Chůze "bosky"

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.3.13 22:10

Doma chodím bosa celej rok, v krutý zimě nanejvýš přiberu ponožky. Ale jak píše @lioncity, jinak jedině na pláži… na venkově se hrozím toho, co bych v trávě mohla přišlápnout, a ve městě mi stačí, když vidím jak si místní gentlemani po ránu hodlají pročistit krk a tahaj to až z paty. Ne, díky.

Pinx
220 příspěvků 30.3.13 22:20

Je to samozřejmě příjemné, ale v Praze tomu mezi těma hovínkama a střepama z z lahví jaksi chybí ta poetičnost… I když někdo třeba rád adrenalin, že jo… :D

PythonRegius
286 příspěvků 30.3.13 22:53

Jako dítě a náctiletá jsem bydlela v zapadlejší části Prahy, takže v létě jsem po ulicích často na boso chodila a nemusela jsem se bát úrazu. Bylo to příjemné a hezky to hřálo. Teď bydlím v jiné části Prahy a tady bych si to netroufla ani náhodou. Všude samé svinstvo a navíc hodně lidí, ještě by mi tu nohu někdo přišlápl. Já na adrenalinové sporty moc nejsem.

Jinak doma obuv téměř nenosím, raději na boso, nebo v ponožkách.

Tajtrliková
190 příspěvků 31.3.13 00:30

V přírodě a doma ano, a kdykoliv to jde. V Praze nikdy od te doby, co jsem si vzala neprošlápnuté boty, vyrobila puchýře a domu šla asi tak 200 metru bosa. Během té chvíle jsem chytila do nohy růži a další měsíc strávila s antibiotiky.

Sibyla
2646 příspěvků 31.3.13 01:22

Po zahradě ano, ale jednou jsem se vydala bosá na delší cestu po silnici a odnesla jsem to puchýři na chodidlech - nikdy jindy se mi to nestalo. Jinak chodím bosá ráda.

edge
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.13 10:15

Na zahradě po trávě je to příjemné, ale na rozpáleném chodníku nebo asfaltce to není nic moc.

Hed
48 příspěvků 31.3.13 12:08

@Pinx Tady u nás se naštěstí bosky chdit celkem může.. :) Sice nejsem úplně nejzapadlejší část Prahy, ale ani centrum - tam bych se bosky asi taky bála… Ulice jsou tu celkem čisté a bez rozbitého skla a jiných věcí, o které bychom se mohly zranit, takže nám nic nebrání bosky chodit ;) :)

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.3.13 12:17

@lioncity Také bych nikdy nešla po městě bosa. I když kdybych už musela, tak jedině v Singapuru :-) Tam je krásně čisto. Nechci si hrát na nějakou lady, ale zrovna chůze po městě naboso mi připadá nevhodná společensky, když pominu to různé svinstvo na zemi. To mi sedí tak maximálně k puberťačkám, které mají hippie období :-)
Ale nejhorší mi připadá jít s podpatky v ruce z tahu. To vypadá fakt blbě.

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.3.13 12:28
@MP Barbucha píše:
@lioncity Také bych nikdy nešla po městě bosa. I když kdybych už musela, tak jedině v Singapuru :-) Tam je krásně čisto. Nechci si hrát na nějakou lady, ale zrovna chůze po městě naboso mi připadá nevhodná společensky, když pominu to různé svinstvo na zemi. To mi sedí tak maximálně k puberťačkám, které mají hippie období :-)
Ale nejhorší mi připadá jít s podpatky v ruce z tahu. To vypadá fakt blbě.

Mnohde primo sterilno…otazka je, jestli by tam za to nehrozila pokuta, to je jejich narodni sport:-)

Pinx
220 příspěvků 31.3.13 12:45

No mně by to mimo jiné ve městě přišlo i tak „nevhodně“ bosa bych stejně chodila jen někde za městem…

MP Barbucha
3716 příspěvků 31.3.13 12:46

@lioncity
Nevím, jestli pokuta, ale propadla bych se studem. :-)

Hed
48 příspěvků 31.3.13 13:05

@MP Barbucha Z flámu s botama v ruce… to opravdu není můj případ :D Na flámy si moc nepotrpím (nechci a nesmím ;D) a ano, to mi už nevhodné přijde :)

Dragowlin
262 příspěvků 31.3.13 15:21

Bosky chodím ráda. Poměstě bych moc nechtěla, u nás je dosti špinavo, ale doma, na zahradě… Krásnou vzpomínku mám z Norska, kdy jsme měli na odpočívadle oběd. Rozchod byl více než na hodinu, na procházku okolím. Já jsme zjistila, že vede turistická cesta až kamsi do daleka a pustilase po ní. Slunce krásně hřílo, půda byla úžasně prohřítá, všude jen příroda… vyzula jsem se a běhala mezi borůvčím jak „elfka“ (tzv skákání sem a tam, šplhání doneznáma apd.). Nádherně mi bylo :)

Barbyl
1472 příspěvků 31.3.13 15:49

:) moji australskou tchyni malem vyvadela hradni straz z tech terasovitych zahrad na Prazskem hrade…chodila tam bosa, bylo ji v te dobe 65. Tady u nich ve meste pri plazi je to bezny zvyk. Kdyz ja jdu nekdy do obchodu v podpatcich, jsem za exota. Chodit bosy je prijemne, ale neni to pouzitelne vzdy a vsude…kdyz jsi v rime, chovej se jako rimane je rimske prislovi, rekla bych, ze i tady muze platit. V Prazskych parcich- tak v Havlickovych sadech uplne bez problemu.

Lady Apathy
512 příspěvků 31.3.13 16:00

S chozením naboso jsem si jednou pěkně naběhla :) Byl krásný letní den a s kamarádkou jsme se chystaly k rybníku. „A boty si nebereš?“ „Ne, proč?“ A šlo se :) Zalitovala jsem hned záhy, ale tehdá jsem jako správná frajerka (už je tomu tak 8 let, ale v paměti to mám stále dost živě) samozřejmě nedala nic znát :D Zprvu cesta po hrubé asfaltce, která byla dost horká a samý kamínek, načež cesta po hladké asfaltce, která byla sice bez kamínků, ale rozpálená až běda. S jakou úlevou jsem po „blbých“ 10 minutách sešla na obyčejnou prašnou cestu s pruhem trávy uprostřed :) A to mě těch 10 minut čekalo ještě zpět :) Neskončila jsem sice s rozedranými a popálenými chodidly, ale věděla jsem pak o nich ještě týden :) Takže sice ano, chodím bosa ráda i nadále, ale sakra si dávám pozor kde :)

cutekaty
26 příspěvků 31.3.13 16:15

Zkoušela jsem to v létě a bolely mně nohy. jednou jsme šly po cestě kterou někdo vysypal rozlámanými dlaždicemi a střešními taškami. sice se mi nakonec nic nestalo ale příště sem si v ruce pro jistotu nesla sandáli-kdyby…:D

Karoshi
344 příspěvků 31.3.13 17:07

Jednou jsem na brněnském vlakovém nádraží viděla dost alternativně (volné batikované haleny, dredy, dřevěné korálky) vyhlížející pár, kterak se tam prochází naboso, bylo to myslím v září, takže bylo ještě relativně teplo. Přišlo mi to tam strašně nepatřičné a rozhodně bych pak nechtěla vidět, jak vypadala jejich chodidla, přece jenom minimálně prachu je tam dost. Ale nijak jsem je vnitřně neodsuzovala, jen jsem si řekla „aha, tihle lidi jsou asi vážně mimo můj okruh chápání“ a neřešila to :D

misial
1396 příspěvků 31.3.13 17:14

@Karoshi A to mně by zas takoví lidé nejspíš vykouzlili úsměv na tváři a byli by mi sympatičtí :) Obdivuju tyhle „hippie“ lidi. Vlastně kohokoliv, kdo si nedělá z názoru společnosti příliš velkou hlavu (samozřejmě to musí být pozitivní „deviace“, větší či menší). Ale v Brně na nádraží bych se bála, že mě všichni pošlapou.

Lettie
426 příspěvků 31.3.13 17:27

@Hed Bosa na vlastni zahrade chodim, protoze vim, ze tam mne v trave neceka nemile prekvapeni, ale zadnou rozkos v tom neshledavam, jen cirou prakticnost v lete u bazenu. V Praze bych neslapla holou nohou vubec nikam, tim mene na travnik ci dlazbu ocurane od psu a plnou plivancu od lidi.

Acrobaleno
964 příspěvků 31.3.13 17:42

Iba raz som išla bosá. Bolo to počas štátnic. Celý deň som behala po škole a aj mimo školu (kvôli občerstveniu a kvetom) na cca 15cm opätkoch. Keď som už mala celý ten kolotoč za sebou, vyzula som sa a išla som bosá cez celú školu a parkovisko do auta. Neviem či to bolo príjemné, lebo ma príšerne boleli nohy. Zopakovať si to nezopakujem, lebo úprimne..pripadá mi to divné, také sedliacke. No je to iba môj náhľad na vec, takže tie alebo tí, ktoré chcete chodiť bosé, nech sa páči.

ofeliet
429 příspěvků 31.3.13 23:23
@MP Barbucha píše:
Nechci si hrát na nějakou lady, ale zrovna chůze po městě naboso mi připadá nevhodná společensky, když pominu to různé svinstvo na zemi. To mi sedí tak maximálně k puberťačkám, které mají hippie období :-)

Já chůzi naboso po městě praktikovala právě v pubertálním hippie období :-), jako alternativu jsem měla kožené sandály. Přítel nosil svetr, který si sám upletl :-), oba dlouhé vlasy a kožené řemínky na krku :-). Už je to 20 let, vyrostla jsem z toho :-).

bestia
2300 příspěvků 31.3.13 23:28

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:30

Guinea Pig
1190 příspěvků 31.3.13 23:31

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:58

bestia
2300 příspěvků 31.3.13 23:36

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:29

Guinea Pig
1190 příspěvků 31.3.13 23:45

.

Příspěvek upraven 24.01.14 v 23:58

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek