Co byste si nikdy na sebe nevzala

Fotoalbum tématu (50) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
leonella
181 příspěvků 15.11.16 14:56

@DanielaS @tilola
Daniela má pravdu, zdobené barevné šaty se širokou sukní jsou určené pro oslavu tzv. Quinceañera Celebration, kdy Hispánky a hlavně Mexičanky oslavují vstup do dospělosti ve svých 15 letech. Ty šaty jsou náhodou skvělý…

Veselka10
170 příspěvků 17.11.16 19:28
@mp scully píše:
Upřímně máme ovečky první rok a nikdy mě nenapadlo nabízek vlnu (nebo třeba i kůži) k výkupu - sousedův otec z vedlejší vesnice je chová přes 30 let a tvrdí, že dneska se to vůbec nevyplatí - dřív se prý vlna vykupovala za poměrně dost, ale dneska ji nikdo nechce. Náš první pokus s ovcemi byl letos a začali jsme klasicky na jaře jehňátka, na podzim řezník - mít berana a ovce celoročně bych výhledově opravdu chtěla (jenže já bych se nebránila ani kozám, praseti, krávě nebo pro mne za mne velbloudu a slonovi, kdyby tady žili :-D ), ale na to je potřeba zateplený chlívek, sušit a skladovat seno, slámu na podestýlku, chov musí být registrován atd., takže snad za rok nebo za dva, teď na to nemáme čas ani lidskou sílu.Jinak @VandaRybna - mohu se zeptat, kde necháváte kůže vyčinit (nebo si je možná vyčiníte sami?) a na kolik vás to tak cca. přijde?

To bych si také přála a kravičku na mléko, pár oveček, kachničky k rybníčku a tak, to by se mi líbilo moc, ale nějak mi to doma neprošlo:).
Ještěže máme alespoň ty naše králíky a slepičky s kohoutky.

Kožky jsem si chtěla nechat vyčinit pro naší potřebu, našla jsem si firmu, která to dělá, někdo mi jí tehdy doporučil. Ale než jsem se k tomu odhodlala, kožky byly dlouho vyvěšené a z firmy mi odpověděli, že výsledek vyčinění je nejistý a zvlášť u samců je pravděpodobné, že to nedopadne dobře, protože jsou už staré… měla jsem zájem i zachování chlupů.
Tak jsem od toho úmyslu ustoupila. Našla jsem si na netu pár návodů a uvažuji o tom, že to zkusím sama, protože když se mi to nepovede, tak budu naštvaná akorát tak na sebe.
Ovšem je to velmi náročné a tak to zatím odkládám.

VandaRybna
3713 příspěvků 18.11.16 08:30

@Veselka10 My jsme vyčiňovali ve firmě PrimeHide v Trutnově a cena za jednu kožku z ovce se pohybovala tuším od 800 do cca 1200 kč. Moc si to nepamatuju. Levná záležitost to není, ale dopadlo to dobře.

DanielaS
5169 příspěvků 18.11.16 11:39

Ted si predstavuju Veselku jako pani Janeckovou, jak pred jeskyni u Blanska na mirnem slunci rijnovem oskrabuje kralici kozky…

Veselka10
170 příspěvků 18.11.16 12:39

@DanielaS Vím, že tím nejspíš seberu pointu, ale prosím o uvedení do obrazu, ať si to můžu aspoň představit. Kdo je paní Janečková?

EmilyG.
2149 příspěvků 18.11.16 12:57

@Veselka10 to bylo kdysi někde psáno o pračlověku Janečkovi, ale to už je spoustu let! Mně nejdřív přišel na mysl pan JUDr. František Janeček, bývalý spolumajitel agentury GoJa :-).

Veselka10
170 příspěvků 18.11.16 13:01

@EmilyG. Aha, děkuji.
No, to mě právě taky a nějak mi to nešlo dohromady s tou jeskyní:).

EmilyG.
2149 příspěvků 18.11.16 13:03

@Veselka10 pan Kroky Franta Janeček s Michalem Davidem a Markétou Muchovou žvýkající kůže před jeskyní :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.11.16 13:09

@EmilyG. :-) hezký obrázek…návrat ke kořenům :-),mě se teda vybavila Ester Janečková

DanielaS
5169 příspěvků 18.11.16 14:56

Ale kdepak, Karel Capek a jeho povidka o pracloveku Janeckovi. Zde: http://www.cesky-jazyk.cz/…kryfu-2.html

Giuli
2931 příspěvků 18.11.16 17:13
@Veselka10 píše:
To bych si také přála a kravičku na mléko, pár oveček, kachničky k rybníčku a tak, to by se mi líbilo moc, ale nějak mi to doma neprošlo:).

Zoznámim Vás s niekým kto to všetko doma má. Na týždeň Vás u nej ubytujem. Ručím Vám, že z toho na konci týždňa vytriezviete a nasťahujete sa do garsónky v Petržalke, len aby ste bola čo najdalej od toho. :-D
Ako hovorievala moja babička, krava chce sluhu a nie pána. Žerie sviatok-piatok, deň čo deň, každé božie ráno a každučký večer sa obriadiť musí. Na pastve je 3/4 roka, na tú jednu štvrtinu jej celý rok chystáte potravu a podostielku. Všetko mlieko musíte spracovať, uskladniť a všetky nádoby, od toho mlieka a výrobkov z neho, deň čo deň umyť. Chovanie kravy je strašná drina.

Veselka10
170 příspěvků 19.11.16 05:04

@Giuli Děkuji a přiznám se, že kdybych neměla tu moji zvířenu.. a jsem ráda, že je všechny mám… moc ráda bych tu nabídku přijala.

Vyrostla jsem na hospodářství s ovcemi, kozou, prasaty, krávou, býky, kačenami, husami, slepicemi atd. a aktivně jsem se na jejich péči podílela, tak vím poměrně dobře, co to obnáší. Přiznávám však, že ani tehdy mi práce kolem zvířat nevadila, ale některé práce se mi zajídali a hlavně jsem považovala tu každodenní práci za otročinu, kterou nechci. Stejně tak jsem nechtěla bydlet v domku, ani na vsi.

Jenže uteklo něco let a nejen, že bydlím dobrovolně a ráda v domku na „polovsi“, ale nadšeně jsem muže „navezla“ na slepičky a muž mě zase na králíky, akorát ta ostatní hospodářská zvířata už nějak odmítá:) a pravdou je, že asi ani sousedům by se to moc nelíbilo.
Na začátku jsme si pořídili osm slepiček, však to stačí a bez kohouta. Po pár letech 8 bylo málo a ještě jsme chtěli tyhle a tamty a tak jsme aktuálně na počtu 58 slepiček, 4 dospělí stálí kohouti a 3 téměř dospělí kohouti u kterých musíme rozhodnout, co s nimi dál a 13 4 měsíčních kuřat převážně kohoutků.
To co zůstalo od počátku stejné, je, že jde primárně o to, aby se zvířata měla dobře a byla tím i potěšením pro nás a až pak přichází na řadu užitek.

No a podobně je to i s králíky, na počátku byla jedna samice;). Těch je tedy o dost méně, ale zrovna včera, když jsem šest hodin čistila kotce mi jich přišlo hrozně moc :D.

Omlouvám se za tak dlouhou odpověď, ale zkrátka jsem chtěla napsat, že co mi vadí jsou v některých chovech nevyhovující podmínky zvířat, ale ne práce kolem nich. I když z některé práce nejsem zrovna odvázaná, tak potom pozorovat tu spokojenost kolem sebe, mi to vynahradí.

Christen SEN
140 příspěvků 17.2.17 13:40

Sukňa na obrázku je príšerná. Vrchol nevkusu pre mňa a nikdy by som si ju neobliekla. Ešte desivejšia je jej cena.

Venda79
583 příspěvků 17.2.17 14:08

Dneska jsem potkala tohle

MP blanka
2751 příspěvků 17.2.17 14:34

@DanielaS ďakujem za odkaz na Čapkovu poviedku. Knihu apokryfov máme, čítala som to aj opakovane, ale keď ste nám tu poviedku o pračloveku ponúkla, nemohla som odolať. Vtipné, milé, krásne!
A čo by som si nikdy na seba nevzala - nemusím dlho rozmýšľať: Roztrhané, odrbané rifle a ani keby to bola sukňa. Ale zato si s úsmevom spomínam na jednu moju učnicu. Už je to dávno, ale vidím ju ako dnes : Inšpirovala sa obrázkom modelky v pančuchách, ktoré mali po celej dĺžke „ diery“. A ona si cez prestávku niečo také vyrobila na svojich pančucháčoch tak, že ich proste rozstrihávala. Bola medzi kamarátkami za veľkú hrdinku!

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.2.17 18:43

@Venda79 Ježiš, fuj, to je strašný :)

pabylka
1079 příspěvků 17.2.17 19:09

@Pinot Noir Mna by zaujmalo, kedy sa tento brmbolcovy mor stihol rozširit. Onehda som si všimla, že sa tieto velke chlpate brmborlce nosia napriek všetkymi vekovymi kategoriam.

Bossana
131 příspěvků 17.2.17 19:31

S tím činěním kůží jsem si nostalgicky vzpomněla na své dětství, jak k nám do vesnice zajížděl nějaký slovenský spoluobčan s ampliónem na střeše auta, vyhrával dechovky a do toho rachotu plechového thrashe řval kožky, staré kožky - a my děti za ním běhaly s vypelichanýma kraličíma kůžema, abychom si vydělali sedm kaček. A jednoho dne přijelo podobné auto s totožným hudebním aranžmá a s otevřenýma okýnkama a nějakým vyřváváním. A soused, který měl králičí skalpy hnijící hned v zádveří vyběhl v pantoflích a rval je tomu chlápkovi do okýnka a chlapík se urputně bránil, že je nechce. No utvořila se na návsi řada stejně ziskuchtivých chovatelů a z toho auta vylezl Vladimír Dlouhý a zkoprnělým baráčníkům začal blazeovaně rozdávat letáky ODA :)

Jordaan
9182 příspěvků 17.2.17 20:39
MP blanka
2751 příspěvků 18.2.17 10:20

@pabylka dúfam, že sa na mňa nenahneváte, keď vás opravím. Slovo„ Napriek “ je taký otrocký, nešťastný preklad slova „ napříč “, napr. Táhlo se to napříč dějinami /pardon, nenapadá mi iný príklad /- nejaký jav sa dial počas dlhej doby, súvisel s niečím po dlhú dobu.
Urobil som to napriek tomu, že si to nechcela.- Udělal jsem to, i když jsi to nechtěla.

tieto velke chlpate brmborlce nosia napriek všetkymi vekovymi kategoriam.- No a túto vašu vetu by som do slovečiny preložiť nevedela, aj keď viem, ako ste to myslela. Možno mi niekto pomôže?

Giuli
2931 příspěvků 18.2.17 10:27

@MP blanka Je to len preklep, nemá tam byť napriek vekovými kategoriami, ale naprieč vekovými katekoriami.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.2.17 10:38
@pabylka píše:
@Pinot Noir Mna by zaujmalo, kedy sa tento brmbolcovy mor stihol rozširit. Onehda som si všimla, že sa tieto velke chlpate brmborlce nosia napriek všetkymi vekovymi kategoriam.

Pozoruju to už několik let. Nelíbí se mi to ani na pleteném kulichu, ovšem v kombinaci s koženou kšiltovkou to je obzvlášť vypečený model.

pabylka
1079 příspěvků 18.2.17 10:39

@MP blanka bol to preklep, nič viac:)

chitrá alex
351 příspěvků 18.2.17 10:50

Já bych je taky nenosila, ale mně ty velké chlupaté bambule přijdou ňuňu. Včera jsem viděla čepici, kde byly dokonce dvě, což mi trochu připomínalo rohy a už to roztomilé nebylo, ale jinak bambule jsou prima.

MP blanka
2751 příspěvků 18.2.17 14:13

@Giuli @pabylka - ale teraz vážne - to ma vôbec nenapadlo! A ja, že je to nepreložiteľné!

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek