Byla/je vaše matka dáma?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.12 15:33

@prusovka nedělejte si hlavu, já taky chytám červený, ale tam, kde není s čím polemizovat, k čemu se vyjadřovat, co ramínkovat.
Ale POZOR - ten maník napsal totéž pro gentlemany!! už jsem ji objednala. Tak příště výcuc pro pány :-) až dorazí.

prusovka
117 příspěvků 27.8.12 15:38
Tak to už se těším..:-D
@lilip píše:
@prusovka nedělejte si hlavu, já taky chytám červený, ale tam, kde není s čím polemizovat, k čemu se vyjadřovat, co ramínkovat.
Ale POZOR - ten maník napsal totéž pro gentlemany!! už jsem ji objednala. Tak příště výcuc pro pány :-) až dorazí.
Pirek
7060 příspěvků 27.8.12 15:39

@lilip
No já myslím, že v tom výcucu, co jste psala o dámách, by stačilo vyměnit za slovo gentleman a bylo by vymlováno :D
Ne, vážně, zdvořilé a uměnřené chování asi bude pro oba diskutované živočišné druhy stejnou podmínkou:)

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.12 15:41
@prusovka píše:
Tak to už se těším..:-D [/citace)

Jenom nikomu nedoporučuju dávat to manželovi k vánocům:-).
Spíš bych to dala synovi a manželovi vysvětlila že jsem " sehnala děsně dobrou knihu, ale měli ji jen jednou a ty to stejně všechno znáš ", o co že ji aspoň prolistuje:-).

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.8.12 15:42

@Pirek taky myslím, že hodně bude společného, ale určitě bude jiné chování muže k ženy. Jsem zvědavá.

barina
13 příspěvků 27.8.12 18:28

S mojí mámou je to těžké. Narodila se v roce 71 a asi od 15 let vyrůstala bez maminky. Nikdy ji nikdo nevedl k tomu, aby byla dáma a když byla mladší, vždy se oblékala tak, jak to zrovna „frčelo“ - trvalá, potrhané rifle, šusťákovka… Dneska se obléká přesně tak, jak je tu kritizováno.
Když jde na procházku do města, vezme si rifle, sportovní tenisky a sportovní bundu.
Všimla jsem si, že poslední dobou se do práce obléká ženštěji, nosí šaty a sukně, ale většinou to není ono, protože má větší břicho a neumí ho skrýt.
Když se mi podaří vzít ji na nákupy, brzo to začne sklouzávat do té její praktičnosti - aby to nemělo moc tvar a zahalilo (bohužel neskrylo) břicho a aby nebyly vidět křečové žíly.
Nejde o to, že by nechtěla být dáma. Ona neví jak. Nemá ani tušení, že když si vezme do města lyžařskou bundu, něco je špatně. Já jako „malá holka“, která, přiznávám, už asi měsíc chodí v ošoupaných žabkách, protože není schopná si v našich obchodech vybrat slušné boty, za které by ji nebylo líto vyhodit peníze, pro ni žádný velký módní guru nejsem.

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 09:56

Bohužel, musím trochu mimo téma, ale nedá mi to, nevyjádřit se k těm problematickým párátkům. Ta se nikdy nepoužívají u stolu!!! Vždy jen v soukromí, tedy na toaletě. V restauracích, kde znají etiketu, je proto také nenajdete na stole, ale na toaletě.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:07

Mám pocit, že ste mi dámy nerozuměly. Nemyslím přirozený bordel, kdy dojím a mám před sebou talíř a sklenici či hrnek, z čeho jsem konzumovala a použité příbory. Mám na mysli spíš, abych neházela na zem nějakej ubrousek, zbytky jídla, párátka, abych nevylila na ubrus kávu, vodu, rozlitej kečup, tatarka, či jiná omáčka, ale že párátko, ubrousek a já nevím co odložila na talíř, aby to obsluha mohla jenom odnést a víc se nezabývat uklízením. Oni jsou sice za úklid placený, ale čas není nafukovací a pokud má restaurace narváno, tak ať ten čas využije na obsluhu zákazníků, než na uklízení stolu a nepořádku. Však jste si určitě někdy postěžovali, že to obsluze nějak trvá a ten důvod mohl být takový, že po nějakém takovém praseti uklízel, aby mohli přijít další zákazníci.
Jinak já do restaurace chodím tak jednou za dva týdny, ale asi chodím do nénóbl restaurací.

Curlygirl
1901 příspěvků 28.8.12 10:20

@seznam.mih když nedejbože převrhnu skleničku a vyleju celý obsah na stůl rozhodně to neuklízím! Požádám personál a poté co naběhl a vše uklidil poděkuji. Toť vše, takhle to funguje v restauraci!
Nepořádek nikdo nedělá snad naschvál, ale pokud něco někam upadne nebo ukápne (zvlášť dítěti nebo třeba starším lidem s horší motorikou), není úkolem hosta to napravovat.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:26

Jenže pokud se nemýlím, tak celý problém byl nastolen úplně jinak. Já v tomhle naprosto chápu lilip, protože vůbec nezáleží na tom, jestli odložila párátko na stůl nebo polila kečupem půl restaurace, jde o to, že partner ji nemá na veřejnosti co napomínat, aby to nedělala. Výtky zasloužené i nezasloužené se mají pronášet taktně a v soukromí, jinak je to nejkratší cesta k tomu, aby se ten druhý naštval. Naštvala bych se taky.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:42

@mujercita ja by som to parátko vzala a strčila mu ho s úsmevom za golier! :-)

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:44

@Curlygirl Šmarja neřekla jsem, že když to vyliju, že poběžím pro hadr! Jen, že se budu snažit, abych to nepřevrhla.

prusovka
117 příspěvků 28.8.12 10:52

@mujercita
jj, chlapi se občas rádi předvádí, jací jsou velcí náčelníci, zvlášť ti, co jsou v práci šéfové. Rádi pak zapomínají, že v civilu platí jiná pravidla než mezi bossem a podřízeným. Já tomu svýmu v podobných situacích říkám: Přestaň školit, nejsi v práci!:-D

lilip
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:55

@mujercita @gulietta bingo dámy. Bezpochyby se tuto zásadu dočtu v knížce pro gentlemany, tedy něco ve smyslu: gentleman nikdy a za žádných okolností neupozorňuje dámu na nevhodné chování veřejně.

@seznam.mih děsně a zbytečně fabulujete. :-)

@divkavmodrem tedy na toaletě jsem viděla už ledacos, ale párátko to nikdy nebylo, ani v té luxusní restauraci na Dětském ostrově. Ale to neva. Navíc jsem si s tím párátkem jen hrála a nepoužila. To jsem nepovažovala za nutné zde sdělit. Šlo o obyčejnou restauraci v mrňavé vesnici.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.8.12 10:57

@lilip Fabulovat to je hrozný slovo :D sem to musela hledat ve slovníku :D

Curly-haired Bitch
132 příspěvků 30.5.14 17:31

Vždycky jsem si myslela, že moje matka dáma je. Ale nyní, když jsem už dospělá a vidím věci, které jsem optikou dítěte nebyla schopná vidět, si u ní často všímám až takového „slepičího“ chování (promiň, mami) a několika dalších věcí, které mi k dámě nesedí. Takže myslím, že tak může zpočátku působit, ale ve skutečnosti jí asi není…a je mi to líto, protože jsem tím přišla o další iluzi :D

Go-lightly
3429 příspěvků 31.5.14 07:36

Tak tenhle dotaz mi vybavil písničku populární kolem 1900. Všimněte si, že, o oblečení tam nepadne ani slova:
Two drummers they were seated in a grand hotel one day
While dining they were chatting in a joking sort of way
There came a pretty waitress to bring a tray of food
They spoke to her familiarly in a manner that was rude
At first she did not notice nor make the least reply
When somethin' that was said to her brought a teardrop to her eye
She turned on her tormentors, her cheeks were blushing red
Approaching as a picture and this is what she said

Ref: My Mother was a lady and yours, I would allow
You may have a sister who needs protection now
I've come to this great city to find my brother dear
You would not dare insult me, sir, if brother Jack were here

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek