Chování personálu v restauracích

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Mylady2
12413 příspěvků 16.8.13 16:43

@HertaDeOran no já nevím…účet byl za dvě jídélka, 2× kofolku a vodičku 596,– Kč…(tip jsem nedala jak jinak že ano)
To by se někomu mohlo zdát dost :-)

Kamenici znám…co maji za kávu hmmm?

HertaDeOran
866 příspěvků 16.8.13 16:53

@Mylady2
Abych pravdu řekla, tak nevím, jezdím tam tak dvakrát do roka, takže značku kávy fakt nedám.
Chtěla jsem je vyzdvihnout, protože se fakt snaží pozvednout úroveň. Kafíčko na tácku s ubrouskem, k tomu teplá smetánka, voda na zapití, ten rohlíček, všechno čisťoučký a naaranžovaný - může se to zdát jako samozřejmost, ale každý, kdo zná místní poměry mi potvrdí, že v ostatních místních restauracích se pod pojmem kafe skrývá turek v duritce, případně psuedopreso s Aro mlíčkem.
Jo a majitelka kavárny je cukrářka a ty zákusky si dělá sama, takže echt domácí.

Mylady2
12413 příspěvků 16.8.13 16:59

@HertaDeOran na to je super…ale jde jen o kávu. My chtěli jíst že ano :-)
Proto jsem tak smutná, že lidé v těhle koutech ČR musí jíst tohle.
Jinak škoda že zámecká kavárna nemá www...teda nenašla jsem.

HertaDeOran
866 příspěvků 16.8.13 17:27

@Mylady2
Web nemají, ono se v těchto končinách stejně nikde nepřipojíte :) a tak se asi spoléhají na příliv zákazníků ze zámku. Na jídlo bych Vás v Kamenici asi nevzala nikam, bohužel by to bylo spíš pro ostudu.
Nedávno tam sice otevřeli novou „moderní“ restauraci - Hotel Berger, ale interiér je takový rozpačitě futuristický, což se podle mě na malém městě moc nehodí, a je tam úplný ale úplný ticho, takže když jsme tam byly s mamkou na kávě, spíš jste to divný prostředí přetrpěly a uháněly pryč. Jídlo jsme ale neměly, podle stránek nevypadá špatně, ale každopádně doporučuju sedět na zahrádce :)

http://www.hotelberger.cz/cs/restaurace

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.8.13 18:19

Příspěvek upraven 13.09.13 v 17:21

borovnica
293 příspěvků 21.8.13 09:16

@yourcandy, školní obědy… u nás to funguje stejně, jen navíc s tím rozdílem, že když si takto „nestihneme“ odhlásit obědy, tak nezaplatíme jen tu cenu, o mají děti danou státem, ale zaplatíme navíc ještě rozdíl v ceně, jako kdybychom si ten oběd brali jako soukromá osoba…, to znamená, místo cca 40 Kč, zaplatíme 55 Kč, a to i když vlastně zůstane nevyzvednutý, (a to si je mimochodem pak naše školní kuchařky nosí zdarma domů)

Ems
1482 příspěvků 21.8.13 09:53

@La_Crime @TinkaH K té vodě, my máme třeba zakázáno dávat vodu jen tak. Samozřejmě ke kávě se dává automaticky, jinak stojí ale litr vody 40 Kč, což mi přijde jako extrém. V západních zemí se dává zadarmo, ale ne v baru. Dají vám karafu vody, pokud máte jídlo a třeba jiné pití k tomu (teď se třeba ve FR rozjeli pidi plechovky, které vyjdou doopravdy jen jako malá sklenka a to k jídlu nestačí).

Sekhmet
1918 příspěvků 21.8.13 10:05

.

Příspěvek upraven 24.02.15 v 16:51

Garfie
4456 příspěvků 21.8.13 10:09

@Sekhmet Zkušenost s tím nemám, ale podle sebe soudím, že to může být pravda. Pokud je vstupné (nebo cena) dobrovolné, dám minimálně tolik, kolik se na podobném místě očekává (ve srovnání s konkurencí), většinou o něco víc, protože tak ocením právě tu dobrovolnost…:-)
A ještě přidám zkušenost z Japonska, kde se dává voda, někde i čaj automaticky zadarmo…pochybuju, že by na tom prodělali.

666mahu
1490 příspěvků 22.8.13 11:11
@Brunhilde píše:
Kolem tohohle podniku chodím často, říkala jsem si, že tam zajdu, ale ještě že jsem zatím neměla čas.

Děkuju za tip, příležitostně se na ni kouknu, i když ulice není hezká, chybí jim parkování a při zadání adresy je v mapách nafocené úžasné foto objektu (původní vzhled) :D, ale interiér vypadá slušně.

@Sekhmet, názor na vodu zdarma jsem už zde psala, je na některé předešlé stránce této diskuse. Jen přidám, že jsem opět viděla rodinu, která sotva dosedla v kavárně, vytáhli vlastní svačinu a dožadovali se pouze vody zadarmo, a to 4×.
Co se týká dobrovolného vstupného, moc nevěřím tomu, že se vybere víc, možná při nějaké příležitosti nebo s vybranými hosty. Stačí koukat kolem sebe, kolik lidí dává do kasiček a talířků, a to nejen, kde je dobrovolné, ale i tam, kde by se zaplatit mělo - cena je jasně napsaná na viditelném místě, ale není tam výběrčí, nechávají placení na slušnosti lidí. A neplatí to jen pro „vyčůrané“ Čechy, naposledy jsem se pobavila u toalet ve Svatém Antoníčku v Padově. 2 rodiny neitalů a skupinka polských dívek stála před turniketem, a váhali, zda jít na placenou toaletu, pak někdo z nich zkusil turniket a zjistili, že se otočí i bez mince a z těch přibližně 12 lidí nezaplatil ani jeden. :D :D
V kostele u kasiček nebo u dobrovolných příspěvků na památku vidím vedle sebe přispívajícího málokdy.

Mylady2
12413 příspěvků 22.8.13 11:13

@Sekhmet myslím, že v Česku zatím tohle fungovat nemůže. Bohužel…

Brunhilde
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.8.13 11:16

@Sekhmet Záleží, v jaké čtvrti ten podnik je :-)

TinkaH
920 příspěvků 22.8.13 11:22

@Mylady2 No možná ano. I u nás na vesnici, když je v místním muzeu akce a je vstupné dobrovolné davají lidé více než symbolickou 20-ti korunu, která bývá obvykle.

HertaDeOran
866 příspěvků 22.8.13 12:01

@666mahu
No jo, když tady je zvykem brát si domů zbylý cukry od kafe, sice nesladím, ale pro návštěvy přece, ne? Dělala to i moje spolubydlící na vysoké, ani jedna z nás nesladila, ale ve skříňce byly cukry ze všech pražských kaváren, podle mě ubohost…

Sekhmet
1918 příspěvků 22.8.13 12:02

@HertaDeOran Já je jednu dobu krátce sbírala :) a pak mne to přešlo, takže jsem z nich upekla bábovku

HertaDeOran
866 příspěvků 22.8.13 12:06

@Sekhmet :) značka ideál

666mahu
1490 příspěvků 22.8.13 12:16

@HertaDeOran, :D Kdyby lidé odnášeli jen cukry! Někteří odnesou všechno co se dá, příbory, malé nádobí - sklo i porcelán, kořenky, dokonce jídelní lístky jsou zajímavé. Z hotelů se ztrácí také neuvěřitelné věci. Nevím, jestli není víc obohacovačů než velkorysých dárců. :D :D
Nedovedu si představit, na co by mi nasbírané cukry byly. Že bych je doma vysypávala ze sáčků nebo že bych je dávala návštěvám??? :D :D

Sekhmet
1918 příspěvků 22.8.13 12:30

@666mahu Moje maminka si je bere taky. Nejsou jí vůbec k ničemu. Prostě je hodí do kabelky, tam je tahá, pak je doma hodí do skleničky a tam jsou, dokud je při nějakém velkém úklidu nevyhodím…
Nevysvětlí vám proč to dělá, asi si to ani neuvědomuje, prostě to dělá…

Dahllie
2222 příspěvků 22.8.13 12:34

@666mahu K cukrům se přiznám, také jsme je brali, hodily se na dovolenou. Do té doby, než jsem zjstila, že se taková balení dají normálně koupit v obchodě.

666mahu
1490 příspěvků 22.8.13 12:34

@Sekhmet, možná mají někteří drobnou úchylku. :D V tom případě jsou cukry docela neškodné (pokud je neberou i s cukřenkou). :D

adelaide k.
286 příspěvků 22.8.13 12:53
@yourcandy píše:
@Mylady2 nejde ani tak o ten oběd, ale o princip a chování, mě to přišlo sprosté. O čas nešlo, je to 3 minuty od nás.

Bohužel je to věc vyhlášky :-( podle ní má žák nárok na dotovaný oběd jenom první den nepřítomnosti. Prostě vám nemůžou po týdnu nepřítomnosti dat oběd za 29,– leda za plnou cenu, což by zas nešlo proúčtovat. Je to blbý ale oni s tim nic neudělají.

Atlacoya
2790 příspěvků 22.8.13 14:50
@666mahu píše:
naposledy jsem se pobavila u toalet ve Svatém Antoníčku v Padově. 2 rodiny neitalů a skupinka polských dívek stála před turniketem, a váhali, zda jít na placenou toaletu, pak někdo z nich zkusil turniket a zjistili, že se otočí i bez mince a z těch přibližně 12 lidí nezaplatil ani jeden.

Já se budu opakovat, ale u turistů to může být i jinak. V Polsku nemají eura a běžný turista si vymění peníze v bance, kde drobné nedostane. Jako malá jsem byla v Anglii a samozřejmě že jsem měla jen bankovky, jak jsem asi na tom záchodě měla platit? Beru, spousta lidí to opravdu bere jako výhru že těch pár drobáků ušetřilo, ale není to vždycky tak jednoduché.

666mahu
1490 příspěvků 22.8.13 15:38

@Atlacoya, tak dobře, můžeme se v mém příspěvku klidně ještě pošťourat a třeba ho i několikrát probrat, i když jsem myslela, že je to jasné. :-)
Ano, je možné, že všech 5 dívek (tak 16 - 18) má rodiče, které nenapadne je vybavit i mincemi, a dívky ještě nikde nebyly, tak nevědí, že je mohou potřebovat, případně z Polska až do Padovy nerozměnily.
Dalších 7 lidí, 2 rodiny (4 a 3 lidé), které nepatřily k sobě, z toho 4 dospělí a 3 větší děti vypadající také jako normální lidé, jistě také neměli ani floka v drobných a k nikoho z 12 lidí nenapadlo jít si rozměnit třeba nákupem pohledu (vstup je tam zadarmo, ale prodávají v objektu nějaké upomínkové předměty).
Pokud turista neví, jako každý normální člověk, že je dobré mít drobný obnos včetně mincí, tak může mít problém s nepatrným nákupem (pohled, 1 káva…) a taky třeba zrovna s toaletou, skoro všude berou neradi za drobnost 50, 100€ a toaletu na platební kartu jsem ještě neviděla.
Ale jistě že stát se může všechno, i 12 lidem najednou, a úhly pohledu mohou být také různé.
Protože se některým za toaletu nechce platit, tak jsou vidět nápisy „jen pro naše zákazníky“, někde ještě zabezpečují kódovým zámkem nebo klíčem u obsluhy a spojují s konzumací. Je to trochu podobné jako voda zadarmo, kdo si nic nedá, ten vodu nedostane a někde ani na toaletu nedojde. ;-)

continuity
5853 příspěvků 22.8.13 17:17

Ja tedy jsem ochotna platit slusne verejne zachody, to tak nejak beru, ze samo to tam nevyroste. ale absolutne odmitam platit v hospode, kde utratim za jidlo treba petikilo, vstupne na WC.

v zime jsem se byla docela protivna na obsluhu v jednom bufetorestauraci na sjezdovce, protoze chteli deset Kc (temer ve chvili, kdy muj muz platil u okynka a jak ho znam nechal tam alespon tricet dysko).

arpa
1250 příspěvků 22.8.13 17:22

Možná to sem úplně nepatří, ale nesnáším, když někdo v hospodě krade krýgly a jiné nádobí.
Za vodu v kohoutku zdarma jsem také. Stejně jako za WC zdarma :-) (min. v těch restauracích).

Stránka:  « Předchozí 1 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek