Červánkové šaty

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Dragowlin
262 příspěvků 2.1.13 18:30

Máte pravdu že účes bude nějaký ležírní, vyčesaný nahoru. Tohle byla improvizace.

rice
356 příspěvků 2.1.13 19:43

@PythonRegius já si stojím za svým mimojiné proto, že čočky nosím už deset let a za tu dobu jsem vystřídala celkem dost značek, přičemž ani jedna mi oko nedráždila. Ona vůbec senzitivita oka je zcela individuální a přijde mi škoda ty čočky ani nevyzkoušet, protože outfit bez brýlí vystřelí o několik levelů výš. Zkrátka poměr benefit/riziko je naprosto bezkonkurenční.

A nemyslím to přitom vůbec nijak zle, jenom chci pomoct :-) Divím se, že jsem tu jediná, kdo to pořád tak prosazuje, připadá mi to samosebou :-)

Dragowlin
262 příspěvků 2.1.13 19:47

@rice Ono koupit jednodenní myslím lze (aspoň pro 6 dioptrií, které jsou všude uplné max) jen v balení po 10 ks a kolem 600. To je fakt moc. Já jsem s brýlemi spokojená, ale na ten jeden den, na pár hodin vyhazovat 600 a osattní by ležely… Nevím, zagooglim, zeptám se v optice. :)

rice
356 příspěvků 2.1.13 19:51

@Dragowlin já bych se neomezovala jen na jednodenní. Teď jsem našla na heureka.cz čtrnáctidenní čočky za 325 Kč, 3 páry. a dioptrie mají dokonce až do mínus dvanáct :)

edit: ty máš asi plusové dioptrie, viď? :-)

Dragowlin
262 příspěvků 2.1.13 19:53

Díky moc! @rice. Poradím se s kamarádkou co nosí čočky jestli by mne to naučila, pohledám čočky a uvidíse :)

bestia
2300 příspěvků 2.1.13 19:55

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:02

MUDr.Lant
389 příspěvků 2.1.13 19:58

@rice tak to máte asi na čočky štěstí a máte odolné oči, ve svém okolí mám dost jedinců, kteří nesnesou kontaktní čočky a nebo jen s obtížemi a rozhodně to není tím, že by na čočkách šetřili a pod.

@Dragowlin Nevím, zda jsem málo odvážná, ale všechny kontaktní čočky jsem vybírala se svým optikem a zdaleka ne všechny mé oči snesly.

eva64
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.1.13 20:02
@rice píše:
@Dragowlin A do těch čoček se vám nechce z nějakých konkrétních důvodů? Možná jsem je přehlédla. Nicméně čočky jsou ideální právě na takovéto jednorázové úlety, pro vás jsou plně indikovány, abych tak řekla :-)

Já radši jen k čočkám a brýlím:
Mám 5 dioptrií, čočky jsem zkoušela, dala za ně už asi před 25 lety 1800 Kč, a od té doby leží v šuplíku, protože mi oči slzely, a to tím víc, když jsem byla v uzavřené místnosti. Jsem jednoznačně pro brýle, dnes to není žádná ostuda. A jestli je slečna nosí trvale, tak si ji její známí ani bez brýlí nedovedou představit, je to prostě součást její osobnosti.
Pokud by měla možnost, byly by hezké brýle bez obrouček / sama mám už druhé a všichni mi je chválí/, nemusí být až tak moc drahé, se skly ale pod 2000 nepůjdou. Mohly by se hodit i v jiných případech, k jiným outfitům, a jsou takové nadčasové.
Bývala jsem taky v dobách školních hodně limitována financemi, a tak chápu, že některé nákupy se prostě musí odložit na později.
A má zkušenost: I dívky v brýlích mají ve společnosti úspěch, jsou-li vtipné a inteligentní, a to vy určitě jste. Takže - hezký maturitní ples!

catherinne
13518 příspěvků 2.1.13 20:06

Já osobně bych vlasy navlnila do velkých vln a horní půlku sepla ozdobnou sponou, případně tam umístila ten živý květ. Drdol zestaršuje a koneckonců pravá princezna nemá vlasy nikdy úplně sepnuté ani rovné či vyžehlené. A hlavně by vlny opticky změkčily brýle. Jemné, měkké vlny, ne kudrlinky.
A šaty jsou nádherné.

Guinea Pig
1190 příspěvků 2.1.13 20:09

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:21

defilenaiguille
2824 příspěvků 2.1.13 20:12

Možná to vypadá, že většina z nás @Dragowlin nepřeje, aby byla na maturák hezká a chceme jí schválně zošklivit brýlemi :-D Sice jsem s kontaktními čočkami začínala před skoro 20 lety, tak nevím, jestli je postup stejný, ale já jsem tehdy měla rozpis na týden, každý den se přidávaly hodiny nošení navíc než jsem se dostala k doporučené max. délce nošení. Všude se tvrdí, že ženy, které se líčí, nemají s aplikací problémy…zlatý voči :-) Chce to opravdu trochu zručnosti a při takovém trénování většinou máte červené oči jako králík.
Určitě bude fajn, když si je někdy vyzkoušíte, ale přestava, že je s pomocí kamarádky někdy v šest večer do očí „nacpete“ a pak s nimi musíte vydržet nějakých 12 hodin (počítám, že o půlnoci spát nepůjdete), to bych neriskovala. Jen zručná aplikátorka si třeba troufne čočky nasazovat až po nalíčení. Tohle být vámi vůbec nezkouším.
Jednorázové čočky jsou určitě fajn, ale spíš pro člověka, který už zná svojí značku a je zvyklý je používat. K té ceně čtrnáctidenních si nezapomeňte připočítat cenu roztoku na ukládání čoček, pouzdro bývá jeho součástí. Já mívala Bausch a Lomb, byly fakt kvalitní, ale cena roztoku byla také zajímavá ;-) Kde jsou ty časy, kdy jsem musela svoje první čočky po návratu z diskotéky ještě ráno v polospánku 20 minut vyvařovat :-D

catherinne
13518 příspěvků 2.1.13 20:13

Když už drdol, tak ho něčím zjemnit… to by při snaze a času mohla zvládnout i kamarádka.

Guinea Pig
1190 příspěvků 2.1.13 20:16

.

Příspěvek upraven 25.01.14 v 00:21

rice
356 příspěvků 2.1.13 20:35

Určitě tady nikdo nechce dělat slečně Dragowlin násilí a obhajovat čočky hlava nehlava, ale mám pocit, že za pokus to stojí, ne? ;) Většina z vás se tváří, jako kdyby šlo o osudové rozhodnutí, což moc nechápu.
Objedná si beztak víc párů, takže bude mít dost času na to, si vyzkoušet, jestli jí padne. A když ne, tak holt ne, svět se pro to nezboří. To, že není zrovna rozumné si je nacpat do oka na poslední chvíli a odhodlaně vyrazit na ples, snad každému dojde předem.

Borůvka19: Wichterleho skleněné čočky se musely dokonce vyvařovat! Děkujme bohu za třetí generaci silikonhydrogelových měkkoušů :D Ten uživatelský komfort je vážně k nezaplacení…
Jo a díky za doplnění o ceně - to, že 1denní jsou nejdražší jsem zapomněla napsat.

Khajka
506 příspěvků 2.1.13 21:32

@rice Já sama na čočky nedám dopustit, ostatně moje oční vada nic jiného ani neumožňuje dělat (krom operace, kterou odmítám), ale přijde mi jako hazard vybírat si je (jak zjistí znapříklad zakřivení) i nasazovat poprvé sama. Krom toho, nebývá to zas až tak levná záležitost (kromě čoček je to i roztok, ne pro každé oko jsou vhodné čočky „nevyndávací“) a pro mladou studentku to může být dost zbytečná investice, budou-li jí pak doma zbytečně ležet. Pokud by však slečna do plesu stihla navštívit optometristu a pár dní je zkusit nosit, pak problém nevidím.
Ovšem, takové suché oko se může objevit bohužel až v zakouřené či jiné ne úplně ideální místnosti, v jakých se plesy často konají.
Nicméně, @Dragowlin, rozhodnete-li se pro čočky, doporučuji pořídit i dekorativní kosmetiku vhodnou pro nositelky čoček, alespoň řasenka by byla vhodná.

Dragowlin
262 příspěvků 2.1.13 21:43

S tou řasenkou jsem to ne zcela pochopila :) Já dodnes myslela, že nositelky čoček mívají stejnou kosmetiku, jako ženy bez nich, nebo s brýlemi :)?
Ke komentářům, že bych si je neměla nasazovat v ten den poprvé- to bych nikdy neuděla. Mé oči jsou citlivé a rozhodně bych je musela vyzkoušet dříve.
Myslím, že jsem vcelku šikovná a vlasy si běžně češu sama (ne tedy normálně do školy, to zvládám taky vcelku se zkušenostmi za těch 19 let života, ale na plesy apd.) pár návodů na youtube, pár vyzkoušení a člověk to do sebe dostane :)

defilenaiguille
2824 příspěvků 2.1.13 21:45
@Borůvka19 píše:
Pro tazatelku: mám dvě rady- jako dlouholetá nositelka čoček já osobně oceňuji, že při svých hrůzných dioptriích pohodlně vidím i periferně, nemusím poposunovat brýle (i když si často sáhnu na kořen nosu ukazováčkem automaticky) a celkově mi prostě připadá ve společnosti pohodlnější mít čočky- taky při tanci- lépe se člověk orientuje apod…Zkuste se podívat na čočkovník. cz, tam je velký výběr za dobré ceny. Kupte levnější- asi spíš měsíční, jednorázovky bývají dražší. A zkoušejte aspoň měsíc před akcí nasazovat spolu s někým, kdo to umí.

Naprostý souhlas, na mých silných brýlích mi třeba vadilo, že když jsem šla ze schodů, tak se mi podivně spojovaly a musela jsem hlavu opravdu sklonit, aby na ně dobře viděla a nešlápla do prázda. Čočky jsem nosila skoro pořád, na to pohodlí (nezamlžené brýle, sport, nerozpatlaný makeup od polštářků na kořeni nosu) si člověk rychle zvykne. Další krokem pro mě bylo ale po letech našetření na operaci a to je teprv pohoda :-) Určitě jsem nechtěla zavrhovat pro slečnu čočky navždy, ale myslela jsem spíš na to, že se nemusí čočkami stresovat v předplesové přípravě a může si na to vyhradit klidnější období. Případně pokud zbývá dost času, tak si vyhradit tak ten měsíc na testování, aby si byla jistá, že jí čočky nebo oči v daný den nezradí. Mně třeba vadil hrozně pobyt v zakouřeném prostoru, oči mě pálily a to jsem měla opravdu hodně kvalitní a drahé čočky.
@rice
Osudové rozhodnutí? Když si dala takovou práci se šaty, tak by byla škoda, kdyby jí v půlce večera začaly slzet oči a začala se shánět po brýlích. Zrovna tak spadlá řasa do oka může necvičenému čočkaři pořádně znepříjemnit chvilky při snaze jí z oka vydolovat a nechat tam jen čočku :-). Pokud bude mít dost času si na čočky zvyknout (v zátěžových podmínkách - doporučovala bych je vzít několikrát na diskotéku a vydržet v nich až do ranních hodin), tak směle s nimi na ples.

Dragowlin
262 příspěvků 2.1.13 21:53

Díky moc za rady. Já se toho trochu obávám, protože zakouřené prostory jak z důvodů čichových tak očních nemám ráda. Oči slzí, rudnou. Tím spíš myslím, že pro mne nejsou uplně vhodnou volbou. Ale kdoví? že.

Khajka
506 příspěvků 2.1.13 21:59

@Dragowlin No, většina nositelek asi používá stejnou kosmetiku, já však z vlastní zkušenosti vyhledávám tu, která je vhodná pro nositelky kontaktních čoček či pro citlivé oči. Dnes už je vyrábí skuteřně hodně výrobců. Po některých obyčejných řasenkách mě oči pálily (ale uznávám, mám je malinko citlivější).
Jinak, tady jsem našla pár rad, které by se Vám mohly hodit, pokud se k tomu rozhodnete.
Přeci jen, zdraví očí je velmi důležité :)

Edit: ještě k těm zakouřených prostorům. Vhodnost by měl posoudit právě optometrista či oční lékař, třeba i na základě zmiňovaných zkušeností. A stejně to nemusí být stoprocentní, já měla třeba postupně alergii na tři různé roztoky, až jsem zakotvila u jednodenních. Leze to sice do peněz, ale odpustím si radši něco jiného kvůli pohodlí očí :)

Příspěvek upraven 02.01.13 v 22:04

Lim
323 příspěvků 2.1.13 22:00

Moc Vám to sluší a brýle jsou super, sednou Vám. Jste kočka a ještě šikovná:)

Khajka
506 příspěvků 2.1.13 22:01

@defilenaiguille Já si v začátcích nošení čoček byla schopná čočky nasadit obráceně (doteď nechápu, jak mi na oku vydržely tak dlouho), vyrazila do školy a tam mi vypadly :D
A spadlá řasa mi dokáže znepříjemnit nošení i po těch letech…

Barbuchaa
219 příspěvků 2.1.13 22:05

@Khajka Speciální dekorativní kosmetika mi osobně přijde jako zbytečná investice (vidím ji spíš jako dobrý marketingový tah), pokud se zrovna nekoupete/nesprchujete s řasenkou a čočkami zároveň (pak to svědí a pálí jak čert, o tom žádná). Jako nositelka čoček si hlídám jen dostatečně šetrné odličovadlo (a to mám oči citlivé hodně, soudě podle množství vyzkoušených nesedících typů čoček a průměrného času nasazování po 2 letech každodenního nošení).

llolla
2102 příspěvků 2.1.13 22:05

@Dragowlin
Pokud vám vadí zakouřené prostory i s brýlemi, pak se obávám, že čočky zátěžovým testem neprojdou=) Jinak kosmetiku (resp. na oči si dávám vlastně jen řasenku) používám pořád tu samou, ale já mám velmi necitlivé oči- ani s čočkami se mi nevysouší, nerudnou, neštípou…

Khajka
506 příspěvků 2.1.13 22:12

@Barbuchaa Ono to asi bude zase hodně individuální. Dost „klasických“ řasenek mi fakt vadilo. Nehledě na to, moje přírodní řasenka vhodná i pro kontaktní čočky stojí od 99 do cca 159 korun (podle typu) a to mi tedy zase jako bůhvíjaká investice nepřijde ;-)
Ale jak říkám, mluví ze mě moje zkušenost, Vaše je evidentně jiná a jde o to to vyzkoušet - někomu budou vadit líčidla, ale ne zakouřené prostory (tak to mám já) a někdo to bude mít naopak, jiný zase o čočkách ani nebude vědět…

PythonRegius
286 příspěvků 2.1.13 22:52

Pred casem jsem si pohravala s myslenkou, ze bych ze zvedavosti vyzkousela cocky, pak me to nejak preslo, ale musim rict, ze tato diskuze me od nich odradila uplne :D
Ale netrapi me to, ja jsem na sve bryle za leta noseni uz zvykla, beru je jako soucast sve telesne schranky a co se mody tyce, v nicem me nebrzdi. Jako mala jsem byla z bryli celkem nestastna, protoze mi kvuli nim spoluzaci savali sodu, ale musim s radosti rict, ze dnes uz u me nic takoveho absolutne neexistuje. Kdyz uz nekdo ma potrebu se k nim vyjadrovat, tak spise pochvalne. Drobne neprijemnosti spojene treba s docasnou slepotou pri slevani spaget a citelnou absenci steracu pri pobytu v desti beru s humorem :-))

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek