Čeho z dětství se nikdy nevzdáme?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
viktorka_od splavu
7774 příspěvků 03.01.13 22:41

@eveK joo:-) anebo co rohlík s majonézou? nebo chleba s kremžskou hořčicí:-)) (ach jaj vaj ta majonéza už mi taky nějak nedělá dobře a nechutná to jako dřív;-(

Lim
323 příspěvků 03.01.13 22:43

@eveK Babička mi na jablko mazala Lučinu, nedávno jsem si na to vzpomněla a vyzkoušela a pořad je to dobrota;)

yourcandy
477 příspěvků 03.01.13 22:50

A co cukr s Francovkou, znáte? :-D

valery
1580 příspěvků 03.01.13 22:53
@eveK píše:
@valery Já jsem si ten svůj již před lety transportovala z chalupy od babičky a již 30 let je používán na kakao. Je jediný, který opravdu, ale opravdu nikdy nedostane do ruky moje dítě, aby ho nezdevastovalo.

no jestli máte doma něco podobného jako my, tedy kluka, co kudy chodí, tudy škodí a nejvíc se na něj hodí přezdívka „demolition man“ nebo Bořek bořitel" pak tyhle vzácný artefakty vůbec nevytahujte na světlo boží, jestli o ně ve vteřině nechcet přijít…

Příspěvek upraven 03.01.13 v 23:05

pehot
713 příspěvků 03.01.13 22:54

@yourcandy užívám, když mě začíná bolet v krku. Mňam

yourcandy
477 příspěvků 03.01.13 22:57

@pehot… no vida, já to znám jako léčivo na bolavý žaludek :-))), viděli jsme to se sestrou u maminky a pak tajně taky zkoušeli :-)

valery
1580 příspěvků 03.01.13 22:57
@viktorka_od splavu píše:
@eveK joo:-) anebo co rohlík s majonézou? nebo chleba s kremžskou hořčicí:-)) (ach jaj vaj ta majonéza už mi taky nějak nedělá dobře a nechutná to jako dřív;-(

jste mi připomněla nedělní návštěvy Městských lázní, 2 hodiny ve studený vodě a ten hlad potom ukojil bufik, kde jsme za poslední drobný koupili a nahrnuli do sebe 1-2 housky potřený obyčejnou hořčicí…

valery
1580 příspěvků 03.01.13 23:05
@valery píše:
já měla hrníček s modrým slonem a nedávno jsem ho objevila u mamky ve skříni kuchyňský, jednou se
pro něj vrátím…:-(
… A „Děti z Bullerbynu“ - neznám, nikoho, kdo by tu knížku neznal a myslím, že český děti měly velký štěstí, že ji ilustrovala právě Zmatlíková…
valery
1580 příspěvků 03.01.13 23:12
@yourcandy píše:
A co cukr s Francovkou, znáte? :-D

měla jsem kolegyni v práci, co si tuhle " jednohubku " dopřávala místo panáka, aby z ní nebyl cítit alkohol- zkusila jsem to taky, ale nic moc…

Nixe Lulu
343 příspěvků 04.01.13 09:21

Přidávám se k těm, co schovávají staré Čtyřlístky.
U rodičů ve sklepě jich je stále celá sbírka, z 80. let po mém starším bráchovi. Jako dítě jsem je milovala, vzpomínám, jak snad pokaždé, když jsem byla nemocná, jsem si je četla v posteli znovu a znovu.

Matmys
2138 příspěvků 04.01.13 16:07

Nevzdám se čtení svých dětských knížek.
Jednou za čas si přečtu tu moji neoblíbenější : Pipi Dlouhá punčocha. Asi se mi budete smát, ale tuhle jsem v předvánočním shonu sedla v dětském koutku a projela jsem knihy Astrid Lindgrenové, to jsem ani netušila, co toho napsala.
A někdy se vrátím k Marry Poppins nebo Kluci, holky a Stodůlky…
Tak teď nevím, jestli to čtu proto, že jsem ještě tak mladá (infantilní) nebo už tak stará (senilní) :-)

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 04.01.13 18:35

@yourcandy no jeje, na kostce cukru nakapanou Alpu mi dávala prababička vždycky, když mi nebylo dobře - univerzální lék na vše od bolení břicha po horečku 39°C. ještěže jsem nebývala moc často nemocná, jinak by ze mě bývala mohla být ve třech letech alkoholička:-)

a ještě k těm dětským knížkám, krom zmíněných Dětí z Bullerbynu (a mnoha dalších oblíbených knížek, kterých se určitě nikdy nevzdám, byť už je asi nikdy číst nebudu), jsem v regulérní sourozenecké rvačce ukořistila Kubulu a Kubu Kubikulu (tímto zdravím Barbuchu:-) na té rvačce by nebylo nic divného, kdyby se ovšem neodehrála před pár lety, brácha je sice mladší, ale 30 už taky měl:D naštěstí při ní knížka neutrpěla žádnou větší újmu:-)

vlastně ještě jedna knižní, a pak už dám pokoj:-): jsem závislá na Sienkiewiczově Pouští a pralesem tu vytahuju pravidelně, když jsem nemocná nebo mám splín, od nějakých 10 let doteď. odhaduju že jsem ji četla tak 20× nejmíň:-)

Agrafína
251 příspěvků 04.01.13 22:11

Knížek Astrid Lindgren, lezení po stromech, lezení po obrubnících, dělání andělů ve sněhu, kreslení si pro radost, občasného kupování plyšových medvědů, spaní s plyšákem, hledání mušlí sbírání hezkých listů a šišek, lezení i do studené vody, jezení sněhových vloček, běhání jen tak pro radost když mě zrovna napadne, mávání autům z autobusu, sledování pohádek, muchlání se se zvířaty, malého červeného příboru (používám a cesty a vandry), památníku, krabice plné korespondence ze školy a gymplu, nadšeného lítání venku jen tak, probouzení stromů brzy na jaře (tradice od dědečka z raného dětství)…
jo a červených, strašlivě sladkých velkých lízátek ve tvaru dudlíku z pouti!!!

Příspěvek upraven 05.01.13 v 11:20

janiiiv
781 příspěvků 04.01.13 22:32

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:24

viktorka_od splavu
7774 příspěvků 04.01.13 22:46

@janiiiv teda, dík za připomenutí stravovacích dětských úchylek)): krajíc chleba nedokážu jíst jinak, než okousat po obvodu kůrku a pak teprve sníst střídku. nejchutnější a nejlákavější kousky na talíři oddělím a sním až naposled (a nenávidím každého, kdo se ptá: jee ty to už nebudeš? si to vemu:-)))
a ještě, čistě v soukromí, vylizování talíře od něčeho moc dobrého (omáčky, husté polívky) za což se celkem stydím i sama před sebou, samozřejmě před jinými lidmi to neprovozuju (ani v rodině) ale aaach to je něco, nekoukat prosím, právě oblizuju talíř od svíčkové;-)))

janiiiv
781 příspěvků 04.01.13 23:31

.

pehot
713 příspěvků 04.01.13 23:42
@janiiiv píše:
@viktorka_od splavu Jj, i talíře občas vylizuju ;) (Však je škoda to spláchnout vodou!) Když jsem byla malá, jedla jsem chleba tak, že jsem užmoulala ze střídky kuličky (případně zmačkala do krychliček) a kůrku až nakonec ;)

a já myslela, že takový čuňárničky dělám jenom já :D Nedávno to ode mě odkoukala dcera a už nechce jíst chleba jinak - pěkně užmoulat kuličky a šunku k nim přikusovat.

janiiiv
781 příspěvků 04.01.13 23:46

.

aailyyn
807 příspěvků 05.01.13 12:06

@Agrafína

Ta lízátka miluju! :-) Jo a taky se nevzdám infantilních plyšových bačkor ve tvaru medvídků. :-)

noemi
1645 příspěvků 05.01.13 13:31

Taky ráda sbírám kaštany a taky po něčem dobrém vylizuji talíř, když jsem sama.

tv
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.13 13:08

Mám to stejně, kaštany i vylizování talíře. Ovšem dovedla jsem to k dokonalosti-vylizuji i manželův talíř. Naštěstí to bere sporotovně, akorát říká, že ho jednou sním.

Aranel
935 příspěvků 06.01.13 15:12

Ach, ano. Jezení oplatek po vrstvách, kopání do spadaného listí, hlučný smích, škmoření se do slunce, skákání přes kaluže, skrývání díry v punčocháčích dospod, Děti z Bullerbynu, Medvídek Pú. Možná si ještě na něco vzpomenu… ale třeba na chleba s jahodovým máslem ze školky jsem zapomněla ráda.

Ejmyk
70 příspěvků 06.01.13 17:57

Taky se přidávám, máme je vyrovnané ve skříni v komínkách :) Akorát u nás jsou ještě po mamince, tedy od prvního čísla z roku 1969 :)

valery
1580 příspěvků 06.01.13 20:36

Házím šutry přes řeku (zatím ji stále přehodím :-)), beru schody po dvou, když se nikdo nedívá, to vylizování talířů taky nezapřu, pořád mě baví lozit po stromech-mám dvě třešně na zahraďě, stále zbožňuju trampolínu (ale druhý den mě boĺí celý tělo), občas podlehnu a balancuju na úzkých obrubnících nebo nižších zídkách…

zwedavka
1005 příspěvků 07.01.13 12:21

A. L. mám taky ráda - tak jsem si automaticky myslela, že všechny její knížky budou fajn a dovolila koupit mladému za jeho peníze (od babičky) Karkulína ze střechy - a ono vám je to taková kravina.
Navíc se rozhodl toto hodnotné dílo číst sám nahlas ve druhé třídě, jak se zapisovalo do deníčku, že četl stránku denně. Sice ho to moc nebavilo, ale je to jeho kniha a on si ji přečte.
Já rostla a slibovala, že mu to před spaním dočtu, že to číst nemusí, že si to smí dočíst potichu - nic, přetrpěla jsem to do posledního písmenka.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek