České gránaty

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Gorilka
1160 příspěvků 10.11.12 12:29
@Grossularia píše:
@Gorilka Ve Středohoří vytěžené nejsou. Ale komu patří ložiska, to nevím.

Ah, díky za opravu. Krom Středohoří jsou známá další 3 ložiska a v jednom se těží.

Teda já bych obecně ostatními kameny ze skupiny granátů neopovrhovala, leckdy jsou vzácnější něž české granáty (pyropy).

divkavmodrem
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.11.12 13:27

Dnes jsem šla kolem. Je to u slepého ramene, roh Hroznové a Panské ulice, blízko Piaristického náměstí, tedy kousek od hlavního náměstí. K.

Lim
323 příspěvků 10.11.12 14:04

Já mám granáty moc ráda. Pokud mohu poradit nakupovala bych ve starožitnictvi. Většinou se tam najde pořádný šperk za kterým je vidět kus práce.

yamama
185 příspěvků 26.11.12 18:50

@zdena l tak co jste nakonec koupila?

zdena l
76 příspěvků 2 inzeráty 26.11.12 18:59

Zatim nic, ale vyhlednuto mam na granat Turnov

Katy_S
65 příspěvků 27.11.12 02:24

Granát Turnov nepadělá granáty, mají mnoho šperků i s almandiny, ale nikdo je za granáty neoznačuje. Jedná se hlavně o šperky s větším kamenem, kde je znatelný rozdíl v ceně mezi těmi s větším granátem a almandinem (alespoň u prstenů, loni jsem přímo v turnovské prodejně jeden vybírala, prodavačka mi toto uvedla jako důvod používání almandinů, když jsem se divila, proč to vůbec dělají).

Park
441 příspěvků 27.11.12 06:26

My měli na vojně tyhle.
Výrobce Zaveta Bojkovice :)

Sibyla
2646 příspěvků 27.11.12 08:38

@Park Tak ty jsou pravé české!

Fae
71 příspěvků 11.12.12 16:49

České granáty miluji, přijdou mi takové tajemné. Ale dneska bych dávala pozor, kde je kupuji. K 18. narozeninám jsme od našich dostala prstýnek z Dlouhé(kombinace žlutého a bílého zlata se 4 granáty), je to jediná věc, kterou prakticky nesundavám. Ve staré práci jsem se o něm bavila s nějakou zlatnictví, prý si ho mám vážit, že to je hodně atypická úprava. Ještě jsem podědila doslova Arabebelin prsten, takový hodně masivní. Je to hodně výrazné, běžně se to nosit nedá. A nedávno jsme se zamilovala do náhrdelníku z Trutnova, budu si muset udělat radost:)

Tebah
4257 příspěvků 12.12.12 09:58

Mně se granáty líbí moc i z toho důvodu, že to je věc, na kterou můžeme být pyšní. Přemýšlím, že bych si něco koupila, ale nejsem si jistá, jestli to není na mě moc usedlé - nosila je moje babička, takže mám granáty spojené s tím, že nosí starší dámy. Mně je 26, tak váhám, jestli s nimi nebudu vypadat usedle.

yamama
185 příspěvků 13.12.12 19:27

@Tebah rozhodne nebudete, staci si vybrat nejaky moderni vzor a garantuji Vam, ze s tim udelate spoustu parady! :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek