Čeho z dětství se nikdy nevzdáme?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Gräfin
2642 příspěvků 18.11.12 12:19
@Cotton píše:
Bráním své sešity a žákajdy ze základní školy, které mi manžel chce periodicky vyhazovat.

před pár týdny jsem podlehla hysterii když jsem našla vedle hromádky časopisů do sběru svoji diplomku a tatínek se ptal k čemu to vlastně schovávám

fel
136 příspěvků 18.11.12 12:20

@Cotton
Proč? Měl horší známky? :D

Amonute
360 příspěvků 18.11.12 12:33

@Cotton to sa predsa nevyhadzuje! Ja som si musela zriadiť na podobné spomienkové veci krabicu, nech to je všetko pekne pokope. Je to škatula so zámkou, to znamená, že tak ľahko sa do nej nikto nedostane ale predovšetkým keby sa hocikto chcel zbaviť „tých zbytočných haraburd“ musel by vyhodiť celú krabicu a to by som teda neodpustila.
Fotoalbumy, vstupenky, zamilované listy, pohľadnice… Nie je nad to čítať staré denníky, či poznámky v žiackej knižke :))

Linie
2020 příspěvků 18.11.12 12:36

Však také při povodni psychologové radili, že se máme vykašlat na zachraňování televize, ale sebrat fotoalbum a dopisy. Televizi si koupíme novou, ale vzpomínky ne.

Untitled_
20 příspěvků 19.11.12 09:48

Fotografií, plyšáků, knížek a starých CDček.. Fotek mám několik alb, a dokonce mám v pokoji nástěnku, kde mám vyvěšené své fotky, jak šel čas - pěkně od miminka až doteď. :) Plyšáky mám jak ty, které jsem dostala jako batole, tak i ty, které mi někdo daroval během dětství a na které mám dobré vzpomínky. Knížky - od obrázkových knížek, přes pohádky.. ( pořád si říkám, že až jednou budu mít děti, tak se mi budou hodit ) a CD? od Dády Patrasové, přes moje pěvecké pokusy, po všechny vypaléné remixy, co jsem kdy poslouchala, až doteď :)… To je asi základ, co mám u sebe pořád.. :)

zwedavka
1017 příspěvků 19.11.12 10:49
@Sibyla píše: …překvapilo mě, jak schématicky na mě působí Karel May.

jo, taky jsem žasla, že za tuhle propagandu bych kdysi i dýchala

Krysík
58 příspěvků 20.11.12 13:27
Nevzdám se...

…Dětských knížek (Děti z Bullerbynu, Mach a Šebestová a různé soubory pohádek), bonbonů Besipek a berušek do vlasů :-)

aailyyn
807 příspěvků 03.01.13 14:14

Plyšáků, zejména obřího plyšového medvěda, kterého jsem dostala v době, kdy mi byly asi čtyři a medvěd byl větší než já. Triumfálně mi dodnes sedí v pokoji. :-) Žákajdy jsem schované měla, bohužel tak nějak vzaly kdesi zasvé při několikerém stěhování. :-( Pečlivě schovávám stužku a šerpu z maturitního plesu, nostalgicky jsem k tomu přidala i dopis o přijetí na vysokou, sice to není tak úplně vzpomínkové, protože stále studuju, ale má to pro mě význam.

Lachenauerin
544 příspěvků 03.01.13 14:33

Snění!

valery
1580 příspěvků 03.01.13 14:49

Mám dopis, co psala moje babička mý mámě do porodnice, v den kdy jsem se narodila; díky němu vím přesně i hodinu svýho narození, co bylo za den v týdnu a taky moje novorozenecké míry a váhy - a to se musím pochlubit :-) 52 cm, 4,35 kg!
Jo a ten dopis jsem ukradla svý mámě při jedné ze svých puberťáckých šmírovacích výprav v šuplících jejího nočního stolku…Babička už dávno není, ale ten dopis jednou zasadím do rámečku a pověsím na zeď, aby tak babička byla a žila pořád s námi…

Příspěvek upraven 03.01.13 v 14:59

yourcandy
477 příspěvků 03.01.13 14:58

Vzpomínek : dětství jsme prožili s mladší sestrou na malém městě v sousedství továrny na škrob, rybníka a zarostlého parku, kde jsme zažili mnoho dobrodružství s jinými dětmi z naší party. Stavění bungrů v parku, prolézání továrny, první (a zároveň poslední)cigárko v bungru u rybníka. Bonbony z „Konzumu“ (smíšený obchod na rohu ulice), nekonečné vyrábění broží z Moduritu, chození na ryby, dědovy preclíky, maminčiny štrůdly, houbaření s tátou, brigády sběru rybízu, šití na barbíny(to mi zůstalo :-D).Měla jsem nádherné dětství :-) jako relikvii uchovávám knihu Krása Nesmírná..hihihi…

valery
1580 příspěvků 03.01.13 15:17
@yourcandy píše:
Vzpomínek : dětství jsme prožili s mladší sestrou na malém městě v sousedství továrny na škrob, rybníka a zarostlého parku, kde jsme zažili mnoho dobrodružství s jinými dětmi z naší party. Stavění bungrů v parku, prolézání továrny, první (a zároveň poslední)cigárko v bungru u rybníka. Bonbony z „Konzumu“ (smíšený obchod na rohu ulice), nekonečné vyrábění broží z Moduritu, chození na ryby, dědovy preclíky, maminčiny štrůdly, houbaření s tátou, brigády sběru rybízu, šití na barbíny(to mi zůstalo :-D).Měla jsem nádherné dětství :-) jako relikvii uchovávám knihu Krása Nesmírná..hihihi…

tak na příbězích o ruských bohatýrech jsme vyrůstali -knihu nemám, ale dodnes si vybavím ilustrace a Kostěje Nesmrtelného a Čurilu Plenkoviče…

Miluna Mia
194 příspěvků 03.01.13 15:36

Oprašuji Krásu nesmírnou (Kostěj - můj favorit), méďu s jedním okem a olysalým kožíškem, dětský kufřík na poklady. Také mám pořád dřevěnou krabičku s vypalovaným jménem a kytičkami, které nám dětem vyrobil tatínek a v které jsou různé pastelky. Jelikož jsem nikdy nepsala propiskou a stále (už 30 let) používám plnící pero, jsou pro mně důležitou a užitečnou relikvií z dětství růžové savé papíry (pijáky) po dědovi, na nichž je tato reklama: Konzervárenské sklenice vykoupí každá potravinářská prodejna, vaše Jihomoravská Fruta, národní podnik Modřice. Na obrázku babka tlačící káru s flaškama na kompot do Jednoty. Hi hi.

Fae
71 příspěvků 03.01.13 16:06

Toho je spustu, ale uz od 4 let mám a nedám klasického mončičáka. Takže mu je 23:)
Bohužel už vypadá poněkud jinak.

indyka
625 příspěvků 03.01.13 17:57

Rychlých šípů, ať komiksových nebo románových. Foglarovky se u nás dědily pomalu z generace na generaci. A likérových špiček, mého odjakživa nejmilejšího zákusku. Coby malé mi je kupovala babička, když mě hlídala a šly jsme spolu do města - a kupuje mi je dodnes :) A celá rodina ví, kterým zákuskem mě potěší nejvíc.

skylor
166 příspěvků 03.01.13 18:04

Dávání si talíře na Mikuláše za okno - zatím v něm pořád něco nacházím, tak není důvod přestat:-)

eveK
334 příspěvků 03.01.13 21:43

Knížek „Děti z Bullerbynu“ a „Pískací kornoutek“, hrníčku s motýlkem, první „měkké“ panenky, zajídání rohlíku čokoládou, lezení na třešeň, stanování na zahradě, plutí na přivázané loďce a kynutých meruňkových knedlíků s tvarohem a tunou másla a moučkového cukru.

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 03.01.13 21:49

@eveK tak toho lezení po stromech se bohužel asi časem vzdáte - já to milovala bez ohledu na to jak budu před okolím vypadat, ale někdy po třicítce už mi to přestalo jít:-((a to jsem ani nepřibrala:-)

eveK
334 příspěvků 03.01.13 21:52

@viktorka_od splavu asi jo, ale zatím se držím :-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 03.01.13 22:00

@eveK já si ještě aspoň držím tu svou očtenou rozsalátovanou knížku Děti z Bullerbynu - mimo případný požár v domácnosti ji nic nemůže ohrozit:-)))
btw rohlík s čokoládou je klasika, ale co tak kyselý jabko s čokoládou? úžo žúžo;-)

Dorenika
464 příspěvků 03.01.13 22:02

Mam skoro 20 takze je to na prelome ale vsade so sebou vlacim svojich dvoch plysakov filipa a alexa filipa mam od narodenia, akoze mam fotku ked ma mama koji a v pozadi je ten maco:D dalej asi rozpravky a sladkosti a saty, milujem saty ako princezna a mam v plane sa nou stat :D:D:D:D

eveK
334 příspěvků 03.01.13 22:02

@viktorka_od splavu Já jsem to moje vydání měla už úplně v dezolátním stavu, tak zůstalo u našich a mě Ježíšek asi před 10ti lety donesl nové. PS: a co jablko s taveným sýrem? :-)

valery
1580 příspěvků 03.01.13 22:16
@eveK píše:
Knížek „Děti z Bullerbynu“ a „Pískací kornoutek“, hrníčku s motýlkem, první „měkké“ panenky, zajídání rohlíku čokoládou, lezení na třešeň, stanování na zahradě, plutí na přivázané loďce a kynutých meruňkových knedlíků s tvarohem a tunou másla a moučkového cukru.

já měla hrníček s modrým slonem a nedávno jsem ho objevila u mamky ve skříni kuchyňský, jednou se
pro něj vrátím…:-(

eveK
334 příspěvků 03.01.13 22:24

@valery Já jsem si ten svůj již před lety transportovala z chalupy od babičky a již 30 let je používán na kakao. Je jediný, který opravdu, ale opravdu nikdy nedostane do ruky moje dítě, aby ho nezdevastovalo.

pehot
713 příspěvků 03.01.13 22:36
@viktorka_od splavu píše:
@eveK tak toho lezení po stromech se bohužel asi časem vzdáte - já to milovala bez ohledu na to jak budu před okolím vypadat, ale někdy po třicítce už mi to přestalo jít:-((a to jsem ani nepřibrala:-)
že jo? Já tuhle chtěla dceři předvést hvězdu ( takovej ten gymnastickej prostocvik) a nejn, že to jako hvězda moc nevypadalo, ještě jsem si narazila ruku…a to jsem ji ještě nedávno uměla.

Jinak čeho se asi nikdy nevzdám - nebo spíš nezbavím, je užírání čokolády a všelijakých pamlsků na tajno, aby mě nikdo neviděl a nemusela jsem se dělit:( ( se sestrou jsme mívaly všechno na půl, a když jsem ukořistila něco jen pro sebe, tak to byl skoro svátek a nějak mi ten vítězný pocit z nabyté kořisti zůstal i v dospělosti)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek