Čím se živíte?

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
take_five
532 příspěvků 13.10.14 21:39
@Eden_Prime píše:
skoro bych rekla, ze je to az nejaky blok, hlavne u toho kresleni.

to může být, já mám v kreslení blok taky (a taky vím proč, z pochází z dětství). Snažím se ho prolomit, tak jsem se přihlásila do výtvarky :)

yako
3225 příspěvků 13.10.14 22:16

To jsem si s tím testem dala - mám depku, sedí to přesně…

Miluna Mia
194 příspěvků 13.10.14 22:27

Já mám nejraději bůček - pěkně dietně s rýží a třešňovým kompotem.

pišťucha
34 příspěvků 14.10.14 00:20
@An.Fial píše:
Koho baví dělat si různé osobnostní testy, tak na dlouhé podzimní večery doporučím Myers-Briggs . Někde se tato typologie využívá i při obsazování pracovních pozic.
Já jsem INTJ :-)

Nemáte nějaký tip na job, kde nebudu muset tajit, že mi konstantně vychází iNTJ? Mám pocit, že je to vlastně neslučitelné s požadavky na většinu pozic. Nebo tím chcete naopak varovně naznačit, že to mám ve svém zájmu tajit dál, stejně jako pri vstupních prohlídkách pomíjím Aspergera a historii rodinných psychóz? Samé otázky…:)

pišťucha
34 příspěvků 14.10.14 00:32
Eden_Prime
3472 příspěvků 14.10.14 10:02

@take_five zkousela jsem to resit podobne, ale nedopadlo to dobre:-D
Nasla jsem si kurz komiksove kresby u ilustratora, ktereho jsem mivala hrozne rada, kdyz jsem chodila do skoly, to jsem jeste docela kreslila. Naplanovala jsem si vsechnu praci a schuzky tak, abych mela kazdou stredu od sesti do deviti volno, zrusila dve sluzebky, vsechno na ctvrt roku dopredu. Poprve jsem se rozhodla dat prednost necemu jinemu nez praci a brala jsem to dost vazne, nakoupila jsem si pomucky atd (kreslim na tabletu stylusem, takze jsem musela nakoupit vse od papiru az po pera na tus, to byla taky zabava vsechno sehnat). Den pred zahajenim kurzu jsem se nahodne docetla pri mazani newsletteru, co mi od toho poradatele kurzu zacal chodit (navic aniz bych se o to nekde prihlasila, to nemam rada), ze kurz povede dvacetileta studentka. Volala jsem tam, rekli mi, ze na tu stredu se prihlasilo malo lidi a museli to spojit s jinym kurzem. Muj oblibeny ilustrator bude ucit v nedeli a muzou me tam presunout. Normalne jsem docela klidna, ale malem jsem vyletela kominem. Pak jsem jim jeste zkousela psat mail, jestli muzu doplatit ty dva lidi, kvuli kterym to neotevreli. Prisla mi odpoved ve smyslu „hehe to je mile, ale bohuzel uz je to domluvene“, na par facek rekla bych. Takze blok asi zustane a ja zustanu u sveho stylu, kdy si musim vsechno nejdriv narysovat v perspektive podle fotky a pak teprve jsem schopna do toho neco kreslit :-D

Tereza W
24 příspěvků 14.10.14 13:48
@vlm píše:
Já politik, reportér a to zjisím ted, po volbách :-)
:D
Grossularia
3204 příspěvků 14.10.14 14:38

@Eden_Prime Tak to je tedy od nich neomalené!
Ale nenechte se odradit, určitě to nějak půjde. Nevím, jestli by Vám to mohlo být něco platné, ale já sama se v posledních letech doma k malování nedostanu ani náhodou (když nepočítám voskovky a „namaluj mi gaga kachničku a kvakva žabičku…“), visí na mě batole a teď už i kojenec. Ale na jaře jsem byla na jednodenním malířském kurzu pořádaném Národní galerií. Pořádají takových jednodenních celou řadu, chodí mi to do mailu, kdybyste chtěla, tak Vám to můžu přeposlat. Nevím tedy, jestli tam mají i vyloženě ilustrátorskou kresbu, ale bylo tam leccos, váhala jsem třeba nad japonskou kresbou (nakonec nešla, už mi to vycházelo skoro do porodu:) ), takže určitě alespoň nějaká kresba tam bývá. Že byste si mohla dopřát alespoň den s odborným vedením, když už máte vybavení a elán:) (i když veškeré vybavení bylo možno od nich zapůjčit)

Šošanah
1224 příspěvků 14.10.14 15:02

Ještě k těm testům Myers-Briggs - na odkazy jsem se nedívala, ale snad jste diskutovaly právě o nich - a k tomu, že to na člověka tak zcela nesedí - zajímavé jsou ty životní fáze právě, že v dětství a dospívání se projevuje jeden sklon, dejme tomu introverze, zralý věk extro, v další fázi se rozvíjí zájem nebo dovednost, která nás kdysi naprosto neoslovovala.. a přece jsme to pořád my, naše osobnost. Aspoň tak si to trochu pamatuju z doby, kdy se o tomhle fenoménu u nás doma hodně mluvilo :-) Přínos pro pochopení druhých byl celkem velký.

Eden_Prime
3472 příspěvků 14.10.14 15:35

@Grossularia poslete do SZ, dekuju moc :-D jednodenni akci bych mohla casove zvladnout a treba me to nakopne, abych se odnastvala a zkusila to znovu

An.Fial
183 příspěvků 14.10.14 21:08
@pišťucha píše:
Nemáte nějaký tip na job, kde nebudu muset tajit, že mi konstantně vychází iNTJ? Mám pocit, že je to vlastně neslučitelné s požadavky na většinu pozic. Nebo tím chcete naopak varovně naznačit, že to mám ve svém zájmu tajit dál, stejně jako pri vstupních prohlídkách pomíjím Aspergera a historii rodinných psychóz? Samé otázky…:)

Netajit, stejně se to provalí :-). Sama pracuji v oblasti auditu/poradenství, kde myslím, že tento typ je naopak velmi ceněn.

MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.10.14 21:55

Tak tay ENFP, tedy dipomat/reporter, variant turbulent. Rekla bych, ze to na mne sedi, extrovert ale presto se ridici intuici a svym zpusobem nevyrovnany a hodne citlivy. Idealist, enthusiastic…stejny vysledek mi vysel na ceske strance, takze se testy asi moc nemylily :-)

rézinka007
112 příspěvků 15.10.14 12:29
@stricc píše:
Ono se to dělení na introverty a extroverty taky trochu přehání. Málokdo je striktně a za všech okolností tak vyhraněný, že není pochyb.
Já třeba miluju návštěvy, pozvat si domů deset a víc lidí naráz, žádný problém, naopak, těším se vždycky už měsíc předem. Ale musí to být předem domluvené návštěvy. Dokážu sice bez větších potíží zaimprovizovat, když na to přijde, nějaké pohoštění vždycky vyškrábu a tvářím se společensky, jak je třeba, ale když zrovna nemám náladu nebo čas, tak je to boj. A když jsem unavená, tak se mi prostě vůbec nechce mluvit a i primitivní komunikace se členy domácnosti na úrovni už dojela myčka? mi dělá potíže a začínám pak být nevhodně agresivní.
No ale zas mi vůbec nevadí dál komunikovat písemně a delší osamělosti (včetně té virtuální) snáším špatně.
PS: jo a strašně nerada telefonuju. Nevadí mi vzít telefon a odpovídat, ale nerada lidem volám sama, radši každému píšu, pokud to jen trochu jde. A už vůbec nemám ráda volání jen tak bez konkrétního sdělení, co se musí vyřešit.

Nejste vy moje druhé já? Líp bych se necharakterizovala.
Tolik introvertů na módní diskuzi… To jsem nečekala…

Sailorette
1594 příspěvků 15.10.14 12:40

@rézinka007 Extroverti jsou zrovna někde venku, baví se mezi sebou a nemají potřebu účastnit se anonymních diskuzí:)

Stránka:  « Předchozí 1 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek