěvků 24.02.19 11:44

@xSx Moje zkušenost je z hlubokého pravěku 90. let minulého století…, Takže hodně mimo váš čas a prostor :-) Je zvláštní, jak jsem si byla tehdy jistá, podobně jako Lorens, že po svatbě nám to bude klapat a přítel to „ustojí“. Když tak o tom přemýšlím, asi to byla podvědomá touha po jakési samostatnosti a hledání míry vlastní svobody, kterou jsem doma nezažila. A možná bych tehdy společně nechtěla bydlet ani v rámci jednoho města. Bylo mi sice 24 let, takže míň než Lilith 91, ale v té době to byl věk, kdy většina žen už byla vdaná a mela děti. (Když se mi v necelých 29 letech narodila dcera, byla jsem v porodnici nejstarší prvorodička… )
Ačkoliv jsem dost konzervativní clovek a věřím třeba na přirozené rozdělení mužských a ženských rolí, mám pochopení i pro to, že k určitému věku patří hledání, získávání zkušeností, riskování, menší míra zodpovědnosti atd. Pokud se partner po 5 mesicich zdráhá bydlet společně, nezdá se mi to tak nepřiměřené.
Omlouvám se za diakritiku, píšu z mobilu.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek