Chlupaté nohy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Sibyla
2646 příspěvků 27.1.13 20:02

Hm, pamatuji si naši matikářku, které se na lýtkách pod silonkami rýsovaly velmi černé, velmi dlouhé chlupy. Ošklivé. Na druhou stranu jsem se v románech několikrát setkala s opěvováním zlatě ochmýřeného předloktí, měkce vystlaného hnízdečka v podpaždí a podobně.

Pinx
220 příspěvků 28.1.13 10:22

@Aranel třeba i tak:)

Gräfin
2642 příspěvků 28.1.13 10:49

@Sibyla skoro jako bychom byly spolužačky

viera666
967 příspěvků 28.1.13 11:23
suhlasim

@Pinx tiez sa mi nepacia neoholene nohy s tmavymi chlpmi.

kaja.by
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.13 22:02
@Já První píše:
Nebudete mi asi věřit, ale mně chlupy na nohou vůbec nerostou. Máte to někdo taky tak nebo si mám připadat jako nějaký ufoun?

Heh mám ten samý „problém“. Nic :-) výhoda, holky mi vždy záviděly.

RenaLange
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.12.13 23:44

@kaja.by Já z toho měla v mládí komplex:-).Profesorka chemie nosila bílé punčocháče a černé chlupy se jí pod nimi na lýtkách kroutily, mně to připadalo strašně sexy:-).Skoro jako knírek Ženy za pultem, dnes říkám fuj:-).

stes
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.12.13 12:36

@RenaLange Proboha, to jako fakt? Já vždycky považovala bílé silonky za hrůzu hrůz (vadí mi hrozně na Janžurové, kterou mám jinak moc ráda, takže to, že se Vám jako mladé líbily, mě hrozně rozesmálo.

Příspěvek upraven 17.12.13 v 13:20

Goku
411 příspěvků 17.12.13 12:52

Jo, bílý silonky, ty nosila jedna učitelka francouzštiny na gymplu a pod nima měla samozřejmě dlouhý černý chlupy, který se jí tam kroutily a někdy vylezly i ven. Nikdo to nechápal. Ona se o sebe celkově moc nestarala, byla dost ušláplá svou matkou (taky učitelky frániny). Chuděra. Jinak oholený nohy - je-li to nějaká přírodní slečna, tak se nad tím nepozastavím, ani porost v podapží mi u těchto případů nevadí, ale když je vidět, že jinak jde s dobou a stará se o sebe, tak mi to přijde dost divný a nelíbí se mi to. Neoholený ruce mi nevadí, sama si je neholím. Jednou jsem to zkusila a vypadalo to divně.
Přítel si jednou oholil nohy :-).

Zebra33
2038 příspěvků 17.12.13 14:23

@Goku - to jste vystihla s tim, jak kdyz je jinak videt, ze jde holka s dobou a pak baf, neoholena. Ja takhle jednou byla prekvapena na plese. Krasna upravena holka, bile saty na uzka raminka a pak pri tanci zvedne ruku a v podpazi porost. To jsem si rikala, ze vzhledem k prilezitosti a celkove upravenosti zevnejsku mi to taky nejak nesedne. Kdybychom byli nekde na cundru, tak to vem cert, ale ty etericke plesove saty to dost zabilo.

terkaOl
72 příspěvků 17.12.13 15:10

Vzpomínám si na spolužačku vedle které jsem asi před deseti lety sedávala. Celkově tmavý typ, takže si holila i ruce. Jenže to strašně škrábalo, jakmile to začalo dorůstat (tj. hned druhý den). Ne, že bych ji osahávala, ale předloktím jsme o sebe zavadily často, v lavici moc místa nebylo.

Savec
4 příspěvky 5.3.14 20:00
Žasnu nad totální ztrátou tolerance!

Ochlupení na těle zařídila sama příroda. Jestli někomu vadí nebo nevadí, je to jen a jen jeho věc. Žasnu nad netolerancí spousty lidí, že si dovolují odsuzovat jiné lidi, mající odlišný názor na odstraňování ochlupení. Nepochopím, jak někdo může říkat, že se mu chce zvracet při pohledu na nevyholené podpaží nebo ochlupené nohy či ruce. Dost často potkám nějakou ženu, která má sice vyholené podpaží, vyholené paže i nohy, módně ji kouká pupík a vzadu jí prochládají ledviny, má však na sobě odění páchnoucí potem a špínou. To se mi fakt dělá blivno. Takže situace je taková, že to estetično, kterým se hodně diskutujících ohání asi nebude určeno vyholeností, ale prostou čistotou lidského těla. Uznávám, že vyholené podpaží může z estetických důvodů být nutné, ale dělat z toho potřebu svědčí o netoleranci. Někomu se líbí ochlupení lidského těla- sám k nim patřím- tak mu to dopřejte a sami si dělejte se svým tělem co sami chcete a nemyslete si, že jedině správný je váš názor.

Adeena
1434 příspěvků 6.3.14 09:42

@Savec I páchnoucí pot zařídila sama příroda. ;-)

Go-lightly
3429 příspěvků 6.3.14 09:50

Špenát a chlupaté nohy
Dana Emingerová
Když jsem byla malá, strašně jsem si přála mít chlupaté nohy jako táta. Proč chlupaté nohy? To se mi dneska těžko vysvětluje, ale tenkrát se mi zdálo, že bez chlupatých nohou se vému zbožňovanému tatínkovi nikdy nevyrovnám.
O chlupaté nohy jsem nejdříve psala Ježíškovi. A také o čurací mrkačku a staršího bráchu. Jenže Ježíšek to tenkrát nějak popletl. Místo bráchy a čurací mrkačky mi přinesl počuranou ségru – ještě k tomu mladší. A na chlupaté nohy pro všelijaké svetříky a kabátky docela zapomněl.
A tak jsem si jednou postěžovala přímo tátovi. Dodnes si na ten večer pamatuji.
Maminka zrovna servírovala špenát. Vždycky o něm říkala, že mi břicho neprovrtá. Ovšem může-li nějaké jídlo břicho provrtat, bylo jasné, že to musí být právě tenhle odporný zelený žabinec.
I tentokrát jsem se chystala večeři znechuceně odstrčit, když tatínek se pustil do špenátu. A směrem k mamince jen tak mimochodem poznamenal, že už se vůbec nediví, proč po něm nemám chlupaté nohy. Vždyť nejím špenát! A právě po něm chlupaté nohy děsně rostou!
A tak jsem se dala s velkým sebezapřením do jídla.
I když jsem cítila, jak mám břicho na cimpr campr provrtané, šla jsem si ještě přidat. Ačkoliv se mi žaludek naruby obracel, od té doby jsem se náruživě cpala špenátem.
A věřte tomu, nebo ne, táta měl pravdu. Skutečně mám po něm strašně chlupaté nohy.
Jenže teď už mi to tak skvělé nepřipadá. Upřímně řečeno, je to dost děsné! Řeknete si: táta za to nemůže, i jiné ženské mají chlupaté nohy. Mimochodem i moje ségra je má. Jenže to je právě to. Ona se nemusela celé mládí ládovat špenátem.

iga
1470 příspěvků 6.3.14 21:11

Vzpomínáte na Monique - předávání myslím Oskarů za Precious. Za mě ale je to brrr hnus. Ale ona určitě ví, proč to tak má, takže budiž jí přáno:-)

blanick
39 příspěvků 6.3.14 22:30

Mám několik přátel (mužů) poněkud staršího věku a ti všichni preferují ochlupené ženy - jeden mi vyprávěl že když vidí ochlupení v podpaží vyvolává to v něm erotickou představu na téma jak to vypadá jinde. Celý život nic jiného neznali, tak jim na stará kolena připadá holá móda podivná a nepřirozená. Já sama se holím, připadá mi to hygienické a pěkné, ale pravda muži se mi líbí zarostlí (jenže taky starší a silnější takže jsem možná v tomhle trochu divná :-) ).

Violet111
63 příspěvků 7.3.14 08:18

Když už jsme u toho… Nějaký dobrý tip proti zarůstání chloupků…? Aby člověk neděsil červenými fleky…? Dělají se mi po každém typu holení a ani každodenní peeling nepomáhá. Děsím se chvíle, kdy budu muset odložit černé punčochy:-(

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.3.14 10:45

@Violet111 Kazdemu pomaha neco jineho. Mne caste pravidelne holeni, pokozka si asi zvykne, pak nemam zadny problem.

Emma 21
30 příspěvků 15.3.14 20:47

@blanick Já si taky celý život holím nohy tuhle jsem to vzala na sucho a mám ztoho vyrážku

Savec
4 příspěvky 16.3.14 19:58

K Adeena - asi Vám není známo, že každý tvor na zemi má svůj osobitý tělesný pach. Tedy i člověk. Má to zásadní význam pro reprodukci. Převážná většina lidí si vybírá svého partnera podle tělesného pachu / mnozí to dělají nevědomky/ a k tomu patří i pach potu. Jenomže hodně lidí podléhá reklamnímu tvrzení, že ten či onen přípravek proti z á p a ch u potu působí 48 hodin a proto není nutné se často mýt. V neumytém potu se množí bakterie, jejichž produktem je zápach. To taky zařídila příroda, ale asi proto, aby od styku s takovým individuem odradila eventuelní zájemce. Najdou se ovšem tací, kteří si v tom libují, ale těch asi nebude moc.

Motyka
329 příspěvků 16.3.14 20:11

Nějaký špatně oholený místečko se mi stává taky a už to neřeším jako 100% sukňový člověk. Ale co se mi ekluje: chodila jsem do jednoho tanečního kurzu a jedna dáma tam měla na hlavě přirozený drn, v podpaží propocený chomáče bez deodorantu a na nohy jsem se raději nedívala…

Adeena
1434 příspěvků 17.3.14 09:51

@Savec Člověk, který se nemeje, se nebude obtěžovat ani s deodorantem. ;-) Příroda rozhodně nezařídila páchnoucí pot proto, aby odradila případné zájemce, protože v dřívějších dobách (jak vám je jistě známo) na hygienu nebyl zdaleka brán takový zřetel jako dnes a páchli svorně všichni. A popravdě nechápu, proč mi to vůbec vykládáte.

Atlacoya
2790 příspěvků 17.3.14 10:46
@Adeena píše:
protože v dřívějších dobách (jak vám je jistě známo) na hygienu nebyl zdaleka brán takový zřetel jako dnes a páchli svorně všichni.

Které dřívější doby myslíte? Ve starověku, ať už Egyptě, Římě nebo Řecku si lidé na koupání a zkrášlování potrpěli (pokud na to samozřejmě měli), to až doba temna přišla s tím, že špína odpuzuje nemoci. Naproti tomu v renesanci (jak vám je jistě známo) bylo lazebnictví a péče o tělo opět na vrcholu, včetně koupání. Pak osobní hygiena opět upadla v nemilost, ale od takového 19. století se lidé běžně 1-2× týdně koupali.

Go-lightly
3429 příspěvků 17.3.14 10:50

@Atlacoya Teď jsem četla, že v XVIII. století, když člověk „držel se v čistotě“ znamenalo, že měl čisté prádlo, ne že se myl. Ale třeba ve starém Egyptě se depilaci, tedy vytrhávání ochlupení, věnovali důkladně, nebylo přípustné, aby žena či muž z vyšší vrstvy měli na těle chloupek.

Adeena
1434 příspěvků 17.3.14 12:29

@Atlacoya Takže mi chcete říci, že ve středověku např. se lidé denně myli, jak je běžné dnes? Denně se lidé běžně nemyli ani na počátku 20. století.

Atlacoya
2790 příspěvků 17.3.14 12:52

@Adeena A to s tím denním mytím prosím píšu kde? A kdybyste dočetla do konce tak zmiňuji frekvenci koupání 1-2× týdně (tak se například dodnes koupe babička, koupací dny jsou neděle a čtvrtek). Smyslem mého příspěvku je poukázat na to, že rozšířená představa o tom, že lidé byli od hlavy po paty od hnoje od pádu Římské říše až po začátek 20. století je mylná. Ano, existovala období kdy se koupání považovalo za zdraví nebezpečné, ale s ohledem na historii lidstva šlo o poměrně krátké epizody.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek