Cestování po Evropě - co do kufru?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Brabora
8 příspěvků 13.8.13 18:13

@Judith11 A maminka Vás samotnou pustí? Vždyť to je dotaz osmiletého dítěte, jste dospělá, určitě si dokážete sbalit kufr na cestu do Londýna a nemusíte se jako ovce ptát na MP. Začíná se tady z toho stávat mimibazar.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.13 18:15
@Brabora píše: …Začíná se tady z toho stávat mimibazar.
…Váš príchod k tomu výrazne prispel.
Ikeya-Seki
1090 příspěvků 13.8.13 18:35

@Giulietta Právě mám za sebou výlet Rakouskem na motorce. Ale šatník nebudu zmiňovat, to byste mne vypískaly.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.13 18:43

@Ikeya-Seki V nemecku som išla na motorke s pánom čo celý život má motorku ako hobby. Motorka to bola BMW, myslím číslo 1000 a ten mi požičal oblečenie jeho manželky. Čierne kožené a super! Takže ja by som vás nevypískala. :-D

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 13.8.13 18:49

@Giulietta Jezdím na chopperu, takže černé kožené s třásněma je nutnost.

hanyketty
32 příspěvků 13.8.13 19:03

@Ikeya-Seki a @Giulietta
Tak to je dobré…já bych Vás tedy určitě taky nevypískala, jen spíš lezu po horách, takže nutnost nějakého funkčního a čistě účelového oblečení jedině podporuju a chápu a to poslední je jak v tom vypadám:-)) Takže vypískání by bylo, když už, tak hromadné:-))

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.8.13 19:09
@hanyketty píše: …nutnost funkčního a čistě účelového oblečení jedině podporuju a chápu a to poslední je jak v tom vypadám.

Mne práveže ide aj o to ako v tom vyzerám a preto som si na tu jednu jedinu jazdu motorkou požičala oblečenie z kože, so strapcami, boty a tuším som doladila aj šatku. :-D Keby mi to tá pani nepožičala, tak ja som schopná si na tu polhodinku jazdy kúpiť komplet vybavenie. :-D

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 13.8.13 19:15

@Giulietta naprosto chápu.

dost_bot
2071 příspěvků 13.8.13 20:45

Všechno se odvíjí od bot - je třeba najít boty, ve kterých člověk vydrží chodit celý den po dlažbě, město je v tomhle náročné. Ideálně dvoje. A pak už jenom k těm botám doskládat vršky :-)Cestuju v sukni, protože mi to v dešti je pohodlnější než kalhoty, ty se mokré lepí na nohy, zatímco pounčochy rychle uschnou, nebo se přinejhorším dají v hospodě sundat, nebo převléknout za suché z kabelky. A v pěkném počasí je sukně pohoda. Nemluvě o pohodlí při dlouhém sezení v autě nebo v letadle.
Takže dvě sukničky, na každý den jedno triko/halenka, k tomu jeden svetřík, příp. sako nebo bunda, to všechno hodící se k oběma sukním. Všechno v takové polosportovní, ale pořád městské verzi (třeba manšestrové sako atd.). Trošku to komplikují šaty, ty jsou vršek-spodek jen na jeden den. Ale když jedu na pár dní, jedny nebo dvoje beru.
Pokud je součástí výletu i „větší příroda“ beru trekové boty, tenké kalhoty/kraťasy a větrovku. Prostě samostatná sada, trika použiju z těch výše už vybraných. Ale to člověk ví předem, jeslti toto nastane.

Je ovšem pravda, že jsem běžný masový turista, např. se mi nikdy na cestách nepřihodí večeře v luxusní resturaci, takže nijak nemusím řešit tenhle typ oblečení. Ale byla by to další jednorázová sada, jako je ta přírodová.

Judith11
1168 příspěvků 14.8.13 08:28

Všem, kteří přispěli radou, moc děkuji.

Alizon
1235 příspěvků 14.8.13 10:07

Budu se opakovat. Boty vzit rozhodne dvoje, jedny treba otevrenejsi pro teplejsi pocasi, jedny pro chladnejsi. Taky je to mnohem lepsi boty stridat, celodenni chozeni udela svoje - zvlast pokud si chcete poridit nove - coz bych uprimne receno nedelala, nove boty dokazou cloveka potrapit.
Na poznavaci zajezdy se mi nejlepe osvedcily nejake mokasiny/boty na nizkem klinku, nizke boty s tkanickami (tusim ze se tomu rika derbies).
Jinak moc nechapu na co se ptate? Napr. jestli ma smysl brat trench? To jako jestli v nem nebude teplo/zima nebo jestli se na turistiku hodi? Opravdu mi unik smysl tohoto dotazu.
Jinak proste obleceni ktere byste normalne nosila (dle vaseho stylu) „ve volnem case behem tech 4 dnu“ - s prihlednutim k faktu ze se muze oteplit/ochladit. Takze prakticke je vrstvit.
Ja vestinou na podobne vylety balim nasledovne -
na sebe si dam zaklad - kalhoty/kosili nebo halenku/jeden lehky kardigan, navrch kratsi kabat nebo sako nebo trench nebo bundu (podle toho co se mi zrovna hodi a na co mam naladu) - jedny zakladni pohodlne boty.
K tomu pribalim variantu pro teple pocasi - saty/otevrenejsi boty
A variantu pro chladne pocasi - druhe kalhoty/teplejsi svetr, salu (satek)
ke kalhotum dalsi vrsky (vetsinou pohodlne kosile, tricka (kratky rukav, dlouhy rukav), topy - podle poctu dni).
K typu kalhot se vyjadrovat nebudu, to si kazdy musi vybrat podle sebe - ja osobne vozim kalhoty spis uzziho strihu, ne vylozene sportovni ale ani ne elegantni, proste neco mezi. A z bezpecnostnich duvodu vetsinou tmavsi.
Kdyz vim ze nekam pujdeme beru jeste boty na podpatku.
Tasku cross body nebo neco co nemusim nosit celou dobu v ruce.

Alizon
1235 příspěvků 14.8.13 10:12

Jeste me napadlo, ja osobne klobouky/cepice a podobne moc nenosim, ale v Londyne by se na podzim neco takoveho mohlo hodit. Napr. kdyz bude jen trosku prset, clovek nemusi hned tahat destnik nebo plastenku.

Judith11
1168 příspěvků 14.8.13 10:18

@Alizon, díky moc. Na ten trenčkot jsem se ptala proto, že to není úplně skladná záležitost, přece jen nějaká lehká bunda je možná praktičtější. Ale zase jsem si říkala, že si nejspíš v trenčkotu budu případat trochu líp než ve sportovní bundě.
Jak už jsem psala, nejsem zcestovalá, nemám zkušenosti, proto ty- pro někoho možná zbytečné- otázky. Naposled jsem byla na poznávačce v Itálii a sbalila jsem se dost nesmyslně, postrádala jsem letní oblečení (u nás byla v tu dobu opravdu hrozná zima). No a o botech ani nemluvě, po dvou dnech jsem měla nepřekonatelnou touhu chodit bosá, jak jsem si zrasovala nohy.

Alizon
1235 příspěvků 14.8.13 10:36

@Judith11
Aha chapu. Ja osobne nejradeji vozim nejakou lehkou bundu/kabatek. Neni to sportovni bunda, da se to tudiz vzit treba i k tem satum. Pripadne mam sako (taky takove sportovne elegantni co se hodi jak k riflim tak k satum). A do kufru to necpu, i kdyz je pri odjezdu teplo, tak si ji vzdycky nechavam u sebe - jednak usetrim misto v kufru, jednak se nezmacka a taky se hodi mit ji po ruce (minula zkusenost z letadla kde byla hrozna zima).
Ty boty bych opravdu volila (alespon jedny z nich) nejake starsi ktere mate uz vyzkousene. Jet jenom s novymi mi prijde riskantni.
Zkuste se pred odjezdem podivat na predpoved pocasi pro Londyn, ale ani to nemusi byt smerodatne - ja jsem taky metodou pokusu a omylu prisla na to, ze mit alespon jednu „letni variantu“ se i pri ocekavanem chladnem pocasi a jednu „zimni variantu“ (staci treba podvlikaci tricko a svetr) pri ocekavanem teplem pocasi opravdu vyplati.
V nejhorsim si klidne koupim veci na miste - uz jsem takto kupovala letni sandaly a bundu.

Judith11
1168 příspěvků 14.8.13 10:48

@Alizon, ještě jednou díky za všechny rady.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.8.13 11:59

Ja tyhle cestovani vetsinou resim jednema chino kalhotama, jednou sukni, jednema dzinama a jednema cernejma slimkama, k tomu si vezmu hafo bilejch a cernejch tricek, jeden barevnej svetr, dzisku, barevny sako a mam vystarano… navic vetsinou si pri tenhle mestskych cestach jeste hafo veci nakoupim, takze treba saty do baru nebo zajimavej top kupuju az na miste:)

Doudou
1387 příspěvků 14.8.13 12:47

Tak základ je, aby se daly kousky navzájem kombinovat (barevně a typově). 4 dny? Tak bych si vzala:
sukni + punčocháče
2× kalhoty (nějaké pohodlné plátěné)
2× tričko/tílko
2× triko s dl. rukávem/košili
lehký svetřík
sako
Možná i ten trenčkot (kvůli dešti)
baleríny (pokud máte pohodlné a dobře se Vám v nich chodí)
oxfordy či podobné boty/mokasíny

Sekhmet
1918 příspěvků 14.8.13 14:24

Na 4 dny, když nevíte, jaké bude počasí? Vzala bych si
1× tmavší kalhoty ve zkrácené délce (nad kotníky) - kdyby pořád pršelo, nechtěla byste je mít až na zem, sály by vodu.
1× lehkou sukni - kdyby bylo hodně vedro. Důležitá je délka alespoň pod kolena (v kratší vás nepustí do kostela a církevních památek). Opět lepší tmavší barva, ideálně vzorovaná, flek od zmrzliny se tam snáze ztratí.
2× - 4× tričko, nebo tílko na širší ramínka - oboje kombinovatelné s kalhotami i sukní (podle toho, jestli máte možnost je přeprat, nebo vám nevadí, že vezmete jedno tričko dvakrát - mně by to vadilo)
1× pašmína - dá se hodit do kabelky, když je zima tak přes ramena, v případě tílek nutnost pro vstup do kostela
1× propínací svetřík
1× trenčkot nebo jiný lehký kabátek (kdyby byla zima)
1× uzavřené dobře impregnované pohodlné boty na nízkém podpatku (ke kalhotům, pro deštivé počasí)
1× sandálky k sukni (opět preferujte pohodlné, které již máte vyzkoušené)
1× šaty typu koktejlky - pokud půjdete někam na večeři, některé hotely vyžadují formální oblečení
alespoň šestery ponožky - kotníčkové (do těch uzavřených bot - kdyby pršelo, budete za ně vděčná a nezapomeňte, že kalhoty jsou krátké, takže ponožky budou vidět)
1× plavky (pokud vůbec existuje pravděpodobnost, že cestou potkáte aquapark, městskou pláž, nebo něco podobného)
1× klobouk s užší krempou - nebrání výhledu, lépe drží na hlavě při větru a při dešti je lepší než deštník
kabelku ideálně crossbody + menší taštičku či méně formální psaníčko (na večeře)
Pyžamo a spodní prádlo dle potřeby a libosti.

Judith11
1168 příspěvků 14.8.13 14:53

@Sekhmet, uff, to byla vyčerpávající a všezahrnující odpověď.
Díky!!

Zebra33
2038 příspěvků 14.8.13 15:46

Souhlasim se @Sekhmet s tim, ze na lehkou sukni a sandalky bych se vzhledem k terminu na konci zari mozna i vykaslala a zamenila je za podzimnejsi verzi (sukni ne uplne letni a bud pevnejsi baleriny nebo treba lodicky na nizkem klinku). Zda letni/podzimni verzi se muzete rozhodnout i tesne pred odjezdem podle aktualni predpovedi pocasi.

Sekhmet
1918 příspěvků 14.8.13 15:47

@Zebra33 Máte pravdu, přehlídla jsem termín - jedu v letním módu :)

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek