Byli byste pro zákaz vstupu do divadla bez vhodného oděvu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Anwen
689 příspěvků 12.3.19 17:09

@Paris1789 V některých divadlech se prodávají i lístky na stání, tzv. bidýlko.

Cornero
415 příspěvků 12.3.19 19:47

Paris1789: no jak by to probíhalo? Asi jako v každém jiném objektu kde je dress code. Přece není divadlo jediný „podnik“ kam vyžadují nějaký slušný oděv a jak to probíhá jinde? Stojí tam milý pán, který Vám s úsměvem na rtu vysvětlí, že bez náležitého oděvu Vás do objektu nepustí. Pokud někdo nechce rozumět tak zvedne sluchátko a zažádá o pořádek u bezpečnostního sboru k tomu určenému. A myslím, že mezi cca 10 uvaděčkami a 4 dámami v šatně by se ztratil. Já opakuji, že toto řešení by se netýkalo někoho kdo přijde např. v černých džínech a blejzru místo obleku ale těch kteří jsou vyloženě neadekvátně oblečeni. Vy se fakt jen tak pasivne smíříte s tím, že jednoho dne půjdete na Goetheho do Narodniho pozvete svuj protejsek na neco jako takovej vrcholek toho co ceska kultura vecer nabizi oba se nalezite oblecete a kolem vas bude banda lidi v teplacich nebo dzinovych minisuknich? To bych opravdu necekal na strankach kde se rejpe kdyz nekdo nenakombinuje kabelku s botama pri prochazce na ulici

Anwen
689 příspěvků 12.3.19 20:30

@Cornero Národní už opravdu vrchol české kultury nepředstavuje, stačí se podívat, kdy naposledy vyhrála nějaká jeho inscenace ceny divadelní kritiky. Ve srovnání třeba s Komorní scénou Arena to bude dosti ubohé.

MP blanka
2153 příspěvků 12.3.19 20:41

Já som v tomto skôr skeptik. Zákaz vstupu by bol obtiažne prevediteľný, a možno až poburujúci a výchovou, tak ako to prebiehalo v minulosti dávnej a dávnejšej to trvá jednak dlho, a druhak to zrejme už nie je pre značný počet našich súčastníkov také dôležité.

Cornero
415 příspěvků 12.3.19 22:08

Anwen: s tim vrcholem kultury jsem to uplne nemyslel co se kvality her tyce ale toho co by melo Narodni divadlo jako institut a budova predstavovat. Neprijdu do krasny novorenesancni budovy se zlatyma balkonkama cervenym kobercem a se zdma pomalovanyma Zeniskem, Alsem atd. na 500 let starou tragedii oblecenej jak buran.

matkaspratka
180 příspěvků 13.3.19 06:09
@Cornero píše: Vy se fakt jen tak pasivne smíříte s tím, že jednoho dne půjdete na Goetheho do Narodniho pozvete svuj protejsek na neco jako takovej vrcholek toho co ceska kultura vecer nabizi oba se nalezite oblecete a kolem vas bude banda lidi v teplacich nebo dzinovych minisuknich? To bych opravdu necekal na strankach kde se rejpe kdyz nekdo nenakombinuje kabelku s botama pri prochazce na ulici

jojo, to jste vystihl naprosto přesně. my tu sice rejpeme, když někdo nenakombinuje kabelku s botama, ale nakonec se jen tak pasivně s tím smíříme :-)
pořád nechápu, o co přesně vám jde. proč se tak strašně rozčilujete. téma nedodržování etikety se tu probíralo mnohokrát. v diskuzi i v článcích. ale to je fakt to jediné, co se na webu o módě dá. čekáte, že odsud vznikne nějaká petice? podnět k demonstraci? a že by jedno z toho něco změnilo? tomu se mi nechce věřit.

p.s. když tu pořád argumentujete tím Národním divadlem a vrcholem kultury, doporučuji tam teď zajít na Kytici. je to úžasné představení. skoro bych řekla vrcholné :-) :-)

Pozorovatel
633 příspěvků 13.3.19 12:32

S tema vyhazovacema za obleceni bych to chtela videt. Kdyz ma clovek koupenej listek, to je alespon na rozmaznuti v bulvarnim platku. Restauraci si umim predstavit, tam nic predplaceny nemate, to se nam uz s manzelem stalo v zahranici (Thajsko) - me pustili a manzela ne, tak jsme holt nesli. Jinak ja mela letni saty po kolena a otevreny damsky sandaly, manzela nepustili kvuli sandalum, pozadovali uzavrenou obuv a dlouhe kalhoty.

if5
255 příspěvků 13.3.19 13:32

Připusťme, že by se takový zákaz prosadil. A kdo a podle čeho by tak asi posuzoval vhodnost oblečení? Měřil by centimetrem délku sukní, jestli ano, nebo ne? Pán ve smokingu, ale se sukní místo kalhot by byl vpuštěn, nebo ne? atd. atd. Barevné botasky ne, černé jednobarevné ano, nebo ne?

Gorilka
1206 příspěvků 13.3.19 13:43

Kupte si příští rok lístek na Ples v Opeře (Bratislava) a jděte tam v malých černých. Až vás nepustí dovnitř, můžete to rozmáznout v bulváru.

Cornero
415 příspěvků 13.3.19 15:48

matkaspratka: O co ze mi tady jde? Tady mi jde vyhradne o to zjistit zda muj nazor sdili i jini nebo jestli jestli to lide jen trpi nebo jestli jim je to fuk a pripadne konforntovat vzajemne svoje uhly pohledu. Od toho asi tyhle fora vesmes jsou. Neberte ten „vrchol kultury“ tak doslovne. Jde mi pri tom oznaceni proste o to ze clovek chce vecer podniknout neco zabavneho avsak na trochu klasictejsi urovni a uprimne moc nevim jake jine „umeni“ by uz clovek mel navstivit aby mohl ocekavat ze tam prijdou slusne obleceni lide.

if5: a vsude jinde kde je pozadovany dress code o tom rozhoduje kdo a podle ceho? Uz to pisu asi poseste - mne opravdu nejde o to ze si nekdo vezme na vecer derby misto oxfordek, ze ma pod sakem kosili s kratkym rukavem apod. ale snad i uplnej trotl vidi ze dziny s dirama pres pul stehna nebo spinavy kanady nejsou slusny obleceni. Je to obleceni ve kterem vas v polovine firem nenenechaj ani chodit do prace.

Paris1789
3960 příspěvků 13.3.19 16:22

@Cornero
Já trochu vidím potíž v tom, že divadlo je u nás dotovaná kultura a tudíž ve své podstatě lidová. Vlastně je tam kvůli lidem, kteří by si lístek za plnu cenu jaksi nemohli dovolit. A když je pak vykážete s poukazem na nevhodné oblečení, půjdete vlastně proti této lidovosti, proti původnímu účelu.
Myslím, že tohle nikdo neudělá.

MP blanka
2153 příspěvků 13.3.19 18:09

@Cornero " Uz to pisu asi poseste - mne opravdu nejde o to ze si nekdo vezme na vecer derby misto oxfordek, ze ma pod sakem kosili s kratkym rukavem apod. ale snad i uplnej trotl vidi ze dziny s dirama pres pul stehna nebo spinavy kanady nejsou slusny obleceni. Je to obleceni ve kterem vas v polovine firem nenenechaj ani chodit do prace.

Túto časť vidím rovnako ako vy. Líšim sa iba v názoru na riešenie. Ja ho nevidím.

Vinca_minor
1327 příspěvků 13.3.19 19:29

@Cornero Když už píšete bez diakritiky, tak aspoň používejte čárky v souvětích. Některé věty musím číst třikrát, než je pochopím. Rozčilujete se nad oblečením, ale psaný projev je taky vaše vizitka. S tím vaším bych vás ani nenechala jít do práce.

Matmys
2527 příspěvků 13.3.19 20:14

@Cornero
Tak trochu to vypadá, že jste si dostatečně nevylil vztek na onu rozdrbanou slečnu a teď to mají schytat ti, co s vámi diskutují.
Vy se asi neumíte vyrovnat s realitou - jsou lidi , kteří se do divadla nechtějí obléknout (a nejsou všichni kravky a trotlové) a jsou lidi, kteří mají jiný názor.
Za mě - vadí mi to neslušné oblečení, ale víc mi vadí buranství charakterové než designové.

nicckk82
11 příspěvků 13.3.19 20:42

Chápu Vás a souhlasím. Byla jsem s 10 l. synem na Vánočním koncertě v našem divadle, a ačkoliv nejsme plně vybaveni na kulturní divadelní akce, snažili jsme se. Většina návštěvníků taky, od malých po velké. Ale mezi posledními příchozími nejen mě, ale i dvě puberťačky za mnou dost nemile překvapily 2 páry …koženkové kalhoty, tepláky, červené tenisky, tílka,mikiny.

Pokud do divadla jdete za akcí a neřešíte ostatní kolem, v tom případě nechápu, proč se tady vůbec někdy řešilo, že lidé chodí ve sportovní bundě a botách po městě, že tohle oblečení patří do přírody aj. Jestli mají dámy barevný květák na hlavě atd. Když v divadle se to řešit nemusí, tak na ulici už vůbec ne.

jarnyvanok
10 příspěvků 13.3.19 22:01

Nechapem, ako moze niekto riesit oblecenie cudzich ludi v divadle. Dolezite je, co mame my na sebe, nie druhi. U mladeze chapem, ked pridu v rifliach a v mikinach, lebo asi ziadne slusne oblecenie nemaju a je len dobre, ze sa vyberu za kulturou a nie do krcmy.

Oveeec
2255 příspěvků 13.3.19 23:21
@nicckk82 píše:Pokud do divadla jdete za akcí a neřešíte ostatní kolem, v tom případě nechápu, proč se tady vůbec někdy řešilo, že lidé chodí ve sportovní bundě a botách po městě, že tohle oblečení patří do přírody aj. Jestli mají dámy barevný květák na hlavě atd. Když v divadle se to řešit nemusí, tak na ulici už vůbec ne.

Přesně tak! A ještě se autorovi dotazu kladou otázky typu „O co vám teda jde.“ No o co asi, v diskuzi na Módním pekle (ačkoli dneska už je MP trochu jinde).

z_dediny
1108 příspěvků 13.3.19 23:24

@jarnyvanok Bingo. A když je to osloví, možná si pořídí i slušný oděv, aby se příště cítili lépe. A co na to herci? O přestávkách nekorzují mezi diváky a z jeviště vidí jen hlavy a ramena diváků. Víc je asi zajímají reakce obecenstva. (Aby bylo jasno - jako diktátor jsem nedovolila svým dětem chodit do divadla v džínách a mikině. Neprotestovali.)

matkaspratka
180 příspěvků 14.3.19 06:08

@Oveeec nezlobte se, ale zakladatel vlákna tady na nás poměrně dost útočí ve smyslu, že když se nepřidáme k jeho rozčilování, schvalujeme „buranské“ oblékání do divadel. a to přeci není pravda. většina z nás tady ho ujistila, že nám to taky vadí a dál s ním diskutujeme o jeho dotazu na zákaz vstupu. nic víc, nic míň.
k mému zamyšlení o co pánovi jde mne vedla jeho otázka „to se opravdu PASIVNĚ smíříte s tím, že…“ zaujalo mě to pasivně. zajímalo by mě, co by pro něj byla správná aktivní reakce.

Pozorovatel
633 příspěvků 14.3.19 11:28

Tak panovi asi nestaci zakroutit hlavou a zvednout oboci, jako spravne pekelnice si poridime vidle a… aktivne s tim neco udelame. Jasne, resime hadry, ale nikomu snad nic nenakazujeme, jen zlomyslne kritizujem. Ja v tech pristupech rozdil vidim.

Jordaan
8869 příspěvků 14.3.19 11:55

Navrhuju, aby kazdy, kdo si koupi listek do divadla, musel zaroven s koupi podepsat zavazne prohlaseni, ze prijde slusne oblecen a ze souhlasi s penezitou sankci v pripade nedodrzeni. Obrazkova prirucka se vzory vhodnych a nevhodnych odevu by byla k dispozici k nahlednuti u kasy a jeji prohlednuti by se tez potvrzovalo podpisem (nejlepe notarsky overenym).

Matmys
2527 příspěvků 14.3.19 14:57

Tato paní jistě měla také zaplaceno :)

Cornero
415 příspěvků 15.3.19 02:56

Paris 1789: napr cerne kalhoty a kosile nejsou rekl bych nijak luxusni obleceni ktere by odporovaly lidovosti. Opravdu se spokojim s malem..jen nechci sedet vedle hastrose.

VincaMinor: myslim ze tu netvorim zadny oficialni psany text takze se omlouvam ze vas moje psani bez carek a hacku obtezuje. Az Vam budu psat obchodni dopis tak budte bezpecena ze bude vypadat jinak. Pokud pisu sem z telefonu tak holt to neni zdaleka dokonale.

Matmys: na danou osobu jsem si nevylil nic protoze jsem nehodlal komukoliv kazit vecer. Presne jsem vedel, ze jakmile tady pouziju ostrejsi slovo bude tu z toho pozdvizeni. Nevim co ma spolecneho „jiny nazor“ s tim ze dotycni neuznavaji alespon zakladni etiketu.

matkaspratka: s tim pasivnim pristupem jsem to asi nepodal uplne jasne. Mel jsem asi spis pouzit oznaceni rezignovany pristup, protoze vsem vam to dle vasich slov vadi ale nikomu to nevadi natolik ze by se ohledne toho napriklad alespon tazal v divadle, zda s tim hodlaji neco delat.

All: prijde mi na tomto foru ze je pro mnohe daleko dulezitejsi to jak nekdo neco napise nez to co resi. Jednomu vadi diakritika, druhem ostrejsi oznaceni, treti me tu chyta za slovicko jestli je narodni divadlo vrchol kultury kdyz neziskavaj ceny za hry. Zapomnel jsem ze je to forum pro damy takze priste neudelam tu chybu abych neco psal primo a jednoduse ale napisu to jemne, korektne, s taneckama kolem abych se nahodou nekoho nedotkl a s dikaritikou. Pak tu mozna zacneme probirat pouze tema a ne tu resit polovinu irelevantnich poznamek.

matkaspratka
180 příspěvků 15.3.19 03:21

@Cornero hele, kdysi dávno tady někdo půvabně napsal, že se na MP „sdružujeme ke konstruktivní společenské kritice“, tak z nás nedělejte slepice, co potřebujou tanečky, jo??? :-) :-) :-)

Vinca_minor
1327 příspěvků 15.3.19 07:26

@Cornero Diakritika je mi šumák, ale bez těch čárek v souvětích se text čte dost blbě a někdy to úplně může změnit smysl, když si čtenář pomyslně umístí čárky jinam, než kde je zamýšlel autor. Mně prostě přijde úsměvné se rozčilovat nad oblečením, ale přitom psát jak hotentot.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek