Byli byste pro zákaz vstupu do divadla bez vhodného oděvu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Pozorovatel
604 příspěvků 18.3.19 18:45

Jsem pro, aby se chodilo v naplanovany cas. Manzel a jeho kamaradi to dotahli ad absurdum, protoze prece o 15 minut prijdou vsichni pozdeji, tak kdyz prijdu o pul hodiny, tak pohoda ne? Vetsinou se ale do hodiny a pul sejdeme…

Moir
2263 příspěvků 18.3.19 18:51

@Jordaan mně bylo vštěpováno, že dochvilnost je cnost, že chodit pozdě je neslušné
proč si pak domlouvat nějaké časy, když hostitelé nejsou schopni se připravit včas, lidé vypravit včas na sraz?
Taky se mi stane, že něco prokoučuju a dorazím pozdě, snažím se to dát vědět. Roztomilé bylo, když jsem na sraz na kulečník dorazila o 15 minut později, rudá hanbou a byla jsem na srazu první, další dorazili po dvaceti minutách a teď již bývalá polovička si dala zpoždění rovnou dalších 45 minut

MP blanka
1967 příspěvků 18.3.19 19:32

Môj muž rád spomína na prednášajúceho na brnenskej technike,notorického „ meškára “. Keď konečne dorazil,cestou od dverí ku katedre ubezpečoval poslucháčov : Pánové, omlouvám se za zdržení, ale slibuju,že o co později jsem přišel, o to dřív odejdu “ Profesor bol uznávaná a obľúbená autorita, a aj týmto jeho bonmotom si na neho študenti, teraz už starší páni, doteraz radi spomínajú .

ajatar
672 příspěvků 18.3.19 20:24

@Moir @MP blanka Tak ale na zraz vonku (alebo na tú prednášku) sa chodí normálne včas. Reč bola o návštevách, kedy idete k niekomu domov a on musí všetko nachystať, obliecť sa, nahodiť makeup a podobne.

A samozrejme by som to nebrala tak dogmaticky, ak ide o dobrých známych, kamarátov alebo partnerov…

Příspěvek upraven 18.03.19 v 21:05

lorens
2112 příspěvků 18.3.19 20:44

@Moir Připravení sice býváme, ale když si pozvu víc než jednoho člověka, je mi přijemnější, když přicházejí postupně během deseti-patnácti minut. Nevadí, když začnou chodit nějakou minutu po udané hodině. Pro mne je to lepší než když se přesně v sedum mele deset lidí v hale a je třeba přivítat se, odebírat kabáty, kytky, lahve. Když chodí postupně, probíhá to rozhodně méně hekticky.

Lidem, co chodí všude pozdě těch deset minut dám. Tam je jistota, že připraveni nebudou a přijde mi to vysloveně slušné. :)

Campanelle
1976 příspěvků 19.3.19 09:00

@giuliettka Málokdy s vámi souhlasím, ale v tomhle naprosto.

Matmys
2379 příspěvků 19.3.19 11:25

Já si zvu domů jen dlouholeté kamarádky, časové rozpětí je od např.
11-13, která přijde dřív, pomáhá dodělávat občerstvení a která přijde později, nemá už co pít :)

Karin
3948 příspěvků 26.3.19 09:12

Když jsem šla poprvé do opery, strašně moc jsem řešila, co na sebe, pročítala jsem všechno možné o vhodném oblékání, přemýšlela jsem, jestli mě nevyhoděj, když přijdu v malých černých… A pak jsem tam přišla a ve foyer stál týpek v džínách, keckách a teplákové bundě, a v hledišti vedle mě seděla holka v legínách, žabkách a vytahaném svetru s maníkem v kostkované košili s krátkým rukávem, a já si v těch svých šatech připadala overdressed…
Jo, trochu mi vadí, když si chci udělat hezkej večer v nóbl společnosti a přijdu mezi dřevorubce, ale holt některý lidi takoví jsou, co nadělám. Jejich vizitka, ne moje. Kdyby je z divadel začali vykazovat, rozhodně bych neprotestovala, ale jsem smířená s tím, že k tomu žádné divadlo nepřistoupí. Když zaplatíš, přijď třeba v kraťasech.

Moudd
103 příspěvků 26.3.19 14:24

@Moir Chodit pozdě je špatné,ale přijít na návštěvu o hodně dřív je ještě horší.K nám přišel jeden manželův vzdálený příbuzný o víc než hodinu dřív a ještě s sebou přivedl bez ohlášení nějakou paní.Když jsem u branky prohodila,že jde nějak brzy,ještě na mě vyjel,jestli to snad vadí? Tak samozřejmě vadilo,ještě jsem neměla připravené pohoštění,ale úplně natvrdo jsem mu to takhle neřekla :-)
Zato manželovi jsem řekla,že toho hulváta už u nás nikdy nechci vidět,ať se příště případně sejdou v restauraci.

Shanshuita
97 příspěvků 1.4.19 00:16

Mě ten úpadek v oblékání a vůbec slušném chování v divadle taky mrzí. Byla jsem teď na baletu a seděl přede mnou (pravděpodobně) manželský pár, oba byli hodně vysocí a pořád se děsně kroutili a neustále si něco šeptali, takže to bylo hodně rušivé, jak se mi jejich hlavy neustále mihotaly v zorném poli. Během přestávky jsem zaznamenala, že oba byli oblečení v džínách, tričku a svetru. Jak začalo další dějství, oba vytáhli mobily a začali si to natáčet. Jak jsem byla v šoku, vypadlo ze mě, no ty vole. Ne teda příliš nahlas a pyšná na to nejsem, ale asi to slyšeli, protože ty telefony schovali. Ovšem při závěrečné scéně je zase vytáhli a začali si to fotit, oba s bleskem. To jsem teda ještě nezažila.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek