Česká pošta

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.7.20 10:03

@benyka probůh, na poště vám to řeknou ve dvou větách :-)

VeronikK
1279 příspěvků 29.7.20 16:48
@vlm píše:
@benyka kdyby jste měla zákaznickou kartu, nemusíte vyplňovat nic a ještě máte nějakou kačku slevu, ale vy a kartáč to nejde dohromady :-)
Karta ne kartáč :-)Příspěvek upraven 12.07.20 v 22:38

To jsem třeba vůbec netušila, že lze mít nějakou zákaznickou kartu na poštu… Dost nerada vyplňuju tyhle lístky… A určitě, jak píše @Paris1789, by to vyřešila datová schránka. Ale zas tak často doporučeně nepíšu. Mám spíš na poště potíže s dopisy a pohledy, schránka na poště se vybírá jen jednou denně - v 8 ráno. Ale když to donesu k okénku, tak to zhruba do 5 stačí a dopis ještě ten den odejde. Takže věčně stojím ve frontě…
No, že je to o lidech, to trochu pochybuju - na poště jsou milí, na dráze jsou milí, ve škole jsou schopní, ale pořád jim to nějak nefunguje, nikdo za nic nemůže… A přijde mi, že se to brzo začne někde rozpadat…

benyka
8809 příspěvků 29.7.20 18:45

@vlm Myslíte? Když chci podávat bez vyplňování podacího lístku a bez čekání manželovy i moje doporučené zásilky a také vyzvedávat jeho doporučené, do vlastních rukou, na dobírku a peníze zaslané složenou, a nechceme každý druhý rok vyřizovat průkaz zmocněnce, protože čas letí jako splašený oř a je to otravné sledovat, co nejjednoduššího byste mi doporučila? (O slevy mi nejde.)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.7.20 20:06

@benyka pokud chcete podávat bez podacího listku, můžete poslat obyčejně nebo se ZK. vyzvedavat veškerou poštu, mimo výhradně do vlastních rukou, průkaz zmocněnce, nahraný do karty, můžete si jí udělat on-line, upozornění, že zmocnění končí vám přijde do e-mailu.jak posílat bez čekání? e-mailem, přes datovku.

benyka
8809 příspěvků 29.7.20 23:30

@vlm My si asi v tomhle nikdy neporozumíme. No nic.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.20 06:10

@VeronikK @benyka a jaká je vaše představa?

benyka
8809 příspěvků 30.7.20 09:02

@vlm Aby pošta ctila vzájemnou zástupnost manželů v banálních záležitostech.

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.20 09:30

@benyka tomu rozumím, dokud byl v OP údaj o manželovi nebyl to problém, ale díky tomu že tyhle údaje z občanky zmizely. Z vyprávění znám případ kdy prac. pošty vydala jednomu vz manželů dopis pro druhého, protože nechtěla prudit, výsledkem byl málem její vyhazov, protože manželé se rozváděli, dělali si naschvály a ona porušila předpisy, takže stížnost, a velké problémy. Proste jsou nějaká pravidla a hotovo. myslim že zmocnění, opakované doručení, přeposlání na jinou adresu nebo poštu, je pořád dost možnosti, které máte.

VeronikK
1279 příspěvků 30.7.20 09:32

@vlm čeho?

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.7.20 09:52

@VeronikK já vás omylem zmínila koukám, to bylo jenom na @benyka . Jinak jsem fakt přesvědčená že je to o lidech, jako všude. Nestaci že jsou milí, i když je to dobře pochopitelně, ale musí,, vědět co dělají,,

benyka
8809 příspěvků 30.7.20 22:27

@vlm No právě. Jsou nějaká pravidla, a ta říkají, že manželé se mohou v běžných záležitostech vzájemně zastupovat. Ale pošta to pravidlo neuznává. (Nefungovalo to ani když byl manžel zapsán v občance. „Průkaz zmocněnce“ jsem měla leta, ale když jeho platnost zkrátili na dva roky a obnovení zpoplatnili dvěma stovkami, naštvali jsme se a zřídili jsme si, na radu paní vedoucí pošty, plné moci na dobu neurčitou. I to je ale neoprávněná buzerace „sprostých podezřelých“.)

zwedavka
1170 příspěvků 31.7.20 06:57

Pokud odesílatel zvolí službu do vlastních rukou, nesmí pošta vydat dopis ani zmocněnci, není to buzerace, prostě ctí vůli toho, kdo službu platí.
Pokud zvolí službu do vl. rukou, zmocněnci, zákonnému zástupci, pak je nutné zmocnění, nestačí manželství, je nutno aby jeden zřetelně projevil vůli v tomto směru. Úvaha nad vágním termínem „běžná věc“ se nepoužije.

MP Janka
684 příspěvků 31.7.20 09:33

@benyka
Další ukázka toho, že kdyby spousta lidí nebyli vyčůránci, co si dělají naschvály, bylo by líp. Prostě se pošta sichruje pro podobné případy, jako zmiňuje @vlm, kdy se manželé rozvádějí a jdou si po krku. Za ty špatné to odskáčou i dobří. Asi s tím nejde dělat nic jiného, než se s tím smířit.

benyka
8809 příspěvků 31.7.20 09:33

@zwedavka Pokud se za poslední cca rok nic nezměnilo, existují stále dva stupně zásilek do vlastních rukou. Ten první může vyzvednout i manžel, když to prokáže jakýmkoli dokladem (viz foto níže). Tuto kopii příslušného ustanovení ČP z jejího webu nosím s sebou, protože mi odmítali vydat v podstatě cokoli adresovaného manželovi, co se nedá hodit do schránky, a odmítali mi to vydat i na průkaz zmocněnce. Taky proto mám tu plnou moc, kde jsou výslovně uvedeny, kromě jiného, i zásilky do vlastních rukou (s modrým pruhem) a peníze zaslané složenkou (dejme tomu přeplatky energií z ročního vyúčtování).

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.20 10:05

@benyka @MP Janka do vlastních rukou může převzít zmocněnec, pouze,,výhradně do vlastních rukou,,pouze adresát. jak zmiňuje @zwedavka není to buzerace pošty, ale placená služba kterou platí a požaduje odesílatel, úřady, soudy, exekutoři..je pro ně důležité kdo převzal, jestli převzal nebo bylo vloženo do schránky a platí za to. bezny doporučený dopis, doma dá doručovatelka i babičce, ale na poště pouze adresát nebo zmocněnec.
Vzato z druhé strany, pošlete doporučený dopis, líbilo by se vám kdyby ho převzal, kdokoli? bylo by vám to asi jednou, ale pouze do chvíle než by nastal problém.

benyka
8809 příspěvků 31.7.20 11:21

@vlm Tak ať ty regule uvedou do souladu s tím, co reálně vyžadují, a hlavně ať to řeknou svým zaměstnancům. Mimochodem o bydlišti nebo nebydlišti se tam nikde nepíše. Pokud se píše o Výzvě, tak mi připadá samozřejmé, že se jedná o vyzvednutí zásilky na poště u přepážky. A kdyby můj doporučený dopis dali v místě bydliště namísto manželovi babičce s Alzheimerem, která by ho okamžitě někam zašantročila, tak by mě to teda docela nakrklo. :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.20 12:14

@benyka na výzvě se to týká výdeje na přepážce. to že práce. prepazky má vědět co a jak a tom není sporu a když neví má mít někoho po ruce nebo na telefonu

VeronikK
1279 příspěvků 31.7.20 12:50

@vlm já rozumím, jenže někde už to není jen o lidech, je to větší problém, problém v systému. To se můžou i schopní lidé přetrhnout a výsledek je mizivý. Takoví lidé potom obvykle vyhoří…

zwedavka
1170 příspěvků 31.7.20 13:15

Nejde jenom o spory mezi manžely, dnem převzetí začínají běžet lhůty, na odvolání či odpor, na zaplacení, na vyjádření se atd.

Příspěvek upraven 31.07.20 v 17:21

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.7.20 15:31

@VeronikK tohle je asi úplně všude

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek