České seriálové peklo?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.14 21:04

@Inara Homeland jsem hltala. A taky Revenge a Fobrydelsen. A DA taky, to je krása i vizuálně.

LorelaiH.
3399 příspěvků 7.2.14 22:15

A co říkáte na seriál Čtvrtá hvězda?

Alayne
45 příspěvků 7.2.14 22:54

@Inara A hlavně Firefly :)

Denyna
4105 příspěvků 8.2.14 09:08

Seriály moc nemusím, hlavně nikdy nemám trpělivost na to, dokoukat všechny díly a bývá mi dost ukradené kdo s kým.
Ale chci se zeptat na První Republiku - včera jsem kousek zahlédla a ta paní na obrázku od @Lamicka měla takový hezký volný zapletený asi drdol. Kdo jste to včera viděl, netušíte, jaký to byl účes a jak ho umotat?

Inara
4 příspěvky 8.2.14 13:09

@Alayne Firefly rozhodně :o)) Myslela jsem, že to u nás skoro nikdo nezná:o)

lone
15 příspěvků 8.2.14 14:37
@LorelaiH. píše:
A co říkáte na seriál Čtvrtá hvězda?

Koukala jsem na něj, má svoje kouzlo (asi hlavně díky hercům z Divadla pod Palmovkou), ale připadá mi díl od dílu, že jde dolů. Ale ještě to nevzdávám.

alter ego
906 příspěvků 8.2.14 15:12

@lone
Nespletla jste si Palmovkou s Dejvickym?

711990
3200 příspěvků 8.2.14 15:20

@LorelaiH. Ctvrta hvezda je nej!!!;) Dejvicke divadlo je proste super a prijde mi, ze dil od dilu se vylepsuji;)

Magráta Česneková
1042 příspěvků 8.2.14 15:40

Čtvrtá hvězda - hlavně Ivan Trojan je nej :-)

crazydaisy
864 příspěvků 8.2.14 16:19

Body of Proof - Tělo jako důkaz a jeho hlavní hvězda Dana Delaney. Dívám se jen kvůli ní a jejím outfitům http://www.pinterest.com/…oof-fashion/ http://politicsandstyle.blogspot.cz/…f-proof.html

monicka
566 příspěvků 8.2.14 16:53

@Lamicka Na první republiku se těšila babička, protože si myslela, že to bude něco jako český Downton, navíc z doby a prostředí, které si ona pamatuje. A strašně jí to zklamalo…

Já na seriály koukám hodně - většinou mi něco běží při práci nebo při učení a navíc si na tom zlepšuju cizí jazyky :).
Mám nejradši sci-fi: Star Trek je srdcovka už od mala, potom mám ráda Firefly, Farscape, první dvě série Battle Star Galactica, Fringe,…
A nejlepší seriály podle mě točí HBO: Six Feet Under, OZ, The Wire, Sopranos

A z dětství mám pořád mezi těmi oblíbenými Pohotovost, Akta X a (abych nebyla úplně OT) Arabelu, Četnické humoresky, Cirkus Humberto a Takovou normální rodinku.

system_error
855 příspěvků 8.2.14 18:23

@Karin mě se zase víc líbí Kriminálka Anděl, než 1. odd., KA má větší švih a i obsazení je mi sympatičtější, u 1. odd. ujde jen Blažek, i ten Vetchý tam působí dost usedle. I když uznávám, že je to možná realističtější. Taky je sice na jednu stranu zajímavý, že je to podle skutečnosti, ale je blbý, že když si ty případy pamatujete z novin, víte jak to dopadne a už to není úplně ono (např. ta vyvražděná rodina).

Moje srdcovka je Kobra 11, je to sice děsná blbost, ale strašně mě baví. Miluju ty výbuchy a auta.

Obecně mám radši seriály, kde jsou jednotlivé epizody, které na sebe nijak moc nenavazují a když náhodou jeden díl nevidím, nic se neděje. Ale taky to vydržím jen pár sérií, pak mě to pomalu přestává bavit. A nejvíc mě otráví, když dají dohromady hlavní mužskou a ženskou postavu (Sběratelé kostí, Castle na zabití,…).

Jinak teď se chystám na Hru o trůny, tak jsem zvědavá jaký to bude.

078796
270 příspěvků 8.2.14 18:26

První republika, to je dobrá ptákovina. To už je lepší Ordinace, u tý se člověk aspoň zasměje, když na scénu vlítne Zounar…

Zajímalo by mě, kdo dělal u První republiky casting. 75% herců, co tam hrajou, se do historickýho filmu vůbec nehodí, aspoň teda podle mýho oka. Veronika Nová je manželka režiséra, tak si to asi vydupala, ale ten zbytek, to se nechali hodně unést. Markéta Plánková je na tom s výrazem jako Steven Seagal (kdo nechápe, tak: tady je vysvětlení. Ján Koleník má ale v tomhle seriálu mnohem větší šmrnc než v civilu.

No a k tý dobový atmosféře moc nepřispívají některý současný výrazy. Už nevím, co tam kdo přesně říkal, ale napadlo mě to už několikrát.

Co se ale poslední dobou určitě povedlo, tak to jsou Případy 1. oddělení. Kriminálek bylo nespočet, a i hodně odtrženejch od reality, ale tahle je udělaná fakt dobře. No a Ondru Vetchýho můžu vždy a všude, tak jestli to nebude tím.

711990
3200 příspěvků 8.2.14 19:13

Díky @taisao jsem stáhla Call the midwife a jsem nadšená! takže díky:)

budox
619 příspěvků 10.2.14 11:25

@monicka
na První republiku jsem se taky těšila, představovala jsem si jak Panství D., tak oblečení jako z Poirota, ale nic.
Teď sleduji Sběratelé kostí, dříve mě brali Ztraceni, House, ale jak šel čas přestalo mě to bavit, dokonce jsem neviděla ani poslední serie.
Mále bych zapomněla na Zoufalé manželky, ty mě držely do posledního dílu.

Caralina
916 příspěvků 10.2.14 15:07

@system_error Přesně, 1. oddělení možná realističtější bude ( nevím, jenom odhaduju ), ale je to nuda. Postavy jsou strašně šablonovitý - tohle je děvkař, tohle je stařík, co žije minulostí ( to jako Polívka, toho kdyby zrušili, nic by se nestalo ). Dala jsem zkusmo dva díly a další už nebudou. Nezaujalo.

Jo a úplné peklo je Kriminálka staré město…čistá nuda.

Karin
3948 příspěvků 11.2.14 11:05

Na První republiku jsem se ani nezačala dívat. Já tušila, že bych asi byla zklamaná. Mně na retro seriálech iritují anachronismy. Třeba když postava použije slovní obrat z dnešní doby. Nebo když v nějaké situaci uvažuje jako dnešní člověk. Od takových seriálů (i filmů) jako divák vyžaduju autenticitu. Protože ty faily mě ruší. A teď když např. čtu, že tam Plánkové prosvítá spodní prádlo, tak tuším, že jsem to asi odhadla správně.
Z retroseriálů miluju Sňatky z rozumu (a ty další, Zlá krev se to tuším jmenovalo?), ale tam nedokážu posoudit, do jaké míry je to autentické a do jaké míry je to ovlivněno dobou vzniku. Nicméně tuším, že v tom, jak se tam bouřili dělníci nebo jak byl vykořisťovatel Nedobyl zlý na Petzoldovu rodinu, byla do jisté míry úlitba režimu…

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.14 11:19

Líbí se mi Čtvrtá hvězda, zatím. Ivanu Trojanovi toho slizouna věřím.

Karin
3948 příspěvků 11.2.14 11:27

Na Čtvrtou hvězdu ráda koukám, je to takový jiný seriál… A Krobot a Trojan jsou mí velcí oblíbenci. Ale myslím, že jsem zatím do toho úplně nepronikla, nenaladila se na tu vlnu :) Třeba poslední díl - námět super, ale měla jsem pocit, že z toho mohli dostat víc. Ale třeba jsem opravdu prostě jen na jiné vlně.

z_dediny
1127 příspěvků 11.2.14 12:02
@Karin píše:
Z retroseriálů miluju Sňatky z rozumu (a ty další, Zlá krev se to tuším jmenovalo?), ale tam nedokážu posoudit, do jaké míry je to autentické a do jaké míry je to ovlivněno dobou vzniku. Nicméně tuším, že v tom, jak se tam bouřili dělníci nebo jak byl vykořisťovatel Nedobyl zlý na Petzoldovu rodinu, byla do jisté míry úlitba režimu…

Takový Zola nebo Balsac, to je taky úlitba režimu? Jsou umělci, kteří i chudé lidi považují za lidi a ve svých dílech se o nich zmiňují o trochu víc než jen jako o kusu nábytku. Teď na stará kolena mám ráda Austenovou, ale nepovažuji ji za velkou spisovatelku mimo jiné proto, že psala jen o jednom prostředí a že pro ni lidé mimo toto prostředí neexistovali. Prostě to byla spíš drbna. Proti tomu Neff se zajímal o celou dobu, nejen o svoji rodinu. Ostatně třeba paní Valentina byla rozumná žena, která věděla, že je lepší mít zdravé a spokojené zaměstnance než jen je použít a zahodit.

baltik
1706 příspěvků 11.2.14 12:20

Na pripady prvniho oddeleni jsme se tesila, hlavne teda kvuli Ondreji Vetchemu, i kdyz nakonec mi tam pripada nejlepsi Polivka, ze hraje neco uplne jineho nez cely svuj zivot, to mam rada
Po prvnich dvou pripadech jsem ale byla zdesena, pripadalo mi, ze pripady vyresili vicemene nahodou, takze pokdu je to podle skutecnosti, tak to neni zadna slava s nasi policii…
V prvni republice je vyborny jen „Gottwald“ (ten herec, co hral Gottwalda v ceskem stoleti), vypada hrozne divne a stale se tvari jako padouch :))

Karin
3948 příspěvků 11.2.14 12:21

@z_dediny : ano, asi se v tom mýlím

Zebra33
2038 příspěvků 11.2.14 12:25

Z aktualnich serialu u me jednoznacne vede Big bang theory. Prijde mi, ze ten serial naprosto vybocuje ze vsech takovych tech serialovych klise (takove ty cyklicke vztahy koncici tim, ze nakonec mel neco pomalu kazdy s kazdym, zasah prirodni katastrofy do deje serialu, nejaky ten dramaticky porod,…).
Ze starsich serialu mam vylozenou slabost pro Hrisne lidi mesta prazskeho :)

RueDuPastis
684 příspěvků 11.2.14 12:52

Já jedu Homeland(teroristi, je to moc dobrý), Masters of sex (pokud se nemýlím tak 60. léta, lékařský výzkum v oblasti ženského orgasmu atd, je to dobře hodnocené, pro příznivce retra je to hodně dobré v kostýmech), New girl (Zooey Deschanel bydlí s partou kluků, je to vtipné) a Big bang theory

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.2.14 12:59
@z_dediny píše:
Takový Zola nebo Balsac, to je taky úlitba režimu? Jsou umělci, kteří i chudé lidi považují za lidi a ve svých dílech se o nich zmiňují o trochu víc než jen jako o kusu nábytku. Teď na stará kolena mám ráda Austenovou, ale nepovažuji ji za velkou spisovatelku mimo jiné proto, že psala jen o jednom prostředí a že pro ni lidé mimo toto prostředí neexistovali. Prostě to byla spíš drbna. Proti tomu Neff se zajímal o celou dobu, nejen o svoji rodinu. Ostatně třeba paní Valentina byla rozumná žena, která věděla, že je lepší mít zdravé a spokojené zaměstnance než jen je použít a zahodit.

Naprostý souhlas. Pentalogie zachycuje obraz doby se vším všudy a tvářit se, že něco jako dělnické hnutí neexistovalo, by bylo stejné zkreslení jako jeho zdůrazňování na úkor jiných reálií. Mnohem lepší je to přečíst, podle mě jedna z nejlepších knih tak nějak vůbec, i když seriálové Sňatky z rozumu se taky moc povedly.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek