Co cítíte při pohledu na peklo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
lucisko
86 příspěvků 1.10.12 11:07

Fejkové kabelky, opasky atď sú mi vrcholne nesympatické, čo si tie slečny myslia, že im to fakt uveríme, že to majú pravé?!? To mi fakt vadí. Trekové boty, batoh na chrbte a športová bunda ma vôbec nevytáča, predpokladám, že títo ľudia majú iné záujmy ako je móda, sú väčšinou oblečení kvalitne, čisto a skrátka vyjadrujú svoj postoj, životný štýl. Prípadne idú možno práve na nejakú túru, neviem. Prekážajú mi len ľudia, ktorí smrdia - potom, zatuchlinou, cigaretami, nejakým otrasným parfémom, prekáža mi, keď sedím v autobuse za niekým, komu sa musím pozerať na mastné vlasy, vzadu sa rozliezajúce, že vidím až na bielu lebku, prekáža mi, keď ľudia na verejnosti hlasno telefonujú a riešia súkromné veci, ktoré ma nezaujímajú, vadí mi, keď niekto hlasno a viditeľne žuje žuvačku, robí bubliny, keď sedím s niekým v kupé a má tak hlasno walkman, že aj keď má sluchátka, tak počujem každý jeden tón…vyzerám dosť netolerantne, keď si to tak po sebe prečítam :-) Ĺuto mi je len vtedy, keď vidím nejakú partiu školákov, zopár dievčat je vystajlovaných jak z katalógu a popri nich zopár spolužiačok, ktorých rodiačia na zn. veci peniaze nemajú a evidentne tým druhýmm záviadia..teraz trochu OT…aký máte názor na nosenie uniforiem v škole? Keby s tým prišli triedni učitelia na rodičovskom združení vašich deciek, hlasovali by ste pre, či proti?

MP Markys
136 příspěvků 1.10.12 11:11
Emoce

Nejen proto, že čtu MP, sleduji lidi na ulicích, v MHD a na různých akcích. Je mi z toho smutno. :( Myslím si, že svým oblečením trošku vyjadřujeme svůj postoj k okolí. I tady v reakcích zaznělo, že je to jedno, ať si každý nosí co chce. Myslím si, že to jedno není! Myslím tím hlavně nešvary jako je špinavé oblečení, sešmaťchané a špinavé boty, roztrhané oblečení, kombinace bez ladu a skladu a pak také oblečení, které se nehodí na zvláštní příležitosti.
Občas vidím někoho zvlášť dobře oblečeného a sladěného, to je radost se podívat!
Obyčejný průměr bych ale chtěla lepší. Situace se nelepší, spíš horší. V obchodech je toho vkusného méně za víc peněz, praktické a vkusné věci ustupují drahým a nevkusným módním výstřelkům pro -náctileté ( které je stejně nenosí, protože si to nemohou finančně dovolit ). proto hodně lidí na módu rezignovalo, proč rezignovali i na čistotu a hygienu - to je mi záhadou.
Ráda čtu MP, protože se tady najde hodně lidí kreativních, kteří o tom, co nosit přemýšlí a není jim to jedno.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.12 11:13

@lucisko O školních uniformách tady jsou nejmíň dvě vlastní témata. Ale když už se ptáte, já bych byla proti, důvody jsem vysvětlovala v daných tématech.
A na 100% souhlasím s tou žvýkačkou, ježíš jak já to nesnáším. Občas jsem kvůli tomu z nějakého dopravního prostředku radši předčasně vystoupila, protože jsem se bála, že už se neovládnu a ztropím skandál. Teď už je to ale trochu lepší. Strašlivá situace byla těsně po revoluci, kdy se všude objevily reklamy na žvýkačky a v metru nebo v tramvají mlácal každý. To bylo příšerné.

Rosalyn
925 příspěvků 1.10.12 11:18

@lucisko Souhlas s hlasitým telefonováním. Hlavně když někdo začne na celou tramvaj druhé straně do telefonu sdělovat, že si nechal odstranit bradavice (příklad, co se fakt stal).

lucisko
86 příspěvků 1.10.12 11:23

@mujercita Ospravedlňujem sa, len mi to práve napadlo a nepozrela som si ostatné témy :) Idem si ich však pozrieť, celkom ma zaujíma rôznorodosť názorov. Ešte k tým žuvačkám - okrem toho ťažko znášam aj iné prejavy pri jedle - chlípanie, mľaskanie, hlasné chrúmanie a iné „zvieracie“ zvuky. Tiež som už raz vystúpila, keď si pani za mnou otvorila oriešky a chrúmala ich tak hlasno a tak dlho, že každý orech mala asi rozomletý na múku, kým ho spolkla. Celkovo mi konzumácia jedla mimo reštaurácií, a okolia fastfoodov prekáža. Taká aróma vyprážaných rezňov v autobuse ma dosť znechucuje.

mujercita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 1.10.12 11:32

@lucisko Ano, naprosto souhlasím. Co se týče třeba hudby z walkmana nebo hlasitého rozhovoru, tam dokážu vypnout a nevnímat to. Ale mlaskání a podobné zvuky, to nezvládám. :-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 1.10.12 11:33

Mně se sportovní a trekové oblečení na ženách nelíbí, ve městě už vůbec ne. U žen přes 30 mi to připadá dětinské a puberťácké. A postoj - já jsem nad věcí, nejsem povrchní slepice atd. je mi krajně nesympatický. Když vidím ženu, ze které na všechny strany trčí takové ty přezky od batohů a bund, nelíbí se mi to a mám pocit, že zprává, kterou tím světu vysílá je celkem nepříjemná až agresivní. Samozřejmě mluvím o ženách nad 30 let, které nejsou zrovna na treku.
U těch mladších chápu třeba vyjadřování životního postoje oblečením. U dospělých a zralých žen mi to připadá směšné. Vždyť mají spoustu jiných možností, jak měnit svět k lepšímu, než jen se blbě oblékat.
Překvapilo mě množství tolerantních příspěvků v tomto tématu, jako „Já neodsuzuji lidi, za to jak se oblékají.“ Já jsem celkem tolerantní člověk, ale odsudku se nevyhnu, aspoň ten první dojem ve mně prostě vznikne. Neříkám, že bych s takovými lidmi nemluvila, nebo je považovala za horší. Ale něco to o nich vypovídá. Třeba že kašlou na své okolí a volí pohodlí. Nebo se bojí dospět a oblékat se jako dospělé ženy…

lucisko
86 příspěvků 1.10.12 13:00

@MP Barbucha Poznám zo svojho okolia jeden smutný prípad, kedy žena (35 rokov) zdieľala so svojim priateľom lásku k horám a vysokohorskej turistike, no popritom zabudla, že je žena, nelíčila sa, väčšinou chodila aj mimo hôr v rejoickách, teniskách, boty na opätku som na nej snáď ani nikdy nevidela a čo sa týka úpravy vlasov, tak jedine rozpustené, alebo v gumičke, alebo so šiltovkou. Pritom to bola veľmi pekná žena, no pán turista ju vymenil za druhú, ani nie mladšiu, ale skôr ženskejšiu dámu, ktorá s ním síce na hory nepôjde, za to je vždy krásne upravená, spokojná so svojimi záľubami. Vraj sa medzi nimi vytratila vášeň a stali sa len parťákmi.

katango
1356 příspěvků 2.10.12 00:27

@MaláMyš Gaussova křivka není zcela symetrická, na straně levé ji zvedají mentální retardace způsobené chorobou, případně úrazem hlavy. Ale to jen tak na okraj.

katango
1356 příspěvků 2.10.12 00:29

@lucisko Což teprve aroma chleba s rybičkami…s podtónem starého potu.

MP Barbucha
3716 příspěvků 2.10.12 08:22

@katango
A na pravé straně ji zvedají diváci Big Bang Theory:-)

MaláMyš
201 příspěvků 2.10.12 22:16
@katango
@katango píše:
@MaláMyš Gaussova křivka není zcela symetrická, na straně levé ji zvedají mentální retardace způsobené chorobou, případně úrazem hlavy. Ale to jen tak na okraj.

Beze srandy, máte pravdu a děkuji za doplnění.
A teď se srandou…myslíte si, že tito lidé chodí stylově nebo alespoň pěkně oblečení? :-) A to je to, co jsem tím chtěla říct. Jsou lidi chytrý a méně chytrý a jsou lidi lépe a hůř oblečení.
Nemám ráda, když někdo říká Lidi jsou děsně blbý. Zajímavé je, že vždy tím myslí ty ostatní. :-)

jumbee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.10.12 07:21

Necítím nic. Ani u blízkých, ani u cizích.

katango
1356 příspěvků 3.10.12 09:39

@MaláMyš Nevím. O oblečení mentálně retardovaných, zejména těžších forem, se většinou, i když ne vždy, stará někdo jiný.

Zoe
316 příspěvků 3.10.12 13:30

Nehezké a nevhodné oblečení ve mně vzbuzuje pocit nevolnosti jako v hudebníkovi, který slyší, že někdo zpívá falešně. Stejně jako on si říkám, že za to ti lidé nemohou, ale přesto je mi to nepříjemné.
Měla jsem to tak i před MP. Od blízkých jsem si kolikrát vyslechla, že jsem fajnovka a že jsou na světě důležitější věci než móda. Teď jsem ráda, že jsem našla spřízněné duše.

Zoe
316 příspěvků 3.10.12 13:36

Starám se o oblečení své tchýně (86) s Alzheimerovou chorobou. Kombinuji hygienu, účelnost a minimální estetické požadavky. Ale občas vidím i jiné postižené a je to hrůza. Jenže co víc můžeme dělat, že?

prusovka
117 příspěvků 4.10.12 14:24

Včera před 8:OO cestou do práce jsem potkala osobu - hotový extrakt módního pekla: růžové kroksy, bílé ponožky, holé hubené nožky ala dráty do betónu, oblečena do krátkého kožichu tzv, paletka z opelichaného králíka - dál nevím, už mi to jelo…
Co jsem při tom výjevů cítila:
Bože, tak krásný magor a já zas nemám při ruce foťák! :-(

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.12 15:41

Já jsem dnes cestou na oběd potkala starého pána v puntíkovaném pyžamu. Tak jsem se trochu lekla, jestli se třeba odněkud neztratil nebo tak a jestli bych neměla něco podniknout…ale kráčel dost cílevědomě, nevypadal zmateně. Než jsem si to stačila srovnat v hlavě, objevil se za rohem druhý pán v úplně stejném pyžamu…tak jsem se na to vykašlala.

Curlygirl
1901 příspěvků 4.10.12 23:49

Myslite, ze to byl kompars na film nebo jen sraz puntikovanych pyzam?! :-) neco takoveho bych rada videla :-)

@Pavučinec plyšový píše:
Já jsem dnes cestou na oběd potkala starého pána v puntíkovaném pyžamu. Tak jsem se trochu lekla, jestli se třeba odněkud neztratil nebo tak a jestli bych neměla něco podniknout…ale kráčel dost cílevědomě, nevypadal zmateně. Než jsem si to stačila srovnat v hlavě, objevil se za rohem druhý pán v úplně stejném pyžamu…tak jsem se na to vykašlala.
Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.12 23:52

@Curlygirl Ona je nedaleko nemocnice, takže možná to byli pacienti na vycházce. Ale zas tak moc blízko není, aby bylo normální se v téhle oblasti pohybovat v pyžamu.

Curlygirl
1901 příspěvků 4.10.12 23:58

Aha.. Tak to uz neni tak vesele.. No, co asi chudakum pacientum zbyde, asi se chteli podivat za brany nemocnice a neresi hadry, jak my tady.. :-)

Kitina1987
27 příspěvků 5.10.12 08:22

Když potkám někoho, kdo by mohl být ukázkou módního pekla, tak mě to jen zamrzí…zamrzí mě to o to víc, když jde o člověka hezkého, který j ejen špatně oblečený…většinou odvrátím zrak a podívám se na osobu, které to sluší…zní to teď opravdu všelijak, ale je pravdou, že v hradci králové se dost častomusím podívat do nějaké výlohy na svůj odraz…připadá mi, že tady je největší módou dam sportovní černo-červeno- bílá bunda, propínací svetřík neurčité barvy z tržnice, šílené černé kalhoty nebo levné jakožejeans a špičaté otřesné šmajdy místo bot nebo bílé tenisky značky Biwang, v lepším případě značkové běžecké boty a to vše je do magického pekelného kruhu uzavřeno černou koženkovou kabelkou a igelitkou…ale je pravda, že čas od času potkám vkusnou mladou holku nebo úžasnou paní v letech…o to víc si pak vážím všech, kteří nad svým šatníkem přemýšlí :)

lucenka
22 příspěvků 5.10.12 14:58

@Kitina1987 tak když jsem byla v Hradci na škole, tak jsem tak jsem jako většina studentů chodila všude po městě pěšky nebo na kole. A to v botách na podpatku moc nejde, takže to trochu vysvětluje to sportovnější oblékání.

anja.1
272 příspěvků 5.10.12 15:04

@lucenka
Myslím, že v Hradci se to dá ještě zvládnout a menší podpatek se snese i na kole (vlastní zkušenost). To takový Jablonec n. N. je větší sousto, ale peklo tam vypadá úplně stejně, ještě přibývají buřtokabáty asijské provenience.

aitan
6 příspěvků 5.10.12 15:18

Já z toho cítím smutek. Pokud si člověk neváží sám sebe na tolik, aby lehce přemýšlel nad tím, jak se hezky, vkusně obléknout, tak tam cítím rezignaci, jak na sebe, tak na okolí…
což mi pro tuto dobu přijde signifikantní.

(jasně, vkus máme každý jinde, ale určitá norma - vysloveně neurážet okolí tady je)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek