Černé šaty 100% viskoza mají vysavovaný flek

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
IvcaKoudy
11 příspěvků 4.3.21 12:30
Černé šaty 100% viskoza mají vysavovaný flek

Zdravím, měla jsem na poličce odložené šaty ze 100% viskozy. Chtěla jsem je trošku zapošít, ale kvůli rekonstrukci tam ležely dost dlouho. Teď jsem je vzala a koukám, že mají na sobě takový oranžovo-hnědý, jakoby vysavovaný flek. Na této poličce (v obýváku) se jim toto vůbec nemělo stát. Savo doma ani nemáme. Nenapadá vás, co se mohlo stát? Machr na materiály nejsem, nevím, že by na to místo snad pravidelně svítilo třeba sluníčko? Mám dojem, že na tuto polici se za celý rok paprsek nedostane ani jeden… Stalo se to někomu, nevíte, zda to lze zachránit? Napadlo mě použít černou Duhu z drogerie a opatrně aplikovat na dané místo.

Reakce:
Lakerol
218 příspěvků 4.3.21 14:06

To nemuselo být jen savo nebo sluníčko. Klidně i nějaká slabá kyselina, třeba ocet, sprej na prach, Iron, atd. Zdroj odhadnete i podle tvaru a umístění fleku.
Za zkoušku nic nedáte, ale nabarvením jednoho místa se to asi zakamuflovat nepovede. Není černá jako černá. Jestli je ten flek slabý, tak je dobrý obnovovač černé. Na silnější bych zkusila nějakou nášivku, nebo něco vyšít. Případně zkusit vytvořit nařasení nebo schovat do švu.

IvcaKoudy
11 příspěvků 4.3.21 16:16

Děkuji za reakci, kouknu na ten obnovovač černé, to neznám. Jinak je mi to opravdu záhada, ale nejpravděpodobnější bude ten ocet, možná jsem s ním nedaleko něco uklízela (je to pro nás běžný úklidový prostředek) a nalila ho i mimo. Kouknu na obnovovač a popř. až budu ručně dobarvovat tašku Duhou, můžu zkusit i na ty šaty a pak kdyžtak poslední možnost nášivka, řasení v tomto místě úplně nejde udělat.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek