Chlapi jsou takoví, jak je vychovala jejich matka

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Sibyla
2646 příspěvků 23.2.13 23:02

Nu, nic takového jsem nezažila. Buď mě někdo pozval/já jeho, nebo si každý platíme svůj účet. Nevím, co je na tom složitého, vrchní je přece od toho, aby účty přijímal, a nezabije ho, když musí počítat dva. Nebo že by se platil jeden kvůli zdání? Proč? Často spolu jedí obchodní partneři a platí každý za sebe. Rozhodně mi jednání toho pána připadá na hranici nepříčetnosti.

chinin
2788 příspěvků 23.2.13 23:05

@real.blond
„Neprijde mi fer, aby ten druhy doplacel na me choutky nebo naopak abych se bala dat si, na co mam chut, protoze ten druhy to zve..“

Mam to „nastavene“ uplne stejne. Proto nemam rada „platime napul“. :-)

misial
1396 příspěvků 23.2.13 23:07
@chinin píše:

Mne zase prijde - s prominutim - docela „vycurane“, domluvit se s partnerem, ze „platime na pul“ a toto pravidlo uplatnovat pouze, pokud na tom „vydelam“ ja (= moje utrata je drazsi, tudiz partner „na me doplaci“), ale kdyz situace vyjde naopak a pro me najednou neni pravidlo „platime napul“ vyhodne, tvarit se dotcne, ze „preci nebudu na partnera doplacet“.

Na tom jistě něco bude. Problém je v tom, že si opravdu nepamatuju, jestli se řeklo „na půl“ nebo „každý za sebe“ (asi jsem to nepovažovala za tak důležitý detail, abych si jej rok nebo dva pamatovala) - já bych to asi brala tak nebo tak jako to druhé - a taky, pokud si to uvědomuju správně, se celou dobu to druhé uplatňovalo. Až když se to dotyčnému nějakým způsobem hodilo, požadoval placení na půl.

Každopádně ten dotyčný na mě kvůli těm pár korunám (řekněme max. pade) docela nepříjemně vyjel a byl schopný se o tom hádat, a to podle mě není gentlemanské řešení, ať už by to bylo jakkoliv.

real.blond
6690 příspěvků 23.2.13 23:13

@chinin ja taky nerada platim napul.. Nastesti s partnerem tohle resit nemusim. Kdyz jdu s kamaradkou, kterou jsem ja pozvala automaticky pocitam s tim, ze za ni platim (a jeste se mi nestalo ze by si objednala 10chodu aby me natahla). A naopak, kdyz pozve kamaradka me a zrovna mam chut na neco financne narocnejsiho, automaticky to za sebe zaplatim a nenecham to na ni, ikdyz jindy by za me „kafe“ zaplatila.

uu
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.13 23:16

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:34

Jetthro
1132 příspěvků 23.2.13 23:18

@real.blond Byly to aspon dve lahve Moeta? :D

MaláČarodějnice
709 příspěvků 23.2.13 23:22

@Sibyla přidávám se, taky nemám ráda řezané kytky - dívat se jak mi pomalu umírají ve váze… A pozornost a lásku od muže si raději vyberu jinak. Nedávno jsem četla, že je pět způsobů jak si lidé dávají najevo lásku a je důležité, aby si partneři v tomhle ohledu sedli nebo vyhověli. Někdo potřebuje dárky, někdo slova vyznání, někdo nabídku pomoci a pozornost, někdo fyzický kontakt a podobně. Co každý potřebujeme to nejde změnit, ale ten druhý má přizpůsobit svůj způsob dávání lásky najevo té potřebě, opačně to prý nefunguje. Asi i proto některé z nás nevadí ten nepomáhající partner, protože ona zrovna víc potřebuje ty dárky nebo průběžné láskyplné otlapkávání. Asi je potřeba si to každý za sebe uvědomit a pak to s tím druhým nějak (třeba i mimoslovně až podvědomě)vykomunikovat.

blacken
2464 příspěvků 23.2.13 23:22

@chinin :-D to dělal jeden můj bývalý přítel - vzal si ode mě peníze za útratu a pak to zaplatil, jakože platí on. Přišlo mi to nejdřív vtipné, ale pak časem už moc ne. Nevadí mi zaplatit si účet, ale tenhle obřad před placením byl dost komickej.
Shodou okolností jsme se jednou vydali na eurovíkend - kasal se, že mě zve. Neměla jsem tehdy peníze, tak jsem nechtěla jet, ale přemluvil mě - domluvili jsme se, že mu pak část doplatím (na moji žádost). Nicméně nechala jsem se „pozvat“ poprvé a naposled. Protože po příjezdu neměl eura na zálohu na klíč, tak jsem to zaplatila já. Vždyť o nic nejde. Ale neměl u sebe peníze vůbec, takže prý bude hledat bankomat, tak jsem zaplatila i oběd. Následně mi vyčetl, když jsem si za své peníze koupila colu s bacardi - že prý je to snad zbytečné. Po celém dni jsem kupodivu měla taky hlad, tak jsem tlačila, že půjdem na večeři. Nedejbože si i někam sednout (vybírám levné hospody, stačí mi i hranolky). Takže jsem v podstatě první den platila já - a ještě poslouchala výčitky. Druhý den platil on a třetí den jsem platila zase já, protože už neměl peníze ani na kartě (!). Následně z něj vylezlo, že nečekal, že budem chodit na jídlo a udělal nám rozpočet asi 20euro pro oba na den. Přitom on sám na ceny u jídla moc nekoukal a dal si většinou to dražší. Pak taky neměl na cestu zpět, takže jsem to taky platila já. Když mi pak přišel výpis z karty :-D Zjistila jsem, že jsem vlastně pozvala já jeho. Ale jinak to byl pěkný výlet, vzala jsem to jako akci na rozloučenou. Přitom mi nepřišel jako škrt. Ale já holt jezdím na dovolenou ochutnat místní jídlo, navštívit nějaké památky a to se kupodivu platí :-D Umím i nízkorozpočtovej výlet, ale o hladu fakt nebudu.

real.blond
6690 příspěvků 23.2.13 23:35

@Jetthro :D chlapec se tvaril, jako by to byly dve lahve cristalu! Chudak.. Ja to za sebe samo zaplatila. Aspon, ze na me konecne prisla rada.

chinin
2788 příspěvků 23.2.13 23:40

@misial
Predesilam, ze jsem nereagovala na vas puvodni prispevek (ani napr. cervenym raminkem), protoze me sam o sobe nijak „nepohorsil“. K reakci me vyprovokovaly az nasledne prispevky (nikoli vase) ve stylu: No to je vrchol! Je to skrt! Je to trouba! etc.

To, co jste napsala ted, z meho pohledu vyrazne meni situaci. Vychazela jsem z toho, co jste psala prve, tedy, ze jste meli dohodu „platime napul“ a vy jste v situaci, kdy pro vas dohoda nebyla vyhodna, z te dohody „couvla“. Samozrejme, ze pokud jste celou dobu platili „kazdy za sebe“, a on v situaci, kdy se mu to hodilo, chtel, abyste de facto zaplatila cast jeho utraty, a prestoze vy jste puvodni „dohodu neporusila“, na vas jeste kricel, je to - s prominutim - debil.

chinin
2788 příspěvků 23.2.13 23:54

@blacken
Ja jsem to zazila u jednoho kamarada, ktery podle me delal „muzna gesta“, ale nemel na to (nejen financne;-)), a potom u jednoho, „co me balil“. Kamaradovi jsem maximalne ohleduplne rekla, ze mi to prijde trapne a ze priste takto ne. Toho druheho jsem se slusne „zbavila“, protoze jeho chovani pri placeni byla povestna posledni kapka. :-)

Vami popsany vylet, „na ktery vas pozval“, je tedy hard core. Kdyby mi to nekdo provedl, asi bych taky pojala vylet jako rozluckovy. ;-)

indyka
625 příspěvků 23.2.13 23:56
@blacken píše:
@chinin :-D to dělal jeden můj bývalý přítel - vzal si ode mě peníze za útratu a pak to zaplatil, jakože platí on. Přišlo mi to nejdřív vtipné, ale pak časem už moc ne. Nevadí mi zaplatit si účet, ale tenhle obřad před placením byl dost komickej.

To zase děláme celkem běžně a na mou žádost. Jsme oba studenti, semtam mě na něco pozve, někdy zase já jeho, ale většinou platíme každý svoje. Běžně mu říkám, že mu dám peníze za sebe a ať to zaplatí pak on - platbu máme víceméně nachystanou ještě než dojde číšník, kterého pak nijak nezdržujeme rozpočítáváním. A když jeden za druhého zaplatí nějakou korunu navíc, tak se nezblázníme. Když jsem u něj, nakupujeme tak nějak střídavě a taky neřešíme, že v jím placeném nákupu je moje čokoláda atd.

Ono každý pár to má asi nastavené nějak jinak, a pokud s tím jsou oba spokojeni a vyhovuje jim to, nevidím problém.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.13 23:59

@blacken Tomu docela rozumím, spíš to vidím jako odlišná očekávání a chybu v komunikaci. Každý je holt zvyklý dovolenou trávit trochu jinak. A už jsem taky měla akce, kde jsem v podstatě dala vše za cestu a stravovala se jen chlebem a plátkovou goudou ze supermarketu :) občas to i takhle stojí za to.

blacken
2464 příspěvků 24.2.13 00:03

@chinin No, on měl i další mouchy a zvláštnosti, takže to byla ta poslední kapka. Ale v první chvíli jsem tomu nevěřila :-D Krom finanční stránky to nebylo tak hrozné, tak i přes to na to ráda vzpomínám. Jen mi přijde vtipné, že jsem jako studentka pozvala někoho, kdo měl v té době zhruba trojnásobný plat :-D

Já ty chlapy v některých věcech nechápu - proč dělat mužná gesta, když mám v peněžence vítr? :-D Preferuji rozumnou domluvu - většinou se tak nějak prostřídáváme a neřešíme to. Jen se občas najde někdo s jinou strategií :-D

blacken
2464 příspěvků 24.2.13 00:09

@Ani To já samozřejmě uznávám - absolutně mi nedělá problém vyžít s minimem. Pokud jedu na dovolenou dobrodružného ražení, ujasní se to předem - ale taková dovolená je na hory, na fest, do pralesa - ne do evropské metropole. Ale tohle měla být „užívací“ dovolená - sám to tak nazval. Já mám minimální spotřebu jídla, ale nemůže ode mě někdo očekávat, že budu o hladu a vystačím si se snídaní a ještě mi vyčítat colu v plechovce :-D (Spíš si myslím, že mu nedošlo, kolik utratí za den za jídlo tady… )
Ale asi jsem hrozná - města si pamatuju hlavně podle toho, co jsem kde jedla :-D

stric
762 příspěvků 24.2.13 00:11

Jakýsi mladík se před časem rozepsal na svém blogu o opačné situaci, která zas dost zarazila mě. Šlo o to, že ho strašně pohoršilo, že zpozoroval v sámošce, že muž a žena přijedou ke kase, vykládají a nakládají zboží, a nějak v rámci toho frmolu žena platí. Komentoval to tak, že platit má přece muž, a kdyby se náhodou stalo, že by si muž zapomněl peněženku, tak ho rozhodně žena nemá ponížit tím, že zaplatí sama, ale má mu ty prachy nebo kartu nějak nenápadně podstrčit ještě na parkovišti nebo prostě v ústraní. Toto i v případě, kdy jde o stálé partnery, a jak říkám, v krámě, nikoliv v restauraci, kde se přeci jen dodržují určité společenské rituály a je možné, že s obsluhou jedná a platbu předává muž, i když ty peníze nejsou jeho nebo jen jeho. Tak tohle mě teda docela vyjevilo, hlavně teda to nenápadné podstrkávání peněženky, aby si lidi nemysleli (nevím, jestli vůbec někoho kromě toho mládence zajímá, kdo podal pokladní v sámošce peníze), bez ohledu na to, že partnerka dobře ví, z jakého zdroje ty prachy jsou. Fakt zvláštní

blacken
2464 příspěvků 24.2.13 00:11

@indyka Tady jde spíš asi o to, že když to přítel platí, netváří se u toho vítězoslavně, jakože on zve a platí. Taky předpokládám, že peníze nedáváte dohromady potají, když se číšník vzdálí, aby to náhodou neviděl. :-D

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.2.13 00:22

@blacken I to „užívací“ má každý člověk jinde. Dokážu si představit, že někdo, kdo je od rodičů zvyklý do Chorvatska vozit vlastní řízky, považuje dovolenou s rozpočtem 20 eur na den za užívací. A že je pak překvapený, že ten druhý je na dovolených zvyklý jíst v restauracích.
Ono je to nakonec stejně sranda, od toho podobné akce jsou, aby partneři poznali, jak si sedí, a jak dokáží vyřešit vzájemnou nekompatibilitu (která vždycky v něčem je).
Ale kdo ví, třeba fakt netušil, kolik je vlastně normální za den projíst :)

Btw za tu zmíněnou částku na den jde ve dvou vyžít v jakémkoli městě světa bez hladovění :) ověřeno na tom úplně nejdražším.

blacken
2464 příspěvků 24.2.13 00:33

@Ani :-D Předem jsme udělali seznam muzeí a galerií, kam se podíváme. Tam bylo jasné, že by to nevystačilo ani náhodou - bylo by to jen na vstup. Opravdu tu k nedorozumění nedošlo :-D
Kdyby plánoval jíst něco „levného“ tak by vezl jídlo nebo hledal supermarket. On prostě předpokládal, že se nadlábnem na snídani a šmitec :-D

Sibyla
2646 příspěvků 24.2.13 00:48

@blacken To musel být děsný zážitek. Nejde o šetření a nepohodlí, že, člověk nakonec spokojeně přežije víkend o chlebu a ovoci, ale o tu bezohlednost, o tu chucpe. On vás ve skutečnosti využíval - a kdybyste spolu dál chodili, pokračovalo by to. Musel to být pěkný sobec. No, odkopal se, chlapec!
Ještě k dělení napůl: právě jsem shlédla Le Divorce, kde se přesně ta scéna opakuje na poněkud vyšší finanční úrovni. Francouzský manžel opustí svou těhotnou americkou manželku a dcerku kvůli jiné ženě, zpočátku: „všechno je má vina, já nic z majetku nechci,“ pak: „musíme nechat všechno ocenit kvůli majetkovému vyrovnání,“ až to pomalu dospěje k tomu, že požaduje polovinu ze všeho, tj. ze čtyřmilionového obrazu, visícího na jejich zdi, který ve skutečnosti patří manželčiným rodičům, a dceři byl pouze zapůjčen. (Kdo to neviděl a trpí krutostí světa: skončí to dobře - nevěrníka i milenku zabije její manžel, obraz je prodán a výtěžek opuštěná manželka použije v nadaci, jíž se věnuje.)

blacken
2464 příspěvků 24.2.13 00:55

@Sibyla Zase bych mu nekřivdila - on měl zvláštní výkyvy, kdy by se rozdal a naopak. Prostě by nám to nikdy neklapalo, ale přesto ho nemám za zlého člověka. Jen tak nějak „zvláštního“. Žil si ve svém určitém světě a na ten reálnej nebyl moc připravenej.
A já můžu vzpomínat na vynikající indonéskou kuchyni - měli tam totiž happy hour a tak jsme se vlezli do rozpočtu a stálo to za to :-D

chekotay
411 příspěvků 24.2.13 10:19
@chinin píše:
@indyka
Jak jsem psala, ja chapu „platime napul“ tak, ze kazdy zaplati polovinu utraty. Naopak „platime kazdy za sebe“ chapu tak, ze si kazdy zaplati svoji utratu.

Máte mužské myšlení. :-D

@real.blond píše:
Kdyz jsem mu rekla, ze chci dve lahve sampanskeho na sucho polkl a cely oroseny se zeptal, kolik to bude celkem stat:D

Inu, a chtěla jste šampaňské, nebo sekt? Protože já bych se asi taky orosil, kdybych zjistil, že jsem vinou nedorozumění pozval neznámou slečnu na „drink“ za osm a půl tisíce korun. :-)

real.blond
6690 příspěvků 24.2.13 12:01

@chekotay ja hlavne pozvat nechtela, pouze jsem stala prehlizena u baru a cekala az si me vsimne obsluha, nebyla jsem na lovu. A tim, jak mladik zacal menit barvy, jsem se fakt bavila:-)

alter ego
906 příspěvků 25.2.13 01:58

Myslím, že se dá předpokládat, že sexuální služby poskytoval i on jí. :-)

@Matmys píše:
@real.blond
Kamarádka jistě taky s tím dárečkem spala, ne? Když už to všechno přepočítával, mohl zahrnout i sexuální služby a to by se divil, jak by se rázem dostal do mínusu :)
alter ego
906 příspěvků 25.2.13 02:03

A to je dobře nebo špatně? (Z pohledu muže, který to říká ženě.) :-)

@chekotay píše:
Máte mužské myšlení. :-)
Stránka:  « Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek