Chápou lidé váš vkus?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.09.12 18:00

Ja jsem zabedneny typ, ktery si toho, jeslti na nej nekdo zira, ani nevsimne. vsimnu si maximalne chlapu, ktery mi cumej do vystrihu - protoze mezi chlapskym a zenskym ziranim je docela rozdil:D obcas taky vidim nejaky dve pubertacky, jak kouknou a jedna k druhy se s hihnanim nakloni. to si ale prilis osobne neberu, protoze v tomhle veku jim prijde srandovni kazdej, kdo vypada jinak nez ony.
jinak me obleceni nejcasteji komentujou kolegove v praci, kteri nejvice oceni velky vystrih, kratkou sukni (ano, i s myma nohama, neuveritelne, ze?:D) nebo tricka, ktera maji na zadech zip nebo snurku, ktere mi mohou rozepinat a rozvazovat a mit z toho radost jako male deti:D:D:D

Příspěvek upraven 18.09.12 v 21:21

JedovatéHádě
350 příspěvků 18.09.12 19:42

@Bugatti Tak jako vy to má moje babička-dáma každým coulem. Když jdeme na podzim, či na jaře vedle sebe, vypadáme trochu směšně. Já v kozačkách, kabátku a punčocháčích, ona v lehkém sáčku a rozevlátých šatech :)

trinita
323 příspěvků 18.09.12 21:18

Som si istá, že nemám „štýl“, obliekam si to, v čom sa dobre cítim a čo sa mi páči a čo si o tom myslia ostatní, to ma veru netrápi… už dosť dávno som pochopila, že v skutočnosti len veľmi málo ľudí na ulici sa zaujíma o iných, a to, čo si myslia, aj tak nemám šancu ovplyvniť… a už vôbec nemám potrebu rozkodovávať, čo sa skrýva za ich pohľadmi (ako raz povedal jeden známy - tá žena z mojich očí vyčítala vášeň, a mne pritom len strašne bolo treba ísť na WC)… to, že na mňa niekto uprene hľadí, ešte neznamená, že ma vníma a že dokonca posudzuje môj vzhľad :-)

666mahu
1490 příspěvků 18.09.12 21:21

@JedovatéHádě, asi nejste v tomto směru po babičce.
Měla jsem to s babičkou podobné. Já zimomřivka, babička byla horkokrevná, i v největším mraze chodila jen v sukni, blůze s krátkým rukávem (případně šaty KR), nízkých botách, punčochách (podvazky), kabátu, někdy klobouk. Nikdy nenosila svetr, vyšší nebo zateplené boty, šálu ani rukavice. A říkala mi, ať se nebalím. :-))
Druhá babička mi při každém loučení naopak kladla na srdce, ať se teple oblékám a modlím (první babička na modlení moc nebyla, nenašla k církvi příliš kladný vztah, kostel vynechávala).
Jako úplně malé mi bylo divné, proč mi každá babička radí úplný opak. Pak jsem pochopila, že obě mají pravdu. :-))

TheJane
12 příspěvků 18.09.12 22:30

Když jsem začala houfně sahat po kalhotách s vysokým pasem a k sukním, můj přítel, který uznává a poctivě nosí jen americké hip-hop značky (v Čr téměř neznámé, a tím proboha nemyslím vytahané tepláky a mikinu až po zem, ale úplně normální oblečení), jen nevěřícně kroutil hlavou. Asi chudák do teď neví, co si o tom má myslet. Jednou mi kamarád řekl, že se v obleku cítí dobře, protože si připadá jako něco víc. Když jsem se nad tím zamyslela, zjistila jsem, že je to asi ten důvod, proč se snažím přemýšlet nad tím, co nosím. Když jdu v béžových kalhotách a sáčku a vedle mě sedí na lavičce holčina v mém věku, která má na sobě džíny (naprosto nesedící) a kecky, vlastně si taky připadám jako něco víc. Když letím do fitka, taky s radostí sáhnu po svých milovaných nikees, které mi zůstaly v botníku z bouřlivějších dob a nostalgicky zavzpomínám :). U mých přátel se ale většinou setkávám spíše s pozitivními reakcemi, a co si myslí cizí lidi je mi pro jistotu úplně jedno :)

JedovatéHádě
350 příspěvků 18.09.12 22:55

@TheJane Tenhle váš příspěvek by se dal vyložit velice negativně, ale vlastně vás chápu. Já bych to definovala spíš jako : v lepším oblečení si připadám lépe. Vyrovnaněji, trochu luxusně. V džínách a tričku takový pocit nezažiju. V těch je to spíš o sportovním pocitu… Ono oblečení hodně ovlivní jak pocity, tak chování.

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.09.12 12:24

Vzhledem k tomu, že jsem z maloměsta, kde oblečení jako výrazné šátky, brože, hořčicové kalhoty, petrolejový svetřík, barety, barevné punčochy způsobují zvednuté obočí a pohled „Podívej, co si to na sebe vzala.“, tak to nějak neřeším. Ani si nemyslím, že bych měla vyhraněný styl, který by byl pro ostatní nějak inspirativní či provokující.
Co se týče rodiny, tak příteli se některé výraznější kousky z mého šatníku líbí. Moje budoucí tchýně mě vždy odsoudí za křiklavě nalakované nehty, moc výrazné toho či ono… Dědovi to všechno přijde „moc moderní/pomačkané/krátké“. Kamarádka, která si vystačí s džínami a teniskami, mi často říká: „V obchodě X mají nový kabáty, to by se ti líbilo. Popř. koupila jsem si svetr, ale tobě by se asi nelíbil, je takový a takový.“
Ráda se obdivně dívám na jiné ženy, které jsou dle mého názoru pěkně oblečené. Ale nikdy jsem nesebrala odvahu ta takovou ženou jít a pochválit jí něco. :)

Pihatková
23 příspěvků 20.09.12 14:16

Jestli někdo nechápe můj styl je mi celkem fuk, hlavně že ho chápu já.

ooola
129 příspěvků 20.09.12 15:29

Já jsem asi nějaká zabedněná, ale pohledy cizích lidí vůbec nevnímám a připomínky přátel a známých si k srdci neberu. No, nevím, jestli je to plus nebo mínus:-)
Oblékám se hodně barevně (spíš teda v létě, v zimě trochu víc do černa), jednou jsem poslala do fotku do diskuze Co jsem měla na sobě - byla to na moje poměry hodně decentní kreace a bylo mi sděleno, že vypadám jak klaun:-)

chainbreaker
19 příspěvků 09.10.12 23:32

Já sama vybočuji ze stereotypů a jsem se sebou celkem spokojená, nosim křiváka, uplé džíny, pseudo koně s pyramidkama, řetězy, natupírované vlasy a lidi na mě v MHD divně zíraj a přitom to není kýč-its only R&R but i like it.
I na střední mě kvůli tomu pomlouvali…
Přece kvůli tomu že lidi pomlouvaj všechny který nechoděj v teplákách nebo tričkách se zlatým nápisem guess tak nebudu nosit to co nosej stádní typy když se mi to nelibí. Mě se líbí styl Bon Jovi nebo Guns n roses atd a taky tk chodim

Sibyla
2646 příspěvků 10.10.12 00:20

No, oblékám se „jinak“ než většina mých známých, ale přiznám se, že jsem trochu alergická na dotaz, zda vás lidé chápou v tom či onom. Ano, rozumím myšlence OT, je podnětná, ale já už mám prostě plné zuby všech těch nepochopených, případně ukřivděných géniů. Ach jo, vybavuji si holčinu ničím nevynikající, ale velmi rozhořčenou na „industriální humus“. Znělo mi to jako znečištěné ovzduší nebo tak něco. Po zdlouhavém vyptávání jsme z ní dostali, že odsuzuje nutnost chodit do práce, místo aby zůstala ráno doma jak dlouho chce a dělala co chce… třeba zalévala kytky.

Bara06
2039 příspěvků 10.10.12 09:26

Příspěvek upraven 17.12.14 v 22:15

Adivey
182 příspěvků 10.10.12 09:48

Ať si na sebe obléknu cokoli, tak když se v tom cítím dobře, je mi jedno jestli někdo kouká nebo ne. A i kdyby - mají oči, slepotu nikomu nepřeju, tak ať se podívají. To spíš přítel mě pořád upozorňuje, že na mě všichni koukají :-) Ale mám pocit, že lidé tady v Praze i tak nekoukají po ostatních tolik, jako na malých městech a už jsou na ledacos zvyklí.
Když jsem se někdy mezi střední a vysokou přeorientovávala na elegantnější styl, slýchala jsem doma často: „Ty dneska ještě někam jdeš?“ - myšleno „Jinam než na nákup, třeba do divadla?“. Ale bydlela jsem s prarodiči a babička je parádnice, tak jí to nebylo až tak divné a já se taky nemusela cítit trapně. U rodičů by to asi bylo trochu jiné, máma je klasická bundo-džíno-trekařka. :-)
Dneska už mě ostatní chápou jako elegantní slečnu, což mi velmi lichotí. Zjistila jsem to, když jsem si párkrát vzala do práce nebo do školy např. mikinu a ostatní se divili, co to mám na sobě, že já přece chodím vždycky tak elegantně… To potěší :-)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 10:24
@Bara06 píše:
@MP Barbucha - sportovní oblékání, ha, do toho mě pořád tlačí jedna kamarádka. Ona sama je taková potřeštěná zastydlá puberta, miluje obchod SAM73, tam mě jednou dotáhla a přímo donutila koupit si tepláky (teda látkový, mírně vyteplený, na procházky po vsi ideální) a znechuceně zírá na moje lodičky, sukně, halenky a tlumený barvy, protože ona je svítivě růžová nebo zářivě fialová se spoustou nápisů. POřád mi cpe, že mám být sportovní.
No, sportovní, to někdy sem :c). Když mám legíny, tílko a kotníkový Reeboky a hopsám aerobik :c))

neumim si predstavit mit vedle sebe cloveka, kterej by mi nutil svuj vkus. diky bohu jsem se vzdy obklopovala lidmi, kterym bylo jedno, jestli jdou na pivo s gothikem, hoperem, punkerem, hipsterem nebo damickou. obdivuju vas, ze jste ji jeste neposlala… jo presne tam:)

Bara06
2039 příspěvků 10.10.12 12:12

@razorblade A tak každej má něco… V jiných směrech to zase funguje, tak nechci kalit vodu. Zase na druhou stranu, někdy du vážně jako na funus, když nemám náladu :c))

gabous
196 příspěvků 10.10.12 12:29

Já se často setkávám s tím, že můj vkus nikdo nechápe. A bohužel musím říct, že ani na pekle se často neshledávám s pochopením a pozoruji zde, že řada místních je značně konzervativní. Projevilo se to například, když jsem přispěla do diskuzí TOP boty a TOP kabelka a schytala jsem záplavu červených ramínek jen kvůli tomu, že to bylo něco jiného než černá kožená Prada a černé lakované Louboutinky.

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 12:58

.

Příspěvek upraven 19.11.12 v 19:33

chainbreaker
19 příspěvků 10.10.12 13:02
@Bara06 píše:
@MP Barbucha - sportovní oblékání, ha, do toho mě pořád tlačí jedna kamarádka. Ona sama je taková potřeštěná zastydlá puberta, miluje obchod SAM73, tam mě jednou dotáhla a přímo donutila koupit si tepláky (teda látkový, mírně vyteplený, na procházky po vsi ideální) a znechuceně zírá na moje lodičky, sukně, halenky a tlumený barvy, protože ona je svítivě růžová nebo zářivě fialová se spoustou nápisů. POřád mi cpe, že mám být sportovní.
No, sportovní, to někdy sem :c). Když mám legíny, tílko a kotníkový Reeboky a hopsám aerobik :c))

panebože nesnáším když někdo někomu něco vnucije co nechce, to je fakt zoufalství

Pirek
7060 příspěvků 10.10.12 13:04

Svůj vkus často nechápu ani já sama, často při pohledu do zrcadla mě přepadají myšlenky, které by se daly diskutovat spíše v tématu „Co cítíte při pohledu na peklo?“.

Kerstin
516 příspěvků 10.10.12 13:07

Jestli někdo chápe nebo nechápe můj vkus, je podle mě jenom jeho problém. Jediné, co mi vadí, je, když mi někdo vnucuje ten svůj.
Například když se oblékám, tak nepřemýšlím jenom syntagmaticky (tohle se k sobě hodí barevně, stylově, materiálově), ale snažím se do výsledného „modelu“ začlenit nějaké suprasegmentální prvky - vložit do něj svou osobnost, nějaký svůj postoj nebo prostě obecně něco „za tím“. Tohle většinou lidé oceňují a mí známí to pochopí hned. Například na promítání filmu o Joy Division jsem přišla v obyčejných kalhotách a bílé košili, jenom pod límec jsem dala několik kilo řetězů. Všichni pochopili.. Stejně jako když chodím hrát poker s klukama a vezmu si kravatu. Taky se ještě nikdo nedivil. Hodně taky záleží na tom, koho se ptáte. Tady to většinou nikdo nepochopí a pak jste za debily vy :)

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 13:31
@Kerstin píše:
Jestli někdo chápe nebo nechápe můj vkus, je podle mě jenom jeho problém. Jediné, co mi vadí, je, když mi někdo vnucuje ten svůj.
Například když se oblékám, tak nepřemýšlím jenom syntagmaticky (tohle se k sobě hodí barevně, stylově, materiálově), ale snažím se do výsledného „modelu“ začlenit nějaké suprasegmentální prvky - vložit do něj svou osobnost, nějaký svůj postoj nebo prostě obecně něco „za tím“. Tohle většinou lidé oceňují a mí známí to pochopí hned. Například na promítání filmu o Joy Division jsem přišla v obyčejných kalhotách a bílé košili, jenom pod límec jsem dala několik kilo řetězů. Všichni pochopili.. Stejně jako když chodím hrát poker s klukama a vezmu si kravatu. Taky se ještě nikdo nedivil. Hodně taky záleží na tom, koho se ptáte. Tady to většinou nikdo nepochopí a pak jste za debily vy :)

ja jsem na posledni dil harryho pottera sla do kina v triku „i always believed that snape was the good one“ - myslela jsem si, ze to bylo vtipny… a ted se dozvidam, ze jsem vlastne do sveho modelu zaclenila suprasegmentální prvky… wow, ja rikam furt, ze mi peklo rozsiruje obzory… :D:D:D

Kerstin
516 příspěvků 10.10.12 13:40

@razorblade To je jenom pojem použitý z lingvistiky.. Syntagma - řetězec, segmenty, jejich pozice, gramatičnost/negramatičnost. Paradigma - suprasegmentální prvky, které vidět nejsou - přízvuk, intonace, atd.. Už mi z té školy trochu hrabe a vidím to všude, no :)

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 14:06

Kerstin: akorat, ze vysledna kvalita se nezlepsuje jen tim, ze se misto „ho…“ rika „nikoliv“ :-D

MP Barbucha
3716 příspěvků 10.10.12 14:20

@razorblade
Nebýt Snapa (hraného Alanem Rickmanem) tak bych na ty filmy ani nešla. On to vyloženě „táhnul“. :-) I v knize jsem mu vždy fandila, ale pak už pod vlivem filmu, byl prostě tak skvěle zahranej:-)
co se týče chápání něčího vkusu, to je podle mě blbost. Lidi tu nejsou od toho, aby se snažili chápat naši jedinečnou osobnost skrz oblečení a jiné projevy. Pokud chci, aby mě někdo chápal jako člověka, tak se o to přece musím snažit, ne? Nějak se seznámit, povídat o věcech a snažit se mu/jí přiblížit své názory.
Jinak lidi si podle toho, jak se oblékám mohou myslet milion věcí, ale neviděla bych to jako : „Vy mě holt nepobíráte“ To je narcismus odpustitelný v pubertě, kdy se všichni řešíme, tam je to součást dospívání.
Já se chci hlavně sama sobě líbit, být si sebou v oblečení jistá, cítit se silnější a trochu zaštítěná tím oblečením.
A jestli chápu vkus ostatních já, myslím že celkem ano, nenapadá mě nikdo z mého okolí, u koho bych si řekla: „sakra, proč se obléká tak a tak, co tím asi chce říct?“

GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.12 14:22

@MP Barbucha bingo!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek