Čím oslovit ženy, aby o sebe více dbaly?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Jituliina
99 příspěvků 29.6.12 10:00
Čím oslovit ženy, aby o sebe více dbaly?

Pro účely takového menšího průzkumu a nabrání inspirace, bych se vás chtěla zeptat, jak si myslíte, že by bylo možné oslovit ženy českého národa, aby o sebe víc dbaly, byly kreativní ve svém zevnějšku a jak je přesvědčit, že jim to může zvednout sebevědomí a i životní úroveň? Čím a jak byste je oslovili?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
GreatSusan
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.12 10:46

Po cteni mistnich diskusi bych rekla, ze jedna z moznosti je vychova - ty co o sebe pecuji, musi sve dcery vest k tomu, aby o sebe take dbaly. A mozna jeste dulezitejsi bod - mely by je vest k tomu, aby byly sebevedome, znaly svou cenu, braly se takove, jake jsou, neohlizely se na to, co o nich vykladaji ostatni (predevsim sousedi a podobna havet) a nemely by jim (tem dceram) nabouravat sebevedomi blbyma poznamkama, shazovanim, rejpanim a pod.. A naucit je, ze si to nemusi nechat libit ani od jinych lidi, predevsim muzu a manzelu. Vzdycky, kdyz ctu vetu typu „diky peklu jsem zjistila, ze je normalni nosit sukne a ne jen dziny“, tak si rikam, jestli treba nejsem z jine planety - mela jsem totiz dojem, ze normalni je nosit to, co se mi libi a nemusi me o tom presvedcovat zadny blog. Pro syny to samozrejme v mensich upravach plati take.
Myslim, ze pokud se stane nejaka zmena a lide o sebe zacnou vic dbat, tak to bude v prubehu vice let, spis mozna generaci. Vedle vychovy je asi jedina moznost jit dobrym prikladem, jinak to nejde - kazdy si muze delat co chce, to je to krasne, ale i to nebezpecne :-).

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.12 10:51

@Jituliina Napadlo mě založit nějaké stránky a nazvat je třeba…Módní peklo:-)
(Neberte to prosím jako výsměch, drobný vtípek)

Příspěvek upraven 29.06.12 v 15:13

Jituliina
99 příspěvků 29.6.12 11:22

@Šošana to samozřejmě ano, ale ač se zdá, že peklo navštěvuje mnoho lidí, ne všichni si z něj berou příklad a byla by zajímavá statistika na toto téma :) mně šlo spíše o vyjádření. podle mě, když dnes jdete dobrým příkladem, většina žen vám to spíše závidí a nechápou to, než aby si z toho braly příklad. další jsou samozřejmě výmluvy typu už jsem stará, moc tlustá, už mám muže… atd.

Sibyla
2646 příspěvků 29.6.12 11:29

Nevím, jak toho dosáhnout. Samozřejmě by bylo třeba zvýšit laťku v národě - potažmo ve světě. Když se celebrity předvádějí v džínech, není divu, že módní sradaktorky plodí perly typu: džíny jsou základ šatníku - a ženy se ovšem bojí, že v sukni budou overdressed a staromódní. Chtělo by to pozitivní příklady, možná i ve filmu… Nevím, jak na to. MP je určitě krok správným směrem, ale je to kapka v moři. Ano, poselství, že ramínka nemají koukat a muffiny jsou fuj, se šíří - ale co dál?

Canavi
227 příspěvků 29.6.12 12:13

Na tomhle by měla zapracovat i média. Jenže když se podíváte, tak je to většinou děs běs - elegance v modrých džínách, soustředění pozornosti na trapné sereblity…

Pavlena
841 příspěvků 29.6.12 12:16

Mám pocit, že vzory pozitivní a (bohužel) i negativní se předávají už v dětsví v rámci rodiny. Když pominu období pubertálních výstřelků, tak se v okolí většinou potkávám s vkusnými potomky vkusných rodičů a to samé v pekelném provedení.
Oříškem jsou sňatky a vznik nových rodin z jedinců s diametrálně odlišným názorem na oblékání. Nicméně mi připadá, že muže lze většinou více či méně nenásilně přesvědčit a vysvléct z Rejoicek, batohů a trekové obuvi a nabídnout (přece-úplně-stejně-pohodlnou) alternativu.
Můj závěr: bojovat vlastním příkladem (u dětí) a výchovou (nejen u dětí). :-)

mikita.miki
1935 příspěvků 29.6.12 12:17

Ohledně těch sukní to je dost sporné - ženské je moc neumí nosit a necítí se v nich, zatímco v kalhotech ano. a když se jim bude do hlav házet že sukně sukně a zase sukně… pak nad tím mávnou rukou a vykašlou se na to. takže na osvětu ohledně sukní bacha, je fajn spíš začít kalhotama. jak se říká - pomalu a jistě nebo také bližší košile než kabát a kalhoty jsou ženským prostě bližší

volfish
945 příspěvků 29.6.12 12:23

@Sibyl vzít útokem rubriky internetových i tištěných časopisů a přesvědčit jejich stajlistky, že je to jejich poslání, změnit oblékání národa.

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 29.6.12 12:29

Mně přijde, že žena, která o sebe nechce dbát, tak nebude a nepomůže jí v tom ani osvěta…Pak jsou ženy, které se sebou chtějí něco dělat a pro ty jsou dobré internetové stránky jako modní peklo, blogy ( já osobně se ráda inspiruji na whatiwore u jessicy) a nakonec jsou ženy, které se narodí se vkusným genem a nic se učit nepotřebují :-)
Mně k umění slušně a vhodně se obléknout vedla maminka, já se budu snažit o to samé u své dcery…Naopak vidím, že např. u ostatních žen v rodině nemá žádná osvěta cenu, jedou si dál svoje a nemají sebemenší zájem něco koupit…Nebo paradoxně si i něco krásného koupí, ale protože to je nové, slušné, drahé, budou to nosit jenom na výjimečné události - tím se rozumí nikdy :-D

A ještě poznámka - mám pocit, že ty naše ulice jsou podobně pekelné jako kdekoli jinde ve světě - mladičké dívky v džínech, občas s muffinem, lebky, lesklá trička, lezoucí podprdy, potom žena diblík, která odmítá připustit, že jí není 20 a proto se tak dál obléká, i když vypadá příšerně a pár žen které rezignovaly a oblékají se tak, že jsou věčnými obětmi v pekle. A vyvažují to ženy-dámy, které se umějí obléci a je jim mezi 20 - 80 let, kdy kde je poznat, že věk nehraje roli, ty ženy moda bavila a ani věk jim na vkusu neubral :-)

Blair
359 příspěvků 29.6.12 12:47

Záleží to na člověku samotném. Pokud se chce změnit (resp. vylepšit oblékání) tak to udělá sám a nepotřebuje, aby ho k tomu někdo postrkoval. A pokud nechce tak ho nepřesvědčí skoro nic (znám bohužel z vlastní zkušenosti)…

top topic
967 příspěvků 29.6.12 12:58

Mně by se líbil nějaký pořad ve stylu Ano, šéfe nebo Jste to, co jíte. Myslím, že když to bude v televizi, uvidí to mnohem víc lidí než čte MP. Záleželo by na formě pořadu, na osobě, která by pořadem/show nevím čím dál provázela. Jen ať to není nějaká trapárna ve stylu toho pořadu s nějakým tím kadeřníkem. A ať to dělá někdo, kdo tomu rozumí, ne nějaký pseudo stylista, vizážista apod.

miuskas
10 příspěvků 29.6.12 13:02

@Jituliina Přijde mi, že se to poslední dobou stále více zlepšuje. Je stále více žen, co se zajímá o to co si oblékají, hledají vlastní styl… Mně třeba pomohlo Modní peklo- šokovalo mě fotkami z ulice a já začala více přemýšlet. A je to jak lavina- polovina mých kamarádek se taky zajímá více o módu.
A jak oslovit ženy? Více o tom(móda, MP a jiné blogy) mluvit, ať se to dostane do podvědomí více ženám. A možná i šokovat, protože to funguje nejlépe… Ale upřímně některým nepomůže nic :)

tincsi
23 příspěvků 29.6.12 13:16

Ja si myslím, že veľmi záleží na výchove. Pokiaľ je k tomu človek vedený od detstva tak mu sa automaticky oblieka slušne. Vidím to na priateľovi. Boli sme včera na večeri v reštaurácií aj s jeho rodinou. A všetci mužský členovia mali kraťasy. Podla mňa sa do reštaurácie prostě kraťasy nenosia, ani riflové ani iné. Ale skorotchýni to ani náhodou neprišlo divné či neslušné. Ja viem bolo horúco…ale aj tak. Naproti tomu moj otec si automaticky slušne oblečie, dlhé nohavice a k tomu tričko či košeľa a uzavreté topánky potopánky. Takže si myslím že u žien to bude rovnaké. Samozrejme všetkosa dá naučiť len človek musí najprv chcieť.

tincsi
23 příspěvků 29.6.12 13:18

Prepáčte za gramatiku ale som v práci a nemám tu nainštalovanú slovenskú klávesnicu. S tou českou to je oštara.

gintonic
3 příspěvky 29.6.12 13:33

Podľa mňa je to o dobrom príklade.
Malá ilustrácia z praxe: Keď som na kafe s mojou skvelou, ale večne „teniskovou“ kamarátkou dorazila v letných šatách a 10cm podpatkoch, zmohla sa len na konštatovanie: „Preboha, čo to máš na sebe?“…a teraz mi píše, že dostala chuť trošku sa „zoženštiť“ a kúpila si prvé poriadne lodičky.
Je to už asi tretia žena v mojom okolí za poslednú dobu. Nikoho nebolo treba postrkovať ani presviedčať. Takže buďme krásne, upravené a ženské, aby sa ženy v našom okolí mohli inšpirovať a zistiť, že je škoda, ak sa niekto obmedzuje len na rifle a tričko.

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.12 13:36
@top topic píše:
Záleželo by na formě pořadu, na osobě, která by pořadem/show nevím čím dál provázela.

No práááávě… pár podobných pokusů už tady bylo, a většinou to skončilo tak, že pozvaný stylista se toho chopil jako příležitosti odprezentovat svou vlastní invenci a genialitu a končilo to tak, že na nešťatnici vysvlečenou z šedého trička a modrých džínsů navěšel naprosté bizarní komedie, protože to je teď přece horký hit, a jaksi nevzal v úvahu nic dalšího, zejména povahu a celkový životní styl přeměňovaného subjektu… Vsadím se, že většina z nich se nemohla dočkat, až ze sebe ty hadry zase rychle serve a vrátí se do své oblíbené ulity. Čemuž se vůbec nedivím, protože skočit z univerzální džínovošusťákové uniformy rovnou na avantgardní přehlídkové molo by rozhodilo každého.

Jinak by to byl výborný nápad a takový TV pořad by mě velmi bavil.

Sibyla
2646 příspěvků 29.6.12 13:38

Lehce OT: míváme pocit, že v Česku je oblékání příšerné, ale nedávno mě ujistila zákaznice, žijící ve Švédsku, že se sem jezdí občerstvit. Proti Švédům se prý oblékáme vytříbeně, tam mládež chodí houfně v džínech a třpytivých tričkách - a starší prostě v tom, co jim padne do ruky, nepřemýšlí, aby se to k sobě hodilo. Což mě dost překvapilo, člověk si říká Skandinávie, severský design…

Šošana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.12 15:16

Uspořádat kloboukovou demonstraci:-)

Bugatti
4086 příspěvků 29.6.12 15:33

@Lola Takhle dopadla slečna, která se svěřila stylistce.http://ona.idnes.cz/foto.aspx?r=styl&c=A120628_103335_styl_sck Nemám nic proti mákovým šatičkám, ale ostatní fotky jsou podle mne děs a pózy, do kterých slečnu nastrčili, evokují „masážní salón“. Proč všichni stylisti cpou všechny ženy bez rozdílu věku a postavy do „sexy póz“? Nejsem feministka, ale tohle mne poněkud uráží, cpát ženu do pozice „objektu mužské touhy“ za každou cenu.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.12 15:34

@Bugatti
Já jsem feministka a irituje mne to úplně stejně.

Bugatti
4086 příspěvků 29.6.12 15:40

@runningfox Já nejsem feministka ve smyslu prosazování stejných rolí mužů a žen za každou cenu, tak jak je to dnes často chápáno. Na druhé straně nevidím obecně žádný rozdíl ve schopnostech mužů a žen (snad kromě fyzické síly) a nevidím důvod, proč by měli být jedni nebo druzí jakkoliv omezováni nebo protěžováni. Jen si myslím, že některé „takyfeministky“ zastávají příliš radikální názory a nadělají víc škody než užitku.

volfish
945 příspěvků 29.6.12 15:41

@Bugatti ale to byla proměna do stylu pin-up, zrovna k němu ty sexy pózy patří.

Bugatti
4086 příspěvků 29.6.12 15:43

@volfish Když se podíváte do archivu, najdete tam ve stejných sexy pózách i ženy 45+. Sexy poźy jsou fajn do soukromí, v pánském nebo lifestylovém časopisu proti nim nic nemám, ale zde se to servíruje jako normální standard.

runningfox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.6.12 15:44

@volfish
Cha chá, sexy póza? Myslíte tu, kde má výraz plastové pánské pomůcky?
Trochu pornografické, že.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek