Čím oživit šatník na mateřské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Milli
2524 příspěvků 19.6.14 14:08

@ještěřička - souhlasím s Giuliettou s jejím návrhem bílé košile. Mám jednu zavinovací, zvládla rozpětí skoro tří velikostí. Ale nechala jsem si jí šít na zakázku, všechny zkoušené v obchodech měly buď ten zavinutý výstřih až pomalu k pupíku, nebo zase moc volný pas.

arpa
1250 příspěvků 19.6.14 14:15

Mno já nevím… asi už jsem deformovaná svou zálibou v barevné typologii, ale případá mi, že kombinace bílá košile a černé kalhoty nemusí být vždy spásnou volbou. Černobílá kombinace je dost výrazná a kontrastní, málokomu fakt dělá dobrou službu.

Milli
2524 příspěvků 19.6.14 14:19

@arpa - nikdo neříká, že to musí nosit spolu. Navíc ty kalhoty můžou být tm. hnědé, šedé nebo jakékoliv neutrální. A do košile se dá vzít barevný náhrdelník nebo navrch barevné sako.

arpa
1250 příspěvků 19.6.14 14:30

@Milli Tak to potom jo… na to se pak hodí znát ty svoje „neutrální barvy“ :-), kvůli čemuž jsem strávila tolik času bádáním nad barevnou typologií.

Ale pokud jde o ten střih (hlavně kalhot), někdy to asi může být docela věda vyhmátnout jednak ten správný a slušivý, ale hlavně „univerzální“, aby pokryl všechny změny postavy, ke kterým mnohdy dojde během poměrně krátké doby.
Když totiž tak přemýšlím o použitelnosti této rady přímo pro mou osobu, asi by mi moc neposloužila (no offence; jen se prostě obávám, že to zase bude dost indi vindy).

m.amar
124 příspěvků 28.6.14 08:47
@Nicola Six píše:
Odpuste mi rypanec, ale mne neni moc jasne, jak muze mit nekdo ploche bricho po prichodu z porodnice. Vzdyt deloha se jeste zavinuje, ne? I vevodkyne Catherine, ktera je stihla vice nez dost, ma na fotografiich cerstve po porodu viditelne bricho.Jinak se nazorem pridam k ostatnim - nic zasadniho bych v tomto obdobi nekupovala, leda v sekaci. Po prichodu z porodnice mi zustalo peknych par kilo navic a domnivala jsem se, ze bude problem se dostat na predporodni vahu a pak jsem jen koukala jak to letelo dolu. Nez jsem se dostala poradne z domu, byla jsem na puvodni vaze. Jeste ze na meneni satniku behem tech par tydnu nebyl ani cas ani pomysleni :).

S tím břichem je to individuální, já když šla z porodnice, tak jsem měla břicho jako před těhotenstvím, to mi splasklo hned… ale kila navíc zůstala :-)

Jsem teď v šestinedělí, ale už taky přemýšlím o šatníku „do budoucna“, teď se mi nic kupovat nechce, protože bych nejdřív chtěla shodit ta kila a až pak si pořídit nějaké základní, kombinovatelné kousky. Mám taky dojem, že moje skříň oplývá jenom legínami a tričky a zbytek je mi malý. Mám hodně sak a doufám, že se do nich zase vejdu, protože by mi bylo líto je dát pryč.

MP Vera
264 příspěvků 16.9.16 22:31

Čeká mne první podzim/zima s aktivním dítětem (dva roky) a nějak tuším že na elegantní kabát, kotníčkové kozačky s podpatkem a stylově povlávající šálu to asi moc nebude. Máte někdo zkušenosti/inspiraci jak vybírat/kombinovat? Chci aby to bylo praktické a dobře udržovatelné, ale zároveň se mi nechce úplně rezignovat na eleganci. Jsem městská matka (nenosím a nemám outdorové oblečení) ale i ve městě chci aktivně trávit volný čas venku - lesoparky, různé venkovní atrakce apod.

mulen
870 příspěvků 17.9.16 08:39

@MP Vera mě čeká to samé. Boty na podpatku asi neužiju, ale nosit dal budu určitě perka, kozačky bez podpatku. A co k tomu nějakou teplou parku nebo pončo?

MP Vera
264 příspěvků 22.9.16 14:49

@mulen Perka se mi osvědčila už vloni, letos jsem přikoupila další, na parku jsem měla zálusk ale nenašla jsem nic co by se mi líbilo a taky mne odradilo že je to taková masovka. Pončo mi právě moc praktické nepřijde, obávám se že nejlepší bude ve finále lehká prošívaná bunda která se dá co 14 prát - už teď chodím domů umazaná a to pravý podzim ještě nepřišel. Vždycky se mi líbil duff coat, možná zkusím ten, připadá mi to jako docela dobrý kompromis mezi „je to praktické“ a „je to hezké“.

Aranel
935 příspěvků 22.9.16 19:31

@mulen U kozaček bez podpatku pozor na sílu podrážky, kolikrát jsou jen takové třímilimetrové a to je pak člověku věčně zima.
Důležité je mít rukavice a něčím zakrytou hlavu. (Sice děti nemám, ale s cizími jsem nachodila v zimě po venku už mnoho a mnoho kilometrů)

mulen
870 příspěvků 22.9.16 20:20

@Aranel do větší zimy se mi na procházky s kočárem loni osvědčily UGG, bylo v nich fakt jak v pokojíčku.

@MP Vera duffelcoat se mi taky líbí, ale bohužel nic nového nepotřebuju. :) Pončo jsem nosila vloni na podzim, to dcera jen seděla v kočárku, takže to šlo.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.9.16 23:37

V zimě je šikovné dát si na kočárek takový ten štucl, co se do něj zastrkují ruce. Mě aspoň zábly od kočárku ruce i v rukavicích a tohle pěkně hřeje.

mulen
870 příspěvků 23.9.16 08:07

@stricc souhlasím. Na syna jsem měla jeden kožešinový ještě po mamce, bohužel se do něj dali moli. Teď mám obyčejný fleecový.

bram
601 příspěvků 23.9.16 09:04

Mně se v zimě kabáty moc neosvědčily, sice jsem koupila dva kousky s vysokým podílem vlny, ale když fouká a jste venku trochu dýl, profouknou a není v nich příjemně. Co se mi ovšem osvědčilo velmi jsou kašmírové svetry. Opravdu hřejou.

Na nohy perka, kozačky bez podpatku. Do velkých zim jsem koupila jedny hodně teplé šněrovací boty nad kotníky z ecca. Jsou sice sportovnější, ale v mrazu není čas na hrdinství :)

MP Vera
264 příspěvků 25.9.16 21:14

@bram Dva dotazy: takže kabát jste nahradila bundou? nějaký tip? a šněrovací boty - není zdlouhavé je obouvat? mám zkušenost že oblékaní do zimy (sebe i dítěte) je někdy o nervy a každá minuta dobrá, tak nevím jestli to tkaničky a šněrování nekomplikují… O kašmírový svetr se chystám napsat Ježíškovi.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.9.16 14:26

@MP Vera Já nosím kabáty dál, ale jen když jdu na procházku městem nebo pobíhám po nákupech. Na běžné procházky, na hřiště (chodíme celoročně), na hry v parku nebo běhaní za odražedlem mám bundo-kabát z Esprit. Jde otřít, je v něm větší teplo, neprofoukne. Boty perka nebo kozačky, podle teploty. Do největších zim jsem si koupila kožené boty s beránkem, drsnější podrážkou. V tom jsem zvládla i sáňkovat v parku :). Určitě pořiďte teplé rukavice. Štucl na kočárek je fajn, ale dvouleté dítě hodně vodím za ruku, ruce by mi prochladly.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek