Červená sukně - pohovor

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
quauka
1 příspěvek 25.5.15 23:32
Červená sukně - pohovor

Zdravím! Nedávno jsem začala hledat nové zaměstnání v oblasti administrativy (administrativní pracovnice, asistentka, recepční) a moje staré černé pohovorové kousky se mi zdají nudné. Chtěla jsem svůj pohovorový outfit oživit a tak jsem pátrala na Pinterestu, kde mě zaujaly outfity s červenou pouzdrovou sukní a takovou sukni jsem si tedy pořídila. Nejvíce se mi zamlouval outfit - červená sukně, bílá košile. Jenže potom jsem narazila na pár článků o vhodné volbě barev na pohovory a červená v nich byla zmiňována jako nepříliš vhodná. Jenže mě už černá, šedá a bílá nudí a říkám si, žijeme přeci v 21. století. Ráda bych znala Váš názor :)

Najdete v encyklopedii: Červená barva

Reakce:
AnoNe
884 příspěvků 26.5.15 01:04

Když nechcete černou a bílou, tak přeci nemusíte obléct rovnou sytě červenou. Je spoustu pěkných decentních barev a vzorů. Nemusíte rovnou křičet o pozornost v sytě červené barvě.

Jestli to na pohovoru bude nebo nebude vadit, je otázka na jednotlivé lidi, se kterými budete mluvit. Někomu to vadit určitě bude, někomu to bude jedno. Třeba to někdo vezme i jako plus, kdo ví. Každopádně u pohovoru bych šla do jistoty a vzala si něco, u čeho budu mít jistotu, že to neurazí nikoho. Zahodit pár pohovorů kvůli červené sukni mi přijde jako špatný obchod.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.5.15 09:41

@quauka Já bych v červené pouzdrovce na pohovor šla. Červená se považuje za agresivní, takže rudé šaty nebo košili bych si nevzala, ale sukni ano. Na první pohled určitě zaujme, ale při samotném pohovoru sukně pod stolem není vidět, takže barva nemůže nikoho rozčilovat. Na pohovor do společnosti, o níž bych věděla, že má opravdu přísný dresscode a výraznější barvy nedovoluje, bych si ji samozřejmě nevzala, ale jinak v tom nevidím problém.

ta-scha
77 příspěvků 29.5.15 13:29

Já jsem měla červenou pouzdrovou sukni po kolena a k tomu černou košili na pohovoru na poměrně konzervativní pozici do velké společnosti a vzali mě. Musíte sama zhodnotit, jestli outfit nepůsobí vulgárně, ale naopak sebevědomě a jak se v něm cítíte. Pokud se celkově upravíte elegantně a decentně (včetně make-upu), pak vás v rozhodnutí podporuji.

ajatar
696 příspěvků 29.5.15 17:31

.

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek