Co děláte proto, abyste v oblečení vypadaly dobře?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Jetthro
1132 příspěvků 18.1.13 15:55

@notrends Pro nekoho taky „ziti“ nemusi byt chozeni do cukraren a na parby :) Ono to starani se o sebe ve smyslu vyzivy a cviceni jenom zni desive, ale jakmile si v tom clovek udela nejakej system tak si na to hned zvykne a prijde mu to jako uplne normalni soucast dne a zivota, nic co by vyzadovalo nejaky stresy nebo hledani casu na to a to - proste se to stane automatickou cinnosti, asi jako kdyz si po navsteve WC umyjete ruce :) varit zdrave je jednoduchy a rychly, clovek ktery chce si proste vzdycky najde zpusob jak tenhle zivotni styl dodrzovat. A verte mi, ze pak najit cas na nejakou parbu/kino/divadlo/jine spolecenske vyziti fakt neni problem :)

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.13 16:20

@Jetthro
Přesně tak, navíc při správné stravě vás nehoní mlsná, já vůbec nepotřebuji sladké, vrchol sladkosti co snesu je jablko s tvarohem a to ještě jen ráno.
To ale neznamená, že bych nikdy nezhřešila, ale je to vyjímka a dodatečně si to nevyčítám. A to jsem jako dítě sladila čaj tak, že se ani cukr nerozpustil.
Cvičení je tak zažité, že mi spíš bude dělat problém vynechat. Ten pocit, že se pak cítím dobře v oblečení, kde mi nic leleze a nemusím nic zakrývat a kamuflovat, ten za to fakt stojí. A muž naprosto odmítá silné ženy, tak proč bych mu nedopřála hezdý pocit z partnerky, i když primárně to dělám pro sebe.

TulaJ
254 příspěvků 18.1.13 16:51

Ja som už v rokoch, kedy tie kilá pribúdajú pomaly aj zo vzduchu :-)) (50+), riešila som to pred cca 5 rokmi, keď som zo svojich štandardných 55-58 kg nebadane (t. j asi za 5-6 predchádzajúcich rokov) pribrala na takmer 70…Ono to chce nejakú „pecku“, ktorá človeka vybudí, takže si to prestane pred sebou ospravedlňovať (ako napr. „v mojich rokoch je to normálne“, „kto sa má stále obmedzovať“, „radšej tlstá a šťastná ako chudá a nervózna“, „to je štítna žlaza“ atď.)- v mojom prípade to bola fotka - momentka z firemného večierku z nepriaznivého smeru, na ktorej som vyzerala…no, vypasene, a povedala som si, že to fakt nie. Prešla som na zdravú pravidelnú stravu (5× denne, žiadne pečivo, zelenina, chudé mäso, tofu atď. - som sladkomil, takže kúsok horkej čokolády po obede), hýbala som sa aj predtým relatívne dosť (hlavne chodenie pešo - do práce aj z práce, t. j. 2×30min denne, plus rekreačná cyklistika, lyžovanie). Chcelo to zo začiatku trocha kontroly, ale potom sa to stane rutinou, a neuveriteľne človeka povzbudia pochvaly okolia. Za cca pol roka som schudla 13 kg a držím si to (+- 2 kg sezónne) doteraz. Takže vlastne všetko to, čo bolo už tu spomenuté, som aplikovala a funguje to.

MP Barbucha
3716 příspěvků 18.1.13 19:56

Zrovna Vás @Jetthro vždy poslouchám velmi pozorně, Vaši postavu bych brala hned :-)

Jetthro
1132 příspěvků 18.1.13 20:03

@MP Barbucha I vy lichotnice jedna! Dekuju :)

Jinak jeste dodam, ze Jestericka ma s tim jidlem pravdu - muzete zdrave jist a nejak vyrazne necvicit, treba jen vic chodit pesky, po schodech atp. a neco zhubnete urcite (pozor, neplati pokud v podstate hubeni jste a chcete „zhubnout“, tedy vlastne zpevnit, jen nejaky konkretni maly spicky, to bez cviceni nejde), ale jestli se clovek stravuje spatne tak muze v ty posilovne klidne i bydlet a spat na bench pressovy lavicce, ale to spatny stravovani tim neprebije :)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.1.13 20:12

Hm, já necvičím vůbec (měla bych, potřebuju zpevnit některé partie) a jím co chci kdy chci. Logicky mi z toho vychází, že asi jím méně a dieteněji než ostatní, i když mně to moje jídlo připadá úplně normální.
Je to i vidět, když se bavím s babičkou nebo maminkou, když se jim snažím dokázat, že jím normálně… tak se mému jídelníčku smějí :) takže určitě je to jen o zvyku. (nicméně zrovna svůj jídelníček bych nikomu za příklad nedávala)

real.blond
6690 příspěvků 19.1.13 11:53

Nosim obleceni lichotici me postave…;)

indyka
625 příspěvků 25.1.13 20:45

Mám 169 cm a asi 53 kg, což je spíše nižší váha, ale na tvaru postavy sleduju, že už to není co kdysi (byla jsem fakt kostřička). Snažím se jíst víc zdravých jídel, chodila jsem občas do posilovny nebo do fitka, ale fakt to nepřeháním, pár let jsem každý večer pár minut rekreačně běhala a i s tím jsem přestala, jak jsem šla na vysokou (běhat na sídlišti mezi panelákama prostě nebylo ono). Každopádně hodlám začít akčněji cvičit, a asi ještě dnes, ty vaše příspěvky o dokonalé životosprávě působí celkem nákopově, že bych taky měla začít :)

A k otázce - nejlépe na postavě vypadá oblečení ve správné velikosti a tvaru, proto základem pro dobré vypadání je kritické myšlení už v kabince :-D

Eila
166 příspěvků 26.1.13 19:43

Nedávno mě chytla slinivka a to je motivace. Od té doby jsem si nesrkla kafe ani alkoholu a smažené jsem si dala jen jednou a pak se celé odpoledne klepala, aby to bylo v pohodě:-( Jinak chodím 3× týdně cvičit, o víkendu chodím běhat, na kolo nebo chodíme po horách. Jinak mám sklony k tloustnutí, ale krotit na jídle mi nejde. No jaro na krku, zase budu muset trochu přidat, ale nějak to snad půjde.

PythonRegius
286 příspěvků 27.1.13 15:09

Několikrát tady padlo, že je dobré omezit pečivo a lepek obecně. Mohu se zeptat, co místo toho jíte? Já jsem byla vychovaná v tom, že když má člověk hlad a není teplé jídlo, tak si dá třeba chleba s nějakou pomazánkou, nebo housku s jogurtem, sýrem, nebo čímkoli jiným. A teď se toho těžko zbavuji, protože je to často to jediné, co nám doma zbývá. Když chodím po Bille, snažím se najít nějakou náhradu, ve které by nebyl lepek… ale bloumám tam mezi regály a nějak nemůžu nic vymyslet. Mám dlouhodobé problémy se zažívám, prý by to mohl být dráždivý tračník. Vzteká se téměř po všem, co sním. Kafe na lačno nepřichází v úvahu, to by byla střevní katastrofa :D Mám podezření, jestli mi nevadí lepek. Zkoušela jsem nahradit pečivo rýží, ale to také nejde jíst pořád. Nakonec vždycky skončím u toho chleba.

bestia
2300 příspěvků 27.1.13 15:15

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 14:07

PythonRegius
286 příspěvků 27.1.13 15:37

@bestia
Ano, nabídku bezlepkového pečiva jsem již prozkoumala a ani jsem nemusela příliš dlouho uvažovat, než jsem dospěla k názoru, že na toto opravdu nemám finance :D Já to pečivo zas tak nutně nepotřebuju, už jsem ho taky docela přežraná, ráda bych něco úplně jiného. Mám ráda zeleninu a ovoce (ovoce obzvlášť), v tom by problém nebyl, ale chroupat k obědu samotnou mrkev nebo jablko, to také není úplně ono. Chtělo by to do něčeho levnějšího zakomponovat. Možná začnu vařit polévky, docela jsem přišla na chuť těm pytlíkovým, ale to také nebude nic zdravého. Polystyreny jsem zkoušela, ale rychle jsem toho měla po krk. Chutná to mizerně a hlad to nezažene, naopak mi to připadá spíše jako povzbuzovač hladu :D

klubo
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.1.13 16:16

Musí Vás bavit život - jíte pak přiměřeně, protože jídlo není náhražka za něco jiného /nejíst z nudy a frustrace/, sama moc nesportuju, nestíhám, ale pohyb je o každodenních věcech - pěšky místo MHD a auta /rozumně pochopitelně/, schody místo výtahu, pohybové návyky a držení těla /posed na židli, shrbená záda…/ K jídlu volit vždy tu zdravější možnost (ryby a zelenina). Pít neslazené a vyhýbat se umělým polotovarovým potravinám.

A taky neřešit každé kilo - to se člověk začne pozorovat, vysní si postavu dle vyretušované modelky a zbytek života drží dietu (často pak nastoupí jo jo efekt nebo něco horšího).

Jetthro
1132 příspěvků 27.1.13 16:23

@PythonRegius No, ono s tim chlebem to taky zalezi na cloveku. Pokud clovek potrebuje zhubnout a tedy „drzi dietu“ (je to sice spis uprava jidelnicku zdravym smerem, ale rikejme tomu dieta), tak jsou pro nej rychle sacharidy, jako to bile pecivo, nevhodne. Ovsem, pokud je clovek hubeny, chtel by pribrat na svalech a jde mu to tezko, tak pecivo resit vubec nemusi, jelikoz se jedna o rychle sacharidy ktere podporuji vyplavovani inzulinu a tim udrzuji anabolicke prostredi (tedy to, pri kterem rostou svaly). Rychle sacharidy, coz je prave to pecivo, marmelady, vselijake snidanove cerealie a obecne cokoliv, co proslo nejakym delsim vyrobnim procesem, taky podporuji chut k jidlu, coz tedy pak samozrejme vede ke zvysovani hmotnosti. Je ale samozrejme potreba hlidat, co clovek ji - cekat, ze si dam chleba s marmeladou (rychle sacharidy), ty mi udelaji anabolicke prostredi a ja si tim padem pak muzu jit dat pytlik chipsu a hambac z McDonaldu a narostou mi z toho svaly je nesmysl.

Jinak pokud se vam nechce utracet za bezlepkovy chleba tak muzete zkusit bile pecivo, sumavu atp. nahradit zitnym nebo slunecnicovym chlebem, to je takova zdravejsi varianta a ma, kdyz uz nic jinyho, dost vlakniny :)

Rosalyn
925 příspěvků 27.1.13 16:55

Žitný chleba je dobrý, na dlouho zasytí. Akorát tedy není bez lepku, ale má ho trochu méně než mouka pšeničná. Bez lepku jsou kukuřičná, pohanková, sójová, amarantová mouka, ale jestli se z toho dá upéct pečivo, to nevím. Přirozeně bezlepkové jsou brambory, kukuřice, pohanka, rýže, sója, amarant a samozřejmě ovoce, zelenina, maso, mléčné výrobky.

RenataRen
512 příspěvků 27.1.13 19:34

Chtělo by to čas! Když jsem byla mladší, na práci jen tu školu a nějakou pomoc v domácnosti, prostě jsem vypadla na odpoledne se psem ven, občas jsem zašla na nějaký ten aerobik nebo do posilovny, a byla jsem v pohodě.
Teď, kdy pracuju, do práce to mám celkem daleko (hodina a čtvrt - takže celkem 2 a půl hodiny denně na cestách) a zároveň studuju a mám vlastní domácnost, ten čas nějak není a když už je, investuju ho jinak. Přiznám se, taky je v tom asi i lenost a únava.

Když jsem jednou byla asi dva měsíce bez práce, zhubla jsem asi o pět kilo, ne protože jsem neměla na jídlo, ale protože jsem měla víc času na procházky, domácí práce a neseděla celý den na zadku u počítače:-)
Takže já navrhuju nezaměstnanost:-) Potom ale zase nemáte na nákup hezkého oblečení - patová situace! Nicméně až dokončím tu zatracenou školu, která mi bere večery a víkendy, chci se do nějakého cíleného pohybu pustit. Už je to nutné.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.13 08:40

@PythonRegius
Na lepek je alergická velká skupina lidí, nemusí mít jen problémy se zažíváním, ale i jen bolest hlavy, exemy a pod. Být vámi, lepek vynechám úplně. Já ho nejím dlouhodobě, jakmile zhřeším, udělá se mi exem a ten zase pěkně dlouho mizí. Třeba palačinky dělám pomocí škrobu, i některé buchty. Ale spíš si raději uvařím rýži, brambory, luštěniny, jáhly a k tomu cokoli, nejsem líná si k masu a zelenině cokoli z toho udělat, je to otázka chvíle a dobrého plánování, než v rychlosti sahnout po pečivu. Pečivo mi nijak nechybí, nemám žádné nepřekonatelné chutě a dokážu se udržet, i když peču normální domácí chléb přátelům, který ho vyžadují. Je to fakt jen o preferencích, a navíc není vůbec řeba kupovat drahou bezlepkovou dietu, vše se dá v normálních domácích podmínkách. Nikdy jsem nepochopila, proč všichni řvou, že bezlepková dieta je drahá, já se tak živím leta a nic obzvlášť drahého nepozoruji.

MPSkrolew
1850 příspěvků 28.1.13 09:25

@cibetka 1 Máte moje sympatie a vlastně i obdiv. Sama se stravuju podobně, i když alergii na lepek nemám. Taky si myslím, že spoustě lidí lepek vadí, ale často ani doktory nenapadne hledat původ potíží svých pacientů právě tady. Jedna moje známá ze studií na VŠ byla velice šetrná, jedla jenom rohlíky, jabka a jogurt, opravdu!, sem tam siuvařila bramboru, ani u rodičů o víkendu neulevila svým asketickým sklonům. Pak se usadila a její první děťátko mělo od narození ekzém, alergie a astma. Po nějakém čase na tom začala být zdravotně velice špatně i ona, děsně hubla, neměla žádnou sílu, byla věčně unavená. Nikdo nevěděl, co jí je, a nakonec se zjistilo, že nemůže lepek. Že zřejmě i kvůli tomu má její synek zdravotní problémy, protože zkrátka mu to způsobila během těhotenství. A teď se kvůli tomu konečně musí stravovat jako „normální“ člověk, čili vaří a v jejích očích si vlastně „dopřává“.

Kate1985
45 příspěvků 28.1.13 09:29

Vše si pečlivě zkouším, vše pečlivě kombinuji - nejen oblečení, ale i kosmetiku a doplňky…

MPSkrolew
1850 příspěvků 28.1.13 09:33

@PythonRegius Kdybyste jela do Asie, zjistila byste, že rýže se opravdu dá jíst pořád! Holt budete muset víc vařit a opravdu si jídlo hlídat, celkově se na něj více zaměřit a neponechávat nic náhodě. Nebo zkrátka si dávat pozor aspoň na to, abyste vždycky měla po ruce bezlepkový chleba. Existuje taky možnost, že máte problémy z těch jogurtů a takoýchto rychlých svačin (tím jsou ostatně ohrožení všichni), jelikož jogurty se obvykle konzumují studené, a často hned po ránu, a to je pro tělo opravdu velký problém, to vám řekne každý, kdo se zabývá čínskou medicínou. Tělu (a trávicímu systému obzvlášť)hrozně vadí studené mléčné výrobky, zpomalují trávení. Např. taková zmrzlina je z pohledu čínské medicíny ztělesněné zlo - je plná cukru, je mléčná a je studená.

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.13 10:36

@MPSkrolew
obdiv není třeba, taky nejsem dokonalá :)
Ale s těmi mléčnými výrobky je to také pravda, jogurt vyloženě zatěžuje slezinu.
@PythonRegius
doporučuji jogurty na čas vynechat, vím, že každý doktor doporučí jogurt, ale zkuste vynechat včetně mléka a uvidíte. Já jsem přesedlala jen na domácí tvaroh, tam mám jistotu, že je živý, ale také ho nejím velké množství. Moje MUDr, kapacita, která přednáší po celém světě, obecně mléčné výrobky, mouku a cukr /mimo ostatních věcí/ zakazuje většině pacientů, hlavně alergickým dětem a světe div se, funguje to. A taky objednat se k ní, to je rok dopředu.

MP ave
41 příspěvků 28.1.13 10:41

@cibetka 1 Můžu vám položit otázku?
Jestliže v podstatě vynecháváte mléčné výrobky, tak jakým způsobem dosahujete doporučeného denního příjmu vápníku?

cibetka 1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.1.13 11:01

@MP ave
Hlavně zelenina, navíc piju hodně zeleninové šťávy. Mléko nepiju od dvou let, prostě mi nechutná, zvedá se mi žaludek, jen ho vidím, tak ho do mne nikdo nedostal, ani krupicovou kaši, prostě nic. Zoufalá babička mi dávala od dvou let pivo se žloutkem, abych alespoň přežila :)
Kosti mám dobré, celý život jsem závodně sportovala, na kecy o zdravých mléčných výrobcích dávno nevěřím, sama jsem toho příkladem. Vždycky je zdravé to, čeho je přebytek.

Sára
34 příspěvků 28.1.13 11:06

Tak já si udržuji celý život i přes 3 porodivší děti tak nějak normální váhu, rodiče tedy oba nějakou nadváhu zase celý život měli takže o dobrých genech se nedá mluvi. Všichni mě strašili „počkej po třicítce“, je fakt, že v té době se mi při výšce 170 cm podařilo vykrmit se na 68 kg a tehdy jsem poprvé musela tvrdě zasáhnout- šla jsem tehdy kolem nějakého stánku a koupila knížku L. Kořínkové - Dieta, já vím. Moje tělo nezhuntované dietami zareagovalo perfektně a já i přesto, že jsem jedla hodně a stále jsem zhubla za půl roku 15 kg a byla jsem tehdy nejhubenější ve svém životě. Dělenou stravou jsem žila asi 6 let a přežila sní i dvě těhotenství (dělala mi prostě dobře a protože se v jídle nechci omezovat a tady se prostě člověk omezovat nemusí, jen musí kombinovat správně), pak jsem začala tak nějak přirozeně zase stravu míchat ale váha v pohodě, další problém přišel až po čtyřicítce se zlobivou štítnou žlázou a následnou operaci, tady jsem musela „Kořínkovou“ opět tvrdě nasadit, jinak bych to zřejmě bez přibrání neustála. Můj celoživotní odpor k pohybu a ujišťování ostatních o tom, jak, že to dělám, že mám tak bezva postavu mě nechával žít v bláhové představě, že to budu mít zadarmo do smrti, ovšem ačkoliv váha byla dobrá, svalstvo teda na mém tělě nic moc. Jediný pohyb, který jsem schopna akceptovat byl tanec takže jsem začala navštěvovat hodiny orientálního tance, kterému jsem naprosto propadla a že tanečnice s rozkydaným tělem v kostýmu který zrovna ty nejdůležitější proporce neskryje jsem si přidala ještě týdně 2 hodiny Zumby a nakonec hot jógu - pokud to jde tak i 3× týdně, která vám tělo mění takřka před očima. Jím tak nějak celkem zdravě (bohužel uzeniny typu uheráček si neopustím, kafíčko taky ne a večer jím ještě v posteli většinou kolem 9 hodin) ale právě díky pohybu mám teď ve 46 letech mám lepší a pevnější postavu než ve dvaceti. Ještě jako nejlepší pohyb pro každého opravdu doporučuji rychlou chůzi…

Sailorette
1594 příspěvků 28.1.13 11:07

@cibetka 1 Souhlasím, asi před třemi měsíci jsem přestala pít a jíst vešketé mléčné výrobky a moje problémová pleť snad nikdy nebyla tak hezká a jemná. Ničím jiným to být nemůže, jinou výraznou změnu jsem neudělala ani ve stravování, ani v péči o pleť.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek