Chlapi jsou takoví, jak je vychovala jejich matka

Fotoalbum tématu (6) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
Lachenauerin
544 příspěvků 8.3.13 13:33

Šmarjá, MDŽ… Ne, nemám tenhle svátek ráda. Už od dětství. Ale to je vedlejší.

Články o nepoužitelných mužích uveřejňované v dámských rubrikách jsou jedna věc, články na téma „jak ji sbalit, ale přitom si ji moc nepustit k tělu“ jsou věc druhá. Obojí je stejně pitomé, jalové machrování. Ale taky jsou to obojí naštěstí jen pouhopouhé články, nic víc.

Muži nikdy nebudou jako ženy, ženy nikdy nebudou jako muži. Už před lety jsem si soukromě definovala, že muž a žena jsou zkrátka dva velmi odlišné světy, naštěstí však potenciálně plně kompatibilní světy. Kompatibilita, ne stejnost, to je to hlavní.

Nicméně k té otřepané poznámce, že „buď žena samostatná a silná, nebo žena, kterou pustíme sednout…“ undsoweiterundsoweiter… Především je to celé špatně postavené, ten rozpor tudy jednoduše vůbec nevede. Výhody se totiž neposkytují jen lidem slabým, poskytují se lidem, kterých si vážíme.

chinin
2788 příspěvků 8.3.13 17:11

@Barbyl
Uff, kdyby mi nekdo rekl to, co vam na plazi, priznavam, ze bych to asi nedokazala nechat byt. Vetsinou mam nutkani lidem vymitit jejich predsudky.;-) Taky priznavam, ze nesnasim v zahranici setkani s nasimi spoluobcany ve stylu „Maruna z prasecaku“ rikala, ze tady je lacino, ale jako…

Pokud jde o chovani obchodniku - realitek apod., souhlasim s @Mylady2. Nekdy je lepsi na schuzku „prijet MHD“. Mne se jednou stalo, ze jsem si dala v kavarne „seznamovaci schuzku“ s lektorem anglictiny kvuli hodinam konverzace, domluvila jsem se s nim na zkusebni hodine a na hodinove cene atd. Kdyz prisel na zkusebni hodinu ke mne do kancelare, „ujelo mu“, ze kdyby vedel, co delam, rekl by si za hodinu dvakrat tolik, vycitila jsem, ze se citi podveden… Proboha proc? Snad zna svoji cenu? Na tu by nemelo mit vliv, kolik si teoreticky mohu ja dovolit za hodinu konverzace zaplatit!

chinin
2788 příspěvků 8.3.13 17:36

@Sibyla
Souhlasim s vyrokem psycholozky Prekopove, ktery je ve fejetonu citovany: „Nevíte, co od něj [pozn.: od muze] chcete, a on to pak neví také. …muž se dostává do područí. Do role obdivovatele, který slouží… Z mužů se stávají doma taková pometla. Cítí se vyloučení, nedůležití, nejistí…“

Souvisi to s mym presvedcenim, ze nektere zeny (u muzu ve svem okoli to nepozoruji) chteji od zivota, od muze etc. vsechno, coz je ovsem zpravidla velmi nerealne prani/ocekavani, mj. proto, ze nektere veci se vylucuji. Navic nemalo zen vystihuje stary bonmot: Zena nevi, co chce, ale neni spokojena, dokud to nedostane. Clovek si proste musi ujasnit, co vlastne chce, co z toho je pro nej zasadni/prioritni,.. o to zacit usilovat/na to se zamerit…

chinin
2788 příspěvků 8.3.13 17:46

@666mahu
Ten fejeton se mi libi. A libi se mi, ze nezustal jen u „Kdyz vime, co chceme, nemuze se nam stat…“, ale ze obsahuje i „vyssi level“ uvahy: …přesto se nám občas stane, že náš výběr není dokonalý. A ne všechno jde vyměnit. Pak nám zbývá jediné. Musíme si zvyknout…" a treba nakonec zjistime, ze to neni tak spatne, jak se nam na prvni pohled jevilo.

chinin
2788 příspěvků 8.3.13 18:08

@Lachenauerin
Ja se vlastne nedivim tomu, ze spouste muzu vadi, ze zeny chteji „zaroven uplnou rovnoprávnost a možnost si přednostně sednout v tramvaji“. Uz jsem zde psala (myslim, ze dokonce primo v teto diskuzi), ze mi to take vadi, zejm. v pracovnim prostredi - v praci jsem v rovnocenem, resp. v nadrizenem, postaveni s muzskymi kolegy. Pokud mi projevi galantnost - pridrzi dvere, prinesou zidli, pomohou prenest tezkou vec apod., potesi me to. Ale nesouhlasim s pristupem nekterych kolegyn, ktere ocekavaji jako samozrejmost, ze jim daji kolegove prednost pri vyberu projektu, pri volbe terminu dovolene… ze se s nimi verejne nebudou prit, ze jim ustoupi v bourlive odborne diskuzi,,, protoze jsou zeny. A kdyz muzsti kolegove tato ocekavani nenaplni, kritizuji je kolegyne za nedostatek „slusneho vychovani“. WTF?!

Souhlasim s vasi tezi, ze: „Výhody se totiž neposkytují jen lidem slabým, poskytují se lidem, kterých si vážíme.“. Ale minimalne v praci chci, aby si me kolegove vazili proto, co umim, ne proto, ze jsem zena. Stejne tak „vyhody“ neocekavam pouze proto, ze jsem zena. (Byla bych maximalne spokojena, kdybych v praci nemela „nevyhody“ z toho, ze jsem zena.)

Lachenauerin
544 příspěvků 8.3.13 18:18
@chinin píše:
„@Lachenauerin“ …v praci jsem v rovnocenem, resp. v nadrizenem, postaveni s muzskymi kolegy. Pokud mi projevi galantnost - pridrzi dvere, prinesou zidli, pomohou prenest tezkou vec apod., potesi me to.

Ano, tak jsem to myslela – člověka galantnost potěší, ale vyžadovat ji jako povinnost?

@chinin píše:
„Ale nesouhlasim s pristupem nekterych kolegyn, ktere ocekavaji jako samozrejmost, ze jim daji kolegove prednost pri vyberu projektu, pri volbe terminu dovolene… ze se s nimi verejne nebudou prit, ze jim ustoupi v bourlive odborne diskuzi,,, protoze jsou zeny. A kdyz muzsti kolegove tato ocekavani nenaplni, kritizuji je kolegyne za nedostatek slusneho vychovani“.

Tak na toto koukám jako jelen. Přednost při výběru projektu? To jako skutečně? Ano, tak to potom i já přidávám své velmi, velmi vyjevené „WTF?“.

stric
762 příspěvků 8.3.13 18:29

@chinin To je velmi rozumný názor.
Já si říkám, nakolik asi v tom divném posunu hrají roli média. Za mých mladých let mi tak leda matka řekla „jo holka, když tomu svýmu neuvaříš, tak můžeš vypadat jak Bardotka a stejně to nedopadne“.
Dneska si během jediného dne může kdokoliv najít radu ve stejném duchu, ale taky radu v naprosto protichůdném duchu (nejsem přece jeho služka!), plus asi patnáct různých návodů, jak dosáhnout dokonalého partnerského štěstí ve všech aspektech života, zároveň se jen tak mimochodem dozvědět, jak se nejjednodušeji stávajícího partnera zbavit a sehnat rychle nového, toto vše posvěceno nejnovějšími výzkumy britských vědců, takže to přece musí být pravda, no ne?
Zajímalo by mě, jak velké procento populace tyhle věci bere vážně. Podle diskusí to vypadá, že spíš nikdo, že si tam lidi přijdou udělat z toho psinu a případně se pozurážet navzájem, ale já mám dojem, že aspoň nějak podprahově to působit musí, podobně jako reklamy, taky si člověk vědomě řekne, to je ale blbá reklama, ale pak si ani nevšimne, že tu věc bezděčně koupil, protože mu byla povědomá. Neříkám, že JEN TOHLE má vliv na ten bordel ve vztazích, ale nemůže mít přece jen aspoň nějaký?

666mahu
1490 příspěvků 8.3.13 18:40

@chinin, mám ráda postřehy Ireny Fuchsové, jsou snad vždy moc dobré. ;-)

chinin
2788 příspěvků 8.3.13 19:40

@Lachenauerin
Skutecne. Kolegyne se „dovolavaji“ pravidla, ze dama ma mit prednost.

Btw kdyz jsem kolegyni-kamaradce oponovala, ze podle me nejde o nedostatek slusneho chovani ze strany kolegu, „obvinila“ me, ze jsem kvuli vyssi pozici, kterou zastavam, prestala myslet „zensky“. Ach jo.

Sibyla
2646 příspěvků 8.3.13 19:46
@stric píše:
Neříkám, že JEN TOHLE má vliv na ten bordel ve vztazích, ale nemůže mít přece jen aspoň nějaký?

Určitě má. Štěstí, štěstí, užít si, to tyto články napúlňuje - a jsou lidé, kteří nic jiného nečtou. „Dopřejte si, rozmazlete se, vy si přece zasloužíte…“ Ach jo!

chinin
2788 příspěvků 8.3.13 19:54

@stric
Obavam se, ze I TOTO je jednou z pricin „bordelu ve vztazich“. Ze vsech stran je nam servirovano, ze mame pravo na to ci ono, ze si zaslouzime to nejlepsi, ze nemame delat kompromisy a slevovat ze svych predstav…, bylo by naivni si myslet, ze jsme k tomu zcela imunni. A uprimne receno, ne kazdy ma intelekt/nadhled/kriticke mysleni atd. na to, aby si ta „hesla“ rozumne prebral.

Edit:
P. S. Sibyla byla rychlejsi.:-)

Lachenauerin
544 příspěvků 8.3.13 19:59

@chinin
Aha, přestala jste „myslet žensky“… na to už se vážně nedá říct vůbec nic. Leda tak efektně spadnout pod stůl.

@stric píše:
„@chinin“ … plus asi patnáct různých návodů, jak dosáhnout dokonalého partnerského štěstí ve všech aspektech života, zároveň se jen tak mimochodem dozvědět, jak se nejjednodušeji stávajícího partnera zbavit a sehnat rychle nového, toto vše posvěceno nejnovějšími výzkumy britských vědců, takže to přece musí být pravda, no ne? …

Všímám si jednoho: dnes mají lidi strašně vyprofilované „partnerské preference“. Já vlastně ani nevím, jestli jsem si jako mladá holka vysnívala nějakého konkrétního, dokonalého partnera. Můj primární „požadavek“ byl vlastně jen jeden: aby ten kluk nebyl hloupý…

bestia
2300 příspěvků 8.3.13 20:10

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:13

chinin
2788 příspěvků 8.3.13 20:23
stric
762 příspěvků 8.3.13 20:49

Já mám totiž taky ten dojem. Protože ono se to šíří jako taková lavina, ani není nutné mít nějaký ten uhozený článek třeba na idnes jako primární vzor, ale jít se zeptat na nějaké tématické fórum, kde někdo právě takové „moudro“ cituje, a ono už to pak začne vypadat tak nějak věrohodnějc, ona snad ví, o čem mluví, a takhle se to táhne.
Dobře, mně by taky nevyhovovalo, kdybych se nemohla zbavit manžela, co by mě mlátil a prochlastal pokaždé celou výplatu. Ale rozchody jen kvůli tomu, že partner zapomíná na záchodě zvednuté prkýnko nebo holduje metalu, přestože já zbožňuju Josefa Zímu, případně protože už po xx letech nevypadá jako ten model na ilustrační fotografii k nějakému článku právě v tom duchu „máte nejen právo, ale téměř povinnost vyžadovat dokonalé štěstí za každou cenu 24/7“…

Barbyl
1472 příspěvků 9.3.13 13:32

@chinin No kdybyste tuhle konkretni pani videla, mozna byste take ztratila slov…nemelo cenu se s ni zdrzovat. No a doufam, ze jste na sikovneho lektora narazila, ne vsechni jsou stejne kvality, treba muj muz je rodily mluvci a nenaucil by nic, jeho kamarad si studenty vybira, je to lingvista a knihomol…A cena take moc o kvalite nerekne, na mem pracovisti platiili vsem lektorum stejne a rozdil kvality byl pomerne velky. Takze nekvalitni ucitel si pak s klidnym svedomim uctuje vic nez ucitel, ktery opravdu umi ucit:( ale verim, ze ted uz se ta situace take zlepsuje a ze lektori jsou Ted jiz lide se zajmem o jazyk a schopnosti ucit nez Jen kdokoli, kdo se narodil za hranici CR…

Barbyl
1472 příspěvků 9.3.13 13:50
@chinin píše:
„@Lachenauerin . Pokud mi projevi galantnost - pridrzi dvere, prinesou zidli, pomohou prenest tezkou vec apod., potesi me to. Ale nesouhlasim s pristupem nekterych kolegyn, ktere ocekavaji jako samozrejmost, ze jim daji kolegove prednost pri vyberu projektu, pri volbe terminu dovolene… ze se s nimi verejne nebudou prit, ze jim ustoupi v bourlive odborne diskuzi,,, protoze jsou zeny. A kdyz muzsti kolegove tato ocekavani nenaplni, kritizuji je kolegyne za nedostatek "slusneho vychovani“. WTF?!
v praci chci, aby si me kolegove vazili proto, co umim, ne proto, ze jsem zena. Stejne tak „vyhody“ neocekavam pouze proto, ze jsem zena. (Byla bych maximalne spokojena, kdybych v praci nemela „nevyhody“ z toho, ze jsem zena.)

me to v pracovnim prostredi take tak fungovalo, byla jsem nadrizena par lidem obou pohlavi a galantnost Jako podrzeni dveri a podobne jsem vitala, ne ocekavala. A tak to meli I mi nadrizeni - rodu muzskeho- Musim rici, ze casto byli galantnejsi nez kolegove, kteri byli pode mnou…Okazka veku, pristupu, vychovy…Nevim, u kazdeho jedince neco, rekla bych, ze je to zalezitost individualni. Ted zazivam dalsi zmenu- podnikam s manzelem a jsme si fifty-fifty;) v podnikani I rodinych zalezitostech(vareni, uklid, nakupy, pece o deti) a ja zjistuji, ze v tech domacich vecech funguje manzel mnohdy vice nez ja a ja Zase vice rozhoduji v podnikani…kdybych mela ocekavat tuny poklonek a vypomoc s drobnostmi, myslim, ze bych pak nemohla ocekavat, ze muz uvari vickrat jak10× tydne teple Jidlo. Jeho to bavi a naplnuje, me ne. A me zase nevadi, kdyz musim presoupnout nabytek…
Edit: proklinam T9;)

Stránka:  « Předchozí 1 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek