Chceme na svatbě dresscode. Je to "snobské"?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
chev
187 příspěvků 9.5.17 11:50

@Oldyn Na obrad mel normalni kalhoty, hned jak jsme si rekli ano, zalezl do auta a oblikl si ty kratasy a tricko, prestoze vsichni ostatni ve slusnem obleceni zustali, fotili se s nami atd. U obeda to vypadalo fakt vtipne, obsluha ho dokonce pozadala, aby odesel, ze je to uzavrena spolecnost, proste na otce zenicha nevypadal. I kamarad, co prisel primo z prace, se prevlikl, aby nesel na svatbu rovnou ze stavby. Bylo to trapne, ale moc nas to neprekvapilo.

Jordaan
8869 příspěvků 9.5.17 12:15

.

Příspěvek upraven 22.06.17 v 01:17

Leppäkerttu
642 příspěvků 9.5.17 12:19

@Jordaan mozna myslela spis smart casual?

Příspěvek upraven 09.05.17 v 12:22

Hazentla
16 příspěvků 9.5.17 12:21

@marikahr To máte pravdu, určitě to napíšeme nějak lidsky, business casual jsem dala sem jen pro představu, že „netrváme“ na plném obleku a šatech. Sukně s halenkou a sakem je navíc mnohdy lepší, než „sexykoktejlky“. Naštěstí se množí dobrovolné dotazy kamarádů, co na sebe, tak nakonec většina dresscode asi i uvítá :-)

Jordaan
8869 příspěvků 9.5.17 12:21

.

Příspěvek upraven 22.06.17 v 01:17

chev
187 příspěvků 9.5.17 12:23

@Hazentla Nejlepší asi je, se před svatbou s kamarády sejít, předat u té příležitosti třeba oznámení a u toho si tak nějak říct, co od toho kdo očekává atd. Možná by neškodilo to udělat i v rodině.

Leppäkerttu
642 příspěvků 9.5.17 12:27

@Hazentla ono neni nutne napsat treba primo black tie nebo smart casual, ale da se to rozepsat tak nejak lidsky a cesky, proste prijdte slavnostneji obleceni, nezapomente si sako, nechte doma megavysoke podpatky a rifle.

Jindrason
288 příspěvků 9.5.17 12:30

Tak něco mít namyšlené je ok. Pokud to není tak, že by každý návštěvník svatby musel vyhodit 5000 Kč za oblečení. Pokud, to co se požaduje" najde většina lidí doma, tak je to ok.

já osobně chápu patřičné oblečení na obřad, ale na „volnou zábavu“ večer, bych asi už nelpěl na tom, aby se tam lidi škrtili v košilích a oblekových kalhotech.

Hazentla
16 příspěvků 9.5.17 12:30

@Leppäkerttu Jj, tak je to v plánu. Ono i ty pojmy jsou občas tricky, např. když jsem chtěla vyjádřit, že stačí sako a nemusí být celý oblek, našla jsem obrázky viz příloha a z toho vyšla…

chev
187 příspěvků 9.5.17 12:36
@Leppäkerttu píše:
@Hazentla ono neni nutne napsat treba primo black tie nebo smart casual, ale da se to rozepsat tak nejak lidsky a cesky, proste treba: prijdte slavnostneji obleceni, nezapomente si sako, nechte doma megavysoke podpatky a rifle.

Nebo to pojmětě jako takový kvíz: na zadní stranu oznámení nebo jinam dejte třeba 3 nebo 4 varianty oděvu pro muže/ženy a otázku Jak se obléci nebo tak něco a dolů cé je správně nebo tak. jasně, není to třeskutě vtipné, ale třeba by to mnohým pomohlo.

marikahr
1017 příspěvků 9.5.17 13:39

@Hazentla pokial su zenich s nevestou v obleku + svadobna roba, vsetci pozvani, ktori pozvanie akceptovali by sa mali obliect primerane. Kto je buran a zije si svoj zivot v teplakoch a nemieni sa prisposobit, nech na svadbu nejde - moj nazor
Ak mate zabavu volnu, kde sa po obrade vsetci vratane nevesty a zenicha prezleciete do volnocasoveho oblecenia, traba to oznamit. V takom pripade ale treba mysliet na to, ze hostia pridu s batozinou v ktorej budu mat tie veci na prezlecenie - kde si to odlozia pocas obradu?
Mna osobne by otravovalo ist na svadbu kde by sa bolo treba prezliect, pokial by som nebola autom, alebo by som tam nebola ubytovana… len na zamyslenie

Lucie.nacht
2 příspěvky 9.5.17 14:20

Byla jsem nedávno na svatbě spolužačky… foto s bratry ženicha i nevěsty… Myslím, že i po 10 letech, při pohledu na fotku, by mě asi oděv brášky rozčílil a bylo by mi líto, proč švagr byl ochotný se obléknout přiměřeně příležitosti a bráškovi jsem za to „nestála“.

Hazentla
16 příspěvků 9.5.17 14:40
@marikahr píše:
@Hazentla pokial su zenich s nevestou v obleku + svadobna roba, vsetci pozvani, ktori pozvanie akceptovali by sa mali obliect primerane. Kto je buran a zije si svoj zivot v teplakoch a nemieni sa prisposobit, nech na svadbu nejde - moj nazor
Ak mate zabavu volnu, kde sa po obrade vsetci vratane nevesty a zenicha prezleciete do volnocasoveho oblecenia, traba to oznamit. V takom pripade ale treba mysliet na to, ze hostia pridu s batozinou v ktorej budu mat tie veci na prezlecenie - kde si to odlozia pocas obradu?
Mna osobne by otravovalo ist na svadbu kde by sa bolo treba prezliect, pokial by som nebola autom, alebo by som tam nebola ubytovana… len na zamyslenie

Díky za názor, souhlasím. Zábavu plánujeme plynule navázat na svatební hostinu, tj.bude také „v gala“, i když se samozřejmě počítá s tím, že se s postupujícím večerem sundají saka, přezují lodičky na jehlách - co kdo bude chtít. Vysloveně převlékací to ale neplánujeme, i svatební šaty mám vybrané takové, že v nich mohu tancovat a bavit se (nemají vlečku ani korzet, co by mě dusil):)

Hazentla
16 příspěvků 9.5.17 14:47

@Lucie.nacht No tak být nevěstou, tak pana bratra v tomto případě asi opravdu pošlu se převléct :O Na druhou stranu v nejužší rodině byl určitě prostor to v soukromí probrat předem, třeba pokud slečna tušila, že bratr je…hmmm…takto neformálně založený ;)
Já naštěstí v rodině takovýto trapas nečekám, ale u některých hostů (zejména +1) si nejsem jistá :(

tilola
94 příspěvků 9.5.17 15:49

Určitý dresscode ke svatbě určitě patří. Záleží na prostředí a pojetí. Když sama jdu někomu na svatbu automaticky se snažím obléknout jinak než do kraťasů. Šaty jsou samozřejmostí.

Paris1789
3960 příspěvků 9.5.17 16:24

Přemýšlím, proč zrovna v nejateističtjší zemi tolik lidí baží po svatbě v kostele. Nevíte?

Artefakt
419 příspěvků 9.5.17 17:36

@Paris1789 přeci se nebudou brát na úřadě přeci, dá rozum. To není dost noblesní. Ono nic jiného mezi totiž asi neexistuje…

Elfrida
23 příspěvků 9.5.17 17:41
@Paris1789 píše:
Přemýšlím, proč zrovna v nejateističtjší zemi tolik lidí baží po svatbě v kostele. Nevíte?

Třeba proto že i v nejateistictejsi zemi žijí lidé, kteří v Boha věří? Ano, někdo chce svatbu v kostele jen kvůli prostředí - si ale musí vyřešit se svým svědomím, ale všichni to rozhodně nejsou. Mimochodem - jak to souvisí se schopností vhodné se obléct na svatbu? Na necirkevní obřad taky džíny nepatří.

VeronikK
1173 příspěvků 9.5.17 17:55

Někdy si připadám skoro divně, když se pídím po tom, ja mám na určité akce, jako svatby nabo oslavy, přijít oblečená. Jen jsem ochotná se pokusit přizpůsobit prostředí a představě hostitelů, ale teda s pochopením se moc nesetkám… Nejshorší bylo vymyslet vhodné oblečení na svatbu, když jsem byla těhotná a pak, když jsem nevěděla, jestli budu ještě těhotná nebo už s miminem (nakonec jsem byla v porodnici a na svatbě bohužel ne).

Oldyn
6213 příspěvků 9.5.17 18:07

@Paris1789
To bude kvůli „atmošce" což je na zámku třebas taky, ale tam je v sezóně narváno, obřady jak na běžícím pásu a za 15 min. po všem, což v kostele bez mše taky.

zwedavka
1045 příspěvků 9.5.17 18:37

Mně přijde informace o oblečení nadbytečná, stačí vědět, že to je svatba, že bude v kostele a pak např. v restauraci. Soudný člověk se podle toho obleče a těm ostatním návod nepomůže.
Snad jenom anomálie jako pohyb v terénu (podpatky) si zaslouží zmínku.

Campanelle
1991 příspěvků 10.5.17 09:09

@zwedavka Já jsem jako náhodný pozorovatel viděla svatbu v Kostelíku. Zdálo se, že někteří svatebčané nevěděli, že to je jeskyně. :D

malucia
113 příspěvků 10.5.17 10:58

@Paris1789
je to holt pro někoho módní, alespoň chvilku si zahrát v této ceremonii. Moje kamarádka - ač nevěřící po tom tak toužila jen kvůli obřadu, že se absolvovala celou tu náboženskou přípravu a dotlačila k tomu i svého budoucího. Trochu to dělá na mne dojem, že outdoorové oblečení často nosí a kupují i ti, co do lesa nevyjdou a o skály nezavadí.

Paris1789
3960 příspěvků 10.5.17 12:56

Tak pokud jste věřící, budete asi i tolerantní, však Ježíš taky nebyl nijak na šatstvo útlocitný.
Na vše ostatní je pak láska k bližnímu.
Nejdříve jsem se do toho nechtěla zapojit, ale teď musím: proč řešíte, jak tam lidi přijdou, když jde hlavně o vás a váš slib? Snižuje snad jeho vážnost kdosi v trenclích? Odpovězte si sama.
Jen podotýkám, že u církevního sňatku se rozvod nepředpokládá, takže tu toleranci budete muset v sobě vydolovat ať tak nebo onak a právě při obřadu s tím můžete začít.

Paris1789
3960 příspěvků 10.5.17 12:59

@Elfrida
co na svatbu patří a co ne si odpovězte za cca 10 let od obřadu a současně se rozhlédněte, jestli tam váš drahý s vámi ještě je.
To je nakonec to jediné podstatné.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek