Chválíte oblečení lidem na ulici?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.12 15:01

Mě moc lidi nechválí ani já nejsem ten typ člověka, co chválí. Hrozně se stydím. I jen před známými nechválím, i když si myslím, že mají super věci (jak kdo). Jen když vyloženě po mě chtějí vědět názor, jak vypadají, tak to okomentuju.
Avšak stalo se mi v práci, že jeden (už bývalej) kolega mi asi 4× za směnu pochválil, jak mi to dneska sluší a furt tak hezky po mě čučel, že mi to zvedlo úžasně sebevědomí :D a to jsem měla lněné černé kalhoty, černé klasické upnuté tričko s véčkovým výstřihem a v kalhotech jsem měla červenej pásek. Hlavu jsem měla vyžehlenou a jako ozdobu jsem si nasadila červenou čelenku obyčejnou.
A Ještě mnohem mnohem dříve, kdy jsem nosila ještě dlouhé vlasy (no dlouhé … pod ramena je max. moje délka) mi jedna paní v trolejbusu celou cestu chválila, jak mám úžasně zdravé, lesklé, a hlavně husté vlasy a jak to dělám a co bych ji doporučila. Docela dost jsem čučela, pač nijak extra sem se o vlasy nestarala a ani teďka se to moc nezměnilo a ani nevím, jestli jsem měla vlasy opravdu zdravý. Asi sem ale měla dost roztřepených konečků :) no ta paní mi hodně zvedla náladu a ještě dlouho jsem se culila :)

Ale jinak nic výrazného. Představuju si, jak přestupuju z jedné tramvaje, dobíhám tu druhou, abych stihla slečnu, která má úžasné sáčko a je stejně prostorově řešená, jak já, tak jak tramvaj dobíhám a celá zafuněná oslovím slečnu, že má krásné sáčko a kde ho koupila :)))

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.5.12 15:15

@seznam.mih DIK ZA POBAVENIE.:-) Navrhujem že by bolo ešte vhodné po dobehnutí na tramvaj a vystrúhani pochvaly skonštatovať akéže to máte šťastie,že ste tú tramvaj dobehla,ináč by ste bola ochudobnená o možnosť tú pochvalu vysloviť. A že je to vlastne na celom najlepšie. :-)

janiiiv
781 příspěvků 29.5.12 15:32

Občas pochválím cizí lidi, občas jsem pochválena. Vzpomínám si na pochvalu od jedné starší dámy v letech v šalině, byla celá smetanová a vůbec si nepamatuju, co jsem měla na sobě já :) V březnu, když bylo zrovna pěkně a teplo, jsem šla v sukni, barevných punčocháčích a lodičkách s nízkým podpatkem koupit si punčochy na ples sem , mají obchod u České - paní prodavačka i paní majitelka ze mě byly nadšené, že mám punčocháče a jak se to nenosí a je to škoda a jak příšerně to občas někdo kombinuje (sportovní bunda, džínová mini, krajkové punčocháče) - poté jsem šla na šalinu a se spolučekající slečnou jsme si navzájem pochválily moje boty a její punčochy (od Bati), jen nám to pokazil nějaký chlap stojící metr od nás, který se nám začal chechtat a komentovat to (stále pochybuji o jeho duševním zdraví). Naopak cca před měsícem jsem pochválila naprosto cizí paní na ulici její květovaný trenčkot (hned bych jí ho ukradla, byl prostě skvělý, šedý s drobnými žlutými kvítky) - paní se zatvářila, jako kdybych ji otravovala s příspěvkem na charitu a zrychlila krok :(

Letefa
716 příspěvků 29.5.12 15:57

Kolikrát bych už už pochválila, ale nemám na to, zkrátka ne. A je to škoda, den je pak hned hezčí.

Co mi ale vadí je, když si někdo naopak neušetří jedovatou poznámku. Setkala jsem se s tím zrovna teď nedávno, „ftipné“ poznámky adresované šmrcovně oblečenému klukovi. Krajkové triko je záclona… no prostě. Maskáče rulezz, že jo?

firefly
527 příspěvků 3.6.12 15:32

Já jsem několikrát měla touhu někomu něco pochválit. Udělala jsem to jen jednou jedné staré dámě, co proti mě seděla v metru a od pohledu byla moc milá. Myslím, že jí to potěšilo. Pak jsme si zbytek cesty povídaly. Jinak se ale stydím. Překvapvě by pro mne ale bylo snažší znovu oslovit nějakou starou paní, než někoho mladého, nebo ve středním věku.
Mě párkrát lidé na ulici pochválili a vždycky jsem z toho byla nadšená a zlepšilo mi to den. Nejvíc si pomatuji jednu babičku na zastávce autobusu, která mě chválila skutečně dlouho a do detailu promyšlenost a sladěnost oblečení, doplňků, vlasů atd. Taky jsme si zbytek společné cesty povídaly, pak už o všem možné,
A asi nejvíc mě jednou v tramvaji potěšil mladý muž, tak o pět let starší, než já. Seděl přes kus vozu, všimla jsem si, že na mě občas koukal. Při brždění tramvaje u zastávky přišel ke mě a řekl „Slečno, jen jsem vám chtěl říct, že vám to ohromně sluší!“ a vystoupil dřív, než jsem stihla zareagovat. hrozně se mi líbilo, že to nebyl trik, jak navázat konverzaci, nebo mě sbalit, ale že mi to jen chtěl říct.

Emily.V
67 příspěvků 3.6.12 18:17

Obvykle i když na ulici v duchu obdivuji sladěnost některých dívek/dam/pánů, ani mě nenapadne, že bych za nimi měla jít a pochválit je. To spíš když jde o nějakou výjimečnou jednotlivost, botky a podobně. (Zrovna jak to píšu si říkám, že je to ode mě hloupé, protože schopnost sladit celek je mnohem záslužnější než mít dost peněz na krásné doplňky.)
Ale s chválením/nechválením jsem si celkem užila na gymplu, kde jsme měli takovou uzavřenou partu a tyhle věci se tam dost řešily. Když už chválím, musím to myslet vážně, žádné „jé, tobě to dneska ták sluší“ každý druhý den, jak tady někdo psal. A pak přijde do školy kamarádka v hodně výrazné sukni, všichni jí ji dokolečka chválí a pak přijde řada na mě… a já mlčím. Všichni na mě koukají a já nejsem schopná tu pitomou sukni pochválit, protože se mi prostě nelíbí. (Ještěže tyhle teenage problémy už jsou za mnou =)

modra_kocka
903 příspěvků 3.6.12 19:47

@Letefa: a neměl ten kluk oblek a nebylo to v Praze? Protože přítel se nedávno odněkud vracel, a potkal nějaké dvě… dívky (slovník dlaždiče, na sobě nějaké příšerné peklo), jedna z kterých začala řvát něco jako „koukni na toho fosila v obleku!“. Podotknu, že poblíž nikdo jiný v obleku nebyl (takže to bylo určitě na něj), a příteli je 24… Věřím tomu, že kdyby nenosil obleky běžně, tak po tomhle už by si ho na sebe nikdy nevzal.
Pikantní na tom bylo, že (patrně) stejné dvě slečny potkal nedávno kamarád v restauraci u vedlejšího stolu. Jedna byla docela pěkná, a něco hledala pod stolem. Kamarádovi se líbila, tak se ji zeptal, jestli nepotřebuje s něčím pomoct. Druhá se na něj otočila a řekla něco poměrně sprostého a s narážkou na jeho oblečení (hm, překvapivě byl v obleku, byl to pracovní oběd). Svět je někdy podivné místo, a o náhody v něm není nouze :)

noemi
1645 příspěvků 3.6.12 20:24

Na ulici lidem oblečení nechválím, protože mi připadá, že bych je tím obtěžovala, ale možná začnu, pokud tedy potkám někoho opravdu zdařile oblečeného. Když tak jsem třeba pochválila nějakou prodavačku v obchodě, kam často chodím, pokud tedy byla hezky oblečená.

A k těm slečnám… je to dost smutné, že se takhle někdo chová a hlavně, že to považuje za normální, asi vyrostly v rodině, kde se takhle chovali k sobě všichni, bohužel.

ooola
129 příspěvků 3.6.12 22:07

když mně někdo na ulici pochválí, neskutečně mi to zvedne náladu, takže je docela ostuda, že já sama to také nedělám, ale nějak se stydím, nebo co…

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.6.12 23:44

Já chválím, většinou je objekt potěšen. Trochu me mrzí, že je těch objektů tak málo. Nemám s tím problém, někoho pochválit. Když musím, tak musím.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 4.6.12 00:19

uplně cizího člověka na ulici bych se styděla pochválit, ale aspoň trošku bližší lidi třeba na chodbě v domě, v práci, na protějším sedadle v šalině chválím běžně. tu hrozně šikovnou dívčinu z mendelky co občas potkám naproti našemu domu (jednoduchý a rozhodně ne drahý „outfit“ tričko-sukně-botky-desky v podpaží) jsem si doposud fakt netroufla oslovit a jen na ni vždycky zírám. jestli sem chodí tak má můj obdiv:-))

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 4.6.12 00:33

vlastně jsem ještě neodpověděla na druhou část dotazu, když už to tady spamuju:
dřív jsem bývala taky nesvá, když mi někdo něco pochválil, jak to vlastně myslí a jak reagovat. časem jsem si zvykla neřešit a pěkně poděkovat: sluší? líbí? „ach, děkuju“. není třeba nic víc, ani se zamýšlet nad tím jak to ten který chválič myslel, zbytečný. na pochvalu poděkuju a víc neřešim. a je mi líp na světě:-))

Letefa
716 příspěvků 4.6.12 08:29

@modra_kocka : nene, v praze to nebylo a o oblek nešlo, pěkný casual, akorát to prostě nebyly tenisky, rifle/kapsáče/maskáče a tričko s nápisem… a ty dva z toho měli velkou srandu.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 12:34

@Emily.V „Ta sukně je taková… taková..... dlouhá“ :-)) nebo „krátká“ nebo „černá“
To jídlo je takové…„teplé“. :-))

Adivey
182 příspěvků 6.6.12 13:39

Jak tak nad tím tady přemýšlím, došlo mi, že jsem vlastně chválena často. Nejvíc od spolužaček za boty a náušnice (těch mám pořádnou sbírku), klasicky od přítele (kvůli kterému to vlastně všechno dělám :) ), často jsem také byla chválena na brigádě v knihkupectví od zákazníků. Ale nejvíc mě potěšil nedávný kompliment od šarmantního pána v důchodovém věku, protože si říkám, že to je ta generace elegance a na něm to tedy také bylo vidět. :) Naopak velmi nepříjemné jsou mi pochvaly od mužů mého věku. To je pak hned podezřívám, oč jim vlastně jde…
Sama chválím kamarádky, ale jiné lidi si netroufnu. Na základce jsme měli starší paní učitelku, která se oblékala moderně, vždy jí to moc slušelo a nikdy nepřišla 2× v tom samém. Jednou ji spolužačka (přistěhovalá Němka, takže na té české stydlivosti možná něco bude) pochválila a paní učitelku to tak vyvedlo z míry, že jí od té doby naprosto ignorovala. Nikdy už ji nevyvolávala v hodinách ani nezkoušela.

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 13:40
chválení oblečení

Na ulici lidem oblečení nechválím,myslím,že by to někomu nemuselo být ani příjemné.Ale téměř vždy chválím-samozřejmě když to na pochvalu je-u zkušebních kabinek,když lidé vylézají,aby se podívali z větší dálky.Často sedím venku a čekám až vyleze dcera a myslím,že tam to má opodstatnění,teprve se rozhodují,jestli si věc koupí.A ještě jsem se nesetkala s negativní reakcí,spíš naopak.

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 13:49
Pochvaly u kabinek

@daniela11 Tak já bych asi měla v duchu tu negativní reakci:-) Možná na vás ne, až jak by to na mě působilo :-) Mně to tedy přijde trochu nepatřičné, paní neznám, nevím, na co to chce a jaký má vkus, a skoro vždycky ty přihlížející říkají: To vám sedí, to je dobré.. Působí to na mě, že je pak o dost těžší sama si uhájit, že to třeba nechci a myslím si, že mi to nesluší.
V obchodě třeba vypomáhá starší paní, prodává tam, a ta to zákaznicím pochválí - ale možná je původní profesí třeba zahradnice, co já vím. Zkrátka mi připadá, že uvážlivý posudek vypadá jinak, než spontánní: „Máte to dobrý, že jo, mladá paní!“ Na to jsem nedávno po kratším zaváhání dokázala říct jen: „Ano, zkouším si to.“

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 13:54
Smíšené pocity z pochvaly

@Adivey Smíšené pocity z pochvaly jsou třeba takové, co jsem utržila tuhle v neděli: „Ani jsem vás nepoznala, sluší vám to“ :-))

daniela11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 13:55

Tak probůh tak drzá nejsem.Myslím,že když někomu řeknu a zároveň si i myslím,že mu to moc sluší,není na tom nic špatného.a mozřejmě si ho dál nevšímám,je mi uplně jedno,jestli si to koupí nebo ne.A ještě něco,pochválím většinou jen když cítím,že vlastně můj názor chtějí slyšet.Nevím jak bych to řekla,prostě se na vás tak podívají.Zrovna včera jsem řekla jedné starší paní,že ten náramek co si kupuje jí moc slušel-a byla to pravda,a bylo vidět,jakou jí to udělalo radost

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.6.12 13:59

@daniela11 Tak to je fajn - přesně, když signalizuje, že chce právě ten můj názor slyšet. :-)

modra_kocka
903 příspěvků 29.6.12 11:37

Že bych za někým přišla a pochválíla - to moc nedělám. Spíš když na nějakou hezky oblečenou ženu koukám, a ona si toho všimne, tak řeknu, že se omlouvám, že tak okukuju, ale že se mi moc líbí, jak je oblečená/její boty/šaty. Je hezké sledovat tu proměnu :)
Zrovna ráno v práci si jedna žena všimla, že na ní pořád tak koukám, tak se začala trochu ošívat (chápu, že ji to asi nebylo příjemné), tak jsem řekla přesně tohle - že se omlouvám, že ji tak okukuju, ale že se mi moc líbí, jak je hezky sladěná. Měli jste vidět tu proměnu v jejim obličeji! Hned se mě ptala, jestli si to opravdu myslím, že si není jistá boty, jestli k tomu jdou. Pak jsme si ještě chvilku povídaly o botách - kde je objednala, a jaké mají přednosti (nějaká speciální stélka). Prostě najednou místo toho, aby odešla s pocitem „co na mě ta kráva tak blbě čuměla, asi je na mě něco špatně, ach jo, ty boty jsou fakt blbé“, odcházela rozzářená, dobře naladěná, že ji to sluší…
A takhle je to vždycky! :)

MP Lisbeth
85 příspěvků 29.6.12 19:08

Mě kdysi v Praze odchytla nějaká cizinka a byla nadšená z mých šatů a chtěla vědět kde jsem je koupila, musím říct, že jsem byla dost polichocená :)
proto pokud máte chuť někomu pochválit outfit, nebála bych se toho, každou ženskou to snad potěší

Olinka
2582 příspěvků 29.6.12 19:29
@Šošana píše:
@Adivey Smíšené pocity z pochvaly jsou třeba takové, co jsem utržila tuhle v neděli: „Ani jsem vás nepoznala, sluší vám to“ :-))

Byla jsem na večírku (v gala, nalíčená, na podpatcích) a můj pan doktor mi řekl: „No já jsem Vás tu viděl, ale nepoznal jsem Vás!“ Pozvedla jsem obočí, široce se usmála a odvětila: „Mám to, doufám, brát jako lichotku?“ Trochu jsem ho tím uvedla do rozpaků:-)

firefly
527 příspěvků 30.6.12 00:22

Tak jsem, možná trochu pod vlivem téhle diskuze, před pár dny jedné dámě tak kolem padesátky pochválila oblečení.
Bylo to mezi regály se zbožím v obchodě a přesto vypadala lépe, než spousta lidí v divadle. Měla bílé šaty těsně nad kolena s modrými a červenými vodorovnými pruhy (různě širokými a s různými rozestupy), bílý svetřík červenou kabelku přesně v odstínu z šatů, bílé boty, vše jí krásně sedělo a i když to možná nezní jako nějaké neobvyklé terno, strašně jí to seklo.
Paní to vyloženě potěšilo, ještě si chvíli se mnou povídala o tom, že se vždycky snaží ladit a jaké ještě k těm šatům nosí boty a kabelky.
Celé to zvedlo náladu i mě :)

taisao
69 příspěvků 30.6.12 01:10

@modra_kocka Jé, děkuji za tip! Občas se v MHD na lidi dívám, když nemám nic ke čtení a několikrát jsem viděla ženy ve skvostných kombinacích a jen zírala. Teď budu zírat a nenápadně chválit:-). Mě zrovna ve čtvrtek(měla jsem nové velmi barevné šaty) pochválily dvě ženy, má lékařka a prodavačka, a ohromně mě tím potěšily.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek