Čím oživit šatník na mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Karin
3948 příspěvků 19.6.14 08:44

@arpa asi nezabrání úplně, ale nekvalitními botami ten pokles můžete „podpořit“ a naopak dobrou obuví trochu zmírnit. Ona ta klenba při nadváze asi nevyhnutelně trochu klesne, prostě tu hmotnost neudrží, ale bota v tom určitě taky hraje nějakou roli. Když budu nosit blbé boty, tak se mi klenba propadne i bez nadváhy.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 09:02

S tou velikostí nohou mě nestrašte :-) Z toho bych radost neměla. Boty, hlavně lodičky mě teď tlačí, ale je to těmi otoky, mám větší a vyšší nárt, takže mě tlačí, ale do délky to zatím vypadá stejně. Tak snad to zase splaskne.

AnaKarenina
450 příspěvků 19.6.14 09:05

@ještěřička,
přidám taky svoji zkušenost. Nechci vypadat jakože se chlubím, proto to nepíšu, ale já jsem za celé těhotenství přibrala jen 3 kila (těhotenská cukrovka + přísná dieta), syn měl 3,5kg a já jsem se vracela domu ještě o 3 kila lehčí než před těhotenstvím. Břicho jsem měla ploché hned po porodu. Kof. vel mám 38-40, do všeho doma jsem se hned vešla. Takže píšu to proto, že situace po těhotenství je asi opravdu velice individuální. Někdo nabere hodně a shazuje to potom půl roku - rok, někdo je do týdne na svojí váze. Takže bych počkala, až jak se to vyvine. Obecně samozřejmě pokud budete mít velký váhový přírůstek a budete chtít po porodu shodit, tak bych s nákupem taky počkala. Ale třeba budete podobný případ jako já a nakupovat můžete už cestou z porodnice :-)A nebo jinak nebudete muset nakupovat vůbec, protože se do všeho vlezete.
Jinak mám doma ročního syna, od jeho cca 6 měsíců pracuju na poloviční úvazek z domu, takže sice už práci mám, ale jsem na tom stejně jako Vy, většinu času doma. Na doma se mně osvědčily elastické šaty ( samozřejmě správná velikost a ne pod zadek:-), střídám je s jeansy, když je nálada. Pokud mám nějakou příležitost vyrazit ven, tak volím sukně/šaty/halenky, prostě tak, jak jsem byla zvyklá chodit před těhotenstvím. Když jdeme třeba do restaurace nebo divadla, beru si boty na podpatku. Balerínky beru na milost např. při výletu do ZOO a tak podobně (jsem malá, takže podpatky miluju) Z obchodů - dobrý poměr kvalita/cena má F&F, já osobně jsem poměrně dobře nakoupila vždy i přes ASOS (ale většinou ve slevě)v minulosti jsem s kvalitou a cenou byla spokojená taky v Takko. Co se bot týče nejčastěji si ted vyberu v CCC. Tyhle obchody mě osobně z těch levných připadají nejkvalitnější, tak doufám, že jsem trochu pomohla. Přeju hodně zdaru a rychlý návrat k postavě, jakou si přejete :-)

PS : Mně se toho ted sešlo hodně - 2 svatby, 2 divadla, promoce… takže já jsem na mateřské nejvíc investovala paradoxně do slavnostního oblečení, které jsem potřebovala. Naopak nikdy jsem na sebe ještě nevzala sportovní bundu, kterou jsem v záchvatu " praktičnosti" před těhotenstvím pořídila. Když jdeme na prochajdu třeba i do lesa, líp je mi ve svetříku (kratším kabátku) a nebo je teplo a bundu nepotřebuji. Ono na tom kočárku je stejně úžasný, kolik " nezbytností" si člověk může na prochajdu přibalit :-).
Takže takové to klišé, že na mateřské nejvíc uplatníš jen praktické a sportovní věci se u mě nepotvrdilo. Ale taky je fakt, že se nestydím vzít si pěkné šaty (samozřejmě ne malé černé, ani večerní robu :-)) i na rodinnou oslavu nebo když je teplo i třeba na ten výlet do ZOO. Záleží na každém z nás, v čem se dobře cítí.

AnaKarenina
450 příspěvků 19.6.14 09:33

Duplicitní příspěvek

Příspěvek upraven 19.06.14 v 09:36

AnaKarenina
450 příspěvků 19.6.14 09:34
„Mám za 14 dní termín a asi už mám po krk těhot. obtíží, omezování se v módě, přibývání na váze, oteklých nohou, nemůžu se dočkat, až porodím a až se zase budu moct pomalu vrátit k normálním věcem, na které se mi asi půl roku práší. A to vše bych chtěla ještě doplnit a doladit. O sestavování šatníku už tu několik témat je, vím.“

@AnaKarenina píše:
@ještěřička,
vydržete, poslední měsíc je nejhorší a ta 2 červená ramínka Vám dal snad někdo, kdo nikdy těhotný nebyl :-). Mně je naopak Vaše upřímnost velmi sympatická.
14 dní - to už máte fakt „za pár“ a pocit euforie po porodu - když to všechno dobře dopadne - je prostě nevyčíslitelný :-).

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 09:35

@AnaKarenina Děkuji za přání, po prvním dítěti mi zbylo 10 kg navíc a teď při druhém mám zatím 14 kg nahoře (za 14 dní mám termín),takže na tom opravdu nebudu jako vy, bohužel. Mám cíl shodit na tu druhou váhu po prvním dítěti, minimálně. Myslím, že je to reálné, s těmi původními kousky před prvním dítětem jsem se už rozloučila.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 09:41

@AnaKarenina Samozřejmě, že teď myslím i na jiné věci, na zdraví miminka, na péči o dvě malé děti, na únavu a vyčerpání, které mě čeká a asi mi po porodu budou nějaké hadříky ukradené. Ale jak se tak znám, tak po šestinedělí, až se systém trochu „zajede“ a já se budu cítit trochu fit, budu chtít určitě vyrazit aspoň na chvíli se odreagovat a pokochat se módou, která mě baví. Takže myslím tak trochu i dopředu, co bych si asi měla pořídit, abych zbytečně nevyhodila peníze.

AnaKarenina
450 příspěvků 19.6.14 09:50
@ještěřička píše:
@AnaKarenina Děkuji za přání, po prvním dítěti mi zbylo 10 kg navíc a teď při druhém mám zatím 14 kg nahoře (za 14 dní mám termín),takže na tom opravdu nebudu jako vy, bohužel. Mám cíl shodit na tu druhou váhu po prvním dítěti, minimálně. Myslím, že je to reálné, s těmi původními kousky před prvním dítětem jsem se už rozloučila.

@ještěřička,
stejně bych počkala, moje kamarádka přibrala 13kg a týden po porodu měla -2kg ke stavu před těhotenstvím (shodli jsme se, že se jednalo o zadrženou vodu)
Jinak pokud by kila byla opravdu nabraná, doporučuji omezit hlavně jednoduché cukry a půjde to samo. Byla jsem velmi překvapená, když jsem zjistila, že cukry konzumujeme opravdu téměř ve všem, takže jejich nedostatek fakt nehrozí a čokoládu a podobné věci si klidně mužeme dovolit vynechat :-).
Mě právě hodně (a vlastně nechtěně a něčekaně) pomohla dieta předepsaná na těhotenskou cukrovku, ono se jedná opravdu o základy zdravého stravování, které jsem přísně dodržovala ( bála jsem se komplikací pro syna, opravdu jsem za celé těhotenství neměla ani čtvereček čokolády, žádný zákusek, a po 26 týdnu ani slazený jogurt). Takže jsem vlastně do 26 týdne přibrala cca 5-6 kg a na dietě 3 kg zhubla. Syn přibíral a já jsem hubla na stehnách, zadku atd. Samozřejmě pod lékařským dohledem. Takže za sebe můžu doporučit soustředit se na zdravý jídelníček a opravdu omezit jednoduché cukry, myslím, že by se tak dalo hubnout i při kojení aniž by to na Vás či kojení mělo negativní dopad.

AnaKarenina
450 příspěvků 19.6.14 09:53
@ještěřička píše:
@AnaKarenina Samozřejmě, že teď myslím i na jiné věci, na zdraví miminka, na péči o dvě malé děti, na únavu a vyčerpání, které mě čeká a asi mi po porodu budou nějaké hadříky ukradené. Ale jak se tak znám, tak po šestinedělí, až se systém trochu „zajede“ a já se budu cítit trochu fit, budu chtít určitě vyrazit aspoň na chvíli se odreagovat a pokochat se módou, která mě baví. Takže myslím tak trochu i dopředu, co bych si asi měla pořídit, abych zbytečně nevyhodila peníze.

@ještěřička,

mně to vysvětlovat ani se obhajovat nemusíte, chápu Vás…naprosto a úplně a upřimně :-)

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 11:59

@AnaKarenina Souhlasím,můj problém je, že jsem na jednoduchých cukrech závislá. Ráda bych je omezila. Při testech na cukrovku mi vyšly ty úplně nejnižší hodnoty, takže jsem mohla jíst vesele dál, co chci. Paradoxně bych za tu cukrovku byla ráda, dieta by mi jedině prospěla. Zkusím to, nejíst sladkosti, sladké pečivo, ani sladké jogurty? To nezvládnu…Čím to nahradit? Jak „oblbnout“ chuťové buňky?

Nicola Six
195 příspěvků 19.6.14 12:25

Odpuste mi rypanec, ale mne neni moc jasne, jak muze mit nekdo ploche bricho po prichodu z porodnice. Vzdyt deloha se jeste zavinuje, ne? I vevodkyne Catherine, ktera je stihla vice nez dost, ma na fotografiich cerstve po porodu viditelne bricho.

Jinak se nazorem pridam k ostatnim - nic zasadniho bych v tomto obdobi nekupovala, leda v sekaci. Po prichodu z porodnice mi zustalo peknych par kilo navic a domnivala jsem se, ze bude problem se dostat na predporodni vahu a pak jsem jen koukala jak to letelo dolu. Nez jsem se dostala poradne z domu, byla jsem na puvodni vaze. Jeste ze na meneni satniku behem tech par tydnu nebyl ani cas ani pomysleni :).

arpa
1250 příspěvků 19.6.14 13:01

@Nicola Six Taky jsem měla hrozně dlouho „vanu“, fakt hroznou (a opravdu většina žen po porodu to tak má; znám jen jednu, která šla z porodnice s prakticky plochým břichem). Možná právě změna těch proporcí je kolikrát důvod, proč se špatně něco hledá v dosavadním šatníku, nejde jen o velikosti jako takové.
Při každém těhotenství jsem přibrala přes 20 kg (v jistý moment jsem se raději ani nevážila) a po každém porodu mi zůstalo cca 10 kg. Shodila jsem je bez nějakého omezování asi za půl roku, břicho jsem jakž takž vyposilovala, ale asi vlivem hormonů jsem stejně měla jinou postavu než předtím. Například dlouho jsem se nemohla zbavit „kojošpeku“, což je pracovní název pro takovou pneumatiku kolem pasu a zad, naprosti tomu zadek a stehna šla dolů bez problémů. Celkově jsem měla mohutnější vršek těla (nešlo jen o prsa, ale měla jsem i tlustší ruce a ramena, což normálně nemám). Jakoby ten tuk byl poskládaný jinak. Asi rok poté, co jsem přestala kojit, jsem začala pozorovat, že se typem postavy vracím k tomu, co jsem měla před porodem (tj. hubené ruce, malá prsa, ale tuk kolem zadku). Pas je stále (a asi už navěky bude) problematické místo, ale větší část kojošpeku naštěstí ustoupila.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:14

@ještěřička Na rady o omezeni cukru jsem ja expert :-D. Vydrzte tyden bez cukru, pak uz nebudete mit abstak. Pak zalezi na motivaci. Nejhorsi je 3. den vynechani cukru, to chce clovek vyloupit cukrarnu. Zasobte se ovocem, dejte si ho do jogurtu, misto dezertu si ho nakrajejte pekne na talir. Hubnuti zacalo u me okamzite, po tydnu jsem videla rozdil. Samozrejme jsem tehdy nemela rozhozene hormony tehotenstvim nebo kojenim. Dalsi vyhodou je, ze se vam hodne veci zda preslazenych, takze po nich netouzite.

AnaKarenina
450 příspěvků 19.6.14 13:18

@Nicola Six,
chápu ten rýpanec, taky jsem s vanou počítala dopředu, že ji mít budu, taky jsem viděla vévodkyni a ano většině žen „splaskává“ břicho postupně ( na váze to podle mě taky nezáleží). Ale prostě fakt zázrak, já ho měla hned jak před těhotenstvím a znám minimálně 2 případy, kdy to holky tak měly, takže úplná výjimka jsem taky nebyla Jinak jsem to psala hlavně proto, že prostě až po porodu vidíme na čem jsme, takže bych prostě počkala jak se to vyvine - zavine :-D.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:18

@ještěřička Ja by som sa vykašlala na nákupy do zásoby. Kupila by som si, alebo nechala ušiť padnúce kvalitné čierné nohavice a kupovala len veci ktoré sa mi budú páčiť natoľko, že bez nich nemožem žiť a postupne sa Vám šatník zaplní vecami čo budete naozaj nosiť.
http://media-cache-ec0.pinimg.com/…34e6bcd7.jpg

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:21

@Lamicka :-D ano, ovoce mě taky napadlo, jablka, kila jablek namísto čokolád (a teď v létě je toho na výběr habaděj - lesní plody, broskve atd.).Pak taky třeba zelenina, ráda chroupu mrkev a rajčata. Zkusím to. Taky asi nápoje bez cukru, nesladit kávu ani čaj…je to těžké. Občas si připadám jak feťák. A možná to ani není přehnané, někde jsem četla, že závislost na cukru opravdu existuje. Já mám nejspíš ještě závislost na kakau.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:23

@Giulietta Dobrý tip, kvalitní nohavice!

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:23

@Nicola Six Pani, ktera se mnou byla na pokoji mela bricho druhy den po porodu jako kdyby trenovala na maraton. Taky jsem to nechapala. Kazde telo je hold jine.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:28

@ještěřička Zacatek jsou opravdu tezke, na to se pripravte. Ja od te doby nejim skoro sladke, ale jednou na dovolene jsem se rozjela a zacinala jsem od nuly, ale podle me to stoji za to.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:30

@Giulietta Pekny strih kalhot. Neustale premyslim nad podobnymi, ale nejsem si jista, zda by to slo, kdyz jsem mala a mam sirsi boky…

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:34

@Lamicka Podľa mňa išlo, ale s opätkami. Nie nutne ihličky, ale vyšší opätok. Musia byť však zo splývavého materiálu.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:37

@ještěřička Ešte by som si kúpila bielu košeľu a zvyšok nechala osusdu a náhodám pri nákupoch.
Chcela som nájsť ešte nejaký príklad, ale začalo sa to tu zvrhávať na popisovanie priebehu tehotenstiev, tak radšej zdrhám.:-)
http://media-cache-ec0.pinimg.com/…1b62ffc4.jpg

Entyka
163 příspěvků 19.6.14 13:40

Já po druhém porodu byla dost zanedbaná, když jsem se vzpamatovala z největší únavy, začala jsem chodit cvičit a nakupovat. Měla jsem pěknou mateřskou a byla jen mé kapesné…To se utrácelo! Pak jsem radikálně zhubla a vážím o dost míň než před těhotenstvím, takže téměř žádné věci mi nejsou. Jsem ale ráda za všechny boty, kabelky a doplňky, které jsem si pořídila, ty unosím stále a dnes bych si asi už tak drahé nekoupila.
Takže koupila bych si pouze to co je opravdu třeba a pokud bych se chtěla rozmazlovat nebo odměnit, investovala bych do bot, kabelek a event. doplňků.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:45

@Giulietta V pohodě, njn, to už tak bývá, že od oblečení se přejde k váze a tělesným rozměrům, hubnutí, jídlu atd. atd. Nevadí, já jsem ráda :-)

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 19.6.14 13:45

@Giulietta Asi to budu muset zkusit. Stejne bych je musela mit site na zakazku. Podpatky nebudou problem, chtela bych na prilezitosti bez deti.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek