Chci být modelka

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Moir
2327 příspěvků 10.2.17 08:44

@DRW představte si, že čmárat do knížky, udělat si záložku, napsat poznámku, nakreslit obrázek, můžu i do té elektronické knížky, moje čtečka to umožňuje, nicméně, tuto touhu jsem nikdy nepociťovala, maximálně tu záložku

Oveeec
2260 příspěvků 10.2.17 14:09

@Rosa N. Já myslím, že nebyla. To znělo tak autenticky, že by to podle mě nikdo nedal dohromady a nutně by se něčím prozradil :)

vlm
4828 příspěvků 10.2.17 20:27

@Oveeec no když si to myslíte

Oveeec
2260 příspěvků 11.2.17 13:46

@vlm No myslím, a co? Každý si něco myslí.

DRW
2039 příspěvků 11.2.17 18:16
@Moir píše:
@DRW představte si, že čmárat do knížky, udělat si záložku, napsat poznámku, nakreslit obrázek, můžu i do té elektronické knížky, moje čtečka to umožňuje, nicméně, tuto touhu jsem nikdy nepociťovala, maximálně tu záložku

A kdyz ctete knihu, kterou jste napr. zdedila po nekom v rodine nebo si ji koupite v antikvariatu, a pak najdete na okraji nejaky obrazek, ktery je vyjadrenim pocitu z knihy, osobni ilustraci. na okraji napsane poznamky, zatrzeny citat etc, tak je to velmi zajimave. A pokud to udelate rukou ne do elektronickeho zarizeni, tak treba to nekoho dalsiho muze take zaujmout. Mi vadi, kdyz lide lamou listy, rozbiji vazbu ci vytrhavaji listy z knih, tohle povazuji za barbarbstvi.

Atlacoya
2744 příspěvků 13.2.17 08:29
@DRW píše:
a pak najdete na okraji nejaky obrazek, ktery je vyjadrenim pocitu z knihy, osobni ilustraci. na okraji napsane poznamky, zatrzeny citat etc, tak je to velmi zajimave.

Mě to ruší. Proč si zatrhl tento odstavec? Čtu ho 4× a pořád nechápu. Pak ztratím nit a musím se vrátit kus zpátky.

Oldyn
6212 příspěvků 13.2.17 08:38

@Moir
A kam v čtečce natisknu ex libris? Bylo docela drahý, vyjadřuje moje já a vůbec, kniha je kniha. :D
Miluju jak voní nová kniha.

Paris1789
3960 příspěvků 13.2.17 16:07

Mám v knize načmáráno přímo od Ludvíka Vaculíka :-) To jsem si na jednom veletrhu od něho chtěla nechat podepsat knihu, on ji vzal a nejdříve mi tam opravil propiskou tiskové chyby a pak teprve podepsal.

DRW
2039 příspěvků 13.2.17 19:33

Ja k tem k kniham napisu jeste neco, napric moji rodinou jsou hodne velke knihovny a knihy jsou v nich fakt ruzne od toho nejhorsiho braku (cervene knihovny snad z Rakouska-Uherska), pres necitelne nemecke knihy psane svabachem az po literarni skvosty a odbornou literaturu. A k te cervene knihovne, byla to zaliba me babicky, kdyz se toho nekdo zbavoval a ona to doma nemela, tak to dotahla domu. A ja v dobe nemoci fakt prelouskala vsechno (internet jeste neexistoval) a tak se mi dostala do ruky jednou knizka po zemrele sousedce. Zanechala na me stopu ne az tak svymi literarnimi kvalitami a dejem, ale poznamkami, ktere si tam sousedka na papircich vlozila. Napr. „Vzala jsem si stejneho blba. Myslelal jsem si ho, ze ho napravim k obrazu svemu“ a namalovane srdicko. Poznamka na sacku od prasku do peciva o par stranek dal „Ani si nevsiml, ze se mi zdrcla, sezral ji celou“ a vse pekne s dataci. Navic mela ve zvyku do knizek vzadu napsat, kdy ji cetla/docetla, popr. dalsi kolo. Kdyz jsem to tak tehdy probirala s babi, tak mi rikala, ze zrovna asi byla tehotna s prvnim ditetem. Nasmala jsem se hodne. Budu muset zajet za mamkou a podivat se, co tam z cervene knihovny me babicky zustalo. Ty tzv. hodnotnejsi knihy a prvni tisky jsme si jako rodina davno rozebrali.

Jordaan
8869 příspěvků 13.2.17 20:17

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:27

Rosa N.
21 příspěvků 15.2.17 21:36

Mně je zas líto, že jsem si nevedla nějaký čtenářský deník. Toto si ale říkám hlavně u filmu, který mě nezaujme nijak zvlášt, protože pak existuje nebezpečí, že u něj budu ztrácet čas znovu a až před koncem ho poznám.

Jordaan
8869 příspěvků 15.2.17 22:09

.

Příspěvek upraven 25.06.17 v 00:11

Ailouropardalis
64 příspěvků 17.2.17 22:52

@DRW Já jsem na tohle asi ujetá, ale psaní do knih je barbarství! :D Ne, sranda, mám to stejně jako @Atlacoya, taky mě to hrozně ruší, nerada čtu cizíma očima. Pokud si chci něco zapamatovat, vložím si na stránku trvalejší záložku nebo si citát vypíšu, ale jediné, co kdy do knih vpisuju, jsou věnování na úvodní stranu, když někomu daruju knížku.

Úplně nesnáším, když si z knihovny půjčím odbornou kníhu a ta je celá pozvýrazňovaná, zatrhaná, s milionem poznámek a já se mám v tomto mišmaši soustředit na to, co zajímá mě. Hrozně to zdržuje od práce.

Gorilka
1206 příspěvků 18.2.17 09:37

Víte na co jsou okraje stránek v knížkách?

Stránka:  « Předchozí 1 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek