Co byste si nikdy na sebe nevzala

Fotoalbum tématu (50) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
dagino
834 příspěvků 4.11.16 08:47

@amyss Kožich = kožuch.
Kožuchy zo zvierat, chovaných, alebo lovených legálne a humánne, je podľa mňa potrebné využiť. Pracovný kabát s futrom z lamy mám už 30 rokov a v zime je nenahraditeľný. Vyrábať náhradu z umelých vlákien a takéto kožušiny vyhadzovať sa mi nezdá najlepšie riešenie. Bača v goratexe mi pripadá divne.
Podobná téma by potom bola aj koža, a tú odporcovia kožušín neodmietajú.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 12:35
@amyss píše:
A jak jsem mohla zapomenout na „nasrávačky“! Nechápu jak to někdo může považovat za pěkné.

Tak jako pozor, na každotýdenní jízdu s mopem jsou nedocenitelné.

amyss
102 příspěvků 4.11.16 12:43

@dagino Až na to, že nic jako humánní chov kožešinových zvířat neexistuje, ulovená zvířata (např. lišky) se na kožichy nepoužívají, protože kůže je poškozená střelbou nebo pokousáním od loveckých psů (což taky není humánní, a to pro obě strany).
Kůže je tak jediný produkt z usmrcených zvířat, který mi nevadí, protože tam jde o vedlejší produkt ze zvířat chovaných na jídlo, zatímco u kožichů je to jen o snobárně a maso se prostě vyhodí a spálí. Dokonce i králičí kožichy jsou většinou ze zvířat chovaných jen kvůli kožešině.
BTW Německo je asi jediná země, kde zákon o chovu kožešinových zvířat vyřešili tím způsobem, že to sice bylo legální, ale podmínky chovu musely být stejné jako v ZOO. Tím se to ale samozřejmě stalo nelukratvním a všechny kožešinové farmy skončily.

http://www.differentlife.cz/kozichy.htm
http://www.protisrsti.cz/…h-zvirat.htm

Vlastně i s vlnou může být spojené velké dilema, protože třeba to, co vymysleli v Austráliii, je úchylnost nejvyššího kalibru, a ještě jejich levná vlna z takových šílených chovů vytlačila naši českou vlnu.

http://magazin.branakdetem.cz/…nu-bez-krve/

Zatímco u vlny existuje certifikát na eticky získanou vlnu, u kožešin nic takového není.

Nevím kde berete jistotu, že odpůrci kožešin neodmítají kůži nebo vlnu, třeba vegani odmítají všechno ze zvířat. A nemusí být člověk kdovíjaký „ekoterorista“, aby byl proti kožichům. Dělat z něčeho tak středověkého luxus je postavené na hlavu.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:06

@amyss Já jen zmiňuji, že kožky našich králíčků dáváme do výkupu a to co z těch králíčků zbyde poctivě sníme.

kalivrata
430 příspěvků 4.11.16 13:12

Já mám taky ovčí kožich a vím (protože vím, ze kterých je to ovcí), že ty ovce měly hezčí život než většina masných zvířat.

amyss
102 příspěvků 4.11.16 13:18

@VandaRybna Však píšu většinou. Kdyby byly všechny zdroje kožešin jenom vedlejší produkt masného chovu od drobných chovatelů, tak by se proti tomu nedalo nic říct, ale bohužel ve výsledku to je hnusná velkoprodukce bez ohledu na welfare zvířat, a někde mezi tím je sem tam něco vykoupeného z domácích chovů a od toho marasmu okolo se to nedá nijak odlišit. Nepoznáte chlupy vlastních králíků od těch zaživa stáhnutých v Číně.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:20

@kalivrata Bať, bať, naše ovečky zdobí v současnosti gauč.

MP scully
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.16 17:01

Upřímně máme ovečky první rok a nikdy mě nenapadlo nabízek vlnu (nebo třeba i kůži) k výkupu - sousedův otec z vedlejší vesnice je chová přes 30 let a tvrdí, že dneska se to vůbec nevyplatí - dřív se prý vlna vykupovala za poměrně dost, ale dneska ji nikdo nechce. Náš první pokus s ovcemi byl letos a začali jsme klasicky na jaře jehňátka, na podzim řezník - mít berana a ovce celoročně bych výhledově opravdu chtěla (jenže já bych se nebránila ani kozám, praseti, krávě nebo pro mne za mne velbloudu a slonovi, kdyby tady žili :-D ), ale na to je potřeba zateplený chlívek, sušit a skladovat seno, slámu na podestýlku, chov musí být registrován atd., takže snad za rok nebo za dva, teď na to nemáme čas ani lidskou sílu.

Jinak @VandaRybna - mohu se zeptat, kde necháváte kůže vyčinit (nebo si je možná vyčiníte sami?) a na kolik vás to tak cca. přijde?

Gorilka
1344 příspěvků 5.11.16 10:45

Australská vlna vytlačila tu českou už před cca 100 lety a to z několika důvodů:

• je kvalitnější
  • je jí hodně
  • je levjnější
Linie
2020 příspěvků 5.11.16 10:49
@Gorilka píše:
Australská vlna vytlačila tu českou už před cca 100 lety a to z několika důvodů:
  • je kvalitnější
  • je jí hodně
  • je levjnější

Přesně tak mi to kdysi vysvětlovali ve Vitce, zvláště s tou kvalitou. Dělaly se pokusy s dovezenými ovcemi z Austrálie a nedopadly dobře. Australská vlna byla lepší, zřejmě vlivem podnebí, hl. vlhkosti vzduchu. Česká ovčí vlna se hodí možná do vlněných dek, ale na spředení ne.

EmilyG.
2149 příspěvků 5.11.16 12:05

@Linie s tou vaší poslední větou nesouhlasím. Naši za totáče chovali ovce, vlnu posílali na spředení někam do Hovězího na Valašsku ( 50 let nejmíň tomu je a pořád si to pamatuju, jak jsem se těšila na nový svetr). Vlna byla krásná, naši z ní měli svetry do smrti.

Linie
2020 příspěvků 5.11.16 12:33

@EmilyG. Odborník na vlnu nejsem, ale takto mi to vysvětlovali někdy před 30.lety, kdy byl problém s jakýmkoliv dovozem ze západu. Vlna na tkaní látek se dovážela, ta nejkvalitnější z Austrálie a Nového Zélandu.

EmilyG.
2149 příspěvků 5.11.16 13:33

@Linie naši měli ovcí pár, samozřejmě že tihle troškaři by nezazásobovali Vlnap a pod. Ano, australská vlna je nejlepší kvality, ale rozhodně se nedá říct, že ta z čr se nehodí na spředení, pouze na deky. S tím nesouhlasím. Kdysi jsem dostala od někoho ručně předenou vlnu, to bylo něco nádherného.

Gorilka
1344 příspěvků 5.11.16 14:25

@EmilyG.
V jakém období tu vlnu stříhali?
V jaké nadmořské výšce ovce chovali?
Jak a čím ovce krmili?

EmilyG.
2149 příspěvků 5.11.16 15:03

@Gorilka už mě to nebaví, ale nesouhlasím s výrokem, že naše vlna se nehodí ke spředení, pouze na deky.

Gorilka
1344 příspěvků 5.11.16 18:32
@EmilyG. píše:
@Gorilka už mě to nebaví, ale nesouhlasím s výrokem, že naše vlna se nehodí ke spředení, pouze na deky.

Nebaví tě odpovídat? Ja tě netroloju, jen se tě ptám.

Musíme si uvědomit, že největší stavy ovcí tu (v R-U) byly na přelomu 19. a 20. století. Pak, po 1. s. v., začaly stavy klesat z důvodu přísunu australské vlny. Nejnižší stavy, v ČSR I., byly mezi 1.s. v. a 2. s. v. Po roce 1945 se začaly stavy postupně zvedat, protože zde byla podpora od komunistů - vlna se nemusela tolik dovážet a šetřili se divizy.

Linie
2020 příspěvků 5.11.16 18:46

@EmilyG. @Gorilka Omlouvám se - viděla jsem svetry z české vlny, vím, že se spřádá, např. zde https://www.oveckarna.cz/ a http://www.ovci-veci.cz/ http://strihani-ovci.webnode.cz/o-vlne/, ale té australské se, bohužel, nevyrovná.
U vlny záleží také na tom, z které části těla je, ta nejjemnější a nejdelší vlákna jsou z hrudi, což je jen zlomek povrchu těla zvířete.

EmilyG.
2149 příspěvků 5.11.16 19:01

@Gorilka nebaví, protože já to nerozporuju. Já popírám že se česká vlna na spřádání nehodí, že je vhodná jen na deky. S tím nesouhlasím. Ta naše se hodila, svetry byly maminčina chlouba. Pletla tzv. aranské vzory ( copánky, pecičky), jen to bylo už strašně dávno. A mně je teď smutno, nejsou ovce, není ta zahrada, nejsou rodiče a já jsem stará.

Linie
2020 příspěvků 5.11.16 19:09

@EmilyG. Posílám pozdrav z Prahy - pusťte si nějakou pěknou hudbu, vemte si hezkou knížku, bude zase líp!

EmilyG.
2149 příspěvků 5.11.16 19:12

@Linie cha. Vytáhla jsem pekáč šunkofleků a čeká mě ještě uzávěrka do práce na dálku, ale díky.

cerruti
643 příspěvků 5.11.16 20:01

@EmilyG. Už som to písala. Nikto neje starý, len skôr narodený! :-)

EmilyG.
2149 příspěvků 5.11.16 20:19

@cerruti jj, já jsem pořád mladá, jen trochu dlouho :-) Díky!

tilola
94 příspěvků 15.11.16 14:21

Přemýšlím na kterou příležitost by se hodily…

Paris1789
5044 příspěvků 15.11.16 14:24
@EmilyG. píše:
@cerruti jj, já jsem pořád mladá, jen trochu dlouho :-) Díky!

díky, to bud používat taky: Já jsem mladá, už docela dlouho!

DanielaS
5169 příspěvků 15.11.16 14:29
@tilola píše:
Přemýšlím na kterou příležitost by se hodily…

Na takovou tu oslavu patnactin, co mivaji v Americe hispanska devcata. Jina prilezitost me nenapada.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek