Být single

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Alizon
1235 příspěvků 23.10.12 10:45
@seznam.mih píše:
@Khajka ale ono je nemožné strávit třeba jeden víkend v měsíci, nebo po delší době, nebo snad na týden u příbuzenstva na druhé straně republiky? Úplně pak vidím ty procházky s malým a poznávání světa kolem sebe na Moravě (kdybych měla rodiče na druhé straně republiky, kde bydlím, by bylo tuším na Moravě :) )

To je sice hezke, ale jak toto souvisi s tim kdo se o dite stara, kdyz maminka potrebuje do prace, do skoly, neco si zaridit, onemocni nebo by chtela mit cas jen sama pro sebe? Ve vsedni dny to tedy opet zustane na tatinkovi (ktery sam pracuje) na jeslich nebo na chuve.

Tohle je zase spolecne straveny cas, pouze ho netravime doma, ale na navsteve u prarodicu.

Navic to neni uplne snadne s malym ditetem takhle nekam cestovat, alespon u nas jsou to vzdycky hrozne manevry, ale my jezdime dal nez pres pul republiky. Na nejake poznavani si taky muzete vetsinou nechat zajit chut (od te doby co mi dcera chodi, tak nechce sedet v kocare, takze se vsude vleceme snecim tempem a za hodinu pozname tak vedlejsi ulici:) Ne kazde dite rado spi nekde jinde nez to zna atd.

Khajka
506 příspěvků 23.10.12 10:50

@Alizon Souhlasím s vámi, jen jsem to nebyla schopná takhle napsat ;-)

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 10:57

Ja by som asi podľa seznam.mih dieťa tiež nemala mať. Rodičia mi tragicky zahynuli v mladom veku, tchýně je vdova, ktorá ešte chodí do práce a dieťa jej strčiť nemožem a ani nechcem. A pani na hlidaní síce manžel pozná už 10 rokov, ale nie je to „vlastní krev“.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 11:01

Víte co zabte mě. Nazdar.

Khajka
506 příspěvků 23.10.12 11:06

@gulietta Moje kamarádka, svobodná matka, kterou považuji za skutečně dobrou matku, má rodiče na Moravě, oba pracující. Ona sama chodí 1× až 2× týdně do práce na půl dne. Dítě jí hlídá spolužačka z vysoké, která je taky na rodičovské. Jednou jsem hlídala už i já.
Za rodiči jezdí na návštěvu a říká, že je úplně vyšťavená místo toho, aby byla odpočinutá, protože dítko si zvyká na nové prostředí, cestování taky není žádná legrace (říkala, že ještě, že s ní jel její tatínek, protože zabavit dítě celé 4 hodiny bez přestávky je skutečně záhul).

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 11:08

@seznam.mih Tohle je ale strašně individuální. Když je větší rodina, kde všichni bydlí někde poblíž, mají navzájem dobré vztahy a tak vůbec, tak to asi jde. Ale obvyklejší je, že když nefunguje babička, tak tím spíš nebude fungovat například teta, která sama řeší, jak zařídit totéž s vlastním dítětem.
A hlavně jak bylo řečeno výše, každá rodina je trochu jiná a každé dítě je taky trochu jiné, jedna moje sestřenice zbožňovala návštěvy u babičky, zatímco její sestra tam celé dny probrečela, že chce domů, brácha byl docela spokojený ve školce, zatímco já jsem z toho měla trauma ještě o spoustu let pozdějc, a tak dále. Prostě nedá se říct, že je jeden model individuálně platný pro všechny, co se u jednoho dítěte báječně osvědčí, nemusí fungovat u jiného.

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.10.12 11:19

CO jsem chtěla říct, to jsem řekla a už tu reagovat nebudu, akorát tu ze mě děláte obludu, která určuje, kdo má mít děti a kdo ne a na to se můžu vybodnout.

http://images.wikia.com/…Facepalm.jpg

Alizon
1235 příspěvků 23.10.12 11:28

@Khajka
To je presny vyraz „vystavena“ - s kojencem to jeste slo, ale jezdit nekam s batoletem to uz je o usta. A jezdit se musi na delsi dobu - vikendove pobyty kdekoliv jsem vzdala, to si dite akorat zvykne a jede se domu. Vsichni rozhozeni a unaveni.

Moir
2212 příspěvků 23.10.12 12:30

@kacenka.smile tak, mamka si v důchodu jako chůva přivydělává a má jen a pouze dlouhodobou klientelu, do jedné rodiny už chodí 7 let a děti ji uznávají jako autoritu a milují, ale stejně tak milují i své rodiče, a máti odmítá nabídky, kde to „voní“ nezájmem o dítě - nedonošenec, cca tři měsíce starý, celodenní péče, o víkendu na zavolání, na plný úvazek, finančně zajímavě ohodnoceno, ale paní matka neměla telefony na lékaře (u nedonošence dost potřebná věc), pořádnou zprávu o tom, jaký je zdravotní stav dítěte, v době návštěvy ani připravené věci pro dítě, pokoj pro dítě ve stavu otlučených zdí, přičemž mělo domů přijít za týden…

Stránka:  « Předchozí 1 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek