Chování personálu v restauracích

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
TinkaH
920 příspěvků 6.2.13 10:32

@Lanevra Tak to koukám jako tele. Slyším to prvně. Ani nevím jestli bych v tom šoku odešla nebo normálně zaplatila :-D

yourcandy
477 příspěvků 6.2.13 10:38
Obědy

Možná to sem nepatří, protože restaurace a školní jídelna není totéž, ale v obojím zařízení nad personálem člověk občas kroutí hlavou…Historka z pondělka..minulý týden jsem dceří odhlašovala obědy, je nemocná. Protože zůstává doma déle, tak volám do školy a ruším obědy na následující týden. Jídelna :" Paní voláte pozdě, dnes už to nejde odhlásit až od zítřka „.Dobře…chápu…“Tak to nevadí, já si pro ten dnešní oběd přijedu " To nejde, protože jste byly nemocní už minulý týden!" Super, tak v jídelně je zaplacený, uvařený oběd, ale vyzvednout si ho nemůžu." Co by jste na to řekly? Že ho sežere někdo jiný…Mám chuť si stěžovat.

Mylady2
12413 příspěvků 6.2.13 10:47

@yourcandy no řekla bych jestli se vyplatí pro to jezdit? Kolik to stojí? 30kč? To je čas dražší;-)

yourcandy
477 příspěvků 6.2.13 10:51

@Mylady2 nejde ani tak o ten oběd, ale o princip a chování, mě to přišlo sprosté. O čas nešlo, je to 3 minuty od nás.

TinkaH
920 příspěvků 6.2.13 10:51

@Mylady2 Třeba to má paní po cestě z práce, z nákupu. To je v podstatě jedno. Jde hlavně o princip. Zaplatit ho musí, protože odhlásit nejde, ale vyzvednout si zaplacený oběd nesmí. To je na hlavu

Lanevra
371 příspěvků 6.2.13 10:54

@TinkaH: Taky jsme koukaly. Hlavně jak „vtipně“ přinesl účet až po rozdání pití, protože pak každému přijde blbé se zvednout a odejít. Na jídlo se pak samozřejmě ještě navíc čekalo pěkně dlouho.

yourcandy
477 příspěvků 6.2.13 10:56

@TinkaH Přesně tak.

modra_kocka
903 příspěvků 6.2.13 14:32

@Lanevra tak s tímhle jsem se fakt nesetkala. Asi bych se ptala na důvody takového systému, a stejně už by se mi tam nechtělo jíst. Co když mi nebude chutnat, že? :D

La Belette
271 příspěvků 6.2.13 15:53

@Moir já s Vámi souhlasím, bohužel se ale jednalo o nadnárodní řetězec, kde byly jakékoliv připomínky k daným pravidlům zbytečné, ze stran brigádníků obzvlášť. mohla jsem s tím nesouhlasit, mohla jsem si před zákazníky připadat trapně, když jsem jim vysvětlovala, že pokud chtějí ke kávě vodu, bude je stát zhruba stejně, jako káva samotná, ale to bylo tak vše, co jsem s tím mohla dělat

Atlacoya
2790 příspěvků 6.2.13 15:56

@yourcandy Když domů si ten oběd donést nemůžete, jídlo v restauraci a jídlo které vám zabalí s sebou mají jinou sazbu DPH. Alespoň tak nám to na gymplu vysvětlovali (i když restaurace s meníčky s tím problém nemají).

yourcandy
477 příspěvků 6.2.13 16:05

@Atlacoya ..to je jiný případ, oni jsou školní jídelna ne restaurace. Už jsem se na to ptala hospodářky školy a taky nad tím kroutila hlavou, vůbec nemají nárok se takhle chovat, příště se nenechám.

Moir
2511 příspěvků 6.2.13 16:22

@La Belette to rozumím, být v ráži a tohle se dozvědět, tak tam asi pošlu kontrolu z ČOI nebo hygieny (je vidět, že místo prostého „majitel si to nepřeje“, což je naprosto v „oukeji“, je snaha vymýšlet absurdní výmluvy)

NoQuestion
161 příspěvků 6.2.13 16:33

My třeba máme doma železitou vodu. Je chuťově dobrá, akorát může způsobovat střevní potíže - to ovšem neplatí po převaření nebo na umývání. Myslíte, že nic neriskujete v případě, že zákazníkovi podáte vodu z kohoutku a on se z ní doma počtverečkuje?

antees
733 příspěvků 6.2.13 16:40

Když jsme ještě bydleli v Dublinu, občas jsme si zašli do české hospody Czech Inn. Vařili tam česká jídla jako bramboráky, smažený sýr apod., takže jsme si občas prostě alespoň trochu připoměli českou kuchyni. Už když jsem tam ale vešla cítila jsem českou atmosféru se vším všudy, číšníce byly také češky a šlo to vidět - byly stejně tak otrávené jako tady. Prostě jsem se tam cítila jako doma :)

Curlygirl
1901 příspěvků 6.2.13 16:42

@NoQuestion to se ale snad nemůže stát po jedné sklenici, ne? Pokud ano, pochybuji, že by mohla z kohoutku téct jako pitná voda…

Jiná Realita
13791 příspěvků 6.2.13 16:42

@yourcandy
oni už si ten váš oběd totiž daly do svých nosičů pro příbuzné zřejmě…

NoQuestion
161 příspěvků 6.2.13 17:51

@Curlygirl Nám doma normálně teče, nechali jsme si z ní udělat testy. Řekli nám, že nám nemůže nijak ublížit, jen že je tam tohle riziko. A jedna sklenice stačí.

NoQuestion
161 příspěvků 6.2.13 17:51

@antees Tak to je hrozně smutné…Doufám, že si tohle nikdy nikdo neříkal o mně.

Mahtiel
443 příspěvků 6.2.13 18:04

@yourcandy To já, když si omylem oběd odhlásím, tak si můžu u správkyně jídelny vyjednat, že mi ho dají…Jediné dvě nagativa jsou, že nahrazovat se dá pouze z 1. (běžně vybíráme ze dvou), nebo když je netradiční den, např. vysvědčení a dělá se jídel třetina a ještě jsou to třeba řízky, takže nejsou udělané přídavky. Při normálních situacích se to z přídavků pokryje…

Mahtiel
443 příspěvků 6.2.13 18:09

Jinak, jsem příležitostný personál restauračních zařízení a musím konstatovat, že zákazníci taky občas stojí za to…A vzhledem k své nezletilosti, ani nepřijímám dýška, ale je mi blbé (a přijde mi neslušné) chovat se nepříjemně, kor, když kluci, co berou platby, kryjou zrcadla…Tak dělam vše proto, aby dýška měli…Ale řeknu Vám, že nezabít postaršího muže, který mě oslovuje miláčku, je velmi komplikované. Bohužel zrovna tohle nebyl člověk, který by provokoval víc, ačkoliv to znělo nepříjemně, bála jsem se, že by byl nepříjemnější, kdybych se ohradila :(

TinkaH
920 příspěvků 7.2.13 08:54
@Mahtiel píše:
@yourcandy To já, když si omylem oběd odhlásím, tak si můžu u správkyně jídelny vyjednat, že mi ho dají…Jediné dvě nagativa jsou, že nahrazovat se dá pouze z 1. (běžně vybíráme ze dvou), nebo když je netradiční den, např. vysvědčení a dělá se jídel třetina a ještě jsou to třeba řízky, takže nejsou udělané přídavky. Při normálních situacích se to z přídavků pokryje…

Paní si neodhlásila jídlo omylem a pak ho chtěla. Ona ho chtěla odhlásit, řekli ji že ten den už to nejde, musí ho zaplatit. Ale když řekla, že si pro to zaplacené tedy příjde, oznámili ji, že ji ho nedají

Mahtiel
443 příspěvků 7.2.13 21:13

To snad nevyvracim, ne? Chtela jsem poukazat na smutny rozdil kvalit skolnich jidelen…A pote zduraznit nesmyslnost vymluv! Jedno jidlo proste zbyde i kdyby nechteli…

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.2.13 21:49
@Moir píše:
@La Belette to rozumím, být v ráži a tohle se dozvědět, tak tam asi pošlu kontrolu z ČOI nebo hygieny (je vidět, že místo prostého „majitel si to nepřeje“, což je naprosto v „oukeji“, je snaha vymýšlet absurdní výmluvy)

Přesně tak. Máte závadnou vodu?! Zavíráte krám!

@Moir píše:
ne paušálně za dolití džusu vodou z kohoutku naúčtovat manipulační poplatek 15 Kč (za tři deci) a ještě na to neupozornit dopředu

No, že ten džus je dolitej vodou tak jako tak, tě taky nikdo předem neinformuje :-)

Mylady2
12413 příspěvků 16.8.13 14:23

Čau :-) nedávno jsme vyjeli za Prahu :-) no a jali se navštívit tamní gastro zařízení :-D
Bylo jich celkem 3…a jedno vynikalo…takový hnus by člověk pohledal :-) a servis? To by se musel každý stydět…
Asi nový styl…předložit jídlo a přílohu přinést za 5min :-D (tedy dá-li se tomu říct jídlo a příloha.
Po těchto vejletech se cítím jako foodnazi.

Jinak ten vejvar se nachází zde - Horní Cerekev Hotel Mistral ****
Ráda jsem udělala reklamu :-)

HertaDeOran
866 příspěvků 16.8.13 16:40

@Mylady2
No jó, Horní Cerekev! Snad jste nečekala úroveň čtyř hvězdiček? Ad nový styl - jíst se má přece pomalu… :)

Je smutnou tradicí venkovských nebo maloměstských restaurací řídit se podle hesla: Tady to přece stačí (jakože místní by stejně nic než řízek s bramborem za 85 Kč nechtěli)

Až budete zase někde poblíž, navštivte zámeckou kavárnu v Kamenici nad Lipou. Tam mají výborný servis, úžasné domácí zákusky a sedět můžete v zámecké zahradě. Ke kávě automaticky dostanete vanilkový rohlíček - stokrát lepší než balená čokoládička. Otevřeno je ale jen přes léto.
Přidávám obrázek, kde je vidět pergola patřící ke kavárně.

Stránka:  « Předchozí 1 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek