Chceme na svatbě dresscode. Je to "snobské"?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
zwedavka
1043 příspěvků 10.5.17 13:01
@Campanelle píše:
@zwedavka Já jsem jako náhodný pozorovatel viděla svatbu v Kostelíku. Zdálo se, že někteří svatebčané nevěděli, že to je jeskyně. :D

To je ta anomálie, co stojí za zmínku ☺

Elfrida
23 příspěvků 10.5.17 14:42
@Paris1789 píše:
Tak pokud jste věřící, budete asi i tolerantní, však Ježíš taky nebyl nijak na šatstvo útlocitný.
Na vše ostatní je pak láska k bližnímu.
Nejdříve jsem se do toho nechtěla zapojit, ale teď musím: proč řešíte, jak tam lidi přijdou, když jde hlavně o vás a váš slib? Snižuje snad jeho vážnost kdosi v trenclích? Odpovězte si sama.
Jen podotýkám, že u církevního sňatku se rozvod nepředpokládá, takže tu toleranci budete muset v sobě vydolovat ať tak nebo onak a právě při obřadu s tím můžete začít.

Nedělala bych z tohoto vlákna debatu o šíři Ježíškovy lásky k bližnímu. Žijeme prostě ve společnosti, která si nastavila určitá společenská pravidla a pokud do ní chcete patřit, je na místě je dodržovat.
Mimochodem - jde samozřejmě hlavně o slib, ale asi by se ale nikomu z nás nelíbilo, kdyby oddávající přišel v trenclích :-) Zejména v případě faráře by to, předpokládám, pobouřilo i zaryté nevěřící (Ježíš by s tím teda možná problém neměl :-)).

Elfrida
23 příspěvků 10.5.17 15:40
@Paris1789 píše:
@Elfrida
co na svatbu patří a co ne si odpovězte za cca 10 let od obřadu a současně se rozhlédněte, jestli tam váš drahý s vámi ještě je.
To je nakonec to jediné podstatné.

Tak pokud by šlo jenom o trvání vztahu, tak by se svatba dala i vynechat. Jenže svatba je jeden z prastarých přechodových rituálů lidské společnosti, a zároveň je to společenská událost) a lidská společnost (v našem případě západní) má nastavená určitá společenská pravidla. Takže za mě pořád platí - na svatbu v obleku, na stavbu v montérkách.

Giuli
2931 příspěvků 10.5.17 20:53
@Hazentla píše:
Díky za názor, souhlasím. Zábavu plánujeme plynule navázat na svatební hostinu, tj.bude také „v gala“, i když se samozřejmě počítá s tím, že se s postupujícím večerem sundají saka, přezují lodičky na jehlách - co kdo bude chtít. Vysloveně převlékací to ale neplánujeme, i svatební šaty mám vybrané takové, že v nich mohu tancovat a bavit se (nemají vlečku ani korzet, co by mě dusil):)

Panebože, vykašlite sa na drescode. Vo vašom prípade je to snobské. Ak už dopredu plánujete ako si chlapi dajú dole saka, ženy sa povyzúvajú… Mienite napísať na pozvánku biznis code a pritom ani netušíte, že ak si dá muž v spoločnosti v prítomnosti ženy dole sako, tak je to rovnaký spoločenský prehrešok, ako keby si dal dole nohavice. Myslím, že vo vašom prípade budú lepšie tie rifle a kostkovaná košile, aspoň sa vám nebudú na svadbe zaávať hostia so sundanými kravatami, bez saka, v papučiach k večernej toalete… no teda to bude tóčo. :-D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek