Chlupaté nohy

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
Adeena
1432 příspěvků 17.3.14 13:13

@Atlacoya Já nemám představu o tom, že lidé byli od hlavy po paty od hnoje. Ale z dnešního pohledu je frekvence mytí max. 2× týdně vnímána zcela jistě jako nedostatečná. Já se nemýt každý den, tak prostě smrdím.

Savec
4 příspěvky 20.3.14 11:00

@Adeena Pokud to nechápete, proč o tom tématu píšu, nemá cenu v diskuzi pokračovat. Zmiňujete údajnou situaci v hygieně za dob římských, středověku i novověku, ale Vaše znalosti tématu jsou žalostně nicotné. Zdraví Savec

Adeena
1432 příspěvků 20.3.14 11:18

@Savec Pane Savče, máte pravdu, frekvenci koupelí v různých období nastudovanou nemám neb mě to nikdy moc nezajímalo. V podstatě je mi úplně jedno, zda se někdo holí nebo ne, ani já nepovažuji neoholené nohy za nehygienické. Neoholené podpaží se mi ekluje čistě z estetického hlediska.
Reagovala jsem na Vás proto, že jste si ve Vašem příspěvku odporoval. Pokud jsou ok neoholené nohy, protože je zařídila sama příroda (jak jste argumentoval), je nutně ok i páchnoucí pot, protože ho opět zařídila sama příroda.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 20.3.14 14:11

@Adeena co vím z rodiny (babička, prababička…):
před dobou teplé vody tekoucí z kohoutku se lidé, aspoň tedy moji příbuzní a to jak z města tak z vesnice, koupali 1× týdně.
což ovšem neznamenalo, že se 6 dní v týdnu nemyli!
každý večer se myli v lavoru a tím nemyslím opláchnutí rukou a obličeje, ale opravdu „celé tělo“ tj. i nohy, podpaží apod., no a v neděli ohřáli tolik vody, aby se mohli opravdu vykoupat celí ve vaně a umýt si vlasy.
co se týká středověku to nemůžu sloužit;-)

Savec
4 příspěvky 20.3.14 17:54

@Adeena Pro jistotu jsem si znovu přečetl pozorně Vaše vyjádření nejen k mým poznámkám a musím konstatovat, že jsem nabyl dojmu, že nerozumíte přečtenému textu. To pak je veškerá diskuze zbytečná, takže " Mějte se " a už, prosím, nereagujte na moje poznámky k čemukoliv. Zdraví Savec

Šošanah
1224 příspěvků 20.3.14 22:37

@viktorka_od splavu Zdravím, moc ráda tě vidím! :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek