Čecháčkovství

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Ver
53 příspěvků 19.05.12 19:46

Opravdu není… z vlastní zkušenosti :)

KKristýna
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.05.12 20:38

Tak já si myslím, že Čechům poslední dobou strašně chybí taková ta základní slušnost. Slovíčka prosím a děkuji snad už nikdo nezná. Když jdu do obchodu, tak automaticky poděkuju. A ze všeobecné nasranosti už mám tik. Pokaždé, když mám za někým jít a něco řešit, začnu se automaticky usmívat a přitom si to ani neuvědomuju. Ostatní ze mě mají sice obvykle šok, ale pak se začnou taky usmívat.
Jinak co se týká debaty o ostatních národech, když jsem byla v Německu,tak jsem se u svojí rodiny dočkala obrovské pohostinosti. Svačiny nám chystali, vařili nám 2× denně, sami nám nabídli, ať jdeme někam do kavárny, že tam mají dneska skoro všichni ostatní sraz a potom nás vyzvedávali. A neustále se s náma snažili nějak komunikovat. (Byly jsme se spolužačkou trochu navíc, tak nás ubytovaly u jedné z učitelek.)Kamarádka měla jinou rodinu a ti je zase málem nechali umřít hladem, komunikace neproběhla vůbec.
Teď jsem byla zase v Itálii. Co se týče jejich národni hrdosti, tak je podle mě zasloužená. S Italama mám jenom tu nejlepší skušenost. I když jejich pověstná krása mě neoslovila. Ale Španělští turisti! Zabít je. Že jsou šíleně uřvaní překousnu a nemám s tím žádnej problém, ale ta jejich neúcta. Zábrany v muzeu jsou podle španělů asi k tomu, aby je mohli podlézat, přelézat a z exponátů si dělat opičí dráhu. Kdybych je to viděla udělat jednou, ale to bylo skoro všude!
No jak vidím, asi jem úplně odbočila z tématu.

Katio
196 příspěvků 19.05.12 21:28

Pro všechny, co nepochopili, proč nikdo nechce žít v Budějovicích a klikají mínusy, doporučuji Cimrmanovu hru Záskok. My tu pouze citujeme Mistra.

motorová pila
126 příspěvků 19.05.12 23:54
@KKristýna píše:
Tak já si myslím, že Čechům poslední dobou strašně chybí taková ta základní slušnost. Slovíčka prosím a děkuji snad už nikdo nezná.

Máte naprostou pravdu! Nedávno jsem nastoupila do nové práce. Když přijdu do kanceláře pozdravím, když po někom něco chci poprosím a poté i poděkuji a dokonce lidem přeju i hezký den. A dovídám se, že jsem STRAŠNĚ MOC MILÁ. Já si myslím, že nijak extrémně milá nejsem, takové chování by přece mělo být normální. Mám ale radost, že jsem takovým chováním nakazila i některé kolegy. Třeba to časem rozšíříme všude a nakonec se na Pekle budeme bavit o tom, jak je většina lidí usměvavých a skvěle oblečených :)

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.06.12 00:48

Omlouvám se, měla to být reakce na debatu o „ukradeném peru“ V. Klause.

JarkaJar
432 příspěvků 04.06.12 11:33

Udělala jsem zvláštní zkušenost - chodím nakupovat většinou do jednoho velkého supermarketu a pokladní se tam často střídají. Když mě kasíruje neznámá pokladní, která je mimořádně milá, ukáže se, když pak promluví, že je to Slovenka. Stává se mi to často, všechny pokladní, které mluvily slovensky, byly vlídné a ochotné. Uznávám, že je to těžká práce a náročná na nervy.
Přiznám se, že se asi málo usmívám mezi neznámými lidmi, třeba v tramvaji se snažím odpoutat se od okolí a myslet na něco zajímavého. Ale snažím se tvářit vlídně, zdravím a když je potřeba, poděkuju nebo poprosím. (Pokud nejsem právě extra hodně naštvaná, a to se nestává tak často.)

zuzuli21
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.12 12:56

V téhle diskuzi jsem si vzpomněla na něco, co se mi stalo asi před měsícem. Jela jsem městskou a na jedné zastávce nastoupil starší pán, který si šel sednout na volné místo vedle mě přes uličku. Autobus se mezitím rozjel a pán ztratil rovnováhu, zavrávoral a přitom mi šlápnul na nohu. Ihned se mi začal omlouvat a divil se, že i přes to, že na mě šlápl, jsem se na něj usmívala, že se přece nic nestalo… Tím chci říci, že nejvíc mi vadí, jak jsou někteří bezohlední a zahledění do sebe. Nejde jen o to, že se idé v MHD neusmívají (ale nebylo by to špatné, aspoň bych nebyla za blbce, co se pořád kření), ale o to, že vám klidně šlápnou na nohu a ještě do váš vrazí a vynadají, že jim překážíte.

anicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.06.12 13:33

No, tie ksichty v MHD by som zas az tak prisne nehodnotila. Snazim sa sice usmievat sa, ale aj ako optimista vyssieho levelu mam vacsinou mierne tupy vyraz - bud nad niecim rozmyslam alebo si citam alebo idem vyflusnuta z prace alebo cvicenia alebo sa proste s nastupom do dopravneho prostriedku vypnem a som rada, ked sa mi podari zapnut sa pred vystupom. A aj ked je vacsina ludi fakt prednasranych, tak ma niekto tento vyraz mozno preto, ze len rozmysla a nevidi sa pri tom :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek