Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.4.20 20:17

@venca.krej přesně jak píše @Ivana32 možná vás to překvapí, ale pošta to nejsou jen balíky.

MP Janka
774 příspěvků 14.4.20 08:49

@venca.krej
@giuliettka v tomhle chápu. Pošta je jistota, pro mě. Nemusím řešit, že když balík nepošlou zítra, ale pozítří, tak mi kurýr bude volat popozítří, a to jsem v práci na druhé straně města (jiný rozvážecí okrsek), takže jak to zařídit… A když už náhodou vyjde rozvoz balíku na den, kdy mám volno, tak mi přijde v půl deváté sms, že mi budou balík rozvážet v době 8:00-14:00. To mám sedět půl den na zadku a čekat? DPD nebo kdo má sledování auta, kde je. Koukám na mapu, dobré, je ještě dost daleko, to mám čas dojít domů. A šup telefon, za minutu jsem u vás.
Někteří kurýři se snaží balík dát kamkoliv, takže už ho přebírala sousedka, měla jsem ho na druhém konci ulice v nějaké firmě, i ve firmě na opačné straně ulice.
Zlatá pošta, teď už máme na poště i zrychlený výdej balíků, takže přijdu, naťukám kód a za pár minut mám balík v ruce.

giuliettka
8145 příspěvků 14.4.20 09:21
venca.krej
15 příspěvků 19.4.20 10:24

@Ivana32 přesně jak říkáte, všude je to o lidech. Bohužel mé zkušenosti z města ani nemluvě, tam jsem chodil pro každý balík osobně. Zkušenosti z vesnice jsou tak půl na půl. Nevíte, jak bych byl rád, kdyby ČP fungovala tak jak má - a to je asi ten problém, protože by pak rozdrtila 70% všech těchto menších dopravců

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.4.20 15:02

@venca.krej jaké menší dopravce máte na mysli… přece nejde o to aby pošta někoho drtila…v doručování balíků je zkrátka konkurence, já preferuji poštu. Ale pošta jsou dopisy, czechpoint, finanční služby. U nás se doručuje dobře, jinde jsou pro problémy, je to o lidech.

Paris1789
5353 příspěvků 19.4.20 16:50

Můžete problémy s poštou zmírnit, stačí si pořídit datovou schránku, přejít na bezhtovostní platby a co jde přesunout do e-světa. Dělám to tak a na poště jsem byla naposledy někdy loni. Doufám, že nadlouho. Vlastně ji k ničemu nepotřebuju.
V posílání balíků už pokud vím konkurence existuje.

Linda098
3 příspěvky 9.5.20 12:28

@Diamanta tak to je blbost vždy jsem jse domluvila s PPL na termínu doručení

venca.krej
15 příspěvků 17.5.20 15:36

Dobře, chápu to :)
Jak píšete, vše je v lidech..
Mám také pár špatných zkušeností s jinými dopravci, ale jen vyjímečně

MP Janka
774 příspěvků 21.5.20 09:38

Kurýrní služba opět nezklamala…V 9:30 sms, že v termínu 9:00-17:00 mi bude doručena zásilka. Půl dne tu možná budu, půl dne určitě nebudu. A výdejní místa mají úplně mimo mé trasy. Takže budu volat řidiče a prosit o upřesnění intervalu… Opravdu zlatá pošta.

Birdonawire
634 příspěvků 22.5.20 11:49

K České poště se nemohu vyjádřit, ale pro srovnání (pobavení?): v Paříži si nechávám zásilky doručit k nevlastní mamince. U mne to prostě nefunguje, zkusila jsem asi 3×. K ní v pohodě, bydlí ode mne 800 metrů. A stejně, teď mi Amazon napsal, že balíček k ní doručí dnes večer. Jenže už před dvěma hodinami byl doručen. Někde jim to blbne. :-D

Paris1789
5353 příspěvků 22.5.20 12:15

Právě se mi pokusili z DameJidlo doručit úplně jiný oběd. Asi to už nebudu zkoušet.

Puffin
369 příspěvků 22.5.20 22:17

Dnes jsem si pochvalovala DPD, poslali e-mail a sms, že doručovat budou od 11.39 do 12.39. Přišla jsem o půl jedenácté domů, že mi to báječně vychází a na balík si počkám. A on už tu byl. Přijeli v 9.30 a úplnou náhodou potkali člena rodiny, který byl dost duchapřítomný a balík si vyžádal.
To mi snad to obvyklé varování pošty - přivezeme Vám balík mezi osmou a šestnáctou hodinou - přijde lepší.

benyka
9115 příspěvků 12.7.20 18:37

Česká pošta zlepšuje služby. Kdo nerad vyplňuje podací lístek, tak může do konce září nerad vyplňovat adresy pro posílání balíku na poštu na webu. Kdo vyplňuje podací lístek méně nerad, tomu to usnadníme tím, že řádky pro vyplňování uděláme ještě titěrnější než byly dřív. A kdo posílá doporučený dopis, ať si trhne nohou, hlavně že zaplatí reklamu na balíky „na poštu“.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 12.7.20 19:25

@benyka kdyby jste měla zákaznickou kartu, nemusíte vyplňovat nic a ještě máte nějakou kačku slevu, ale vy a kartáč to nejde dohromady :-)
Karta ne kartáč :-)

Příspěvek upraven 12.07.20 v 22:38

bao-baba
1563 příspěvků 12.7.20 20:51

@benyka
Mně se zdají ty obdélníky, kde jsou údaje pro vyplňování, u obou lístků stejné. Mám na mysli prostor ohraničený zvenčí černou linií a ten samý ohraničený žlutou barvou. Ale pravítkem jsem to neměřila.

benyka
9115 příspěvků 12.7.20 22:58

@bao-baba Řádky jsou nižší.
@vlm Zkusím tu zákaznickou kartu prozkoumat a dám vědět. Ale na tom, že jsou řádky na podacím lístku nižší, prostor na reklamu větší a barevnost navíc, to nic nemění…A když nevyplním podací lístek, co pro případ nějaké reklamace (nemyslím reklamace zboží z e-shopu) přicvaknu k dokumentu jako doklad, že byl odeslán?

nihil
34 příspěvků 13.7.20 00:10

@benyka Když máte kartu, tak Vám lístek o odeslání vydají - adresáta přepíšou z obálky a odesílatel se jim načte z karty. Nebo pokud toho posíláte víc najednou, můžete si sama vyplnit podací arch ve Wordu a ten vám pak projedou tiskárnou a dotisknou kódy zásilek.

benyka
9115 příspěvků 13.7.20 10:03

@nihil Dík. Zásilek s podacím lístkem máme minimum. Jen mě pobavilo, když jsem si představila jako doklad o odeslání nějakého úředního dokumentu reklamní leták. :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.20 15:18

@benyka tak mi to nedalo, ten milimetr ani není poznat, první řádek je stejný, v naděláte :-)

Oveeec
2820 příspěvků 17.7.20 15:51

@vlm Já náhodou @benyka chápu, je to tiskopis a má to vypadat jako tiskopis, a ne zas nějaký reklamní leták - těch už je i tak moc :)

benyka
9115 příspěvků 17.7.20 16:08

@vlm Nejde o milimetr. Když už je ten papír o centimetr delší a o centimetr širší, tak bych byla rozhodně radši, kdyby tam bylo víc a větších řádků, nebo aspoň jedno z toho. :-) Nevím, jak Vám, ale mně se ještě nestalo, že by se mi tam všechny potřebné adresní údaje vešly bez krácení. Jinak nerozumím té reklamě na zrušení podacího lístku zrovna na podacím lístku, protože kdo posílá hodně balíků, ten už si to určitě nějak vyřešil, a kdo posílá jeden balík s ručně vyplňovaným podacím lístkem za rok, tomu by byla taková služba na dvě věci.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.7.20 16:23

@benyka věřte že spousta lidí co posílá víc balíků, to nemá vyřešeno vůbec. jinak řádky na podacím lístku malý jsou, tak jako většina okýnek v různých formulářích a na složenkach pokud to není psáno strojově.

benyka
9115 příspěvků 17.7.20 23:42

@vlm Přivedla jste mě na myšlenku vyhledat podací lístek on-line. Ta možnost tu je (https://www.podacilistky.cz/) a pro moje potřeby je dostatečná a nepoměrně jednodušší než zřizovat si a každé tři roky obnovovat kvůli tomu zákaznickou kartu. Dík za inspiraci.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.20 08:58

@benyka není zač, zákaznickou kartu neobnovujete.jen kdyby jste v ní měla průkaz zmocněnce, ten obnovujete po dvou letech, karta zůstává, ale když vám vyhovuje lístek, proč ne.

benyka
9115 příspěvků 18.7.20 09:58

@vlm Aha. Nedbale jsem si přečetla bod 17. obchodních podmínek (https://www.ceskaposta.cz/…minky_ZK.pdf:-)

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek